Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2 184910 515

O temacie

Autor Marev

Zaczęty 29.06.2016 roku

Wyświetleń 184910

Odpowiedzi 515

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Jak ci się chce, Marev, to pogadaj na początku gry z każdym imiennym po kolei aż do tego kopacza od rozwiązywania problemów z rudą (zapomniałem imienia), i poczytaj ich wypowiedzi słuchając jednocześnie dubbingu, jest tam kilka błędów w tekście ich kwestii, ale niestety nie zapisałem sobie, gdzie i kiedy. Wiem, że Diego ma na początku zaraz, jak mówi o Bullicie i jego ludziach, a w SK jest to z Janem i młockarnią/rozdrabniaczem. Dalej nie wiem, czy jakieś takie uchybienia są, bo odechciało mi się grać po raz któryś z rzędu w G1 (ile można, to się w końcu musi znudzić :F).

A, i jeszcze na karcie postaci niektóre linijki się nie mieszczą, popatrz sobie, na pewno, jak się podmieni czcionkę na tą z NK.
Kopacz od rozwiązywania problemów ma na imię Gravo
 

Marev

Marev

Użytkownicy
posty22
Propsy56
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Nie jestem pewien czy problem jest spowodowany przez patcha, więc dobrze gdyby ktoś sprawdził u siebie - detekcja krawędzi nie działa dobrze przy skakaniu i nie da się wskoczyć np do Gilberta po skałach, Bezi skacze zawsze do góry zamiast się złapać.

Ten błąd powstaje, gdy gra działa w zbyt dużej liczbie klatek na sekundę. Proponuję ograniczyć liczbę FPS-ów do 60 jakimś zewnętrznym programem, np. nvidia Inspector lub MSI Afterburner.

Jak ci się chce, Marev, to pogadaj na początku gry z każdym imiennym po kolei aż do tego kopacza od rozwiązywania problemów z rudą (zapomniałem imienia), i poczytaj ich wypowiedzi słuchając jednocześnie dubbingu, jest tam kilka błędów w tekście ich kwestii, ale niestety nie zapisałem sobie, gdzie i kiedy. Wiem, że Diego ma na początku zaraz, jak mówi o Bullicie i jego ludziach, a w SK jest to z Janem i młockarnią/rozdrabniaczem. Dalej nie wiem, czy jakieś takie uchybienia są, bo odechciało mi się grać po raz któryś z rzędu w G1 (ile można, to się w końcu musi znudzić :F).

Też już wpadłem na ten pomysł, powoli się robi :)
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Nie jestem pewien czy problem jest spowodowany przez patcha, więc dobrze gdyby ktoś sprawdził u siebie - detekcja krawędzi nie działa dobrze przy skakaniu i nie da się wskoczyć np do Gilberta po skałach, Bezi skacze zawsze do góry zamiast się złapać.

Ten błąd powstaje, gdy gra działa w zbyt dużej liczbie klatek na sekundę. Proponuję ograniczyć liczbę FPS-ów do 60 jakimś zewnętrznym programem, np. nvidia Inspector lub MSI Afterburner.

Jak ci się chce, Marev, to pogadaj na początku gry z każdym imiennym po kolei aż do tego kopacza od rozwiązywania problemów z rudą (zapomniałem imienia), i poczytaj ich wypowiedzi słuchając jednocześnie dubbingu, jest tam kilka błędów w tekście ich kwestii, ale niestety nie zapisałem sobie, gdzie i kiedy. Wiem, że Diego ma na początku zaraz, jak mówi o Bullicie i jego ludziach, a w SK jest to z Janem i młockarnią/rozdrabniaczem. Dalej nie wiem, czy jakieś takie uchybienia są, bo odechciało mi się grać po raz któryś z rzędu w G1 (ile można, to się w końcu musi znudzić :F).

Też już wpadłem na ten pomysł, powoli się robi :)
Mógłbyś naprawić model średniego pancerza strażnika i gwardii królewskiej bo model się "gniecie" wiadomo o co chodzi xd
 

Iskiel

Iskiel

Użytkownicy
Miłość, mądrość, odwaga.
posty102
Propsy23
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Miłość, mądrość, odwaga.
Większość modeli pancerzy się gniecie. Jak walczysz na mistrzu 1r w ciężkiej zbroi świątynnej, to sobie zobacz, co się dzieje z naramiennikami. Do tego dół szaty Guru jest źle zaprojektowany, a ciężka zbroja najemnika i szata sędziego nie mają w inwentarzu dobrych modeli. Ale to nic, da się przeżyć, normalnie szata sędziego nie była dla nas, nawet w G2 nie ma dobrego modelu w EQ. Ale, co śmieszne, w G2 ciężka zbroja najemnika ma w EQ dobry model jakby z G1, choć sama jest wtedy zupełnie inna. Myślę, że to jedno można by zmienić, i tyle by wystarczyło, z tym, że na tym modelu w EQ powinna być tekstura ciężkiej zbroi najemnika, żeby kolory się zgadzały, jak ktoś sobie te tekstury popodmienia na własne. Pozostałych "awarii" pancerzy nie ma sensu naprawiać, za dużo roboty, za mało znacząca zmiana, moim zdaniem, no tylko ten model w EQ wspomniany by się przydał.
 
W imieniu całego forum the Modders pragnę wznieść toast za Bractwo Spolszczenia, za ich dobrą robotę i duży wkład w naszą małą społeczność fanów Gothica. Bez nich wiele modów nie zostałoby nam nigdy zaprezentowanych w naszym ojczystym języku. Dziękujemy.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Mógłbyś naprawić model średniego pancerza strażnika i gwardii królewskiej bo model się "gniecie" wiadomo o co chodzi xd
I jeszcze frytki do tego?  :pokerface:

Bez przerobienia animacji i modelu chuja się zrobi
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Mógłbyś naprawić model średniego pancerza strażnika i gwardii królewskiej bo model się "gniecie" wiadomo o co chodzi xd
I jeszcze frytki do tego?  :pokerface:

Bez przerobienia animacji i modelu chuja się zrobi
Na pewno w internetach jest naprawiony model chodzi po prostu aby go wstawił
Poza tym to tylko sugestia
 

gothic1210
  • Gość
Mógłbyś naprawić model średniego pancerza strażnika i gwardii królewskiej bo model się "gniecie" wiadomo o co chodzi xd
I jeszcze frytki do tego?  :pokerface:

Bez przerobienia animacji i modelu chuja się zrobi
Jesteś kurwa modderem że się wypowiadasz za twórcę moda? Nie wkurzaj ludzi.
 

kowixq

kowixq

Użytkownicy
posty7
Propsy2
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Ogolnie to w G1 przydala by sie regeneracja many dla maga  np. 3 punkty na 1 sec albo w zaleznosci od kregu... Tylko tyle.
Jest to mozliwe ?
 
Matma to chleb powszedni...

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Jest to możliwe, ale celem tego patcha nie jest dodanie czegoś, tylko naprawa błędów i niedociągnięć.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

gothic1210
  • Gość
W ER jest takie coś.
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Można jeszcze z LP-Balance albo sammel mod wziąć przykład i niektóre poprawki z tych
modów zastosować
 

Żurek

Żurek

Użytkownicy
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Ot taki mały błąd w dzienniku dziś widziałem. Dodam, że grałem jako Szkodnik: Po tym jak Cor Kalom mówi nam o zaczekaniu na rytuał przyzwania Śniącego, w dzienniku pojawiły mi się dwa wpisy w zadaniu "Co się dzieje w Obozie na bagnach". Jeden prawidłowy - o poinformowaniu Mordraga, a drugi - o poinformowaniu Kruka. Wnioskuję, że ten drugi wpis powinien się pojawić jedynie gdy jesteśmy Cieniem, tak?
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Co do zepsutego modelu średniej zbroi strażnika to można podmienić na model ciężkiego pancerza straży miejskiej model się nieco różni ale jest bez błędów
 

WotanGolS

WotanGolS

Użytkownicy
posty112
Propsy22
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Łatka ma na celu wyłącznie poprawę błędów i ewentualne przywrócenie wyciętej zawartości. Jak sam Marev wspominał zmiany naruszające oryginał raczej nie będą brane pod uwagę.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Możesz naprawic zacinajace się bramy po wczytaniu Save?
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Z ciekawości - bug z klonowaniem stali mam rozumieć jest głębiej zakorzeniony tj jest to kwestia silnika gdzieś ? Czy to naprawione może ?
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
jakby cię interesowało , jest jeszcze Gothic Fix Mod z rpg Russia. tam jest masę poprawek, gdybyś jeszcze to dodał byłoby super.

http://rpgrussia.com/index.php?topic=6520.0

są tam naprawione  bramy bez ikariusa (pisałem o tym tutorial).

także warty uwagi jest niemiecki PG - PM
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1033558-Gothic1-Patch-Mod-%28PerfectGothic-DunkleBrut%29

generalnie nie mogę znależć czasu, aby dokończyć moda, ale chętnie dodałbym parę najfajniejszych rzezy do tego co ty zrobiłeś.
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja bym się cieszył jak by ktoś te drabiny ponaprawiał wszystkie.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Ja bym się cieszył jak by ktoś te drabiny ponaprawiał wszystkie.

dokładnie, plus kołowroty , bo te tez się tylko bez ikariusa naprawia w świecie.
EDIT: jeszcze błąd jeśli chodzi o AI , nasz towarzysz nie reaguje kiedy dostajemy hita, tak naprawdę powinien już reagować przed uderzeniem kiedy przeciwnik ma attitude Hostile (ja zrobiłem po uderzeniu, ale idzie to ogarnąć!).

@Marev nie pojawia się od 3.11.2016 na forum i nie jestem pewien czy będzie dalej projekt rozwijął, a szkoda.

EDIT: jak widac Ruskie cały czas projekt rozwijają !

http://rpgrussia.com/index.php?topic=6520.40
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Miejmy nadzieję że wróci
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry