Gothic Sequel - wydzielony spam 64756 345

O temacie

Autor Maciej

Zaczęty 17.01.2017 roku

Wyświetleń 64756

Odpowiedzi 345

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Prawa do Gothica ma Piranha. Ale Sequel był tworzony za czasów Jowood. A skoro Jowood nie ma, Sequel nie jest objęty jakimikolwiek prawami. Tyle w tym temacie.
Jeżeli prawa nie należą do nikogo (w co nie chce mi się wierzyć), to należą do wszystkich? XD
Nie kurwa, to tak nie działa.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

RazorLive

RazorLive

Użytkownicy
posty65
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Piranie Ci nie wrócą do Sequela, bo z tych którzy pracowali przy Gothicu 1, ów Sequelu, Gothicu 2 i Nocy Kruka została tylko jedna(?) osoba. Gdyby mieli robić Sequela, obowiazkowo musieliby być przy tym ludzie którzy robili gothica 1 i ten dodatek. (Nie licząc tych trzech studentów. Chcieli się pobawić w programistów, ale widząc ile z tym roboty odeszli już po premierze jedynki)

Post połączony: 2017-08-31, 01:38
Prawa do Gothica ma Piranha. Ale Sequel był tworzony za czasów Jowood. A skoro Jowood nie ma, Sequel nie jest objęty jakimikolwiek prawami. Tyle w tym temacie.
Jeżeli prawa nie należą do nikogo (w co nie chce mi się wierzyć), to należą do wszystkich? XD
Nie kurwa, to tak nie działa.

Według kilku forumowiczów, należą nadal do Piranii. Według mnie, należy do firmy która przejęła Jow00d.
 
Ciekawostka - Juzio Stalin nie był złym człowiekiem. Głodził ludzi tylko po to, by nauczyć ich patriotyzmu i wzięcia w dłoń broni za obronę Ojczyzny.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Ale prawa własności nie działają w ten sposób, że kiedy np. jakaś firma bankrutuje, to jej własność staje się własnością publiczną.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Ale prawa własności nie działają w ten sposób, że kiedy np. jakaś firma bankrutuje, to jej własność staje się własnością publiczną.
I komuś chciałoby się łazić po sądach i kłócić się o 16 letni projekt  :ok:
 

RazorLive

RazorLive

Użytkownicy
posty65
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Zucklov

Tajest, ma się rozumieć. Do kogoś muszą należeć. I ja po prostu myślę że prawa do Sequela ma firma która przejęła Jowood(Zabijcie mnie, nie pamietam nazwy).
 
Ciekawostka - Juzio Stalin nie był złym człowiekiem. Głodził ludzi tylko po to, by nauczyć ich patriotyzmu i wzięcia w dłoń broni za obronę Ojczyzny.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Ale prawa własności nie działają w ten sposób, że kiedy np. jakaś firma bankrutuje, to jej własność staje się własnością publiczną.
I komuś chciałoby się łazić po sądach i kłócić się o 16 letni projekt  :ok:
Nie mówimy o tym, co się komuś chce, tylko sytuacji de iure, odróżniaj te dwie rzeczy.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
De Iure to wszyscy jesteśmy w pierdlu
A de facto nikogo nie obchodzi kto brandzluje się do Sequela
Nordic Games raczej ma w to wszystko wylane bo po wydaniu Upadku Settariff prawa do serii wróciły do PB więc nawet jeśli następuje sytuacja w której nordic posiada prawa do Sequela nie posiadają prawa do wydania gry to nic i tak się nie stanie
 

RazorLive

RazorLive

Użytkownicy
posty65
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie zauważyłem dwóch postów przed tym moim. Załóżmy więc, że to byłaby droga w wypadku gdyby prawa nie należały do Piranii, bo i tak się nie dogadamy. Wy uważacie inaczej, ja uważam inaczej. Co nie twierdzę oczywiscie że to WY się mylicie.

Well... Szansa jest, tyle że muszą być spełnione czynniki.

1.Do PB wraca ekipa odpowiedzialna za G1, Sequel, G2 + NK  = Daje nam to tyle, że tworzą go Ci sami ludzie i nie spaprają roboty, klimat zachowa się nadal ten sam.
2.Wykupienie praw przez Piranię od Nordic Games = Myślę że Nordic Games pokusiłoby się o sprzedanie już i tak przestarzałej gry z którą nic nie zrobią za pewną sumkę.

Sam dodatek nie musi być wydawany na PC czy na konsolach, no chyba że z odświeżoną grafiką. Może być wydany przecież na urządzenia przenośne, wszelakie smartfony, przenośne konsole i tym podobne.
 
Ciekawostka - Juzio Stalin nie był złym człowiekiem. Głodził ludzi tylko po to, by nauczyć ich patriotyzmu i wzięcia w dłoń broni za obronę Ojczyzny.

V0ID

V0ID

Użytkownicy
Analdestroyer
posty12
Propsy25
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Analdestroyer
Im się bardziej opłaca ciągnięcie dotacji z Unii na elex.

zkajo

zkajo

Użytkownicy
posty102
Propsy28
  • Użytkownicy
Co do tego czy im się chce ciągać po sądach czy nie: oczywiście że nie.

Niby nie, ale dlaczego PB groziło MaGothowi sądem, skoro nie robi to im różnicy?

Source? Napisał to czy pokazał jakiegoś maila czy cuś? Nie chce mi się wierzyć. Nawet jeśli, mógł to być blef imo.
 
Moje gg: 8169289

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Co do tego czy im się chce ciągać po sądach czy nie: oczywiście że nie.

Niby nie, ale dlaczego PB groziło MaGothowi sądem, skoro nie robi to im różnicy?

Source? Napisał to czy pokazał jakiegoś maila czy cuś? Nie chce mi się wierzyć. Nawet jeśli, mógł to być blef imo.
Może mu się załączyła autocenzura XD
 

V0ID

V0ID

Użytkownicy
Analdestroyer
posty12
Propsy25
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Analdestroyer
Co do tego czy im się chce ciągać po sądach czy nie: oczywiście że nie.

Niby nie, ale dlaczego PB groziło MaGothowi sądem, skoro nie robi to im różnicy?

Source? Napisał to czy pokazał jakiegoś maila czy cuś? Nie chce mi się wierzyć. Nawet jeśli, mógł to być blef imo.
Nikt mu nie groził xD MaGoth jest już po prostu stary i się boi ;)
Nico również.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
No i do tego pruli się jeszcze za każdym razem, kiedy ktoś zawarł słowo "Gothic" w autorskim projekcie do innej gry albo próbował usprawnić ten zjebany silnik xD
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
To była tak wczesna wersja, że naprawdę nie ma o czym gadać xD
A już nawet nie chodzi mi o prawa autorskie, tylko o zwykłą uczciwość. Skoro MaGoth nie chciał, by te pliki wyciekły, a ktoś dla zrobienia na złość jemu, złemu tM i komuś tam jeszcze postanowił to wyjebać jako pożywkę dla głodnych nowinek fanów, to jest to po prostu bycie skurwysynem.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Velmrok

Velmrok

Użytkownicy
posty58
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam pytanie odnoscie tej modyfikacji, slyszalem ze ktos ja dokancza czy cos w tym stylu i nawet jest transmisja na zywo z tej gry tylko nie moge jej odpalic bo jest offline, tak wiec moje pytanie brzmi, zostala stworzona?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
But he didn't offend whole forum just some of users that think that they can do anything and will do everything.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Nie została stworzona tylko był wyciek plików ;)
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Mr. Exile

Mr. Exile

Użytkownicy
posty69
Propsy31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Jebane polaki. Kradzież to jest kradzież, czy to wam się podoba czy nie.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Oby te chuje poszły siedzieć, będę trzymał za to kciuki :)


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry