Planeta Małp, a ewolucjoniści xD 26890 116

O temacie

Autor Zireael

Zaczęty 31.03.2017 roku

Wyświetleń 26890

Odpowiedzi 116

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
z kilku milionów gatunków zwierząt i cholera wie ilu robactwa i roślin, jeszcze wielu które istniały i wymarły, jeden człowiek ma być unikatem który nie ewoluował? podejrzane, pełne wiary w nadprzyrodzoną interwencję i całkowicie nieprawdziwe. jeszcze trzeba dodać że one wszystkie zmieściły się do arki noego co jest jeszcze większym absurdem.

Źle rozumujesz. Do arki nie weszły wszystkie zwierzęta, tylko jej część. Dinozaury i wiele innych gatunków zwierząt, które wymarły nie weszły do arki i zginęły przez potop. Dzisiaj obserwujemy to, co ocalało w arce.


Cejrowski dla mnie jest w porządku, przede wszystkim dość często wypowiada się mądrze na temat polityki.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Źle rozumujesz.
do arki zostało zabranych kilka milionów gatunków zwierząt i innych?
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Nie wiem ile dokładnie weszło do arki zwierząt. Czy to ważne? Ważne, że nie weszły wszystkie z powierzchni ziemi.

Cytuj
Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko, co istniało na ziemi, od człowieka do bydła, zwierząt pełzających i ptactwa powietrznego; wszystko zostało doszczętnie wytępione z ziemi. Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce. ~ Księga Rodzaju 7, 21-23











@down Ile jest gatunków zwierząt, które dzisiaj żyją? Widocznie tyle musiało wejść do Arki. Może się to wydawać absurdalne, ale Noe posiadał kilkakroć większą inteligencję, więc zbudował tak Arkę, że wszystko się zmieściło.

 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

Planeta Małp, a ewolucjoniści xD
#103 2017-07-02, 11:24(Ostatnia zmiana: 2017-07-02, 13:00)
Nie wiem ile dokładnie weszło do arki zwierząt. Czy to ważne? Ważne, że nie weszły wszystkie z powierzchni ziemi.

Cytuj
Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko, co istniało na ziemi, od człowieka do bydła, zwierząt pełzających i ptactwa powietrznego; wszystko zostało doszczętnie wytępione z ziemi. Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce. ~ Księga Rodzaju 7, 21-23
to jest bardzo ważne, bo istnieje kilka milionów gatunków zwierząt i innego pełzającego i latającego tałatajstwa. twierdzisz że one wszystkie zebrały się w jednym miejscu i dzięki temu przetrwały. czemu weszły te a inne nie? czy anakondy zjadające ludzi nie mogły sobie podarować? xD

@Żelazko kiedyś wspominał o fobii ludzi na tle węży o ile dobrze pamiętam, czy węże były komuś potrzebne gdy wiadomo że to skurwysyny?

nie odniosłeś się do innej kwestii, ewolucji. są obiektywne dowody na ewolucję gatunków ale nie ma, na ewolucję człowieka tak?

Cytuj
Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce. ~ Księga Rodzaju 7, 21-23
kilka milionów gatunków? nie cytuj biblii wiem co w niej jest, pytam ciebie. odrzucając zdrowy rozsądek, noe zbudował statek który zmieścił kilka milionów gatunków zwierząt?













@down Ile jest gatunków zwierząt, które dzisiaj żyją? Widocznie tyle musiało wejść do Arki. Może się to wydawać absurdalne, ale Noe posiadał kilkakroć większą inteligencję, więc zbudował tak Arkę, że wszystko się zmieściło.
@Zireael powtórzę to chyba 4 raz, jest kilka milionów gatunków zwierząt, użyj wyobraźni. uważasz że noe żyjący w epoce może brązu, może żelaza używając swojej nad inteligencji zbudował taką właśnie arkę która zmieściła KILKA MILIONÓW GATUNKÓW ZWIERZĄT?
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Biblijny rodzaj ma szerszy zakres niż to, co rozumiemy obecnie jako gatunek. Wiele gatunków ma wspólnego przodka. Na przykład wilki, psy, szakale czy hieny pochodzą od wspólnego przodka. Konie, zebry i osły pochodzą z tej samej rodziny zwierząt nieparzysto-kopytnych, dlatego mogą się krzyżować. Wiele zwierząt, które dziś klasyfikuje się jako różne gatunki mogły być reprezentowane w Arce przez jedną parę, z której na skutek doboru naturalnego i zubożenia pola genetycznego wyodrębniły się rozmaite gatunki zwierząt.










Na pewno nie kilka milionów. Tylko o wiele mniej.
Powiedzmy z rodziny psowatych, wszedł tylko jeden gatunek np. Wilk. Póżniej z tego powstały inne gatunki z rodziny psowatych. Wcale nie trzeba wszystkich gatunków umieszczać do Arki.

Nie wiem. Musiałbym sam to zbadać, obliczyć ile jest wszystkich dokładnie gatunków. Wodne gatunki możesz śmiało odjąć. Biorąc pod uwagę, że kilka tysięcy gatunków tworzy pewną jedną rodzinę to wystarczy jedną parę gatunków z tej rodziny zabrać do Arki. Biblia mówi, że każda para wg rodzaju została wzięta. Narazie nic nie mogę powiedzieć, tak jak mówiłem musiałbym poświęcić czas i to obliczyć.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

Planeta Małp, a ewolucjoniści xD
#105 2017-07-02, 13:26(Ostatnia zmiana: 2017-07-02, 14:20)
nie odpowiadasz na prosto zadane pytanie. ile mniej? 100 tysięcy?


Narazie nic nie mogę powiedzieć, tak jak mówiłem musiałbym poświęcić czas i to obliczyć.
@Zireael  możesz nie podołać bo nie masz nadludzkiej inteligencji noego. zabawne jest to że ja wierzę w to że był potop, ale nie taki jak opisany w biblii bo on jest po prostu głupi, niedorzeczny i nieprawdopodobny jak reszta starego testamentu i opowieści z księgi rodzaju
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Czarnoksiężnik z Angmaru

Czarnoksiężnik z Angmaru

Użytkownicy
Nowy Aryabhata
posty48
Propsy47
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nowy Aryabhata
E sawik za dobór naturalny nie odpowiadają mutacje, coś pokręciłeś. Twierdzenie, że za ewolucją stoją mutacje to stara odmiana twierdzenia o ewolucji, współcześnie mamy darwinizm genetyczny, który całkowicie wyklucza mutacje jako główny motor napędowy.

Mutacja to uszkodzenie DNA. Nie możesz więc twierdzić, że uszkodzenia są motorem napędowym ewolucji. Bo w takim wypadku wszelkie gatunki są tylko błędem, a to nie prawda, bo powstały poprzez dostosowanie do środowiska.

Dobór naturalny działa na tej oto zasadzie: Załóżmy, że robi się chłodno i tylko tężsi ludzie mogą przeżyć(ochrona przed utratą ciepła), więc osobniki szczupłe wymrą, i geny swoje zaczną przekazywać tylko ci tężsi. Z czasem w populacji znikną więc szczupli i zajdzie w niej zmiana. Załóżmy, że w innym miejscu przetrwała pierwotna populacja, jeśli obie te populacje nie będą mogły się przemnożyć wskutek różnic genów, to powstał dwa różne gatunki. Tak to działa.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit

Jedairusz
Złote Wrota

Planeta Małp, a ewolucjoniści xD
#107 2017-07-04, 16:45(Ostatnia zmiana: 2017-07-04, 17:01)
Cytuj
E sawik za dobór naturalny nie odpowiadają mutacje, coś pokręciłeś.
Żeby powstał nowy gen musi być mutacja.
Cytuj
Mutacja to uszkodzenie DNA. Nie możesz więc twierdzić, że uszkodzenia są motorem napędowym ewolucji.
Bynajmniej!

Dobór naturalny sprawia, że osobniki, które mają niekorzystny genotyp (i wynikający z niego fenotyp) względem środowiska, w którym żyją - w uproszczeniu - są niedopasowane do otoczenia - mają mniejsze szanse na spłodzenie potomstwa. (pojęcie biological fitness). Mutacje niekorzystne z punktu widzenia biological fitness nie ulegają utrwaleniu w populacji. Z kolei mutacje przynoszące jakąś korzyść są promowane (więcej potomstwa). Warto wspomnieć, że dziedziczy się bardzo niewiele mutacji (muszą być w plemnikach/komórkach jajowych)

To, o czym piszesz w ostatnim akapicie to prawda. To zjawisko to przykład doboru kierunkowego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dob%C3%B3r_kierunkowy) Zauważ, że w tym procesie nie powstają nowe cechy wynikające z mutacji a jedynie następuje selekcja w określonym kierunku (zestaw polimorfizmów dający fenotyp człowieka z wyższą zawartością tkanki tłuszczowej). Teoria ewolucji zakłada powstawanie nowych cech. Nowe cechy powstają w wyniku mutacji. Bez mutacji nie ma ewolucji. Bez mutacji nie byłoby życia na Ziemi. Błędy polimerazy doprowadziły do powstania milionów nowych genów. Pewnie niektórych świadomość tego, że są zlepkiem zbiegów okoliczności i niedoskonałości układów biologicznych może być zbyt przytłaczająca. Biologia potrafi być niewygodna dla światopoglądowych kwestii. 


Post połączony: 2017-07-04, 17:01
Ciekawostką jest fakt, że polimerazy i mechanizmy naprawcze u bakterii są mniej doskonałe od eukariotycznych. Przez to dochodzi częściej do mutacji (skądinąd "pomyłek" enzymów z wpływem lub bez mutagenów). Bakterie jako organizmy jednokomórkowe przekazują każdą mutację (poza taką, która nie pozwoli im przeżyć) komórkom potomnym. Poza tym bardzo szybko się dzielą. Nowy gen w kontekście biologii ewolucyjnej może być w błyskawicznym tempie upowszechniony. Właśnie dlatego bakterie np. tak szybko uodparniają się na antybiotyki.

Czarnoksiężnik z Angmaru

Czarnoksiężnik z Angmaru

Użytkownicy
Nowy Aryabhata
posty48
Propsy47
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nowy Aryabhata
Zapomniałeś o jednej rzeczy, rekombinacji genetycznej. Przykład ? Dzieci swoich rodziców mają inne cechy niż oni, a nie są mutantami. Natomiast mutacje negatywne mogą się rozprzestrzeniać , np. wady wzroku.  Wybaczcie natarczywość, ale pewnych prawideł bronię całym sobą, by nie uległy zniekształceniu, o co bardzo łatwo. Więc żeby powstał nowy Gen nie musi być mutacji.

Mutacja to np przesunięcie kodonów, usunięcie jednego kodonu, czy też wstawienie jednego za dużo, bądź też brak komplementarności nici. Każda mutacja jest uszkodzeniem, nie można twierdzić, że wszelkie geny powstały w wyniku uszkodzeń. Może też zachodzić tak zwana ewolucja molekularna i inne fajne zagadnienia z biologii.


Dodatkowo nie jesteśmy mutacją australopiteka, w wyniku doboru naturalnego stracili oni między innymi włosy(większość), czy geny odpowiadające za zgarbioną postawę. Prawdopodobieństwo powstania cechy korzystnej w wyniku mutacji jest szalenie niskie, więc by powstały cechy umożliwiające przeżycie musi stać za tym inny czynnik niż mutacja, np. zmieniają się warunki i na prawdę nie ma co liczy, że w populacji nagle gen zmutuje u dwóch osobników i gatunek przetrwa.

Mutacja to błąd podczas replikacji DNA, w większości prowadzi do mutacji negatywnych, więc jego rola w procesje ewolucji nie gra pierwszej roli.

Ogólnie całość mojej wypowiedzi ma wskazać dobór naturalny jako główny motor napędowy, a nie negować rolę mutacji jako twórców nowych genów, bo z tym się zgadza, geny nowe powstają na drodze mutacji.

Down, dlaczego zakładasz, że to ty jesteś znawca biologii i wszelkich podstaw, a ja nie ? To nie są dla mnie skomplikowane tematy. Ja ci próbuje wytłumaczyć, że ewolucja polega na doborze naturalnym, nie twierdze, że mutacje nie tworzą nowych cech, tylko wykazałem, że nie grają istotnej roli w ewolucji.


To tak jak byś przestawił losową rzecz w samolocie i liczył, że podczas lotu okaże się to korzystne. Bo tak działają mutacje. Nie można liczyć, że uszkodzenie w samolocie sprawi, że będzie lepiej przystosowany. Ewolucja samolotów polega na świadomym(nie przypadkowym) przetasowaniu elementów i usunięciu cech zbędnych. Tak właśnie działo dobór naturalny na zwierzęta, eliminuje zbędne cechy w doborze, utrwala korzystne i tak powstają nowe gatunki, lepiej przystosowane, tak jak mamy coraz lepsze samoloty.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit

Jedairusz
Złote Wrota

Planeta Małp, a ewolucjoniści xD
#109 2017-07-04, 17:09(Ostatnia zmiana: 2017-07-04, 17:37)
O niczym nie zapomniałem. W wyniku rekombinacji nie powstają nowe geny. Rekombinacja to tylko przetasowania w garniturze genów już istniejących.

Post połączony: 2017-07-04, 17:10
Cytuj
Wybaczcie natarczywość, ale pewnych prawideł bronię całym sobą, by nie uległy zniekształceniu, o co bardzo łatwo. Więc żeby powstał nowy Gen nie musi być mutacji.
Tak bronisz tego, że sam jesteś źródłem zniekształceń.

Post połączony: 2017-07-04, 17:12
Cytuj
Dodatkowo nie jesteśmy mutacją australopiteka, w wyniku doboru naturalnego stracili oni między innymi włosy(większość), czy geny odpowiadające za zgarbioną postawę.
Proszę nie wchodź na temat tak skomplikowany, jeśli nie rozumiesz podstaw.

Post połączony: 2017-07-04, 17:26
Cytuj
Down, dlaczego zakładasz, że to ty jesteś znawca biologii i wszelkich podstaw, a ja nie ? To nie są dla mnie skomplikowane tematy. Ja ci próbuje wytłumaczyć, że ewolucja polega na doborze naturalnym, nie twierdze, że mutacje nie tworzą nowych cech, tylko wykazałem, że nie grają istotnej roli w ewolucji.
Mylisz podstawowe pojęcia. Jakbyś w liceum uważał na biologii, to wiedziałbyś co to rekombinacja. I że w jej wyniku nie powstają nowe geny.
Potem zedytowałeś post i tego już nie ma. Ok, pomyliłeś się.

Owszem, ewolucja to głównie przetasowania w obrębie istniejących genów. Po prostu, to co napisałeś wcześniej spowodowało u mnie zapalenie czerwonej lampki :)
Jak chcesz doczytać na ile nowe geny a na ile zmienność w obrębie istniejących ma wpływ na powstawanie gatunków - możesz przeczytać choćby ten artykuł http://biblioteka.netgenes.pl/nowe-geny-powstaja-szybko.html

Czarnoksiężnik z Angmaru

Czarnoksiężnik z Angmaru

Użytkownicy
Nowy Aryabhata
posty48
Propsy47
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nowy Aryabhata
Jak znajdę czas na pewno przeczytam. W każdym bądź razie nie linczować mnie, po prostu bałem się, że ktoś wskaże mutacje jako motor ewolucji. A to jedno zdanie to był przypadek przy sklejaniu zdań, nawet tam nie pasowało.

Down co do samolotów to nie do końca, bo mutacje nie są celowe, mutacja w samolocie to np. jak inżynier popełni błąd w konstrukcji, tutaj innowacji do mutacji bym nie porównywał.  W przypadku tworzenia nowych części są to świadome procesy kierowane przez inteligencje.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Niestety pisząc w formie krótkich wiadomości jesteśmy skazani na skróty myślowe, które mogą powodować błędne wnioski zwłaszcza dla kogoś niezorientowanego w temacie. Dlatego tak mocno pilnuję podstawowych definicji jak gen, mutacja, rekombinacja, dobór naturalny itp. :)

Wracając do tematu i porównania do samolotu. Owszem większość usprawnień to przetasowania elementów już istniejących, ale do "dużych" innowacji potrzebne są nowe części (w postaci nowych genów będących konsekwencją mutacji).

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Brakujące ogniwo w ewolucji wielorybów

Cytuj
Skamieniałość walenia sprzed milionów lat pozwala na zrozumienie, w jaki sposób te morskie ssaki - w toku ewolucji - zaczęły filtrować pokarm z wody morskiej – informują naukowcy na łamach pisma „Current Biology”.
Płetwal błękitny jest największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek pojawiło się na Ziemi. Jednak ten ogromny ssak żywi się niezwykle drobnymi skorupiakami o nazwie kryl. Jest to możliwe dzięki skomplikowanym filtrom, które umożliwiają odcedzanie krylu z wody morskiej.
 
Skamieniałość Coronodon havensteini - sprzed 30 mln lat - pozwala na zrozumienie, w jaki sposób wyewoluował ten sposób odżywiania.
 
Naukowcy od dawna spierali się, czy walenie najpierw były bezzębnymi zasysaczami krylu, czy może raczej ich zęby przekształciły się w filtry. Analiza skamieniałości Coronodon havensteini zdaje się sugerować, że miejsce miało raczej to drugie.
 
Jak wyjaśnia Jonathan Geisler z New York Institute of Technology College of Osteopathic Medicine (USA), wyniki badań skamieniałości dowodzą, że wczesne, uzębione walenie używały przestrzeni śródzębowych do odcedzania krylu. Stopniowo, w ciągu milionów lat, ich miejsce zajęły fiszbiny, które występują u dzisiejszych waleni fiszbinowców.
 
Naukowcy podkreślają, że skamieniałość Coronodon havensteini jest formą pośrednią na tej drodze, dzięki czemu możliwe jest zrekonstruowanie całego procesu ewolucyjnego. (PAP)
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

Planeta Małp, a ewolucjoniści xD
#113 2017-08-01, 18:52(Ostatnia zmiana: 2017-08-01, 19:16)
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Megatron

Megatron

Użytkownicy
posty4
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Oh ewolucjoniści... Już Megatron da im mocnego kopa hehe
https://creationism.org.pl/artykuly/HYahya
Mózg rozjeeeebany
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Cytuj
Mózg rozjeeeebany
Może Twój ;)
Przeczytałem ten artykuł i z przykrością stwierdzam, że nadaje się tylko do kosza. Nie można nazwać go nawet popularnonaukowym.

Megatron

Megatron

Użytkownicy
posty4
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Cytuj
Mózg rozjeeeebany
Może Twój ;)
Przeczytałem ten artykuł i z przykrością stwierdzam, że nadaje się tylko do kosza. Nie można nazwać go nawet popularnonaukowym.
Rozumiem, czyli twierdzisz, że mimo zawartych tam cytatów i podanych 'niewygodnych' tytułów książek dla ewolucjonistów, ten artykuł, cytując Ciebie 'nadaje się tylko do kosza''. Wiem, z gorliwymi wyznawcami ewolucjonizmu nie można wygrać, pomimo dowodów oraz argumentów zawartych w wypowiedzi kreacjonisty  :lol:
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry