Rozwój postaci 143453 609

Ankieta

Twoja postać to :

Myśliwy na zręczność i broń dystansową.(Myśliwy z przew. zręki nad siłą.)
Myśliwy z przewagą siły.(Myśliwy z przewagą siły nad zręką)
Mądry mag(mag wody, ewentualnie ognia)
Mistyczny mroczny na manę i kręgi(Kręgi i mana)
Mroczny na hybrydę mistyka i woja.(Siła i mana)

O temacie

Autor przemek273

Zaczęty 21.04.2014 roku

Wyświetleń 143453

Odpowiedzi 609

Memorius

Memorius

Moderator działu
Ojciec Wszystkich Narodów
posty2983
Propsy1306
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Ojciec Wszystkich Narodów
skąd te 12? max to 11
rozkład 8-10-10-11
chyba ze o czymś nie wiem
 
Już niebawem nowa wersja Global Mod PL 1.7.11 Special Edition

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tizgar, napisz po prostu, że Globala przeszedłbyś w 3,5 godziny ale Ci się nie chce i szkoda na niego czasu- zrozumiemy!

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Memorius jak to, ja dostałem 12.  Pamiętam za pierwszą gra. Chyba, że mi został 1 pn bo myśliwstwa się uczyłem i razem dało 12.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
I znowu się muszę wkurwić.

Przemek ty masz pojecie czym jest kurwa balans ?

Balans to przede wszystkim wyrównanie klasowe, a w gothicu gildyjne. Kazda gildia ktora jest przypisana do klasy ogólnie oferuje w miarę to samo, a przynajmniej w 90%. Możliwość pełnego rozwoju danej postaci tylko w 1 kierunku, brak opcji zrobienia hybryda gra powinna na nas wymuszać cały czas maskowanie przez nas danego wyboru

W grze odzwierciedlam  to tym ze armory są dopasowane do rozdziału tak aby redukować nasze straty w hp jednak zawsze w każdym momencie gry powinien być przeciwnik który będzie od nasz lepszy, kolejna motywacja do prawidłowego rozwoju postaci, nigdy nie możemy stać się op nie zależnie od wybranej ścieżki.

Brak marginesu błędu, staramy sie dobrze zainwestować nasze Pn aby rozwinąć tak postać by ta mogła ruszyć dalej w grze, odkryć kolejny kawałek fabuły czy zwiedzić nowy skrawek świata, błędy w rozwoju powinny nam to utrudniać, stad pn nie mogą się sypać na prawo i lewo, a rozwój postaci nie może być kwestia mam kurwa lucka nie mam kurwa lucka, rozwój postaci to odzwierciedlenie naszych umiejętności grania. Dobry gracz zawsze da rade dobrze rozwinąć postać aby ta była wstanie sobie poradzić z nowymi zagrożeniami które pojawia się w grze wraz z postępem, tutaj to się opiera o jebany łud szczęścia   


Ta tak z grubsza jest balans w grze, najlepiej prezentuje to dark saga gdzie jest totalny nacisk na 1 wybór w grze, poboczne rzeczy tylko pod przymusem i tylko jeśli zyski dla naszej postaci będą większe niż straty, dobry przykład to tez Zlote wrota będą, z tego co czytałem to armory będą słabsze niż w nk a potwory silniejsze, oznacza to ze zawsze trafimy na kogoś mocniejszego od nas żeby takie pokonać dobrze jest mieć ładnie rozwinięta postać w 1 kierunku to ułatwia sprawę.

A tu dzięki losowość masz szanse ze jebany lud szczęścia zapewni ci więcej pn niż możesz uciukac w returnie za zabijanie bossów, a to rozwiązuje problem z rozwojem, już w r1 możesz mieć op postać i zacząć robić hybryde pn nie braknie, sam wspomniałeś ze można iść równie dobrze w zreke i tez będzie dobrze, ty to nazywasz balansem i mówisz mi ze tu jest balans, grałeś w Dark Sage to wiesz jak tam jest i to jest balans ale on nie przypomina tego co jest tutaj.

Chuj z tym ze zaraz tu będzie total overhejt, istnieje jednak 0.0001% ze ktoś zauważy iż wychwyciłem na czym tu się opiera brak jakiegokolwiek balansu. Zasadniczo to chyba tylko returning ma większy brak balansu od globca.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Up, wreszcie zrozumiałeś. W globalu każda klasa gildii jest sobie równa. Szkoda, że dopiero teraz to pojąłeś. Odwal się od losowości. Postać nie zależy od umiejętności gracza. Ty po prostu jesteś cienki i musisz maxować postać bo inaczej nie dasz rady ukończyć gry. Żegnam pało.

Memorius proponuje usunąć mój i kilka wcześniejszych postów, bo to spam :p
 

Memorius

Memorius

Moderator działu
Ojciec Wszystkich Narodów
posty2983
Propsy1306
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Ojciec Wszystkich Narodów
nie , jest to dyskusja merytoryczna bez nadmiernych wyzwisk , a że każdy zostanie przy swoim zdaniu to już pewnie tak musi być
 
Już niebawem nowa wersja Global Mod PL 1.7.11 Special Edition

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Tizgar owszem, DarkSaga ma najlepszy balans, ale to nie znaczy, że Global go nie ma.  Ty tą definicję balansu ułożyłeś samemu pod siebie. :facepalm:. ŻENADA.
 

Raster

Raster

Użytkownicy
posty274
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po chuj wy się kłócicie szczególnie w innych postach Memorius z Tizgarem obydwaj jesteście dobzi w czym robicie każdy mod jest inny i ma swoje wady :P A nie ktoś kogoś chcę sprowokować bo ludzie to tylko gra :P
11 PN to maks? hmmm Memorius chodzi ci o rotacje 8-10-10-11? czyli na 4 razy powinienem mieć te 11 ale albo wpada 8 albo 10 no nic popróbuje jeszcze. Tizgarowi ma prawo się nie podobać niektóre rzeczy chociaż najlepiej byłoby to wyrazić w konstruktywnej krytyce
 

Memorius

Memorius

Moderator działu
Ojciec Wszystkich Narodów
posty2983
Propsy1306
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Ojciec Wszystkich Narodów
ja już trochę rachunek prawdopodobieństwa ze szkoły zapomniałem ale generalnie jest 50% szans na 10 i po 25 na 8 i 11.
Na pewno nie oznacza to, że za czwartym razem zawsze wypadnie max.
 
Już niebawem nowa wersja Global Mod PL 1.7.11 Special Edition

Raster

Raster

Użytkownicy
posty274
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Raster

Rozwój postaci
#49 2014-04-26, 19:11(Ostatnia zmiana: 2014-04-26, 19:47)
Za to za dwudziestym już powinno heh. Może to od czegoś zależy? Jak ktoś nam wbije to może się nie dostaje tych 11. W jakich sytuacjach dostaliście 11 za lvl?
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ
Za to za dwudziestym już powinno heh. Może to od czegoś zależy? Jak ktoś nam wbije to może się nie dostaje tych 11. W jakich sytuacjach dostaliście 11 za lvl?
http://www.youtube.com/watch?v=a-BgREkkjcg
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

Raster

Raster

Użytkownicy
posty274
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Stachu Jones na propsie :D Nie no 5 lvl wbity 53 PN na te 3 PN straciłem około pół godziny żeby nie skłamać
 

Rumby

Rumby

Użytkownicy
posty96
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak ja mailem 19 po total full cleanie, gdyby nie mój pech to maiłbym wyższy, wbijając do jarka miałem 22 lvl i 130 siły orkowa zguba i tyle w temacie jarka czy gd sek w tym ze z expem szczęście mi nie dopisywało, zaś z pn o matko na 22lvl 19 razy 12pn 38pn za free z dupy to totalnie ułatwia grę w niemal każdy możliwym aspekcie :p

Tizgar ale Ty pierdolisz za przeproszeniem :D Gdybyś chociaż spróbował zagrać w moda, to wiedziałbyś, że Orkowa Zguba potrzebuje siły 150, a nie 130. Mistrzu, ja bardzo bym chciał zobaczyć screeny, jak grasz, na jakim jesteś etapie, i ogólem - jak wygląda Twój Quest-Log i jak bardzo masz rozwiniętą postać. Bo oprócz Twoich przechwałek nie widzę nic konkretnego w Twoich wypowiedziach. Pics or didn't happen. NO i jeszcze Memorius wspominał, że nie ma 12 punktów nauki za poziom - a Ty tyle punktów dostałeś, że omasakra :D
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Miałeś kiedykolwiek okazje chwalić się statystykami? jeśli tak to zapewne wiesz ze wartości jakie się podają to wartości gołej postaci.
Gdyż normalne  podawałbyś kilka wariantów: ile masz z setem na sile, ile masz z setem na zręczność, ile masz z setem na mane itp itd.

Z samej biżuterii już w 2 rozdziale można mieć ponad 20 siły
Z bizteri na mane można np uzyskac w tym czasie dodatkowe 35 many tez spoko sprawa
Zato np ochronę można se tez o 40 podrasować :p

Jak ci bardzo zależy to mogę ci jedynie podać dokładne statyki z przed wejścia w R2 bo je pamięta potem zacząłem grac na palem olewając wszystko do granic możliwość z powodu ze losowość zaczęła mi za bardzo ułatwiać i już  totalnie to olałem jak i cała gra po R4

Ta tylko ze przedział losowość wynosi 80-120% pisał o tym tituf nawet w jednym z tematów, zachodzi pytanie czyżby każdy z teamu miał inna wersja moda czy każdemu ekran wyświetla inna cyferki czy mamy przełom techniczny i sam mod jest losowy i generuje przy instalacji każdemu inna wersje :P

Ogólnie i tak wy macie na to wyjebane tak jak i ja ale kurwa pierdolenie ze w globalu jest rozwój postaci czy kurwa balans ma tyle wspólnego z prawda co to ze returning ma własną fabułę, balans i rozwój postaci na którym dobrze się wzorować to ma Saga

Btw balans to nie tylko możliwość gry każda postacią /klasa/gildia to zaledwie 1/6 części balansu
Jak by kogoś obchodziło czy ja gram czy nie to już dawno by się próbował doszukać jakiś nieścisłości  kogo to obchodzi grunt ze w globalu liczy się fabuła kto by tam się patrzył  na rozwój niema na co   
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Akashel

Akashel

Użytkownicy
posty49
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy to normalne, że od samego początku za 5pkt siły/zręczności płaci się 10PN?
 

Memorius

Memorius

Moderator działu
Ojciec Wszystkich Narodów
posty2983
Propsy1306
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Ojciec Wszystkich Narodów
Tak , a od poziomu 90 s lub z 15 za 5.

Post połączony: 2014-04-27, 07:41
Cytuj
80-120%
jest za ubicie potworków , nie działa to w przypadku  PN
 
Już niebawem nowa wersja Global Mod PL 1.7.11 Special Edition

Raster

Raster

Użytkownicy
posty274
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No memorius ma rację 11 PN to maks. Szkoda, że muszę wczytywać 50 razy grę żeby mi w końcu wpadło :D
 

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Tizgar, to znaczy że miałeś 150 siły, nie 130. Jak założyłeś amulet na siłę to naturalnie się zwiększa i takie się staty podaje.
 

Memorius

Memorius

Moderator działu
Ojciec Wszystkich Narodów
posty2983
Propsy1306
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Ojciec Wszystkich Narodów
Tak przy okazji pozyskania many.
Ja mam w tej chwili 10 lvl , ani razu nie douczałem się many za PN a mam jej 60.
Tabliczki dla Vatrasa, język budowniczych na 2 poziomie (trzeci jest na razie dla mnie za drogi ) zrobienie zadania dla Hwora ( przy czym kurde grog wypiłem i nie mam składników na Przebudzenie Śniącego) , pierścień gwiezdnej mocy i 60 bez żadnego problemu....
 
Już niebawem nowa wersja Global Mod PL 1.7.11 Special Edition

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Up, dowód, że dla magicznego wojownika na samym starcie można odpuścić sobie manę. Potem jak się troszkę rozwiniemy w walce to można dopakować.

Powiem tak, w świątyni w kanionie, koło żółtej tabliczki, jest skrzynia, w której jest tabliczka siła 3 i jeszcze jakaś. Ogólnie w Jarkhendarze w tych kopalniach i świątyniach takie boosty można zgarnąć.

Memorius można z podwójnego młota Lou nabić sobie dużo many ? Czy on nic nie daje ?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry