Kursor myszy latający po ekranie - wina myszy czy podkładki? 9712 9

O temacie

Autor Graveir

Zaczęty 26.07.2014 roku

Wyświetleń 9712

Odpowiedzi 9

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
No nie wiem jak bardziej rozpisać się na temat w/w. Po prostu nie wiem, czemu mi kursor myszy lata po ekranie mimo faktu, że nie mam myszki w ręce(np. na chwilę obecną pisząc temat nie dotykam myszy a kursor sobie lata po ekranie). Dodam, że w zależności od położenia myszki albo się porusza kursor albo stoi tak, jak powinien. Jednak jakby nie patrzeć to jest problem, bo w żadne strzelanki i inne gry wymagające precyzji nie da się pograć. Więc czy mam za czułą myszkę samą w sobie(i przy myszce od laptopa i przy stacjonarnej jest ten sam problem)czy po prostu muszę kupić jakąś profesjonalną podkładkę?
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Próbowałeś najprostszej rzeczy czyli wyczyścić.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
A masz jakąkolwiek podkładkę?

Bo na mój gust masz zwykłą, tanią myszkę optyczną i poruszasz nią po jakiejś wysoce niekompatybilnej powierzchni. Spróbuj podłożyć białą materiałową chusteczkę czy coś w podobnym stylu i sprawdź, czy pomoże.
 

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może brak sterownika, może program jakiś wprowadza takie dziwy...
A najlepiej przeskanuj na wirusa, zmień może port, myszkę inną podłącz...
edit: nie masz przypadkiem xp sp2?
temat stary, ale aktualny dla Ciebie http://forum.purepc.pl/topic/110116-moj-kursor-sam-sie-porusza/

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
Mam dwie podkładki. Jedna jest z kalkulatorem jako gadżet od firmy Prakto, a druga najzwyklejsza, którą można dostać za 10 złotych. A jeśli chodzi o myszy to ta bezprzewodowa to jest z firmy Gembird:
http://nokautimg2.pl/p-82-7e-827e0b368481925bbfca57a80e7c63e0500x500/myszka-bezprzewodowa.jpg
A ta stacjonarna to A4 Tech OPTO013D(dokładnie taka jak na poniższym zdjęciu):
http://www.komputronik.pl/product_picture/6/MYSZA4SWOP3CZA2C/A4_TECH_OP_3D_PS_2_Black.png
Sprawdzałem komputer i lapka na obecność wirusów - nic nie znalazły. Żaden program nie ma dostępu do myszy. Porta zmienić nie mogę na stacjonarce(jeśli chodzi o tą mysz A4techa), a ta bezprzewodowa na każdym slocie usb ma ten sam problem. Więc obie mysze mają to samo zmartwienie.
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
@Tituf - no właśnie nie mam XP'ka, tylko Windows 7 Professional na PC, a na lapku Windows 8. A wg tego tematu przytoczonego przez ciebie to wina myszki.
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Miałem tak samo, też kursor mi wariował. Także to wina myszki, albo podkładki.
 

Graveir

Graveir

Użytkownicy
Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
posty1275
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Avatar Twilight Sparkle / Pożeracz serc
To trochę dziwne, żeby dwie różne myszki(od 2-óch różnych firm)miały ten sam defekt.
PS. Dodam, że jak położę mysz bezpośrednio na biurko to też mi lata kursor. Czyli na pewno nie wina podkładki.
Edit: A dałoby radę w razie czego wyrwać jakąś "porządną" mysz usb za 5 dych?
 
Mój obecny sprzęt PC:
Intel core i5-4590
8 gb ram
Geforce GTX 1050Ti

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Czyli za każdym razem lata ci kursor nawet jak położysz na czymś innym? Ja miałem tak że mi latał czasem jak nic nie robiłem, potem jakoś przeszło, a poza tym było mało uciążliwe, wystarczyło poruszyć delikatnie i było git. 
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Podkładka odpada. Wina myszki bez wątpienia, jak masz wątpliwości to podłącz inną i się przekonaj. Jak jest nowa to zgłoś to a jak nie no to trzeba będzie się w nową zaopatrzyć :D


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry