[AB] Pytania odnośnie zadań i rozgrywki 969952 5178

O temacie

Autor Loop

Zaczęty 3.04.2018 roku

Wyświetleń 969952

Odpowiedzi 5178

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
2.Wiesz że istnieją na tym świecie tacy ludzie którzy grają w tą modyfikacje po raz pierwszy w życiu? o.O

3.Nie wiem... jak ci co 3 mob biega po śmierci to zaczynasz się zastanawiać czy to powinno tak wyglądać. ;)

 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Co do otwierania skrzyń. Słyszą cie, bo masz za mało zręczności i robisz z dużo hałasu.
Tego buga co biega po śmierci to każdy ma. Ja na dodatek mam buga przez którego niekiedy gdy wychodzę z wody to mam zmniejszoną rozdzielczość strasznie i zamazane tekstury. Na dodatek czasem losowe crashe po zmianach lokacji zazwyczaj. Z otwieraniem to samo, mogą cię usłyszeć gdy grzebiesz w skrzyni XD alt działa, ale miałem przypadki w których on nie działał. Ale we większości przypadków działa.

Bug gdy blokujemy się na czymś i klikamy P i nas tepa działa tylko w jednym przypadku. Ale gdy nasza postać naglę postanowi dać ręce do góry i zablokować się jak kij w dupie polskich aktorów podkładających dubbing..to wtedy nic się nie da zrobić :)
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dziękuje. :)

Ja na razie tylko 1 crash do pulpitu i te biegające moby. Zdziwiłem się bo od początku było wszystko ok. Zaczęło się gdy czyściłem teren między jaskinią Sagity a farmą Onara i ,,przeniosło,, się na całą mapę. Teraz gdy zabijam grupę mobów to połowa potrafi dać drapaka. :)
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Dziękuje. :)

Ja na razie tylko 1 crash do pulpitu i te biegające moby. Zdziwiłem się bo od początku było wszystko ok. Zaczęło się gdy czyściłem teren między jaskinią Sagity a farmą Onara i ,,przeniosło,, się na całą mapę. Teraz gdy zabijam grupę mobów to połowa potrafi dać drapaka. :)

Szczególnie włącz(jeśli tego nie zrobiłes)usuwanie pustych ciał npc w opcjach. Bo ci grę zniszczy i nie będziesz miał bardzo dużo crashy i spadki.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej. :)

1.Możliwe że roślinki mi się zbugowały? Wybrałem nieświadomie losowe rozmieszczenie roślin i przez cały 1 rozdział znalazłem tylko 1 smoczy korzeń. W dodatku ten który nam się pojawia po zapytaniu Zurisa o to gdzie Constantino zbiera swoje zioła. Podczas rozmowy z ognikiem wyświetla mi się 16 korzeni. Zwiedziłem już jakieś 80 % mapy z wyuczonym ognikiem i nic. (wyuczone zbieranie roślin oraz zwiększony zasięg) Goblinie jagody, szczaw królewski itp znajduje normalnie.

2.Mogę zabić Canthara w 1 rozdziale? Nie sprzedaje on później czegoś ciekawego?

3.Kto nas uczy robienia kompotów?

4.Który bóg jest najlepszy dla najemnika? Chodzi o to żeby podczas normalnej gdy (czyszczenia mapy itp.) karma sama się wbijała aby jak najmniej wydać na nią później złota.

5.Zauważyłem że po kilku dniach NPC które już nie chciały grać z nami w kości zapominają o tym że przegrali z nami kupę kasy i chcą dalej normalnie grać. Wszystko ok? Nie chciałbym wykorzystywać jakiegoś buga aby mieć nielimitowane złoto.

6.Jak jest z kradzieżą kieszonkową? Okradamy NPC raz na rozdział czy możemy zrobić to tylko 1 na całą grę?
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Latwopalny
1.Naucz się u jednego z magów wody, szukania pierwszego poziomu roślin. Potem potrzebujesz chyba 60 bryłek mag. rudy. Robisz sava, gadasz z ognikiem i pokazuje ci gdzie jest np. smoczy korzeń. Potem wczytujesz grę i idziesz po korzeń. Następnie wróć do pkt 1.
2.Tak. Nie.
3.Kucharz na zamku w GD.
4.Każdy. Dodatkowo módl się codziennie za pomocą figurek w ekwipunku.
5.Tak, można grać. Dodatkowo można opanować technikę, żeby zagrali dwa razy z tobą. Nie działa na każdym.
6.Powiem, raz na jedną krainę. Kiedy spotkasz tą samą osobę w innej krainie, to można go znowu okraść.
 

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

BezzebnyJoe

BezzebnyJoe

Użytkownicy
posty69
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest gdzieś spis bonusów z jedzenia itd oraz jakieś ewentualne porady na starty? Czy po prostu te ze zwykłego retur
ninga 2.0 są jak najbardziej aktualne?
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Jest gdzieś spis bonusów z jedzenia itd oraz jakieś ewentualne porady na starty? Czy po prostu te ze zwykłego retur
ninga 2.0 są jak najbardziej aktualne?

Najważniejsze by w 1R zrobić zadanie z rannym orkiem i głodnym skazańcem. Jak grasz 1x to dajesz 10pn i wyłączasz niepotrzebne utrudnienia. Zmniejszasz wtedy ryzyko rozczarowania się postacią do 0(chodź są przypadki " wyjątkowe"). Nie robisz hybrydy z postaci i wszystko powinno być ok. Walki bronią uczysz się do 60% max a dalej bonusami.

Magiem nie ulepszasz many za pn(trochę możesz dać, byle żeby ci starczyło na naukę kręgów i magi, a to sporo kosztuje), wszystko wbijesz z bonusów. . Jedzeniem się nie przejmuj, zwykle używa się ich do robienia ciast(uczy Tekla) Mięso możesz śmiało zjadać, chodź istnieje ciasto mięsne pod siłę. Ale powinno ci starczyć. Daruj sobie szarlotki na hp(chodź nic nie stoi na przeszkodzie, by na początku kilka zrobić) i bardziej skup się na ciastach do main stata. Dla maga to mana, dla woja siła itd. Stamine i hp wbijasz z bonusów, nie trzeba za pn.

I to chyba tyle z tych ważnych rzeczy. Takie rzeczy od kupców jak zupy rybne czy szynkę też możesz zjadać, chociaż są NPC które chcą jedzenia, wiec warto mieć trochę w zapasie na wszelki wypadek. Zresztą masz opis przy każdym jedzeniu czy możesz coś z tym zrobić. AB sporo poprawił i ryzyko popełnienia błędu jest znikome, jeśli jesteś uważny i uważasz zanim coś zrobisz.

Aha i nie zapomnij wbijać retorykę, gdzieś w necie jest spis jak ją zdobyć. Bo ci się przyda. W plecaku masz też posążki bogów i możesz się modlić do nich. Dostajesz karmę dzieki której możesz potem dostawać fajne dary.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

BezzebnyJoe

BezzebnyJoe

Użytkownicy
posty69
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest gdzieś spis bonusów z jedzenia itd oraz jakieś ewentualne porady na starty? Czy po prostu te ze zwykłego retur
ninga 2.0 są jak najbardziej aktualne?

Najważniejsze by w 1R zrobić zadanie z rannym orkiem i głodnym skazańcem. Jak grasz 1x to dajesz 10pn i wyłączasz niepotrzebne utrudnienia. Zmniejszasz wtedy ryzyko rozczarowania się postacią do 0(chodź są przypadki " wyjątkowe"). Nie robisz hybrydy z postaci i wszystko powinno być ok. Walki bronią uczysz się do 60% max a dalej bonusami.

Magiem nie ulepszasz many za pn(trochę możesz dać, byle żeby ci starczyło na naukę kręgów i magi, a to sporo kosztuje), wszystko wbijesz z bonusów. . Jedzeniem się nie przejmuj, zwykle używa się ich do robienia ciast(uczy Tekla) Mięso możesz śmiało zjadać, chodź istnieje ciasto mięsne pod siłę. Ale powinno ci starczyć. Daruj sobie szarlotki na hp(chodź nic nie stoi na przeszkodzie, by na początku kilka zrobić) i bardziej skup się na ciastach do main stata. Dla maga to mana, dla woja siła itd. Stamine i hp wbijasz z bonusów, nie trzeba za pn.

I to chyba tyle z tych ważnych rzeczy. Takie rzeczy od kupców jak zupy rybne czy szynkę też możesz zjadać, chociaż są NPC które chcą jedzenia, wiec warto mieć trochę w zapasie na wszelki wypadek. Zresztą masz opis przy każdym jedzeniu czy możesz coś z tym zrobić. AB sporo poprawił i ryzyko popełnienia błędu jest znikome, jeśli jesteś uważny i uważasz zanim coś zrobisz.

Aha i nie zapomnij wbijać retorykę, gdzieś w necie jest spis jak ją zdobyć. Bo ci się przyda. W plecaku masz też posążki bogów i możesz się modlić do nich. Dostajesz karmę dzieki której możesz potem dostawać fajne dary.

Czemu tak ważne jest żeby te dwa zadania zrobić w pierwszym rozdziale?
A umiejętności myśliwskie pozyskiwanie mięsa itd warto się uczyć?
 

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bo ci przepadną.

Jest kilka zadań w których musisz dostarczyć np. kilka skór wilka albo jakieś pazury. Na upartego można kilka takich zadań zaliczyć zbierając trofea z mapy. Jest kilka miejsc gdzie można znaleźć skóry lub inne rzeczy ewentualnie odkupić od kupców jednak warto samemu się tego nauczyć by później sprzedawać niepotrzebne trofea. Jest z tego dużo kasy. Jeden z myśliwych w obozie blisko farmy Onara skupuje je po atrakcyjnej cenie. (sprzedawaj tylko u niego). Poza tym jak pokonasz cieniostwora lub trola to miło jest pozbierać z niego trochę ,,przedmiotów,, ot taka nagroda za trudy.

Pozyskiwanie mięsa też jest bardzo ważne. Jeśli tego nie masz a zabijesz jakiegoś ścierwojada lub szczura przednie ci kilka jego kawałków. Za 25 takich możesz upiec ciasto które daje +1 do siły. Warto też kupić nóż do mięsa od jednego z kupców na targowisku.
 

BezzebnyJoe

BezzebnyJoe

Użytkownicy
posty69
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mniej więcej ogarniam co i jak bo kiedyś grałem w returning rebalance. A po co jest ten nóż do mięsa?
 

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Sam gram w AB pierwszy raz i do końca wszystkiego nie ogarniam ale nożyk albo umożliwi ci pozyskiwanie mięsa (i tak musisz się tego nauczyć u Alwina. Albo zwiększa jego ilość np normalnie dostałbyś 2 sztuki a z nożykiem 4. Zapomniałem już jak to dokładnie działa. Nie mniej warto go kupić.
 

BezzebnyJoe

BezzebnyJoe

Użytkownicy
posty69
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A jakieś porady jeżeli chciałbym zostać nekromanta? Wogole w broń nic nie dawać? Czy jestem sobie poradzić w pierwszym rozdziale bez jakichkolwiek umiejętności walki wrecz?
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
A jakieś porady jeżeli chciałbym zostać nekromanta? Wogole w broń nic nie dawać? Czy jestem sobie poradzić w pierwszym rozdziale bez jakichkolwiek umiejętności walki wrecz?

Pierwsze rozdziały to głównie zadania, oraz kombinowanie. Do póki nie zostaniesz nekro i nie ogarniesz pierwszej runy, to są problemy. Jak ustawisz 10pn co poziom, to możesz spokojnie sobie potem używać kosturu maga i dobić go do 60%, nic się takiego nie stanie. Pn będziesz miał aż za dużo i to polecam. Kosturki są ok, możesz dobić wroga jak podejdzie, albo jak skończy ci się mana. Jeśli zamierzasz grać na 5pn co poziom, to wtedy nie mam pojęcia czy opłaca się dawać w kostur, skoro i bez niego damy radę spokojnie grać. Główną siłą jaką ma Nekro to przyzywanie demona który expi razem z tobą i walczy za ciebie. Ty wtedy idziesz jeść np obiad, a demon masakruje bossa, taka jest gra nekro. @TeddyBear44 Zna się bardziej na nekro, więc pewnie mógłby powiedzieć nieco więcej.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Granie necro to rush do 2 rozdziału po demona taka prawda, jako ze w 2 rozdziale nie ma respwnu to w 1  robimy absolutne minimum  tego co musimy zrobić, jeśli to możliwe nie zabijamy niczego aby było na czym expic demona.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak mam się przyłączyć do wodnego kręgu?

wykonałem zadanie z
Handlarzem bronią
Gdzie są zaginieni ludzie?

Dexter nie żyje. Byłem w ruinach pogadać ze wszystkimi magami wody oraz w mieście z Leresem i Vatrasem. Mimo to Vatras ma nie żadnej opcji dialogowej pozwalającej sie do nich przyłączyć. Nie dołączyłem jeszcze do Najemników. Ma to jakiś wpływ?
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Można dołączyć do Wodnego Kręgu przed gildią, złożyłeś ornamenty?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
warunkiem są tylko i wyłącznie ornamenty
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Latwopalny

Latwopalny

Użytkownicy
posty78
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ok więc problem tkwił w ornamentach. Dziękuje. :)
 


0 użytkowników i 4 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry