Wiedźmin 3: Dziki Gorn 542008 1986

O temacie

Autor Drock

Zaczęty 5.02.2013 roku

Wyświetleń 542008

Odpowiedzi 1986

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A czy to normalne, że patch 1.10 "zawiesza" się pod koniec instalacji? Jest jakieś 95% i nie widzę, żeby coś się ruszyło(a sama gra na dysku, bez darmowych dlc i tego dodatku "Serce z kamienia[czy jakoś tak]")waży 31,9 gb. Jedyne, co mogę zrobić z instalatorem to wyłączyć go poprzez menadżer zadań.
PS. Ten stan 95% trwa dobre 30-40 minut.
Wczoraj patchowałem gre z wersji 1.02 do 1.10 i też było tak jak opisywałeś. Nie ma innej rady jak tylko czekać u mnie trwało to jakieś 40 minut ale wszystko sie dobrze zainstalowało i działa.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jak wygląda wielkość świata wiedźmina 2? Podobno jest zamknięty jak w w1, ale interesuje mnie wielkość.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Porównywalnie do W1, troche wieksze, lecz bez przesady.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Jak wygląda wielkość świata wiedźmina 2? Podobno jest zamknięty jak w w1, ale interesuje mnie wielkość.

Nie jest zbytnio duży... zresztą to tak jak w W1 zamknięte lokacje (Flotsam,Vergen,Loc Muinne). Takie do przejścia w 4min.

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zacząłem ogrywać Wiedźmina i mam kilka pytań. Jak jest z przedmiotami w skrzyniach? To odgórnie przypisane do skrzyni przedmioty, czy raczej losowo generowane? Pytam bo dopiero co wykonałem questa z ukrytym skarbem ze sugerowanym 20 poziomem, a znalazłem przedmioty na mój poziom, tj. 6.
Gdzie mogę kupić dużo jedzenia? Chodzi mi o dokładną lokację, wioskowi kupcy, czy inni, przynajmniej spotkani przeze mnie, mają całe nic tego jedzenia, albo totalnie nieopłacalnego do kupna(jestem w Valen). 
Czym są punkty umiejętności? Zauważyłem że na pewno nie są to punkty ani doświadczenia, ani punkty które mógłbym zainwestować w umiejętności, widziałem poradę w menu że miejsca mocy dodają jeden punkt umiejętności, odwiedziłem i użyłem wszystkich w Białym Sadzie, ale żadnych efektów nie odczułem, bug czy może to działa w całkiem inny sposób?
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Gdzie mogę kupić dużo jedzenia?
Polowanie, wilki, jelenie, cokolwiek. Karczmarze tez sprzedają.

Cytuj
Czym są punkty umiejętności? Zauważyłem że na pewno nie są to punkty ani doświadczenia, ani punkty które mógłbym zainwestować w umiejętności, widziałem poradę w menu że miejsca mocy dodają jeden punkt umiejętności, odwiedziłem i użyłem wszystkich w Białym Sadzie, ale żadnych efektów nie odczułem, bug czy może to działa w całkiem inny sposób?
No te punky wydajesz w drzewkach umiejetnosci :lol2:
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Halk_Hogan_PL

Halk_Hogan_PL

Użytkownicy
Halkster
posty916
Propsy890
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Halkster
Gdzie mogę kupić dużo jedzenia?
Właź do każdej chaty i wszystko bierz z pojemników, wtedy będziesz miał żarcia od chuja. :)
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
No te punky wydajesz w drzewkach umiejetnosci 
Czytałeś do końca? Mimo wszystko problem był banalny, bo wystarczyło przytrzymać przycisk dłużej, ale cóż, samo kliknięcie wprawiało Geralta w integrację z miejscem mocy, więc łatwo było mi się pomylić :D
Cytuj
Właź do każdej chaty i wszystko bierz z pojemników, wtedy będziesz miał żarcia od chuja. 
Tak miałem na początku, teraz przymieram z głodu bo w Valen nie ma zbyt dużo pochowanego jedzenia, w każdym razie, jest go na tyle mało że mimowolnie zużyje go więcej niż znajdę, przez to pytam gdzie można kupić żarełko, bo u kupców których znajduje jedzenia dużo nie ma, albo jest cholernie drogie, np. w miastach, a z tego co zauważyłem ceny różnią się w zależności od sprzedawcy.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Podobno Wino i Krew dodadzą sporo nowych możliwości i funkcji. Momont określa to jako: "Niesamowite!". Jestem ciekaw co takiego dodają :D 
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
nie chcę trollować, ale ten Wiesiek aż taki dobry nie jest jak niektórzy chwalą Kuba Czaker. Zadania poboczne są schematyczne, poziom trudności niski, ze wszystkimi potworami walczy się jednym schematem, mikstury nie odgrywają takiej dużej roli jak w pierwszej części, można narzucić na kark byle gówno, a każdy znaleziony miecz okazuje się idealnym wiedźmińskim mieczem, ekonomia jest skopana, AI przeciwników kuleje, system rozwoju postaci sprawia wrażenie jakby nie miał większego wpływu na rozgrywkę, gracz jest kierowany jak dziecko przez rozgrywkę. Pewnie coś jeszcze by się znalazło. Nie neguję, że to jest generalnie dobra gra, ale mnie nie wciągnęła, nie czułem tego klimatu pomimo naprawdę fajnych wątków, dialogów i wyreżyserowanych scen.
 

Halk_Hogan_PL

Halk_Hogan_PL

Użytkownicy
Halkster
posty916
Propsy890
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Halkster
Nie neguję, że to jest generalnie dobra gra, ale mnie nie wciągnęła, nie czułem tego klimatu pomimo naprawdę fajnych wątków, dialogów i wyreżyserowanych scen.
To masz pecha.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota

Cytuj
To masz pecha.

@Halk_Hogan_PL  może się lepiej nie odzywaj co? Myślę, że wszystkim to wyjdzie na zdrowie.

nie chcę trollować, ale ten Wiesiek aż taki dobry nie jest jak niektórzy chwalą Kuba Czaker. Zadania poboczne są schematyczne, poziom trudności niski, ze wszystkimi potworami walczy się jednym schematem, mikstury nie odgrywają takiej dużej roli jak w pierwszej części, można narzucić na kark byle gówno, a każdy znaleziony miecz okazuje się idealnym wiedźmińskim mieczem, ekonomia jest skopana, AI przeciwników kuleje, system rozwoju postaci sprawia wrażenie jakby nie miał większego wpływu na rozgrywkę, gracz jest kierowany jak dziecko przez rozgrywkę. Pewnie coś jeszcze by się znalazło. Nie neguję, że to jest generalnie dobra gra, ale mnie nie wciągnęła, nie czułem tego klimatu pomimo naprawdę fajnych wątków, dialogów i wyreżyserowanych scen.

Akurat rzeczy które ty wymieniłeś nie są przeze mnie chwalone w niebogłosy a także są najmniej ważnymi składnikami samego Wieśka. Jedynie zdania poboczne...schematyczne? To zależy o które ci chodzi. Mamy 3 rodzaje. Poszukiwania owszem takie są, ale jakie inne miałyby być? To nie jest gra o Indianie Jonsie ;) Ale są urozmaicone o świetne notatki i ciekawostki. Zlecenia, owszem też mają ten sam schemat, ale i tutaj proste zlecenie Wiedźmina w książkach tak dokładnie wyglądało. Nic nie zmienia się w tej materii. A tutaj mamy na prawdę ciekawe te śledztwa, kilka razy musimy się przygotować do walki no i bardzo fajne dialogi z zleceniodawcami, świadkami. Czasami zlecenie kończy się też czymś niespodziewanym. A nazwanie normalnych zadań pobocznych schematycznymi.....nasuwa mi to wniosek, że po prostu nie grałeś ;). Ale sądzę, że chodziło ci właśnie o zlecenia i poszukiwania.

Kwestie typu walka są najmniej istotne w Wiedźminie gdzie 80% to nacisk na fabułę, postacie, dialogi, 15% na przedstawiony świat i 5% na wszystko inne. Mimo to na samym początku przy najwyższym poziomie trudności walk nie da nazwać się łatwymi. Czasami trzeba się ostro namęczyć zwłaszcza kiedy na 5 poziomie walczy się z 30 levelem. Tutaj zwłaszcza na początku pomagają te mikstury o ile ktoś rzeczywiście inwestuje w nie punkty. Mimo to nie odmówię ci racji w kwestii pewnej schematyczności walk, tutaj nie przeszkadzał mi ona jednak kompletnie. Zresztą, Serca z Kamienia zamazały tą malutką skazę. Przeciwnicy, zwłaszcza bossowie, zostali wykonani tam świetnie, z iście Dark Soulsowym rozmachem.

Różnica między mieczem z wiedźmińskiego setu a normalnym jest duża. Miecze wiedźmińskie mają znacznie lepsze statystyki ( i również wygląd). Ale szczerze mówiąc Geralt o ile rzeczywiście wolał miecze wiedźmińskie to radził sobie bez problemu z każdym rodzajem broni, co powinieneś wiedzieć jeśli czytałeś sagę. Umiał rozwalić gości wszystkim co miał akurat pod ręką włącznie z głupim kawałkiem drewna. Nic dziwnego, że ze wszystkiego czyni zabójczą broń.

W której grze RPG ekonomia nie jest skopana?

W ogóle rozwoju postaci nie musiałoby być wcale. Geralt powinien z dziecinną łatwością rozsmarowywać mieczem i znakami każdego oponenta, no może po za innymi Wiedźminami, magami czy jeźdźcami Dzikiego Gonu. Sam rozwój sporo robi. Po za alchemią która jest bardzo ważna dla osób grających na hardzie na samym początku są świetne znaki (nie rozwijałem walki mieczem). Tu wykupywane poziomy pozwalają zupełnie zmienić działanie znaku czy odblokować kolejne jego możliwości, nie tylko zwiększyć obrażenia. Rozwój znaków jest jak najbardziej na PLUS. Gracz nie jest prowadzony za rączkę. Parę razy są ciekawe zagadki logiczne, z mapy nie trzeba korzystać ani znaczników. Jeśli nie korzystasz z mapy i znaczników to odnalezienie odpowiedniego miejsca może zrobić się dla ciebie bardzo kłopotliwe w gigantycznym świecie.

Powodami dla którego ja i miliony graczy wychwalamy Wieśka (powodami dla którego zdobył ponad 300 nagród z Grą Roku włącznie) są rewelacyjna fabuła,zadania. Genialnie napisane postacie. Dialogi będące istną poezją. W rozmowach jest gwara, kościelne gadanie, polityczne rozmowy, wszystko wyszło świetnie, swojsko. Dialogi idealnie ze sobą współgrają a z bluźnierstw Redzi uczynili poezję. Do tego dochodzą liczne nawiązania do kultury i Sagi, na prawdę trudne decyzje i historie łapiące za serce (patrz Krwawy Baron czy dodatkowy Olgierd von Everec). I dochodzi jeszcze świat, świetnie zrobiony pełen tajemnic, bardzo ładna grafika i epicka muzyka ;)
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ale sądzę, że chodziło ci właśnie o zlecenia i poszukiwania.
Tak.


Kwestie typu walka są najmniej istotne w Wiedźminie gdzie 80% to nacisk na fabułę, postacie, dialogi, 15% na przedstawiony świat i 5% na wszystko inne. Mimo to na samym początku przy najwyższym poziomie trudności walk nie da nazwać się łatwymi. Czasami trzeba się ostro namęczyć zwłaszcza kiedy na 5 poziomie walczy się z 30 levelem.
OK, zwracam honor, nie próbowałem piątym poziomem walczyć z trzydziestym xd No, ale jeżeli nie mierzysz tak wysoko to po ogarnięciu pierwszego rynsztunku z Białego Sadu, to generalnie nie ma problemów aby lać wszystkich zgodnie z wątkiem fabularnym.


Różnica między mieczem z wiedźmińskiego setu a normalnym jest duża. Miecze wiedźmińskie mają znacznie lepsze statystyki ( i również wygląd).
Spoko, wiedźmińskie sety są lepsze, ale po prostu nie podoba mi się, że co chwilę znajdujemy jakiś kij, który jest lepszy od miecza rynsztunku borsuka II. W ogóle to najebali tych przedmiotów niesamowitą ilość, że człowiek nie ogarnia co ma u siebie w ekwipunku. Kto grał w Wieśka pierwszego ten musi przyznać, że tam jest to lepiej zrobione. Wiem, że świat był mniejszy i bardziej zamknięty, ale gówno mnie to obchodzi.


W której grze RPG ekonomia nie jest skopana?
Chociażby w dwóch pierwszych częściach (za drugą nie dam ręki obciąć). Hajsu zawsze było na tyle mało, a wydatki przez cały czas na tyle duże, że każdy oren trzymasz na dalszy etap gry, a nie przepierdalasz na głupoty. W sumie i w Gothicu, nie korzystając z bugów i trików, też ekonomia została dobrze zrobiona.


Parę razy są ciekawe zagadki logiczne, z mapy nie trzeba korzystać ani znaczników. Jeśli nie korzystasz z mapy i znaczników to odnalezienie odpowiedniego miejsca może zrobić się dla ciebie bardzo kłopotliwe w gigantycznym świecie.
nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem, ale jeżeli tak, to granie w tak dużą gierkę bez mapy jest masochizmem. Co ja tu będę się produkował: widać, że nie mieli wystarczająco czasu na grę, więc zrobili jakiś zmysł wiedźmiński, z pomocą którego idziemy za jakimiś śladami. Na dodatek Geralt sam do siebie gada.


(...) i epicka muzyka ;)
No, mnie to wkurwia ta jarmaczna melodia xd
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
No to odnośnie zleceń i poszukiwań już się wypowiedziałem. Cała reszta, choć osobiście to dla mnie czepianie się szczegółów, to kwestie w których negatywne spojrzenie rozumiem ;) 
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Wie ktos jak sprawdzic od razu na początku gry jakie wybrano wybory z wiedzmina 2? Bo juz dwa razy sie nacialem, ze niby wybralem dobry save a nie mialem np. Letho ktorego oszczedzilem. Prawdopodobnie wybralem wtedy save sprzed rozmowy z Letho, ale zawsze staram sie wybierac jak najpozniejszy. Jakies okienko, takie jak było w serii Mass Effect z wyborami z poprzedniej czesci by sie przydalo.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
@Werewolf chyba się nie da. Najbezpieczniejsze jest zapamiętanie wyborów z W2 i odpowiedzenie w trakcie dialogu w Wyzimie. Mnie wczytało się wszystko. Najłatwiej się jest upewnić właśnie sprawdzając obecność Letho, trochę słabo rzeczywiście :/.


Adam Kiściński zapowiedział, że po premierze KiW Redzi mają kolejne pomysły na rozbudowanie W3 i ich rozwijanie trwać będą cały 2016 roku! Dopiero potem zacznie się szum medialny wokół Cyberpunka.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
@Werewolf chyba się nie da. Najbezpieczniejsze jest zapamiętanie wyborów z W2 i odpowiedzenie w trakcie dialogu w Wyzimie. Mnie wczytało się wszystko. Najłatwiej się jest upewnić właśnie sprawdzając obecność Letho, trochę słabo rzeczywiście .
Czyli najlepiej nie wczytywać saveów z Wiedzmina 2 tylko wziac symulacje wyborów? Bedzie do wyboru partnerka z W1 (Shani, Triss)? I inne opcje z W1?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Cytuj
@Werewolf chyba się nie da. Najbezpieczniejsze jest zapamiętanie wyborów z W2 i odpowiedzenie w trakcie dialogu w Wyzimie. Mnie wczytało się wszystko. Najłatwiej się jest upewnić właśnie sprawdzając obecność Letho, trochę słabo rzeczywiście .
Czyli najlepiej nie wczytywać saveów z Wiedzmina 2 tylko wziac symulacje wyborów? Bedzie do wyboru partnerka z W1 (Shani, Triss)? I inne opcje z W1?

Nie. To nie jest aż tak rozbudowane jak Mass Effect, ale coś tam jest. Jest między innymi:

Spoiler
1. Czy zabiłeś lub oszczędziłeś Letho
2. Czy zabiłeś Arjana czy nie (ma chyba znaczenie w dialogach z Baronową La Vallete)
3. Czy oszczędziłeś lub zabiłeś Sheale de Tancanville
4. Czy pomogłeś Iorwethowi czy Vernonowi (różnica w dialogach i nastawieniu Roche'a)
5. Czy uratowałeś Triss lub nie (różnica w dialogach)

Chyba tyle...

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Serio? To słabo. Po wczytaniu savea jest jeszcze pare dialogow, jak chocby Yenefer wypierdalajaca lozko na dwór z tekstem ,,Nie chce widziec tu rudych kłaków" :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Cytuj
@Werewolf chyba się nie da. Najbezpieczniejsze jest zapamiętanie wyborów z W2 i odpowiedzenie w trakcie dialogu w Wyzimie. Mnie wczytało się wszystko. Najłatwiej się jest upewnić właśnie sprawdzając obecność Letho, trochę słabo rzeczywiście .
Czyli najlepiej nie wczytywać saveów z Wiedzmina 2 tylko wziac symulacje wyborów? Bedzie do wyboru partnerka z W1 (Shani, Triss)? I inne opcje z W1?

Wydaje mi się, że to po prostu najpewniejszy sposób na to, że zachowasz najważniejsze informacje. A warto zachować chociażby sytuacje z Letho dla na prawdę fajnych dialogów i zadania.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry