Kingdom Come: Deliverance i "dziwne" uniwersum 15949 60

O temacie

Autor Sculler

Zaczęty 9.02.2014 roku

Wyświetleń 15949

Odpowiedzi 60

Sculler

Sculler

Użytkownicy
posty339
Propsy273
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
https://www.youtube.com/watch?v=MefZfhxgpZE


Większość z was pewnie słyszała już o kickstarterowskim hicie Kingdom Come: Deliverance. Chciałbym tu przytoczyć moje przemyślenia i obawy odnośnie tej produkcji.
Po pierwsze, jak już wspomniałem w temacie "dziwne uniwersum". Najczęściej gry, w których możemy dzierżyć miecz lub topór są oparte na fantastyce, jednak ta gra ma przedstawiać historię opartą na faktach. Pytanie brzmi, czy tak ambitne dzieło będzie dość ciekawe przy tak "zwykłej" fabule. Oczywiście są gry o podobnej tematyce(bez magii itp), które odniosły sukces np. M&B. To czego brakowało mi w serii Mount & Blade, to właśnie brak wątku głównego, który zobaczymy w Kingdom Come.
Chciałbym też zwrócić uwagę na system walki, z tego co widziałem na trailerach będzie to quick time event(coś jak w Assasynach), nad czym bardzo ubolewam. W większości gier ten system polega na wciśnięciu jednego klawisza w odpowiedni momencie. Byłbym szczęśliwy gdyby twórcy utrudnili trochę walkę i dali graczowi pełną swobodę oraz wzbogacili pojedynki o cały zakres możliwych ataków do wykonania.
To tyle z mojej strony.
 
some things are meant to be

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
To co łączy te gry to brak magii, średniowiecze i występowanie w nich koni jako środka transportu.
Mount&Blade to mieszanka strategii i RPG osadzona w świecie fantasy bez magii, porównać to można do Europy w XIII-XIV wieku. Kingdom Come: Deliverance to trochę inne realia, no i przede wszystkim to RPG, a nie strategia.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: nPC
Po pierwsze, jak już wspomniałem w temacie "dziwne uniwersum". Najczęściej gry, w których możemy dzierżyć miecz lub topór są oparte na fantastyce, jednak ta gra ma przedstawiać historię opartą na faktach. Pytanie brzmi, czy tak ambitne dzieło będzie dość ciekawe przy tak "zwykłej" fabule.
Magia to była przez lata w dużej mierze przykrywka dla słabych możliwości technicznych - dodawano kolorowe efekty, żeby upiększyć brzydką grafikę, oraz wyjaśnienia fabularne związane z magią, żeby przeskoczyć to, czego nie dało się przeskoczyć przez ograniczenia techniczne. Obecnie powstaje coraz więcej gier osadzonych w realiach mediewistycznych, a zupełnie pozbawionych magii, w tym M&B, Chivalry, War of the Roses i parę innych. Kingdom Come nie będzie wcale pierwsze i także nie ostatnie. Zapowiada się sukces.

Ogólnie, wbrew wielu głosom fanów "klasyków", fabuły nowych gier są coraz lepsze i lepsze. Ktoś mógłby się zachwycać nad długością i złożonością fabuł w takich grach jak Baldur's Gate czy Icewind Dale, ale to było po prostu mnóstwo tekstu i liczb, które trzeba było przeczytać, żeby nadążyć. Fabuła to co innego i już teraz możemy dostrzec chociażby w Wiedźminie 2 jak fajnie poszło to do przodu. Niepotrzebne jest już zliczanie statystyk każdego miecza i zbroi, teraz gracz może faktycznie dać się wciągnąć w wir wydarzeń.

Poza tym fabuła nie będzie "zwykła" - odpowiada za nią twórca fabuł obu części Mafii, a tam, jak pamiętamy, klimat, różnorodność misji i ogólnie cała historia były niesamowite.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Sculler

Sculler

Użytkownicy
posty339
Propsy273
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Cytuj
Poza tym fabuła nie będzie "zwykła" - odpowiada za nią twórca fabuł obu części Mafii, a tam, jak pamiętamy, klimat, różnorodność misji i ogólnie cała historia były niesamowite.
Pisząc zwykła miałem na myśli niemagiczna.


Cytuj
Magia to była przez lata w dużej mierze przykrywka dla słabych możliwości technicznych - dodawano kolorowe efekty, żeby upiększyć brzydką grafikę, oraz wyjaśnienia fabularne związane z magią, żeby przeskoczyć to, czego nie dało się przeskoczyć przez ograniczenia techniczne


Sugerujesz ,że układano fabułę pod magię? Coś mi się w to nie chce wierzyć.
 
some things are meant to be

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Magia to bardzo często gówno, główny powód dla którego nie lubię większości książek fantasy. Strasznie płytkie są.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Sculler

Sculler

Użytkownicy
posty339
Propsy273
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
No nie wiem,  fantasy to jeden z najlepiej sprzedających się gatunków książek (Harry Potter, Władca Pierścieni).
 
some things are meant to be

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Magia po prostu dodaje urokowi gry i sprawia gre RPG gra ciekawsza. Nie wyobrazam sobie RPG bez magi gdzie praktycznie od poczatku jest w kazdym RPG


,,Ktoś mógłby się zachwycać nad długością i złożonością fabuł w takich grach jak Baldur's Gate czy Icewind Dale, ale to było po prostu mnóstwo tekstu i liczb, które trzeba było przeczytać, żeby nadążyć ''

Moze po prostu za wolno czytales ? Baldur pozostaje nadal wsrod obecnych gier najlepszym RGP pod wzgledem fabuly
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Cytat: nPC
No nie wiem,  fantasy to jeden z najlepiej sprzedających się gatunków książek (Harry Potter, Władca Pierścieni, Biblia).
Ale jesteś mądry, o ja pierdolę.
Uważałbym z takim tekstami na tM, jest tu dość takich katolików(ŻyGySy), którzy zjadą ciebie jak szmatę za to.

Cytat: Mac Dun
Magia po prostu dodaje urokowi gry i sprawia gre RPG gra ciekawsza. Nie wyobrazam sobie RPG bez magi gdzie praktycznie od poczatku jest w kazdym RPG,,Ktoś mógłby się zachwycać nad długością i złożonością fabuł w takich grach jak Baldur's Gate czy Icewind Dale, ale to było po prostu mnóstwo tekstu i liczb, które trzeba było przeczytać, żeby nadążyć. Moze po prostu za wolno czytales ? Baldur pozostaje nadal wsrod obecnych gier najlepszym RGP pod wzgledem fabuly
Fallout kurwo.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Dobra, dajcie już spokój. To prowo jest nudne. Jak jakiś moderator jest chętny, to może przeczyścić temat i dać nagrody "wybitnym".

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Jak jakiś moderator jest chętny
Chyba nie ma co zbytnio owijać w bawełnę z tym 'jakimś', bo aktywny jest tylko jeden :lol2:
 

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Kiedyś założyłem temat w którym wymieniało się gry z akcją w średniowieczu, ale bez czarów. Skutek? Temat umarł z braku tytułów, a wymienione tam RPG nie były do końca pozbwione magicznego pierwiastka.
Klasyczne zaklęcia można zastąpić mniej efektownymi (pod względem światełek) odpowiednikami. W pewnej polskiej grze można poderwać do akcji martwych wojaków krzykiem, albo obniżyć statystyki przeciwnika głupim gadaniem. Tylko czym zastąpić czary ofensywne typu piorun kulisty?
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
No właśnie, magia jest bardzo często sposobem na zakrycie słabej mechaniki gry.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Kiedyś założyłem temat w którym wymieniało się gry z akcją w średniowieczu, ale bez czarów. Skutek? Temat umarł z braku tytułów
Kiedy to było? Teraz chyba już dałoby się taką listę paroma tytułami zapełnić.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
 

Sculler

Sculler

Użytkownicy
posty339
Propsy273
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Jeżeli uraziłem czyjeś uczucia religijne to przepraszam, nie miałem tego na celu.
 
some things are meant to be

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
https://www.youtube.com/watch?v=tWQn10s_QJM

https://www.youtube.com/watch?v=VMs8TgRcs_0

https://www.youtube.com/watch?v=SnKbKkhHXrQ
 


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Godzina gameplayu

https://www.youtube.com/watch?v=84AiE46erkk
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Widziałem to wczesniej na Gryonline. Ciekawie wygląda pod względem graficznym jak i rozgrywki nic tylko czekać a sporo tych gier w tym roku ma być :D

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Z pierwszej osoby , fuj :adolf: Gameplay wygląda bardzo podobnie do TES , zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:
 

Eleven

Eleven

Użytkownicy
posty66
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Co z tego, że z pierwszej osoby? Jeśli będzie dobry system walki oraz eksploracji, to to wcale nie będzie minusem, lecz plusem, gdyż pozwoli lepiej wczuć się w postać... Gameplay zaraz obejrzę, choć trochę mnie zadziwiło, iż byłem z 30 minut temu na Gry-Online, a nie zauważyłem go. Co ciekawe za 29 godzin kończy się ich zbiórka Kickstarter'owa, mają obecnie około 970 tysięcy £, jeśli zdobędą milion dodany zostanie dodany "Dog companion", czyli pies. Moim zdaniem trochę to nie pasuje. Jakby ktoś chciał obserwować, czy będzie ten pies, lub wesprzeć twórców, tu link do Kickstartera   https://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry