Velaya - historia wojowniczki 88538 130

O temacie

Autor Sentarion

Zaczęty 21.01.2008 roku

Wyświetleń 88538

Odpowiedzi 130

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu

Sentarion
Złote Wrota

Velaya - historia wojowniczki
2008-01-21, 14:31(Ostatnia zmiana: 2009-04-16, 09:10)
Co prawda miałem nie brać się na razie za żadne nowe tłumaczenie, jednak gdy w Wigilię wyszedł mod Velaya, na który zresztą od dawna czekałem, od razu go ściągnąłem, aby zobaczyć jak wygląda. Trochę pograłem po niemiecku i bardzo mi się spodobał, więc nie mogąc się oprzeć  :P    także postanowiłem go przetłumaczyć. Modyfikacja jest tym bardziej wyjątkowa, gdyż bohaterką jest kobieta!  Ze względu jednak na to, że jest to największa mod jaki do tej pory wyszedł (40 godzin grania), poprosiłem kilka osób o pomoc przy tłumaczeniu (dialogów jest 3 razy więcej niż w Piratenleben). Tak więc od jakiegoś czasu wspólnie zaczęliśmy spolszczanie tego świetnie zapowiadającego się moda.

Tłumaczymy w składzie: Molka, Arthas, Adanos7, Kereth no i ja. Mam nadzieję, że uda się nam dość szybko wykonać całą pracę, choć i tak na pewno zajmie to kilka miesięcy. Z pewnością jednak mod Velaya jest tego warty.

Velaya - historia wojowniczki

Modyfikacja przedstawia losy Velayi, którą zapewne wszyscy pamiętają z Gothic 1, jako piękność kąpiącą się w wannie w pokoju Gomeza. Historia rozgrywa się po wyjeździe Bezimiennego z Khorinis. Velaya, która także uciekła z Kolonii Karnej, dotarła na farmę Onara, gdzie pracuje jako służąca. Jednak pewnego dnia została pobita przez napastliwego najemnika. Wtedy postanowiła sobie, że nigdy więcej nie dopuści do takiej sytuacji. Chciała nauczyć się walki, chciała umieć się bronić. I tak opuszcza farmę, by spróbować szczęścia w mieście Khorinis. Ostatecznie to ona staje naprzeciw nowego zagrożenia.

Modyfikacja oferuje:
- całkowicie nową historię
- zmienione Khorinis
- spotkamy wielu starych znajomych
- kilka nowych postaci
- mnóstwo questów, cztery rozdziały gry
- około 40 godzin grania

Screeny

Screen1
Screen2
Screen3
Screen4
Screen5
Screen6
Screen7
Screen8

Twórcy
Jeszcze kilka słów o twórcach modyfikacji: mod Velaya został stworzony głównie przez dwóch niemieckich modderów: Schreiberlinga i Sektenspinnera. Z tego co się dowiedziałem Schreiberling dwa lata temu rozpoczął pisanie fabuły i dialogów, a rok później pracy w skryptach i spacerze podjął się Sektenspinner. Jeszcze kilka innych osób miało swój wkład przy robieniu modeli 3D, pancerzy, tekstur. Tak więc stworzenie modyfikacji zajęło razem dwa lata.

Strona twórców moda: http://velaya.worldofgothic.com/
Link do wersji niemieckiej: http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?g...;release_id=312
Można też posłuchać audio trailera: http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?g...;release_id=298

Mod jest do G2NK.

No i postęp prac, na razie tak gdzieś 5 %

Dziuby

Dziuby

Użytkownicy
posty8
  • Użytkownicy
Czekamy czekamy :)  Taki modzik po polsku był by na prawdę mocny :D
 
You know who I am bitch. I'm -=Mr. WestSide=-





Now I'm On The Top, Let The Champage Pop,

Throw You'r Hands In The Sky, Cuz
-=Mr. WestSide=- Don't Stop!



Dope Boys What's Up?

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Nom, mod zapowiada się naprawdę świetnie, ale tłumaczenie idzie jak na razie powoli. Jeśli jest jeszcze ktoś chętny do pomocy, to można się zgłaszać, po przejściu krótkiego testu przyjmujemy do teamu  :)

ReMake

ReMake

Użytkownicy
posty35
  • Użytkownicy
Już się nie moge doczekać, aby zagrać w polską wersje tego moda ;)

Powodzenia w tłumaczeniu :P
 

Baster

Baster

Użytkownicy
Root Oszust
posty184
Propsy11
  • Użytkownicy
  • Root Oszust
A premiera spolszczenia jest chociaż na 2008r. ? (z twoimi zdolnościami i doświadczeniami powinno pójść dosyć szybko :)  )
 

Okrutny

Okrutny

Użytkownicy
posty120
  • Użytkownicy
Mod super no ale niemcem nie jestem więc z opcji dialogowych aż tak sie nie ciesze. Powodzenia w tłumaczeniu!
 

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Cytat: Oszust link=topic=9257.msg2261#msg2261 date=Jan 30 2008, 21:18\'
A premiera spolszczenia jest chociaż na 2008r. ? (z twoimi zdolnościami i doświadczeniami powinno pójść dosyć szybko :)  )
Powinno być na 2008, zobaczymy jeszcze tylko kiedy... Na razie pomaga mi właściwie tylko Adanos, a sam mam jeszcze sporo innej roboty, więc idzie powoli. Ale questy są bardzo ciekawe i historia też się fajnie rozkręca wiec jest na co czekać :)

Okrutny

Okrutny

Użytkownicy
posty120
  • Użytkownicy

Okrutny

Velaya - historia wojowniczki
#7 2008-03-16, 15:55(Ostatnia zmiana: 2008-03-16, 15:56)
14% ! No chyba doczekamy się za 86% :-)
 

Kwiatmen
  • Gość
W takich chwilach żałuję, że w gimnazjum nie przykładałem się do niemieckiego :D

Powodzenia w tłumaczeniu! (40 godzin!!)
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Wszystkie dobre mody na g2nk...
 

Strickland

Strickland

Użytkownicy
posty34
Propsy1
  • Użytkownicy
Cytat: Królik link=topic=9257.msg17745#msg17745 date=Jun 12 2008, 07:43\'
Wszystkie dobre mody na g2nk...


... ale ten jest chyba najlepszy pograłem po niemiecku i bardzo mi się spodobał
 

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Mod jest bardzo fajny, ale ma od groma dialogów do przetłumaczenia... :blink: No cóż, ale jakoś powoli idzie, miejmy nadzieję, że w końcu razem z Adanosem go przetłumaczymy...

Raito
  • Gość
podacie link aby sciagnac niemiecka wersje. Mozna spotkac bezia? ^_^
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytat: Raito\'
podacie link aby sciagnac niemiecka wersje. Mozna spotkac bezia? happy.gif
http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?g...;release_id=312
Bezia chyba nie można spotkać. Jak na razie doszedłem do II rozdziału i nie widziałem Bezia. Ale niektórzy NPC-e wspominają go...

Raito
  • Gość
dzieki, ciezki mod? xD tzn trudny?
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Velaya - historia wojowniczki
#15 2008-06-12, 15:32(Ostatnia zmiana: 2008-06-12, 15:43)
Jak dla mnie nie jest taki trudny, jak się zdobędzie odpowiednią broń. Nie warto dawać punkty nauki w siłę, broń dwuręczną. Lepiej te punkty przeznaczyć na zręczność i broń jednoręczną. Oczywiście można  pójść drogą maga.
Edit:
No i zapomniałem dodać, że łuk jest bardzo przydatny.

Raito
  • Gość
dzieki za rade skorzystam z niej ^_^
 

Wrzód_is_back!!!!

Wrzód_is_back!!!!

Użytkownicy
posty13
  • Użytkownicy
Jeśli potrzeba wam pomocy to ja mógłbym spróbować mam mnóstwo czasu niemiecki znam dosyć dobrze więc jak co to mogę wam pomóc
 

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Ok, zaraz przyślę ci na PW próbny tekst do przetłumaczenia, zobaczymy jak sobie z nim poradzisz :P

Luke_Flamesword

Luke_Flamesword

Użytkownicy
posty188
Propsy402
  • Użytkownicy
Mam pytanie do ludzi, którzy grali w mod - jakie tereny są dostępne? Wszystkie czy tylko część starych? Są jakieś nowe?

Powodzenia przy tłumaczeniu!
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry