Gothic Sourcer - problem 2756 4

O temacie

Autor Gormak

Zaczęty 26.07.2013 roku

Wyświetleń 2756

Odpowiedzi 4

Gormak

Gormak

Użytkownicy
posty52
Propsy1
  • Użytkownicy

Gormak

Gothic Sourcer - problem
2013-07-26, 21:22(Ostatnia zmiana: 2013-07-26, 21:28)
Witam, mam problem, mianowicie nie wiem jak zapisać plik GOTHIC.DAT ze zmianami, które wprowadziłem. Proszę o szybką pomoc!
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7661
Propsy5239
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Gothic Sourcer - problem
#1 2013-07-26, 21:35(Ostatnia zmiana: 2013-07-26, 21:38)
Twoim problemem jest prawdopodobnie brak umiejętności jasnego informowania o problemach oraz samo używanie Gothic Sourcera. Zastanów się czy tytuł jaki wybrałeś dla tematu rzeczywiście opisuje twój problem i czy nie dałoby się sformułować tego posta w sposób bardziej zrozumiały.

Gothic.dat to skompilowana wersja skryptów. Plików skompilowanych nie zapisuje się ręcznie - jak sama nazwa wskazuje, są rezultatem kompilacji przez silnik plików źródłowych (to w nich wprowadzasz zmiany, nie w gothic.dat).

Jeśli wprowadziłeś zmiany w skryptach, zależnie od tego czy dodawałeś dialogi, masz dostępne dwa sposoby kompilacji. Jeśli ich nie ruszałeś, wystarczy uruchomić grę z parametrem -zreparse (reparse scriptfiles w Gothic Starter Mod). Jeśli zmieniałeś je, musisz włączyć Spacera i to w nim wybrać funkcję reparse scriptfiles. W tym wariancie proces jest nieco dłuższy, więc nie stosuje się go zwykle w trakcie produkcji moda.

Gormak

Gormak

Użytkownicy
posty52
Propsy1
  • Użytkownicy
Chodzi o to, że po edytacji pliku np. IT_Armor klikam przycisk save. Jest ok, klikam później Compile, naprawiam wszystkie błędy i wyskakuje mi ,,process stopped" nie mam pojęcia w tej chwili czy to dobrze czy źle. Szukam teraz tego w folderze, w którym powinny być moje projekty, ale tylko widzę je w Gothic Sourcerze. Dalej nie wiem co mam robić, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym programem, jeśli można prosić o poradnik, cały poradnik to proszę :)
 

Splash

Splash

Moderator
posty4209
Propsy3412
ProfesjaNierób
  • Moderator
:facepalm:  
Zrób to co napisał Avallach...
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7661
Propsy5239
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Gothic Sourcer - problem
#4 2013-07-26, 22:22(Ostatnia zmiana: 2013-07-26, 22:28)
Nie używaj Sourcera. To że potrafi on kompilować skrypty, nie znaczy jeszcze że używanie go do tego to dobry pomysł. Osobiście kompilowałem skrypty tylko i wyłącznie silnikiem gry. Tobie polecam to samo. To proste, dość szybkie i generalnie najmniej problemowe rozwiązanie. Jeśli nie masz aplikacji Gothic Starer Mod, pobierz ją. Ewentualnie tak jak pisałem możesz po prostu uruchomić GothicMod.exe z parametrem -zreparse i opcjonalnie -zlog:10,s.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry