Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2 184859 515

O temacie

Autor Marev

Zaczęty 29.06.2016 roku

Wyświetleń 184859

Odpowiedzi 515

reytro

reytro

Użytkownicy
posty23
Propsy5
Profesjabrak
  • Zbanowany
Zgłaszam bugi : 1. W Starym Obozie Npc nie kładą się spać tylko siedzą na stołkach lub kładą się do łoźka po czym za chwilę wstają i tak w kółko możliwe że ten stan jest we wszystkich obozach  2.  Nie wiem czy to bug ale wspomnę Po pójśćiu z Mordragiem do Nowego Obozu wykonujemy zadanie od Thorusa (nie trzeba go nawet pobić w trakcie podróży z nim) 3. W Starym Obozie można bić w nieskończoność kowala Hunno czy jak tam mu i pozyskiwać z niego stal. Na razie tyle wykryłem poinformuję gdy znajdę więcej.
 

Marev

Marev

Użytkownicy
posty22
Propsy56
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Witam po dłuuuugiej przerwie!
Niestety nie mam dobrych wiadomości :( Nadal nie znalazłem czasu żeby usiąść i rozwiązać wciąż znajdujące się w grze błędy. Oczywiście te mniejsze nie stanowią problemu, ale wolałbym rozwiązać wszystko hurtowo, a niektóre stanowią spory problem. Odnośnie błędów wymienianych na forum: część z nich dopisałem do listy (która znajduje się teraz w pierwszym poście), ale część już nieco kłóci się z ideą patcha. Zdaję sobie sprawę, że jest MNÓSTWO elementów rozpoczętych przez twórców i niedokończonych, ale dodawanie ich do gry jest niekoniecznie dobrym pomysłem. Przykładem może być opuszczona kopalnia - nie ma "legalnego" sposobu dostania się do niej, a nie chciałbym modyfikować świata gry w wymyślony przez siebie sposób. Najlepiej to w ogóle nie chciałbym nic wymyślać - to nie jest mod dodający nowe elementy. Nadal mam zresztą poważne wątpliwości, czy dobrym pomysłem było przywracanie niektórej zawartości, np. dodawanie Włóczęgów (psujących wilka) albo strażnika przed Starą Kopalnią (który jest ostro zbugowany).

Odnośnie terminu wydania nowej wersji - nadal bardzo kiepsko z czasem. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, do tego mam mnóstwo innych projektów, których nie jestem w stanie przełożyć. Tak jak pisałem wcześniej: patcha nie porzucam, ale nie spodziewałbym się go w najbliższym czasie. Przepraszam za taki stan rzeczy, no ale niestety nic na to nie mogę poradzić.  :wstyd: Oczywiście nadal zachęcam do tworzenia własnych modów na bazie tej łatki.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych! :)
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
dzięki za update i za listę błędów!

tworzę fix moda i niestety robię to na czystych skryptach gdmk , a nie jak deklarowałem na twoich.
niektóre w z wymienionych bugów już poprawiłem ( reakcja na orków, bezpańskie skrzynie , itemy etc.). szczegóły przekaże ci na Pw jak zaczniesz dalsze prace nad łatką  .  powodzenia z obroną PM!
 

Marev

Marev

Użytkownicy
posty22
Propsy56
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Witam po przerwie! :)
Najnowsza wersja łatki jest już dostępna, tym razem w wersji z instalatorem! Poprawiłem ile się dało i dorzuciłem opis błędów, których nie poprawiłem. Jeśli jakichś poprawek nie ma na liście, tzn. że albo nie uznałem ich za błędy, albo były one zbyt daleko posunięte w stosunku do oryginalnej wersji gry.
Muszę też niestety stwierdzić, że nie zanosi się na to, żebym miał zbyt wiele czasu w przyszłości na kontynuowanie pracy nad łatką. Stąd w tym momencie uznaję ją za ukończoną.

Dzięki wszystkim jeszcze raz za zgłoszone błędy i (być może) do zobaczenia! :)
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
szkoda, że zacinajacych się bram po wczytaniu save'a nie poprawiłeś. jednak i tak jest to kawał dobrze odwalonej roboty!
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1032836-Perfect-Gothic-Dunkle-Brut-Skripte
https://www.worldofgothic.de/dl/download_180.htm
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1425047-Release-Gothic-1-%28Unofficial%29-Quick-Patch-%28English%29 nowe wersja
Jeśli któryś z was nadal robi patcha to może się to wam przydać
w listopadzie nie wyrobię się ze skończeniem, chcę, aby mod zrobił naprawde dobre wrażenie.

NIE MA LIPY

[ fix mod patch 1.25}

[*] dodano kolory nazw skrzyni na wzór z G3 i "exp" i "bonus do umiejętności" za ich otwarcie w zależności od długości kombinacji zamka;

[*] nazwy NPC mają różny kolor w zależności od nastawienia ("attitude");
 
[*] zmieniony kolor dialogów  w celu lepszej widoczności (skopiować systempack.ini do folderu system!)

[*] niektóre monstery (zębacze, wilki, ścierwojady, krwiopijcy) mogą zatruć bohatera oraz mają losowe statystki jak i tekstury w celu większej różnorodności przeciwników;;

[*] zbroje mają swój limit wytrzymałości na uderzenia (limit pojedynczych uderzeń bez względu na ich siłę);

[*] dodano nowe  dźwięki svm do skrzyń typu "brakuje mi wytrychów" czy " bez odpowidniego klucza nigdy tego nie otworzę" z G2NK;

[*] otwieranie skrzyń wymaga wyuczenia umięjętności u Rączki;

[*] nowy system powiadamiania (exp, przekazywanie itemów wraz z nzwą i ilością stuk, nazwy zadań i ich status);

[*] handlarze tracą swoje towary, jeżeli zostaną pobici lub zabici;

[*] NPC tracą całą rudę, jeżeli zostaną pobici lub zabici;

[*] strażnicy poprawnie korzystają z kołowrotu dla bram, jeżeli hero zostanie pobity;

[*] NPC zabierają broń przeciwnika z pola walki;

[*] poprawiona rutyna ZS_FollowPC (NPc korzystają z drabin, atakują innych NPc jeżeli ci zaatakują głównego bohatera oraz czekają na niego jeżeli ten wspina się na wzniesienia);

[*] bramy nie zacinają się po wczytaniu save'a i dodane zostały sfx przy ruchu i są zamykane na noc w Starym Obozie;

[*] przeniesiona animacja dobijania NPC z G2NK;

[*] straznicy podczas rutyny ZS_Guard i ZS_GuardPallisade chodzą w nocy z pochodniami;

[*] powalenie kolumny w klasztorze zmiennokształtnych zwięsza siłę i zręcznośc;

[*] system powiadamania jeżeli hero zyska przyjaciela (tak jak w Gothic Sequel);

[*] NPC kładą się normalnie spać;

[*] poprawione przypisanie portali do gild w Starym Obozie;

Nowe zadania

[*] quest z mieczem Świstaka został rozbudowany (6 możliwości - losowo);

[*] Cavalorn zleca nam zadanie z trofeami za dobry łuk;

[*] Rączka daje 2 nowe zadania: kradzież amuletu ze skrzyni strażnika i okradzenie jednego z 2 Baalów w Obozie;

[*] dodano walkę na arenie z GorHanisem i możliwość dołączenia go do drużyny;

[*] dodano quest związany z odblokowaniem południowej bramy (zabić agreswne wilki i przywódcę stada);

Nowe itemy

[*] amulet złodzieja: podnosi umijętności złodziejskie i otwieranie zamków oraz zręczność;
 

vilkumen

vilkumen

Użytkownicy
posty94
Propsy11
Profesjabrak
  • Zbanowany
@pawbuj

Kiedy ta premiera ? będzie działał razem z G1 Texture Pack by Artemiano ?

http://bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=252
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy patch będzie lepszy od edycji rozszerzonej?
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
będzie działał z patchami graficznymi. wersję Alpha mogę udostępnic, aby ktoś przygotował obiektywną  recenzję.

ideą moda jest , aby nie było dodatkowych bugów, a eliminacja starych.

trudniej będzie zdobyć rudę (na wartości zyska kradziez i otwieranie zamków) oraz walka magią/łukiem będzie bardziej przydatna (pancerze mają żywotność, a niketóre monstery mogą nas zatruć ).

planowałem dodać wolne celowanie i nowe zmiany wzenie, ale to może w kolejnej wersji.
nie konkuruję w zaden sposób z ER.

to się opużnia , bo cały czas mam coraz to lepsze pomysły, któee chcę zrealizować.
 

vilkumen

vilkumen

Użytkownicy
posty94
Propsy11
Profesjabrak
  • Zbanowany
@pawbuj

Grunt żeby nie było dodatkowych bugów
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
link do wersji 1.25 w moim podpisie.

w końcu udało się wydać kolejną wersję.

zapraszam do komentowania oraz dla wszytskich forumowiczów

WESOŁYCH śWIĄT!
 

b0ng0

b0ng0

Użytkownicy
posty2
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Źle to spakowałeś >.> winrar i 7zip wywala z błędem u mnie. W twoim modzie wykorzystałeś skrypty z nPatcha 1.2 ? Czy robiłeś od zera? Albo ujmę to inaczej, czy twój patch posiada wszystkie fixy z 1.2 ? Jeżeli nie to trochę lipa, wypadałoby połączyć te mody.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
tak, jest to robione na patchu 1.2 PL.Dlatego nie zacząłem nowego tematu.

wychodzi na to, że jesteś pierwszą osoba, która to pobrała (7 dni temu był upload).
wersję 1.25.2 udostępnię już  po NR, bo nie jestem na miejscu.
w międzyczasie doszło kilka zmian i poprawek.
 

b0ng0

b0ng0

Użytkownicy
posty2
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 @pawbuj Dzięki za info, jeszcze prośba, załączysz do paczki skrypty i pliki? Byłbym wdzięczny :D powiedziałbym że świetna robota ale wstrzymam się do premiery nowej wersji xd.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
proszę


https://www.mediafire.com/file/yxj4p2z3teqh474/UP+1.25.2.zip

jest jeszcze kilka drobnych błędów do poprawienia min. nie działa zatruwanie, zuzycie pancerzy.

Poprawię w tym tyg.


 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Trzeba mieć wcześniejsze wersje patchy czy najnowszy zawiera też zmiany tych starych wersji?
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Trzeba mieć wcześniejsze wersje patchy czy najnowszy zawiera też zmiany tych starych wersji?
najnowszy zawiera wszystkie poprawki i "podstawowy patch 1.2pl ".

w weekend będzie update , bo i tak jest trochę błędów.
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jest też wymagana nowa gra przy nowym update? Zacząłem już grać na 1.25.2 i nie wiem czy grać dalej.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jest też wymagana nowa gra przy nowym update? Zacząłem już grać na 1.25.2 i nie wiem czy grać dalej.

nie działa dobrze dodatkowy quest z Rączką (w zasadzie 2 ) i quest od Cavalorna, a warto je przejść.

Ja bym  zaczął nową grę, chyba że daleko jesteś.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry