Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE] 1973289 3617

O temacie

Autor majaczek

Zaczęty 19.02.2010 roku

Wyświetleń 1973289

Odpowiedzi 3617

przemek1607

przemek1607

Użytkownicy
posty26
  • Użytkownicy
Avrael juz dawno sobie poradziłem, ale i tak dzięki za dobre chęci.
 
http://world3.monstersgame.wp.pl/?ac=vid&vid=167041286



Klikać w ten link pls. To nic nie kosztuje.

Orzeszek

Orzeszek

Użytkownicy
posty110
Propsy64
  • Użytkownicy
Dzięki Avrael, ale miałem nadzieję że to ja gdzieś popełniłem błąd gdyż nawet kwestie które wypowiadała postać i które były w zwykłym dodatku nk zawierają błędy i stąd moje zdziwienie, a z tego co pamiętam bodajże w tamtym roku grałem w tą modyfikację i całkiem sporą część gry przeszedłem i tłumaczenie wydawało mi się lepsze.

P.S
Mogą rodzić się pytania że skoro grałem to czemu nie potrafię teraz poradzić sobie z instalacją, śpieszę z wyjaśnieniem: raz jak już wpomniałem było to z rok temu a dwa wyszły nowe patche i nie wiem teraz co z czym współgra  ;p
 

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
Witam mam parę pytań

1 Co wpływa na siłę przywołanych stworzeń ?? inteligencja ??
2 Gdzie jest nekromanta w górniczej dolinie ??
3 Jakich czarów uzywają guru z bagna ??
4 Jakich czarów używają strażnicy świątynni ?? bo słyszałem że używają run takich jak paladyni.
5 Jak przywołać arcydemona bo gdy uzywam czaru "przywołanie demona" to zawsze przywołuje mi zwykłego a umiejętność przywołania arcydemonów posiadam.

Prosił bym o pomoc gdyż wielokrotnie przeszukiwałem temat i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na te pytania z góry dziekuje
 

macios

macios

Użytkownicy
posty52
Propsy6
  • Użytkownicy
Czy do tego jest wymagany Player kit ? (sorry za to pytanie ale chcę się upewnić bo w instalce piszę coś po rusku na temat player kita a ja nie wiem o co chodzi)
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Witam mam parę pytań

1 Co wpływa na siłę przywołanych stworzeń ?? inteligencja ??
2 Gdzie jest nekromanta w górniczej dolinie ??
3 Jakich czarów uzywają guru z bagna ??
4 Jakich czarów używają strażnicy świątynni ?? bo słyszałem że używają run takich jak paladyni.
5 Jak przywołać arcydemona bo gdy uzywam czaru "przywołanie demona" to zawsze przywołuje mi zwykłego a umiejętność przywołania arcydemonów posiadam.

Prosił bym o pomoc gdyż wielokrotnie przeszukiwałem temat i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na te pytania z góry dziekuje
1. Tak. Na siłe stworzeń wpływa inteligencja
2. W wieży mgieł(tam gdzie był 1. almanach)
3. Nie pamiętam, że pięść wichru, sen, zapomnienie, więcej herezji nie pamiętam.


A teraz ciekawostka. Już wiem, dlaczego wujcio "gugl" czasami tłumaczy "Innos", na "niewinny". Często google Innosa tłumaczy na "Innocentego", a Innocenty po łacinie znaczy w/w "niewinny". Mam nadzieje, że teraz wszyscy wiedzą, dlaczego Innos w pseudo tłumaczeniu jest nazywany "niewinnym".
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
A teraz ciekawostka. Już wiem, dlaczego wujcio "gugl" czasami tłumaczy "Innos", na "niewinny". Często google Innosa tłumaczy na "Innocentego", a Innocenty po łacinie znaczy w/w "niewinny". Mam nadzieje, że teraz wszyscy wiedzą, dlaczego Innos w pseudo tłumaczeniu jest nazywany "niewinnym".
Innocent - Wyraz angielski. Tylko takie małe sprostowanie.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2286 2012-06-15, 19:38(Ostatnia zmiana: 2012-06-22, 23:25)
Sorry, ale cząstka "Inno" oznacza niewinny, a jest to imie pochodzenia ŁACIŃSKIEGO.

edit.
Innocent oznacza po angielsku niewinny, ale pochodzi z łaciny. Tak samo jak np. For example, co po łacinie i angielsku znaczy "na przykład", a wyraz jest pochodzenia łacińskiego, ponieważ łacina była pierwsza.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
Luk dzięki za pomoc niewiem jeszcze co z tym arcydemonem. Ciekawy jestem tez czy nie można w jakiś sposób zwiekszyc ilośći many bo 250 na rune demona to jednak sporo nie ma czegoś w stylu tego wina które znajdujemy przy martwym posłańcze ( które zwiększa 25 hp ) ?? a może polecisz jakąś fajną strategię jesli chodzi o ilość many ?? do ilu zwiększać co i kiedy łykać itp itd.
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2288 2012-06-15, 19:59(Ostatnia zmiana: 2012-06-15, 20:02)
hmm... Jeżeli grasz magiem, to najlepszym sposobem jest zostanie czeladnikiem u Constantina, może zawód mniej opłacalny, niż u Harada(wg. mnie), ale Constantino nauczy cię alchemii. Naucz się eliksiru stałego wzrostu many. Najgorzej będzie zdobyć szczaw królewski. Możesz poszukać w/w eliksiru u handlarzy(nie wiem czy znajdziesz). I tu masz 2 opcje do wyboru.


1.Jeżeli najdrobniejsze oszustwo uważasz za herezje, to pooszczędzaj składniki i zrób duży eliksir trwałego wzrostu many(nie pamiętam nazwy).
2. Jeżeli nie przeszkadza ci wykorzystanie błędu w grze, to podczas picia eliksiru musisz nacisnąć F8(z marvin mode), lub podczas picia dać się zaatakować.


Mam nadzieje, że pomogłem
Ksiądz Kapelan


PS
Co oznacza "ilośći"?
co do strategi:
Pyrokar w G2 uczy cię many do 200(nie wiem, czy w modzie zdjęto mu ograniczenie, tak jak erolowi na siłe), ale naucz się u niego do jakieś porządnej sumy i dopiero wypij eliksir.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
A co to za eliksir ? bo widziałem że eliksiry robi sie kupując przepis i zuzywamy na to 25 grzybków ale nie potrzeba do tego szczawiu królewskiego i dodaje on 3 pkt many. A ten o którym mówisz to ile dodaje pkt many ??
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2290 2012-06-15, 20:05(Ostatnia zmiana: 2012-06-15, 20:05)
A ten eliskir o którym mówisz przypadkiem nie odnawia many? Ilość zwiększonej many zależy od wielkości eliksiru( oczywiście mogę się mylić). Z tego co pamiętam x grzybków też zwiększa mane, ale jak już mówiłem, zanim spróbujesz eliksirów spróbuj podpakować mane przy pomocy nauczyciela(potem koszt PD się zwiększa)
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
no cóż zawsze robie w ten sposób ( mówie o wojowniku ) wszelakie eliksiry siły, tabliczki i inne żeczy zwiekszające siłe zostawiam na potem ( bo przy progach 30 60 90 ... zwieksza się koszt w punktach umiejetności ) więc zwiekszam siłę do 29 i potem dodaje sobie za 5 pkt. Przez co oszczędzam kilka punktów. Teraz grałem chwilę łowcą smoków zwiększyłem sobie siłę do 64 i potem piłem wszystkie eliksiry siły jakie były ( tworzyłem swoje z smoczych korzeni ) czytałem tabliczki i spokojnie doszedłem do 220 pkt siły. A co do eliksiru to potrzeba 25 grzybów czarnych 3 ostrokrzyny chyba chodzi o tzw. serafisy nie jestem pewien i wziększa on na stałe manę o 3. A jeśli chodzi o starozytne tabliczki które dajemy vatrasowi to lepiej mu jest je oddać w duzych ilościach bo wtedy zwiększy on nam manę jeśli oddamy np 3 to tylko dostaniemy troche pd i jakieś eliksirki leczenia bodajże a jeśli oddamy mu np 20 to zwiększy on nam manę o 20 nie wiem od jakiej ilośći zwiększa mane zamiast dawac eliksiry nie sprawdzałem nigdy.

No cóż Pyrokar raczej nie będzie mnie uczył ponieważ gram nekromantą ale sądzę że inne postacie spokojnie mnie nauczą do dużego stopnia.
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2292 2012-06-15, 20:20(Ostatnia zmiana: 2012-06-15, 20:20)
no cóż zawsze robie w ten sposób ( mówie o wojowniku ) wszelakie eliksiry siły, tabliczki i inne żeczy zwiekszające siłe zostawiam na potem ( bo przy progach 30 60 90 ... zwieksza się koszt w punktach umiejetności ) więc zwiekszam siłę do 29 i potem dodaje sobie za 5 pkt. Przez co oszczędzam kilka punktów. Teraz grałem chwilę łowcą smoków zwiększyłem sobie siłę do 64 i potem piłem wszystkie eliksiry siły jakie były ( tworzyłem swoje z smoczych korzeni ) czytałem tabliczki i spokojnie doszedłem do 220 pkt siły. A co do eliksiru to potrzeba 25 grzybów czarnych 3 ostrokrzyny chyba chodzi o tzw. serafisy nie jestem pewien i wziększa on na stałe manę o 3. A jeśli chodzi o starozytne tabliczki które dajemy watrasowi to lepiej mu jest je oddać w duzych ilościach bo wtedy zwiększy on nam manę jeśli oddamy np 3 to tylko dostaniemy troche pd i jakieś eliksirki leczenia bodajże a jeśli oddamy mu np 20 to zwiększy on nam manę o 20 nie wiem od jakiej ilośći zwiększa mane zamiast dawac eliksiry nie sprawdzałem nigdy.
"Watrasowi" powiadasz  :ayfkm:  ?
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
Drobna pomyłka poprawiłem :)  więc ile dodaje many ten eliksir o którym mówisz ? może mówimy o tym samym ??
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
eliskir ducha- 5 p. many
ekstrakt ducha (czy jakoś tak :lol2:  ) - 3 p. many
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

przemek1607

przemek1607

Użytkownicy
posty26
  • Użytkownicy
Mam pytanie, czy guru mają jakieś specjalne umiejętności takie jak nekromanta (demonologia, sakta nomen), a jak nie
czy są jacys inni magowie którzy maja specjalne umiejętności , a jeśli nie to czy jest kod w konsoli dzięki któremu grając guru możemy mieć umiejętność demonologii i sakta nomen ? Proszę o szybką odpowiedź.
 
http://world3.monstersgame.wp.pl/?ac=vid&vid=167041286



Klikać w ten link pls. To nic nie kosztuje.

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
no cóż jeśli chodzi o guru to nie wiem czy mają jakieś umiejętności o których wspominasz a co do nauki demonologii to myśle że zmiana gildii pomoże czyli

- B marvin B
- edit abilities wystarczy (e a)
- guild ( g )
- numer gildii jako nekromanta to 19
- czyli ( guild = 19 )
- zobacz wczesniej jaki miałeś numer gildii wcześniejszej żebyś potem nie musiał sprawdzać wszystkich
- i wtedy xardas powinien cie nauczyc chociaż nie jestem na 100 % pewny ale mysle że to pomoże
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
:facepalm:  
Mu nie chodziło czy Xardas go nauczy czarów, tylko oto czy guru mają magie swoją własne umiejętności takie jak np. nekromanci(czyli m.in. Xardas)
 :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Awengers

Awengers

Użytkownicy
posty33
  • Użytkownicy
:ayfkm:

Tak ?? to przeczytaj sobie dalej co pisze kolego, jak nie masz zamiaru pomóc to po co piszesz tego typu wypowiedzi  ???
 

23max

23max

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
Kiedy mniej więcej planowane jest udostępnienie wersji profesjonalnej ?? Nie potrafie grać z tłumaczeniem google nic nie rozumiem :(
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry