Pytania i problemy techniczne 864001 3676

O temacie

Autor matekacp

Zaczęty 27.12.2015 roku

Wyświetleń 864001

Odpowiedzi 3676

ExCluzivee

ExCluzivee

Użytkownicy
posty66
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak zainstalowałem.
Edit: Jak odłączyłem drugi monitor, to mam teraz taki komunikat.
http://screenshot.sh/odS7sXhqtWkgz
Edit 2: Działa. Wystarczyło włączyć grę z prawami administratora....  :facepalm:
 

Sphinx5

Sphinx5

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.
Jako, że google nie znalazły podobnego problemu piszę tutaj z iskierką nadziei, że może ktoś mi pomoże. Jestem właśnie na etapie gdy jarkendar mam za sobą i wybieram się do górniczej doliny.

Problem polega na tym, że nie działa mi zwój zniszczenie ożywieńca (na początku gry działał).

Już będąc w jarkendarze to zauważyłem chcąc zabić szkielety, ale myślałem, że to tylko przejściowy problem. Wróciłem do khorinis, ale problem był nadal więc wyuczyłem się u gallahada runy bo myślałem, że chociaż ona będzie działać i wciąż to samo. A czar nie działa w ten sposób, że aktywuję czar i w momencie gdy chcę go rzucić to nic się nie dzieje poza tym, że postać się "blokuje" i wszystko wraca do normy gdy nacisnę prawy klawisz myszki. Co jeszcze zauważyłem to to, że nawet gdy jestem w mieście i włączę czar to nie pojawia się magiczne "przestań z tą cholerną magią" wypowiadane przez NPC - po prostu są niewzruszeni zupełnie jakby czar nie był aktywny. Miał ktoś podobny problem i go rozwiązał...?
 

drtazzz

drtazzz

Użytkownicy
posty23
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja natomiast mam pytanie odnośnie rozdawania punktów. Osiągnąłem 25% na kuszy, 25% na broni dwuręcznej i bodajże 45 siły i nie mogę awansować dalej bo mówią żebym nabrał doświadczenia i wyskakuje komunikat w tej zjebanej czciocne coś o interwałach. Help?!
 

ExCluzivee

ExCluzivee

Użytkownicy
posty66
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja natomiast mam pytanie odnośnie rozdawania punktów. Osiągnąłem 25% na kuszy, 25% na broni dwuręcznej i bodajże 45 siły i nie mogę awansować dalej bo mówią żebym nabrał doświadczenia i wyskakuje komunikat w tej zjebanej czciocne coś o interwałach. Help?!

Ulepszaj po 1 punkcie. Chyba musisz z 5 razy tak zrobić i wtedy będzie działać. Po prostu ulepsz po 1 punkcie 5 razy :D
 

pablo7890

pablo7890

Użytkownicy
posty27
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.
Przeszukuję Internety od kilku dni i nic konkretnego nie mogę znaleźć.

Zainstalowałem wyczekiwanego Returninga 2.0, jednak gdy gdy tylko wyjdę z wieży Xardasa, FPSy z 50/60 spadają do 5-7, co czyni grę kompletnie niegrywalną.

Mam laptopa, ASUSa R556: Intel i5 (ze zintegrowanym gpu Intel HD 5500), GeForce GT 940 M, 8 GB RAM.

Myślę, że problemem jest to, że Gothic uruchamia się na zintegrowanej karcie graf., zamiast na dedykowanym GeForcie.

W jaki sposób wymusić używanie GeForce'a?

Co dotychczas zrobiłem:
- próbowałem przestawić w grze kartę - wykrywa tylko Intel HD 5500 - brak możliwości przełączenia;
- w Panelu nVidia Gothic ma ustawioną wysoką wydajność i dedykowany procesor graficzny, jednak to nie pomaga;
- próbowałem Wyłączyć i Odinstalować integrę w Menedżerze Urządzeń, wtedy Gothic widzi tylko kartę Microsoft Default Graphic Adapter => 2 FPSy....
- w Gothic.ini zmiana zVidDevice z 0 na wartości z zakresu [-10 ... 10]
- BIOS nie pozwala na wyłączenie Intelowskiej karty, jedyne co to mogę zmienić rozmiar alokowanej pamięci
- próbowałem edycję profili w nVidia Profile Inspector z tego tematu : http://themodders.org/index.php?topic=15079.0 : oczywiście, żaden efekt.

Wszelkie sugestie mile widziane :) Nie mam już pomysłów, co robić dalej, a naprawdę chciałbym pograć w nowego Returninga :)
Tu masz temat z rosyjskiego forum :http://rpgrussia.com/index.php?topic=8702.0

Dzięki wielkie. Przez ten temat dokopałem się do innych tematów, w których znalazłem idealne rozwiązanie.

Jeśli ktoś będzie miał taki problem, niech zainteresuje się projektem dgVoodoo, który jako wrapper DirectXa zadziała też dla innych starych gier, nie tylko Gothica. Dzięki jeszcze raz. 
 

Dvorak

Dvorak

Użytkownicy
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Pomógłby ktoś jak jeszcze mógłbym zoptymalizować tego moda żeby był grywalny na laptopie o parametrach c2d 2.4 ghz, 2gb ramu, ati radeon hd3470. Chciałbym najbardziej wrócić do starych tekstur z gothica, bo wydaję mi się, że by to najbardziej pomogło tylko nie wiem jak.

Co na tą chwile zrobiłem:
Wgrałem patch 0056.
Wgrałem skompresowaną wersje tekstur oraz usunięcie trawy z tego tematu: http://rpgrussia.com/index.php?topic=9747.0
 

Rabittous

Rabittous

Użytkownicy
Syn boży
posty174
Propsy76
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Syn boży
To jak wgrałes już Green_OFF to jeszcze ten plik:

Textures_Original_G2_Returning.vdf

Do folderu "Data"
 
#Król_GothicSite

Siekiera

Siekiera

Użytkownicy
posty55
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Pomógłby ktoś jak jeszcze mógłbym zoptymalizować tego moda żeby był grywalny na laptopie o parametrach c2d 2.4 ghz, 2gb ramu, ati radeon hd3470. Chciałbym najbardziej wrócić do starych tekstur z gothica, bo wydaję mi się, że by to najbardziej pomogło tylko nie wiem jak.

Co na tą chwile zrobiłem:
Wgrałem patch 0056.
Wgrałem skompresowaną wersje tekstur oraz usunięcie trawy z tego tematu: http://rpgrussia.com/index.php?topic=9747.0
Mógłbyś powiedzieć w który link kliknąć, aby nie mieć tej trawy, bo też mam słabego kompa który sobie z tym nie radzi  :pokerface:
 

Dvorak

Dvorak

Użytkownicy
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Pomógłby ktoś jak jeszcze mógłbym zoptymalizować tego moda żeby był grywalny na laptopie o parametrach c2d 2.4 ghz, 2gb ramu, ati radeon hd3470. Chciałbym najbardziej wrócić do starych tekstur z gothica, bo wydaję mi się, że by to najbardziej pomogło tylko nie wiem jak.

Co na tą chwile zrobiłem:
Wgrałem patch 0056.
Wgrałem skompresowaną wersje tekstur oraz usunięcie trawy z tego tematu: http://rpgrussia.com/index.php?topic=9747.0
Mógłbyś powiedzieć w który link kliknąć, aby nie mieć tej trawy, bo też mam słabego kompa który sobie z tym nie radzi  :pokerface:

https://yadi.sk/d/6KTkSZyFrV3Ye

I plik Remove All wrzucasz i nie bedzie trawy.

A tutaj znalazłem to co napisał Pan wyżej tzn. normalne tekstury z gothica

https://yadi.sk/d/vxG_Tu1amcECn

Niby jest to pod wersje 0045, ale sam pobieram i chce sprawdzić.
 

K0nopa

K0nopa

Użytkownicy
Barbarzyńca
posty700
Propsy278
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Barbarzyńca
O co chodzi z 3 rozdzialem? Przy bramie od strony Xardasa wywala mi acess volation i przy Halvorze to samo
EDIT: Ogólnie wypierdala mnie co kilka krokow.
EDIT2: Znalazłem jedną przyczynę. Tam gdzie siedzi Malak gra mi crashuje. Jesli podejde tylem i nie bede widzial zadnego z farmerow to nic nie bedzie. Ale wystarczy ze tylko ktoregos zobacze i odrazu wywala do pulpitu. Ktos cos?
 

Rabittous

Rabittous

Użytkownicy
Syn boży
posty174
Propsy76
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Syn boży
Gadałeś z Poszukiwaczem koło przełęczy?
 
#Król_GothicSite

K0nopa

K0nopa

Użytkownicy
Barbarzyńca
posty700
Propsy278
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Barbarzyńca
Tak. Problem czesciowo rozwiazany bo zainstalowalem dx11 ale teraz mam kolejny. Nie wyswietla mi sie ile mam wytrzymalosci :/ zamiast byc np 600/600 mam tylko ukosnik. Nie mam tez paska.
 

bartek8654

bartek8654

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hejka ludzie , mam problem z ustawieniem sterowania ^^ , próbuję ustawić przycisk "Akcja" na lewy control ,ale nie działa. Na LPM działa ,ale jestem strasznie przyzwyczajony grania ctrl , próbuję wszystkiego ctrl , ctrl + strzałka itp.
 

Fayors

Fayors

Użytkownicy
posty259
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam pytanie. Jak odpalić kody w najnowszej wersji? Pracuje nad recenzją tej modyfikacji, więc dla mnie dostęp do MARVINA jest tutaj niezbędny
 

metek58

metek58

Bractwo Spolszczenia
posty21
Propsy38
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Hejka ludzie , mam problem z ustawieniem sterowania ^^ , próbuję ustawić przycisk "Akcja" na lewy control ,ale nie działa. Na LPM działa ,ale jestem strasznie przyzwyczajony grania ctrl , próbuję wszystkiego ctrl , ctrl + strzałka itp.
Spróbuj tak może, wejdź w folder gry, otwórz plik ini gothic i w nim odszukaj linie:

No_Take_Anim=0
RMB_No_Take_Anim=0

Tu możesz pokombinować, dając na przemian 1 lub 0 przy pierwszej lub drugiej linii.

Chcesz Ctrl, dajesz tak:

No_Take_Anim=1
RMB_No_Take_Anim=0

Jak potrzebujesz animacje, to:

No_Take_Anim=0
RMB_No_Take_Anim=0

Nie chcesz animacji, to:
No_Take_Anim=0
RMB_No_Take_Anim=1


W uruchomionej grze, w panelu jest opcja sterowania z Gothic 1 lub Gothic 2, to możesz też wybrać tu coś pod siebie.

Post połączony: 2016-05-29, 07:39
Czy ktoś ma namiar na jakiegoś patcha, aby pozbyć się tego nadmiaru roślinności w Returning 2. W/g mnie, psuje to wygląd i utrudnia poruszanie się po terenie. Na dodatek, jak ktoś będzie miał słabszego kompa, to zapewne mu oklapnie gra. Proszę o namiar na takowy patch, jeśli jest jakiś taki.
 

Fayors

Fayors

Użytkownicy
posty259
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Największywpływ na płynność rozgrywki mają przede wszystkim nowe tekstury. Są w bardzo wysokiej rozdzielczości
 

Allbelcik84

Allbelcik84

Użytkownicy
posty355
Propsy97
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Jest patch który zmiejsza tekstury do rozdzielczości 521x512 ale nie dziala na najnowszej wersji.
 
= D

Winzipior

Winzipior

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
posiadam problem - mianowicie, kiedy jestem już w grze nie działa mi "akcja" odpowiadająca za podnoszenie/rozmowe/walkę. próbowałem przebindowywać akcje na inne klawisze ale nie działało nadal.
 

Wonsz

Wonsz

Użytkownicy
posty838
Propsy114
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
A myszką nie działa? Prawy albo lewy przycisk? Bo tego się nie da normalnie w opcjach zmienić tylko w plikach gry.
 

Winzipior

Winzipior

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@edit
my bad LPM działa, jednak wolałbym CTRL zamiast niego - przez te lata się do niego przyzwyczaiłem.
 


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry