[G1] ParadeJumpB pod klawiszem kroku w tył 1280 4

O temacie

Autor Revoke

Zaczęty 26.03.2017 roku

Wyświetleń 1280

Odpowiedzi 4

Revoke

Revoke

Użytkownicy
posty62
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy jest możliwość zmiany funkcji danego klawisza? Chodzi mi konkretnie o blokowanie ciosów cofając się, gdzie trzeba jednocześnie wcisnąć PPM i klawisz odpowiedzialny za cofnięcie się, chciałbym aby wystarczył sam przycisk odpowiadający za cofanie. Wiem, że dzięki Ikarusowi da się przypisać funkcję pod wybrany klawisz, ale czy jest sposób by modyfikować te, które są już przypisane w silniku?

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Hook na klawisz - zablokowanie go.  MEM_KeyState() - Stworzenie nowego systemu odskoku(chyba wystarczy dać PlayAni)
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Revoke

Revoke

Użytkownicy
posty62
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z MEM_KeyState powinienem sobie poradzić, ale to HookEngine wydaje się bardziej skomplikowane. Mógłbyś wytłumaczyć, jak to mniej więcej działa?

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Przecież Splash udostępnił funkcję, która blokuje dany klawisz. Można tego użyć w ten sposób, że jeśli klawisz akcji jest przytrzymany, to klawisz odskoku jest wyłączany i zaraz pod tym, w tym samym ifie, dodać, że jeśli klawisz odskoku jest wciśnięty to wykonuje się animacja. Zadziała to w ten sposób (a w zasadzie powinno), bo klawisz będzie wyłączany przed przypisaniem nowego, tego samego klawisza.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Musiałbyś znaleźć adres dot. klawiszy, i sprawdzać czy "kliknięty klawisz" to akurat ten(nie pamiętam który :/). Potem ustawiasz ESP+4 na -1 (MEM_WriteInt(ESP+4, -1)); I wtedy działa, jednak nie pomogę ci z Hookiem do G1 bo moduje G2.
@Bogdan Zwei Funkcja Splasha blokuje tylko klawisze które mają jakieś funkcje w Marvin-Mode.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry