Patenty na bajki 1893 8

O temacie

Autor Smolo

Zaczęty 23.01.2014 roku

Wyświetleń 1893

Odpowiedzi 8

Smolo

Smolo

Użytkownicy
posty306
Propsy212
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Smolo

Patenty na bajki
2014-01-23, 20:32(Ostatnia zmiana: 2014-01-23, 20:38)
Witam, mam taką prośbe do Was, a mianowicie chodzi o pomysły na bajki dla dzieci? Już wyjaśniam, mam 5-letniego bratanka i opowiadam mu przeróżne historie, właściwie to wymyślane na spontanie wszystkie, przeważnie na podstawie filmów i gier. Interesują go przede wszystkim smoki(ma nawet zabawkę-smoka o nazwie Feomathar :D), rycerze, królowie, różnej maści potwory i bohaterowie, którzy je pokonują. Lubi też czary, magów, walki potężnych wojowników. Suma sumarum, wątki fantasy i troszeczke sci-fi, bo buduje statki kosmiczne z Lego i walczą potem w przestworzach na różne bronie, rakiety, lasery, itp. Tak na szybko co sobie przypominam, to opowiadałem mu co poniektóre odcinki "Przygody Merlina"(lubi ten epizod z chochlikiem co wszedł w ciało Gajusza i robi psikusy), Geralta jak odmienił potwora-Strzygę z powrotem w dziewczynkę, prawie całą historie Warcrafta III( :), oczywiście bez demonów i krwawych szczegółów), nie mogło by też zabraknąć opowieści fragmentów Dragon Balla(oglądać na razie nie może, bo jest za mały). Spodobała mu się też postać Gandalfa z "Władcy Pierścieni" jak razem z konnicą i czarem światła przepędził orków i Nazgule z oblężenia zamku ludzi. Inspiracje biorę też z normalnych filmów(bez magii) jak "Robin Hood" co okradał złego króla-tyrana i rozdawał pieniądze biednym i potrzebującym. Oczywiście jadę na freestyle'u, zmieniam więc imiona, nazwy na "bajkowe" i opieram się na tychże fabułach.
Jeśli macie więc jakiś fajny patent na bajkę, co wstrzeli się w te ramy to byłbym wdzięczny, bo brakuje mi już powoli pomysłów na czym oprzeć kolejną opowieść.
Aha, gdyby Wam się chciało, to napiszcie dokładnie o jaki ciekawy fragment/epizod filmu, gry, czy serialu chodzi...
 
Elo

panzpis

panzpis

Użytkownicy
Co palisz w piecu?
posty524
Propsy167
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Co palisz w piecu?
Pamiętaj, aby imię czarnego charakteru brzmiało TUSK. Dzięki temu zapewnisz emeryturę swojemu bratankowi. A tak ogólnie to szacun za chęć opowiadania bajek w dobie elektroniki:ok:
 
Ludzie mają swoje cele, mają swoje ambicje, mają swoje ideały i za to walczą i umierają, a pan chce tylko żyć, to niech pan sobie żre i żyje dalej!
                                         Janusz Korwin-Mikke,
                        prezes Kongresu Nowej Prawicy

https://pl-pl.facebook.com/janusz.korwin.mikke

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Z dzieciństwa znam bajkę o "koziczkach", zawsze wydawało mi się, że chodzi o kozy z nosy i nigdy za malucha nie przyszło mi do głowy, że może chodzić o małe zwierzęta. W wersji mojej matki koziczek było 40, matka koza gdzieś poszła a one zostały same w domu. Przychodzi wilk, a wszystkie koziczki gdzieś się chowają, wilk żadnej nie znajduje i odchodzi. Matka po prostu mówiła, że "40 koziczek się schowało", ale ja jako rasowy bard i powieściopisarz, opowiadając ostatnio tę bajkę mojemu dwuletniemu siostrzeńcowi faktycznie wyliczyłem po kolei 40 miejsc, gdzie można schować się w domu (w tym toster i piekarnik). Nie wiem czy rozumiał ale śmiał się przy każdym numerze.

Pięcioletniej siostrzenicy natomiast opowiadałem bajkę o dziewczynce, która miała całkowity paraliż nerwu trójdzielnego. Polecam.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Blaykers21

Blaykers21

Użytkownicy
Maine Avatar
posty0
Propsy1
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Maine Avatar
Możesz mu opowiedzieć trochę o historii samotnych Stalkerów , którzy poszukują w Zonie artefaktów , narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo , ze strony przeróżnych anomalii i innych lecz wrogo nastawionych oponentów.Więcej możesz się dowiedzieć na jednej z głównych stron , poświęconej serii gier pod tytułem S.T.A.L.K.E.R.Wprawdzie smoków tam nie ma , ale też jest ciekawie i do tego niebezpiecznie.
 
Wierny fan gier z serii Gothic.Żadna gra RPG z tamtych czasów nie zatrzymała mnie u swego boku na dłużej.Powracam do tej serii zazwyczaj z nowo pobranymi, lecz oczywiście dobrymi i sprawdzonymi modyfikacjami , które tylko podkręcają moją rozrywkę.Aktualnie czekam z niecierpliwością na mod pod tytułem "Złote Wrota".

Sili0n

Sili0n

Użytkownicy
"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone"
posty108
Propsy20
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • "Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone"
Możesz opowiedziec mu Risena, jak to rozbitek dołączył do bandy (bandytow) Don Estebana i narażając życie wynegocjował opuszczenie miasta przez inkwizycje, po czym z rozkazu inkwizytora znalazl piec kluczy, otworzyl wrota do wulkanu i pokonujac hordy jaszczuroludzi przebija sie do tytana, inkwizytor go zdradza i zabiera klucz do tytana, bezimienny zdobywa zbroje i bron wladcy tytanow po czym ja laduje, w zbroi wraca do wulkanu pokonac inkwizytora i tytana ktory zagraża wyspie. Po zacietej walce pokonuje go i spowrotem go wiezi.

Tak na szybko strescilem risena bo nie wiem czy grales.
Nie ma tu smokow ale sa "tytany" :D.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Opowiedz mu bajkę o tym, jak kowboje oraz Indianie walczyli o to, kto zrobi lepszą kanapkę. Możesz mu naopowiadać co wkładali do tej kanapki, a potem maluch będzie dręczył matkę, żeby mu taką zrobiła. Potwierdzone info, znam to z autopsji, sam kiedyś czytałem taką bajkę za małego :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Cytuj
Możesz mu opowiedzieć trochę o historii samotnych Stalkerów , którzy poszukują w Zonie artefaktów , narażając się na śmiertelne
niebezpieczeństwo , ze strony przeróżnych anomalii i innych lecz wrogo
nastawionych oponentów.Więcej możesz się dowiedzieć na jednej z głównych
 stron , poświęconej serii gier pod tytułem S.T.A.L.K.E.R.Wprawdzie
smoków tam nie ma , ale też jest ciekawie i do tego niebezpiecznie.
nie sądzę że 5 - latek by to zrozumiał.
 
makin' bacon

Smolo

Smolo

Użytkownicy
posty306
Propsy212
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dzięki za podpowiedzi, na pewno się przydadzą. Jak byście jeszcze coś ciekawego sobie przypomnieli, to nie omieszkajcie wspomnieć w temacie.
 
Elo

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Sprzedaj to dzieciakowi:

 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry