Dzieje Ziemi - Era Drakiinów Rozdział I [Fantastyka] 8083 14

Ankieta

Podoba ci się rozdział I ?

Tak.
4 (57.1%)
Nie.
1 (14.3%)
Może być.
2 (28.6%)

Głosów w sumie: 7

O temacie

Autor RaPIsZoN

Zaczęty 29.01.2015 roku

Wyświetleń 8083

Odpowiedzi 14

RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu

Jest to pierwszy rozdział nadchodzącej powieści fantastycznej. W pierwszym rozdziale powieści wszystko się tak naprawdę dopiero rozkręca. Nie zaznamy wielu emocji związanych z epickimi walkami bądź wydarzeniami. To wszystko będzie możliwe do zobaczenia w kolejnych rozdziałach. Mam nadzieję, że wszelkie błędy zostały poprawione. Istnieje prawdopodobieństwo napotkania błędów typu: Literówki. interpunkcja, ortografia. To tyle. Życzę miłego czytania.  :) Wszelkie opinie mile widziane.
Ksiązka zapisana w przyjaznym formacie ".pdf"
Link:https://www.dropbox.com/s/hhf25q5u47k8ox8/Dzieje%20Ziemi%20-%20Era%20Drakiin%C3%B3w%20Rozdzia%C5%82%20I.pdf?dl=0
@EDIT: Reupload poprawionego pliku.
@EDIT #2: Reupload zmienionego pliku.
@EDIT #3 Reupload poprawionego i zmienonego pliku.
@EDIT #4 Reupload poprawionego pliku. [Korekcja błędów]
@EDIT #5 Reupload zmienionego pliku. [Metamorfoza - 2 strony więcej]
Jeżeli przeczytałeś to nie zapomnij dodać swojej opinii w powyższej ankiecie.
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko

Zucklov
Quest Pack Team

Erathia - Era Drakiinów Rozdział I [Fantastyka]
#1 2015-01-29, 18:53(Ostatnia zmiana: 2015-01-29, 22:32)
Dwa wyjątkowo rzuciły mi się w oczy.
Cytuj
Te... pismo
Chyba TO pismo.
Cytuj
Więc wracamy do punkty wyjścia
Chyba widać.

Przed znakami zapytania i wykrzyknikami nie stawia się odstępów.
Skala tej mapy to było chyba wpisanie pierwszej lepszej liczby. Że niby 1 cm na tej mapie to 1000 km w rzeczywistości? Ciężko mi w to uwierzyć. Mapy świata Ziemi są w skali... 5 razy mniejszej.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
Dziękuję bardzo ! już poprawiam.
Jeżeli chodzi o te odstępy po znaku zapytania bądź wykrzykniku to według mnie tak wygląda to bardziej estetyczniej. Nie wiedziałem, że istnieje jakaś zasada która mówi o tym, że po znaku zapytania nie stawia się odstępu. Bardzo dziękuje za uwagę. Jeżeli chodzi o mapę to miałem na myśli to, że rozmiar tej mapy na ekranie odpowiada orginałowi, który jest te 100000000 razy większy ( Tak Ziemia to przeogromny świat ). Biorę się za korektę.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Erathia to kraina z HOMMIII :(
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
HOMMIII ? Heroes of Might and Magic III Tak ? Doprawdy nie miałem pojęcia, że istnieję tam kraina o identycznej nazwie. Bynajmniej jej nie ściągnąłem. Po prostu wymyśliłem słowo, które już istnieję. Zdarza się to rzadko, a jednak zdarza się. Z resztą przeczytaj sobie książkę, a przekonasz się, że nie dokonałem plagiatu. Stworzyłem własne uniwersum, własne postacie i wyobrażenia. Jedna głupia nazwa niczego nie zmieni. Stworzyłem nawet swoje własne logo. Tworząc nazwę Erathia inspirowałem się słowem Earth z języka angielskiego, co oznacza ziemię.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Wisi mi to, ale jeśli kiedyś byś chciał to wydać to Cię posądzą o prawa autorskie.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
Długo się nad tym zastanawiałem i w końcu postanowiłem, że zmienię nazwę mojej książki. Żeby nie było żadnych komplikacji. Nowa nazwa to Dzieje Ziemi - Era Drakiinów. Wrzuciłem Reupload.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Drobna uwaga co do jednego z ostatnich zdań:

Kush: Ah... ależ ty jesteś chłopczę upierdliwy. - odparł Kush z irytacją. Weś
uproszczoną mapę.

Powinno być "Weź".

RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
Dziękuję ! Już naprawiam. A jakie wrażenia wywarła książka ? Fajna czy może taka sobie ? A może do kitu ? Zapewniam, że nadchodzące kolejne rozdziały będą lepsze. Oczywiście umieszczę  je tutaj.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Szczerze to przelotnie to obejrzałem, a to rzuciło mi się w oczy. Jak będę miał wolną chwilę to poczytam.

Evgarr

Evgarr

Użytkownicy
posty62
Propsy36
Profesjabrak
  • Zbanowany
Cytuj
Ziemia, z pozoru piękny, spokojny świat zamieszkiwany przez z pozoru zwykłe stworzenia,
ludzi  -  rasy,  która  sprawiła  światu  zagrożenie,  jak
i  również  rasy,  która  zagrożenie  te  ma
powstrzymać.
Już pierwsze zdanie odrzuca. Nie dość, że ciężko strawne, to wielokrotnie złożone i z wymieszanymi czasami.

Cytuj
Postać  pod  wieloma imionami przybierana...
przybierana - wywalić, bo zdanie brzmi bez sensu.

Cytuj
czarno duszny
Raczej razem lub z łącznikiem.

Cytuj
Jednak nie ma zła bez  dobra  i  istniało  na  świecie  również  życie,  które  nie  doprowadziło  do  zwiastowania  wizji Atarmira.
Tak piszesz...
Cytuj
Choć mineło już wiele lat, zniszczenia jakich dokonał ten czarno duszny człowiek pozostały  do  dzisiaj
... i nie rozumiem. Wizja się nie spełniła,a mimo to doszło do zniszczeń.

Cytuj
Nikt nie wie[,] co znajduje się na powierzchni spaczonej
Brakujący przecinek.

Cytuj
Nie  istotne  jednak  one  wszystkie  są,  istotniejsze  są czyny  która  ów egzystencja  dokonała.
'Nie' z przymiotnikami pisze się razem. Kursywą: "czyny, których owa egzystencja dokonała"


Do tego dziwny zapis dialogów. Ma to być dramat czy powieść, Drogi Autorze? Jeśli chcesz to wydać, zastanów się bardzo dokładnie. Popracuj nad tekstem, daj innym, by to przejrzeli, doradzili, bo jak na razie jest... No, także ten... Czytasz książki? Za każdym razem analizuj to, co widzisz w powieściach. Jak są zapisane dialogi, jak wprowadza opisy, jakie tricki stosuje, itp. Bierne czytanie w przypadku początkującego pisarza jest stratą czasu.
Nie zniechęcaj się jednak. Pisz, czytaj i komentuj mnogo!

 

RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
Dzięki za uwagę. Co do tych zniszczeń. Atarmir chciał zniszczyć cały świat. To była jego wizja. Vorkadiash mu na to nie pozwolił. Atarmir zdążył zniszczyć tylko kawałek ziemi, co oznacza, że jego wizje się nie spełniły.
Co do mojej książki. To miała być powieść. Dla mnie się podoba. Nie chcę ściągać stylu pisania od innej książki gdyż dla mnie jest to po prostu "plagiat" i nie byłbym z tego zadowolony. Pragnę wprowadzić coś swojego. Opinie są mieszane. Nie wiem czy to wydam. Piszę dla siebie. Może w przyszłości ? Wystawiłem to tutaj aby dowiedzieć się co nie co. Jednak... jak na tyle odwiedzin tematu to mało kto się wypowiedział albo wziął udział w ankiecie   ;(
 

Evgarr

Evgarr

Użytkownicy
posty62
Propsy36
Profesjabrak
  • Zbanowany
Cytuj
Co do mojej książki. To miała być powieść. Dla mnie się podoba.
Zapis, który wykorzystałeś bardziej przypomina formę scenariusza. Dialogi w "normalnych" powieściach wprowadzane są od półpauz.

Cytuj
Nie chcę ściągać stylu pisania od innej książki gdyż dla mnie jest to po prostu "plagiat" i nie byłbym z tego zadowolony.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Myślałem o ogólnych zasadach, o budowie, wprowadzaniu opisów, itp., które są uniwersalne dla każdej książki. Od lepszych trzeba się uczyć, kopiować pomysły (patenty, nie treści – wtedy byłby to plagiat), by później samemu móc stworzyć coś lepszego.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat własnej twórczości, szukaj forów pisarskich. Tam na pewno znajdzie się wiele chętnych do pomocy osób, które z pewnością pochylą się nad twoim tekstem.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
@Rap
Jest kanon, którego powinieneś przestrzegać w kwestii formy wyrazu, żeby treść była czytelna. A co do reszty, grunt żebyś Ty miał satysfakcję z tego co robisz, za jakiś czas teksty też będą lepsze, kwestia wprawy jak ze wszystkim. Ja mam na dysku kilka tysięcy (sic!) stron, które wstyd pokazać, ale dzięki temu sporo się nauczyłem i nie uważam, że to była strata czasu. Co do wydawania czegokolwiek to nie ma co się z tym spieszyć, samo przyjdzie we właściwym czasie.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

RaPIsZoN

RaPIsZoN

Użytkownicy
Pan Mrozu
posty32
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Pan Mrozu
Dzięki za wszelkie opinie. Również uważam, że wprawa z czasem przyjdzie. Posłużę się sformułowaniem: Write hard - Go pro ! Jest to moja pierwsza praca tego typu. Mam 15 lat i moje kompendium wiedzy nie jest jeszcze dość bardzo rozwinięte. Oczywiście będę to kontynuował. Już to robię. Postaram się pisać lepiej i poprawię jeszcze trochę ten I rozdział. Mam nadzieję, że zachodząc coraz to dalej w głąb książki będzie ona coraz lepsza. Dziękuję jeszcze raz za wszelkie opinie. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Chciałbym również powiedzieć, że od kiedy piszę to zwracam uwagę na rzecz na które normalnie nie zwracałbym uwagi. Notuje słowa których nie rozumiem. Zwracam uwagę na budowę akcji, np. Walki z przeciwnikami. Ostatnio czytałem Wiedźmina i powiem szczerzę, że to pomaga. Mam nadzieję, że z czasem moje "wypociny" będą pnęły się na coraz to wyższe poziomy.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry