Dyskusja ogólna 122974 384

O temacie

Autor EdekSumo

Zaczęty 14.11.2010 roku

Wyświetleń 122974

Odpowiedzi 384

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Nie nie nie. Chodziło o taką "mapkę" ZEN-u. Prosiłbym.

@Sheppard: Nawet Khorinis dużo domów nie miało. :wink:
 
makin' bacon

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
chodzi mi o teksturę
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Sheppard

Sheppard

Użytkownicy
posty29
Propsy16
  • Użytkownicy
Ale Khorinis było gęsto zabudowane.Właściwie to o to mi chodzi,o gęstość zabudowań.Tu są duże przestrzenie między budynkami.
 

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu

EdekSumo
Moderator działu

Dyskusja ogólna
#43 2010-12-09, 17:58(Ostatnia zmiana: 2010-12-09, 18:58)
zobaczę może uda mi się w paincie narysować  :wink:  
Tekstura jest z g3 ale mogę ją zmienić
Cytuj
Ale Khorinis było gęsto zabudowane.Właściwie to o to mi chodzi,o gęstość zabudowań.Tu są duże przestrzenie między budynkami.
Ale to nie jest Khorinis i to miasto nie ma wyglądać jak khorinis gdyż leży w środku lądu i jest mniejsze ponieważ nie miało takich zysków z handlu rudą jak khorinis
 

Sheppard

Sheppard

Użytkownicy
posty29
Propsy16
  • Użytkownicy
To mogą być nawet jakieś rozklekotane drewniane budy.Nigdzie nie napisałem,że powinno wyglądać jak Khorinis.
Chyba byłeś kiedyś w mieście?Zauważyłeś może,że między budynkami wzdłuż ulic są takie przestrzenie?Bo ja nie.Pod tym względem miasta się nie zmieniły od czasów Jerycho  :lol: .
 

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
Czy nie mogę mieć własnej wizji własnego miasta  :facepalm:  ??
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Zwykle takie posty pisałem z mojego multi, żeby nie było, że specjalnie staram się jakąś nagonkę prowadzić, jednak nikczemny Avallach mi je usunął, więc zaznacie krytyki od Bendera.

Cytat: edeksumo link=topic=11946.msg122819#msg122819#msg122819#msg122819 date=1291931495
Czy nie mogę mieć własnej wizji własnego miasta  :facepalm:  ??

Możesz, dopóki nie jest ona pozbawiona jakiegokolwiek sensu i zdrowego rozumowania. Widziałeś kiedyś slamsy?
http://www.africangamesafari.com/slumsy_murzynskie.jpg
Duże wolna przestrzenie są raczej atrybutem bogatych mieszkańców, bo jak wiadomo przestrzeń ma swoją cenę, na którą składają się koszty budowy chodnika, murów obronnych, utraty przestrzeni pod uprawy itp. Takie miasto jak to co pokazałeś nigdy by nie powstało bo jest pozbawione wszelkich zasad ekonomi. Te przestrzenie są za ogromne i to jest błąd wynikający z tego, że w programie graficznym łatwiej jest zrobić wioskę o dużych wolnych przestrzeniach niż skondensowane miasto. Próby zamazania błędu takim tłumaczeniem są po prostu śmieszne, wręcz powiedziałbym żałosne. Te same ogromne przestrzenie zauważyłem u was na całej mapie. Ciekawi mnie czy przeszliście się kiedyś w nocy po tym terenie z pochodnią, albo innym światłem bo obawiam się, że nie będzie ono zbyt zauważalne na ziemi. (Sprawdźcie to jeśli jeszcze tego nie robiliście). Poza tym idę o zakład, że to miasto wcale nie jest mniejsze od Khorinis. Przyrównaliście je do siebie? Bo jeśli miasto ma takie ogromne przestrzenie i powierzchnię większą od Khorinis to obawiam się, że odbije się to na długim i nudnym bieganiu, które z tego powodu trzeba będzie uprawiać.

Dalej - tekstury są paskudne, wszystko się scala w jedną ciemną breję, zwłaszcza na murach. Z kolei zaraz obok stoi po środku chata, która jest za jasna, nie ma żadnych detali na teksturze (choćby jakiś brud bijący od ziemi, zacieki przy suficie). Jestem zwolennikiem używania oryginalnych tekstur jeśli się samemu nie potrafi zrobić dobrych na choćby przeciętnym poziomie.

Mapowanie - nie wiem czy zauważyliście, ale jedna dachówka ma wielkość połowy człowieka.
http://ifotos.pl/img/Gothic2-2_qreawp.jpg
Tekstury na skałach są zbyt powtarzające się, musicie na nich zwiększyć powierzchnię mapy, bo to też razi. (same skały, są paskudne i szpiczaste)
http://ifotos.pl/img/Gothic2-2_qreawn.jpg
Ten łuk u góry - nie czujecie, że coś jest nie tak? Tekstura to nie jest tylko jakiś domyślny kolor, który się kładzie bez ładu i składu tak aby było. Łuki się buduje po to by przenosiły obciążenia, a obciążenia znacznie lepiej przenoszą kamienie ułożone prostopadle do kierunku rozchodzenia się siły, a nie jak jest tutaj - równolegle. Może to zabieg kosmetyczny, ale od niego zależy czy modyfikacji nie odbiera się z łapą na twarzy.

Ten most wiszący na waszym miejscu skopiowałbym z oryginału. Ma on ten sam design co tamten tylko, że tamten jest wykonany prawidłowo i estetycznie.

To chyba tyle, buziaki!

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
Więc tam mam do Ciebie sprawę Kolegozwojska nie komentuj mojego moda bo widzisz tylko minusy ja nie udzielam się o twoim temacie a ty nie udzielaj się na tym temacie. OK?
 

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

Dyskusja ogólna
#48 2010-12-10, 08:22(Ostatnia zmiana: 2010-12-10, 08:23)
nie łam się, przecież dał ci buziaczki :)
a na poważnie, weź może pod uwagę to co powiedział KZW, napisał to szczerze, i kulturalnie. Co innego jakby tu wleciał machając łapami i bluzgając na Ciebie. Z poprawkami nie ma dużo roboty.

korzystaj z praktycznych dobrych rad, a będe sypał propasmi nie tylko za pracowitość, ale też za ciągły rozwój i zmianę stylu pracy ;)
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Edek dopóki nie nauczysz sie przyjmować krytyki i dobrych rad z twojego moda nie bedzie nic dobrego wynikało.
Napisałeś w profilu, że masz 16 lat. Osoby w tym wieku zazwyczaj wiedzą co to krytyka i starają się przyjmować ją godnie by poprawiać błędy, niedociągnięcia, natomiast ty obrażasz się jak jakiś głupi 13 latek, których pełno na forum.
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Cytat: edeksumo link=topic=11946.msg122827#msg122827#msg122827#msg122827 date=1291960180
Więc tam mam do Ciebie sprawę Kolegozwojska nie komentuj mojego moda bo widzisz tylko minusy ja nie udzielam się o twoim temacie a ty nie udzielaj się na tym temacie. OK?

Ja i pewnie wiele innych osób na twoim miejscu cieszyłbym się z tego, że po tych twoich wszystkich tekstach, fochach i Bóg wie czym jeszcze, ludzie tu zaglądają. KZW opisał tylko w kilku zdaniach co mu się na screenach nie podoba a ty już lecisz z pianą na ustach. Chłopcze z takim podejściem to ty tu daleko nie zajdziesz. Jest sporo błędów na screenach, ale nie ma co się załamywać, Nie od razu Kraków zbudowano. Wrzuć na luz, przejrzyj jeszcze raz wszystkie te posty, w których ludziom coś nie pasuje i postaraj się w miarę możliwości popoprawiać co możesz a nie wylatywać na wszystkich z krzykiem po każdym, drobniutkim nawet wytkniętym błędzie :wink:


Cytat: Wowoz link=topic=11946.msg122832#msg122832#msg122827#msg122827 date=1291966493
Edek dopóki nie nauczysz sie przyjmować krytyki i dobrych rad z twojego moda nie bedzie nic dobrego wynikało.
Napisałeś w profilu, że masz 16 lat. Osoby w tym wieku zazwyczaj wiedzą co to krytyka i starają się przyjmować ją godnie by poprawiać błędy, niedociągnięcia, natomiast ty obrażasz się jak jakiś głupi 13 latek, których pełno na forum.

Powiem ci, że zdarzają się przypadki kiedy to 13-sto latek zachowuje się bardziej dojrzale niż nie jeden 16-sto latek, ale to są bardzo nikłe anomalie, że się tak wyrażę :lol:
 

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
Potrafię przyjąć krytykę ale jeśli ktoś widzi SAME minusy to co innego.
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
A jakie ty widzisz plusy?

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
Moja samokrytyka nie była by neutralna. Ale tak są błędy (tak jak ta dachówka) którą poprawię.
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka

maciejh
Rzeka

Dyskusja ogólna
#54 2010-12-10, 18:05(Ostatnia zmiana: 2010-12-10, 18:05)
Cytuj
Ja i pewnie wiele innych osób na twoim miejscu cieszyłbym się z tego, że po tych twoich wszystkich tekstach, fochach i Bóg wie czym jeszcze, ludzie tu zaglądają. KZW opisał tylko w kilku zdaniach co mu się na screenach nie podoba a ty już lecisz z pianą na ustach. Chłopcze z takim podejściem to ty tu daleko nie zajdziesz. Jest sporo błędów na screenach, ale nie ma co się załamywać, Nie od razu Kraków zbudowano. Wrzuć na luz, przejrzyj jeszcze raz wszystkie te posty, w których ludziom coś nie pasuje i postaraj się w miarę możliwości popoprawiać co możesz a nie wylatywać na wszystkich z krzykiem po każdym, drobniutkim nawet wytkniętym błędzie :wink:

Ja zaglądam bo widzę coś nowego na forum i mam nadzieję na jakieś ciekawe screeny.

Cytuj
Osoby w tym wieku zazwyczaj wiedzą co to krytyka i starają się przyjmować ją godnie by poprawiać błędy, niedociągnięcia, natomiast ty obrażasz się jak jakiś głupi 13 latek, których pełno na forum.


Wowoz. Nie mam 13 lat, ale nie uważam że powinieneś jeździć młodzików za ich zainteresowania, choć (tu muszę przyznać) zdarzają się niestety w większości debilne bezmózgie przypadki.

Cytuj
Potrafię przyjąć krytykę ale jeśli ktoś widzi SAME minusy to co innego.

Potrafię przyjąć krytykę, ale jeśli ktoś się TAK zachowuje to wcale się nie dziwię.

A co do postu Kolegi to się zgadzam. Jedynym plusem jest jedynie to że coś robisz.
 

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Musze wam powiedzieć ,że trochę przesadzacie z tą krytyką, może i są jakieś niedociągnięcia w tym modzie, ale w porównaniu do tego co zrobił edeksumo są mniej ważne. Widzę chyba tylko jeden mod który ma szansę na szybkie ukończenie  :)  bo większość pisze tylko co będzie w modzie-sama mało co zrobiła, a tu mamy kawałem włożonej pracy, który trzeba docenić
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Cytat: Lansjer link=topic=11946.msg122906#msg122906#msg122906#msg122906 date=1292001636
Musze wam powiedzieć ,że trochę przesadzacie z tą krytyką, może i są jakieś niedociągnięcia w tym modzie, ale w porównaniu do tego co zrobił edeksumo są mniej ważne. Widzę chyba tylko jeden mod który ma szansę na szybkie ukończenie  :)  bo większość pisze tylko co będzie w modzie-sama mało co zrobiła, a tu mamy kawałem włożonej pracy, który trzeba docenić
W sumie masz rację...

Edek, muszę cię przeprosić. Odwaliłeś kawał kiepskiej roboty. Gratulacje!

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Cytuj
Musze wam powiedzieć ,że trochę przesadzacie z tą krytyką, może i są jakieś niedociągnięcia w tym modzie, ale w porównaniu do tego co zrobił edeksumo są mniej ważne. Widzę chyba tylko jeden mod który ma szansę na szybkie ukończenie :)  bo większość pisze tylko co będzie w modzie-sama mało co zrobiła, a tu mamy kawałem włożonej pracy, który trzeba docenić

Nie zgadzam się z tobą w każdym stopniu. Gdybyśmy go surowo nie oceniali to prawdopodobnie już by tematu nie było. Napisałeś: Widzę chyba tylko jeden mod który ma szansę na szybkie ukończenie." Szybkie nie znaczy dobre. Wolę poczekać na Czas Zapaty, Rzekę, Złote Wrota czy Tajemnice Nordmaru, ponieważ one mają jakąś przyszłość i nie tylko są wysoko oceniane, ale także wszyscy czekają na nie z niecierpliwością i mają w sobie to coś, czego jego mod nie ma. Pogódź się z tym, że żeby ktoś był lepszy, to ktoś musi być gorszy.
 

Sheppard

Sheppard

Użytkownicy
posty29
Propsy16
  • Użytkownicy

Sheppard

Dyskusja ogólna
#58 2010-12-10, 20:39(Ostatnia zmiana: 2010-12-10, 20:41)
Cytat: edeksumo link=topic=11946.msg122819#msg122819#msg122819#msg122819 date=1291931495
Czy nie mogę mieć własnej wizji własnego miasta  :facepalm:  ??

To ty moda robisz pod siebie,tak? :facepalm:  
Wydaje mi się,że chodzi o to by mod trafił do jak największej grupy fanów.Ma się podobać przede wszystkim odbiorcom.Tobie też,ale to nie ma znaczenia dla nas.
 
Cytuj
Potrafię przyjąć krytykę ale jeśli ktoś widzi SAME minusy to co innego.

Czyli wytykanie minusów to nie krytyka? Wydaje mi się,że to przede wszystkim na tym polega krytyka.
Bo przy takiej ilości minusów jak tu,to plusów nie ma co wymieniać.Te minusy wszystko zepsują.
Zresztą inni napisali już wszystko co trzeba  :ok: .

EDIT//
Przepraszam,jednak plusów to tu nie widać. :lol:
 

EdekSumo

EdekSumo

Moderator działu
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
Ja nie będę tej "debaty" ciągną dalej bo to sensu niema
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry