Bitwa 1s - Nóż 13451 52

O temacie

Autor

Zaczęty 18.06.2009 roku

Wyświetleń 13451

Odpowiedzi 52

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Hej!
Zróbmy sobie taką raczej szybką bitwę (dlatego 1s), żeby szybko zacząć i szybko skończyć, przy niewielkim wysiłku.

Na początek temat - Nóż.

Zasady?
Low poly, ale znowu nie tak bardzo, żeby dało się go użyć w widoku FPP.
Tekstura niepotrzebna, bo rzuciłoby się to potem na 2D.
Mapowanie bardzo mile widziane, z tego samego powodu co wyżej.
Render wykona jedna osoba, w takich samych ustawieniach renderera, tak jak zaproponował Meat.

Termin: 24 czerwca, godz. 20:20.
Pokazywać tu można co się chce, w bitwie biorą udział tylko te osoby, które dostarczą model do renderu.

PS: Proszę nie myśleć, że robię tu jakąś dywersję przeciw drugiej bitwie - jak najbardziej mam zamiar wziąć w niej udział ;)
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Jeżeli ktoś ma problemy z mapowaniem, służę pomocą.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
aby nie powiało sztampą rodem z google grafika polecam: http://www.knives.pl
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
i du.. właśnie wybywam do warszawy, wracam dopiero w niedzielę i nie mam szansy nic zrobić :P  a takie coś to z chęcią bym odwalił...
daj dwa dni więcej ;)
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Jak wrocisz, to juz bedzie nastepna, nie martw sie
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Jak wrocisz, to juz bedzie nastepna, nie martw sie
ale ta jest w miarę fajna...
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
To się zrobi drugi raz za jakiś czas, może z lekką modyfikacją tematu :D

BTW, dopuszczamy maczety, kukri itp.?
I BTW, jaki dopuszczamy triscount? Wie ktoś może, ile we współczesnych FPP wrzuca się tri na taki nożyk?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dracon

Bitwa 1s - Nóż
#7 2009-06-20, 17:14(Ostatnia zmiana: 2009-06-20, 19:46)
Zrobiłem takie coś: http://i44.tinypic.com/2i0rvvc.jpg

W jakim pliku dajemy prace? *.3ds? Może jakiś inny?


EDIT: Wiem, że zrypałem rączkę.
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Kudlik

Kudlik

Użytkownicy
Les Paul
posty364
Propsy55
  • Użytkownicy
  • Les Paul
Strasznie zjechana rączka, Dragon...
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
No rączka beznadziejna.

Może być w 3ds, z tym, że pojawił się chwilowy problem - mam problemy z kartą graficzną, nie wiem czy będę mógł wziąć udział w bitwie (pół noża zrobiłem). Może go jakoś dokończę, ale na pewno nie będę mógł renderować, szczególnie, że siedzę teraz na kolorach 16 bit i ciężko byłoby mi w ogóle określić, czy render jest dobrej jakości.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Bitwa 1s - Nóż
#10 2009-06-20, 19:23(Ostatnia zmiana: 2009-06-20, 21:33)
Wszystko jest beznadziejne a ostrze wygląda jak z jakiegoś bazarowego "super tatical knajfa" z aluminium. Nie ma co ukrywać ale niestety popełniacie zwykłe GRAFOMAŃSTWO tyle, że na płaszczyźnie graficznej. Podałem świetną stronę a jeśli to mało to owa strona ma forum, które jest skarbnicą wiedzy o nożach także znajdziecie tam mnóstwo pięknych i ciekawych rzeczy. Wolicie robić jakieś karykatury bądź to co wam na chwilę obecną przyjdzie do głowy a później panuje powszechne zdziwienie czemu wszystko wygląda tak słabo.

To działa na tej zasadzie: Dostaje zadanie zrobienia zamku oraz wolną rękę. Wiem jak wygląda zamek, dla pewności obejrzałem nawet kilka przypadkowych fortyfikacji z google grafika ale to nie wystarczy. Potrafię sobie mniej więcej wyobrazić zamek jednak nie modeluje go z głowy  bo nie znam się na architekturze i fortyfikacjach wystarczająco dobrze aby mój zamek wyglądał realistycznie. Nie mam również czasu i ochoty aby studiować owe zagadnienia. Chcę zacząć w końcu pracować, aczkolwiek nie chcę popełnić przy tym rzeszy gaf - wybieram więc istniejącą budowlę odpowiadającą moim wyobrażeniom i staram się ją jak najwierniej odwzorować bądź rozwinąć.

Ja nie wnikam w Wasz styl pracy, ale wieczne wzorowanie na własnych wizjach i wyobrażeniach to nie koniecznie dobry pomysł szczególnie jeśli nie ma się o czymś pojęcia. W każdym razie w taki sposób napewno nie zostaniecie dobrymi grafikami szczególnie w przypadku takich przypadków jak ten, gdzie trzeba coś odwzorować i stworzyć w oparciu a własne wyobrażenia odłożyć na bok.
 

Konserwa

Konserwa

Użytkownicy
posty63
Propsy23
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może to tuning noża kuchennego...
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
A może zwykłe partactwo...
 

Konserwa

Konserwa

Użytkownicy
posty63
Propsy23
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Też ładnie.
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Kudlik

Kudlik

Użytkownicy
Les Paul
posty364
Propsy55
  • Użytkownicy
  • Les Paul
Jeszcze jest za szeroka
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
za szeroka? może najpierw popatrz jak wyglądają prawdziwe noże m. in. jeden z najpopularniejszych i kultowych modeli http://www.thompsonoutdoors.com/b/wp-conte...mcseveninch.jpg
można się uczepić, że jest krzywa co bynajmniej niczego nie ułatwia.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Po pierwsze, to rękojeść jest zazwyczaj tak ukształtowana, by nie wyślizgiwała się z dłoni. Albo jest zastosowana na końcu jakaś płaska głowica (chociażby na przykładzie podanym przez Thora), albo rękojeść posiada jakieś rowki itp. (też na tym przykładzie), albo posiada specjalne "wypustki", tj. bardziej wystające miejsca tam, gdzie miałaby być przerwa między palcami, szczególnie między wskazującym a środkowym:
http://www.aquaexplorers.com/k6_knife.jpg
Grubość rękojeści może być także dostosowana do zagłębienia pośrodku dłoni, tzn. najgrubsza pośrodku, zwężająca się ku obu końcom.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Rękojeść możę brzydka, ale robiłem model na podstawie zdjęcia: http://i44.tinypic.com/256a1l5.jpg
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: Dracon link=topic=6132.msg53699#msg53699 date=Jun 21 2009, 01:30 AM\'
http://ifotos.pl/img/hwxpwx.jpg
Poprawiłem nieco.
wiesz co to znaczy smoth grupy, smoth...? :D
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry