DUBBING [Temat zbiorczy] 117270 241

O temacie

Autor Dark

Zaczęty 22.10.2016 roku

Wyświetleń 117270

Odpowiedzi 241

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
20 tysięcy? Skąd takie info? Przecież to jest astronomiczna kwota, wręcz nierealna. Niemożliwe, żeby Mikołajczak zażądał aż tyle.

Ja nie wiem, widziałem parę postów tego typu, to takie pytanie retoryczne.

bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy
Czy w obsadzie DK znajdzie się Włodzimierz Press?
 

Xardas47

Xardas47

Użytkownicy
Mhroczny charakterek
posty249
Propsy150
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Mhroczny charakterek
Tak, zamyka listę "najmłodszych seniorów" wraz z Wojciechem Duryaszem.
 

Maciol

Maciol

Użytkownicy
posty37
Propsy21
  • Użytkownicy
O, to ciekawe, nie spodziewałem się aż tak konkretnej odpowiedzi. Z udziału obu Panów, osobiście, jestem bardzo zadowolony. To w takim razie, jakich innych "seniorów" poza p. Tomeckim możemy się jeszcze spodziewać? :D
 

bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy
A Leszek Zduń będzie? Jeśli tak to może właśnie jego obsadzilibyście w roli Larsa.
 

Maciol

Maciol

Użytkownicy
posty37
Propsy21
  • Użytkownicy
Bezi50, jak będziesz nazwisko, po nazwisku wymieniał, to może do lata poznamy całą obsadę... :D

Ale całkiem serio, ta kandydatura również nie byłaby wcale najgłupsza, jeżeli chodzi o postać Larsa. Leszek Zduń nigdy nie dostał w dubbingu praktycznie żadnej poważnej roli pierwszoplanowej, szczególnie w growym dubbingu. Ale SoulFire na razie skupia się na nestorach i słusznie.
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Przyszła mi do głowy kolejna osoba do dubbingu, której nazwisko tu jeszcze chyba nie padło: Jacek Czyż.

Głos moim zdaniem genialny - i na tyle wszechstronny, że nada się świetnie zarówno na jakiegoś maga/mędrca, jak i (przy odpowiednim modulowaniu) na jakąś lekko - lub wcale nie lekko ;) - świrniętą postać :)

Jeśli jeszcze nie próbowaliście się z p. Czyżem skontaktować, to byłoby super, gdyby się wam udało. I wydaje mi się, że przynajmniej pierwszy kontakt należy nawiązać jak najszybciej, bo choć p. Czyż nie jest jeszcze wcale w podeszłym wieku (wg Wikipedii ma 64 lata), to chyba miał już jakieś problemy zdrowotne, przez które nawet przez jakiś czas nie udzielał się w dubbingu - ostatnio (w zeszłym roku) na pewno z powrotem dubbingował, więc jest "na chodzie" :) ale jeśli (oby nie!) te jego problemy były podobne do tych p. Krzysztofa Zakrzewskiego, to lepiej się pospieszyć...

---
W drugiej części postu wspomnę o czymś, czego wszyscy twórcy DK mają pewnie już serdecznie dosyć: o obecności Jacka Mikołajczaka w dubbingu.

Wiem, że nie chcecie go brać do żadnej roli, bo za bardzo kojarzy się z Bezim itd., już to było wałkowane milion razy - ale po prostu przyszedł mi do głowy pomysł na taki jakby easter-egg z nim:
jakaś bardzo poboczna, epizodyczna wręcz postać grana przez p. Mikołajczaka - próbuje się przedstawić Larsowi, a ten zbywa "nie interesuje mnie, kim jesteś" :P (albo ewentualnie w drugą stronę - to Lars się próbuje przedstawić takiej postaci granej przez p. Mikołajczaka i to tamta go załatwia tekstem "nie interesuje mnie, kim jesteś" - w sumie sam, nie wiem, która wersja byłaby lepsza ;))

Nie przypuszczam, byście chcieli coś takiego dodawać do gry (ale może jednak... ;)) - tak czy siak, napisałem, co mnie do łba przyszło :D
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
OTO JEST! Długo wyczekiwany film dokumentalny z Andrzejem Tomeckim!

Zapraszamy do oglądania i podawajcie dalej! :)
https://www.youtube.com/watch?v=O9-r6dbUpfQ

85 letni pan Andrzej był w Gothicu głosem Lothara, Grega czy choćby Gravo. Poza tym brał też udział w Powstaniu Warszawskim i jest prawdziwą gwiazdą estrady!

Pan Andrzej będzie też wkrótce oglądał film, więc nie zapomnijcie przekazać mu jakichś pozdrowień ;)

PS: Wkrótce opublikujemy też oddzielny materiał z prac z panem Andrzejem nad dubbingiem do 'Dziejów' i jego fragmentami z gry. Stay tunned!

PS2: Dla zainteresowanych podlinkowujemy też piosenki pana Andrzeja;
https://www.youtube.com/watch?v=uKVKXEBKLBI

https://www.youtube.com/watch?v=IGVBAFWPj50

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
Obejrzane. Świetna robota :D
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Przekażcie panu Tomeckiemu pozdrowienia! :)

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Do tego jeszcze walor historyczny. Leci props i pozdrowienia dla pana Tomeckiego ;)
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Macie rozmach Panowie. Może mimo wszystko uważam, że jest to pewien przerost formy nad treścią, jeśli chodzi o promowanie modyfikacji, aczkolwiek sam materiał świetnie zrealizowany i ogromny szacunek dla pana Andrzeja.
Jeżeli przy okazji owego markjetingu oddajecie taki szacunek jednemu z aktorów to ogromny props również dla was.
 

Maciol

Maciol

Użytkownicy
posty37
Propsy21
  • Użytkownicy
Świetny materiał, wielkie brawa chłopaki, podziwiam Pana Andrzeja, że tyle pamięta... to ciężka historia, brutalne przeżycia, a Pan Andrzej opowiada, tak jakby to było wczoraj... coś niesamowitego, piękna historia, podziwiam Pana Tomeckiego, że pomimo przeciwności losu zdołał jeszcze wyedukować się, ukończyć(przecież niełatwą) szkołę teatralną i pracować w zawodzie, przeżył całą komunę i do dziś cechuje go świetna forma, wigor i werwa. Podziwiam tego Pana bardzo, a dzięki wam chłopaki, jeszcze bardziej. Wspaniały człowiek.
 

Keretsel

Keretsel

Użytkownicy
posty312
Propsy10
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Materiał nie miał na celu promowania projektu, a uhonorowanie pana Tomeckiego (na co zasługiwał).
Smutne jest, że musieliśmy to zrobić dopiero my.

Chłopaki ostatni miesiąc od rana do nocy spędzili w montażu. Uwierz mi - gdyby chodziło tu o promocję to można to było przedstawić w parę minut 'pod publiczkę', najlepiej wrzucając na każdym kroku akcenty Gothica i DK. I wkładając w to śmieszną ilość pracy.
Szanuję i rozumiem. Nadal uważam to w pewien sposób za materiał promocyjny, ALE taki jakiego w sumie jeszcze nigdy nie widziałem. Ten dokument jest powiązany z produkcją, natomiast nie skupia się na niej i po namyśle jest świetnym hołdem dla pana Tomeckiego. Byłbym zachwycony gdybyście nieco popchnęli polskich wydawców ku takim rozwiązaniom- jest mnóstwo nazwisk, które również dobrze byłoby uchronić przed zapomnieniem w taki sposób.
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Mam gdzieś Icewind Dale 2 zakopane na dysku, az warto będzie posłuchać głosu pana Tomeckiego. :)
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Super - naprawdę świetny materiał, a z pana Andrzeja genialny człowiek i ciekawe miał życie :) Warto było czekać na ten film :)

I dzięki też za podlinkowanie piosenek, fajna sprawa :)
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wspaniały człowiek ze wspaniałym głosem. Cieszę się, że mogłem poznać bliżej jego historię.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty101
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
Świetnie to wyszło.
 

Razakel

Razakel

Quest Pack Team
Dużo gada, mało robi
posty304
Propsy58
ProfesjaTester
  • Quest Pack Team
  • Dużo gada, mało robi
Legendarne "Stój śmieciu!" Grega jest nie do zapomnienia :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry