Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2624107 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2624107

Odpowiedzi 7398

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
 


VergilSparda

VergilSparda

Użytkownicy
posty239
Propsy50
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z zadaniem "Josep zniknął". Mianowicie znalazłem go w Nowym Obozie, pogadałem i trochę olałem quest. Teraz jestem w II rozdziale. Dokładnie to przed buntem zbieraczy.

W poradniku poczytałem, żeby go uwolnić trzeba wykonać "Bunt zbieraczy". Wykonując questa z buntem nie mam żadnej kwestii dialogowej z Josepem, który dalej sobie tam "dłubie" w ziemi. Próbowałem wszystkich metod (z Ryżowym Księciem (pierścień) jak i z Horacym (nasyłających bandę zbirów)) i nic.

Dodam, że w dzienniku zadań mam wpis w queście "Josep zniknął" coś w rodz. "zabójstwo Lewusa nie wchodzi w grę (...), muszę znaleźć kogoś na wymianę". Pytanie tylko kogo? Bo biegam po kolonii i nie potrafię znaleźć odpowiedniej osoby. Proszę o porady. Byłbym rad.
Na podmianę idzie chyba Zick. Jeden z tych dwóch szkodników którzy stoją obok baala zlecającego misje rozdawania ziela.
 

fangothica12

fangothica12

Użytkownicy
posty27
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pytanie: Gdzie jest myśliwy Tom, ten z chaty blisko rzeki i SO, w trzecim rozdziale jeszcze był bez żadnych dialogów, a w 4 rozdziale już go nie ma. Jest tam tylko Wrzód i Jim. Sobie zniknął czy gdzieś się ukrywa i trza go poszukać? Ktoś coś wie?
 

radex115544

radex115544

The Modders
posty420
Propsy154
ProfesjaTester
  • The Modders
Pytanie: Gdzie jest myśliwy Tom, ten z chaty blisko rzeki i SO, w trzecim rozdziale jeszcze był bez żadnych dialogów, a w 4 rozdziale już go nie ma. Jest tam tylko Wrzód i Jim. Sobie zniknął czy gdzieś się ukrywa i trza go poszukać? Ktoś coś wie?
Tsaa jest w nowym "starym obozie" :D Tam gdzie snaf, thorus i inni przejdź się w stronę placu wymian i na 100% znajdziesz :)
 

fangothica12

fangothica12

Użytkownicy
posty27
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pytanie: Gdzie jest myśliwy Tom, ten z chaty blisko rzeki i SO, w trzecim rozdziale jeszcze był bez żadnych dialogów, a w 4 rozdziale już go nie ma. Jest tam tylko Wrzód i Jim. Sobie zniknął czy gdzieś się ukrywa i trza go poszukać? Ktoś coś wie?
Tsaa jest w nowym "starym obozie" :D Tam gdzie snaf, thorus i inni przejdź się w stronę placu wymian i na 100% znajdziesz :)

Dzięki. Dopiero się tam wybieram. Myślałem, że już umarł, bo wcześniej coś pierdolił, że jest stary :D
 

Wyso77

Wyso77

Użytkownicy
posty6
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Mam problem z zadaniem "Josep zniknął". Mianowicie znalazłem go w Nowym Obozie, pogadałem i trochę olałem quest. Teraz jestem w II rozdziale. Dokładnie to przed buntem zbieraczy.

W poradniku poczytałem, żeby go uwolnić trzeba wykonać "Bunt zbieraczy". Wykonując questa z buntem nie mam żadnej kwestii dialogowej z Josepem, który dalej sobie tam "dłubie" w ziemi. Próbowałem wszystkich metod (z Ryżowym Księciem (pierścień) jak i z Horacym (nasyłających bandę zbirów)) i nic.

Dodam, że w dzienniku zadań mam wpis w queście "Josep zniknął" coś w rodz. "zabójstwo Lewusa nie wchodzi w grę (...), muszę znaleźć kogoś na wymianę". Pytanie tylko kogo? Bo biegam po kolonii i nie potrafię znaleźć odpowiedniej osoby. Proszę o porady. Byłbym rad.
Na podmianę idzie chyba Zick. Jeden z tych dwóch szkodników którzy stoją obok baala zlecającego misje rozdawania ziela.

Super. Dziękuję. Nie potrafiłem go znaleźć bo nie miałem dialogu :(. Ale o dziwo po pobiciu go, dialog się pojawił. A ja jak głupi biegałem po całej kolonii. Dzięki, bo nie skupiłbym się na tej postaci i pewnie by wszystko "w łeb" strzeliło. Pozdrawiam!
 

KOSMOGRZMOT

KOSMOGRZMOT

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam nastepujacy problem. Robilem zadanie "atak na plac wymian" u Quentina, raz wrocilem do niego z za mala iloscia dokumentow i powiedzial zebym wrocil jak znajde cos wiecej, znalazlem jeszcze jeden w skrzyni i nie moge skonczyc zadania, dlaczego? wszyscy straznicy na miejscu sa wybici takze nic nie moge cofnac ;d
 

fangothica12

fangothica12

Użytkownicy
posty27
Profesjabrak
  • Użytkownicy
"Sytuacja w Starej Kopalni" to będzie chyba pierwsze zalegające zadanie w spisie :) No wiadomo, że wpadłem wcześniej i wysłałem wszystkich do królestwa Beliara :) Coś tam chyba Patrick mówił żeby tam nie iść bo zabili Arto, ale kto by słuchał ;) A teraz mam zapisane, że mam iść drugi raz zobaczyć co żeśmy namieszali (ze Skorpionem) i... nic. No wiadomo, że wcześniej zerknąłem tam i ujrzałem trupy m.in. Relfgara (czy jakoś tak) i ich opróżniłem żeby kieszenie nie ciążyły im za bardzo ;) No i idę tam znowu i dupa - nic, nothing. Fuck. Wybiłem ich przed wejściem do opuszczonej kopalni więc raczej nie wczytam. Trochę kiszka, że to zadanie nie jest pomyślane o graczach doświadczonych, którzy nie trzymają się ściśle fabuły :( No kto by nie wszedł przed  starą kopalnię po dodatkowe experience? No każdy by wszedł :)
 

Emp

Emp

Użytkownicy
posty2
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
U mnie trochę głupie wydaje się zadanie z Mirzo. Nakryłem go na spisku u bram nowego obozu i ten mnie zaatakował. No i tu się robi śmiesznie. Dlaczego on jest nieśmiertelny? "Uciekaj bo Mirzo cię zabije" ... ciul z tym że jestem lepszy od Arto zarówno pod względem siły jak i pod względem obrażeń (do diabła że jestem tylko kopaczem). Moim zdaniem nie powinien być nieśmiertelny, gdyby dało się go normalnie pokonać to zapewne pokonałbym go dwoma uderzeniami a on zadawał mi niecałe 30 pkt obrażeń. A tak to wyszło że ja go nie mogę tknąć i wysyłam słabszego ode mnie Arto by go złapał O_o

Oraz przy okazji zadanie z okradaniem magazynu w kopalni się buguje. Okradłem magazyn zanim pogadałem z Garpem i pierwsze zadanie u niego ukończyłem a potem jeszcze mogłem gadać z Alephem i Garpem o tym że chcą okraść magazyn.

Przy okazji nie ważne ile razy zaczynam grę Garpa nigdy nie ma w kopalni i muszę go wzywać na kodach.

A i wspomnę jeszcze o postaciach które nie chcą mi dać zadań. Trochę wkurza że nowicjusz albo typek w spodniach kopacza śmieją się że nie wyglądam na wojownika mimo że mam 17 poziom, 75 siły, 4 poziomy walki bronią dwuręczną, stary pancerz z tej jaskini ze szkieletem, hełm z rogami i Zgubę orków na plecach razem ze zmodyfikowaną kuszą O_o
 

KOSMOGRZMOT

KOSMOGRZMOT

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
ma ktos kody na postacie z ktorymi trzeba porozmawiac po ataku na plac wymian? bez tego nie rusze do przodu

chodzi mi o straznikow i robotnika
 

VergilSparda

VergilSparda

Użytkownicy
posty239
Propsy50
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pytanie odnośnie alchemii. Można tworzyć silniejsze mikstury stałe niż np. wywar siły dający +3? Jest opcja uwarzenia eliksiru czy wywary to już najmocniejsze?
 

Nekux

Nekux

Użytkownicy
All eyez on me
posty21
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • All eyez on me
Witam, szybkie pytanko. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, gdzie znajdują się te skrzynie, o których Outlander wspomina na początku gry jak się do niego dostaniemy? Wiem tylko o jednej, tej z goblinami, której i tak nie mogę otworzyć. Do tych skrzyń o które proszę to trzeba mieć klucz?
 

wareldin

wareldin

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy istnieje kod, który przywróci kwestię dialogową draxa abym mógł przyłączyć się do obozu bandytów, bądź aktywujący misję u niego. Czy jest inny sposób poza tą misją z draxem aby zostać członkiem bandytów?
 

Nekux

Nekux

Użytkownicy
All eyez on me
posty21
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • All eyez on me
Co mam zrobić kiedy w opuszczonej kopalni Nekromanta Isenthor nie chce ze mną rozmawiać, mam jedynie opcję ENDE (gówno niemieckie).
 

VergilSparda

VergilSparda

Użytkownicy
posty239
Propsy50
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak ktoś nie chce z Tobą gadać to go zabij. W realu działa, może i tu pomoże.
 

gothic1210
  • Gość
gothic1210!

Wybacz, że zawracam Ci głowę duperelami oraz, że nie ten dział i temat. Ale nie otrzymuje odpowiedzi na mój temat w odpowiednim dziale, a tutaj mimo co jest małe powiązanie do sprawy.

Jak konwertowałeś *.bik nie tracąc dźwięku w grze? Mam chorą fantazję żeby powiększyć sobie rozdzielczość oryginalnych klipów z Gothic, ale po dokonaniu konwersji plików wideo w RAD Video, obraz się wyświetla w grze (klipach wideo), a dźwięku już brak. Jak oglądam konwertowany filmik w programie to wszystko słychać.

Przyuważyłem w RAD Video, w funkcji "informacje o pliku", że Twoje wideo mają dopisek w rubryce "TrackID" - old format. Napisz w dwóch zdaniach jakim programem konwertowałeś filmiki? -jak RAD Video to jak sprowokowałeś ten tzw. "old format" - przypuszczam, że przez to nie mam dźwięku w klipach. Rozdzielczość bywała różna - nawet taka sama jak klipy z modyfikacji i też cisza.

Liczę na jakąś wskazówkę :). Pozdrawiam!
@Wyso77 Tam gdzie masz kompresję dźwięku wpisz liczbę 104 w RAD Toolsie.
@gothic1210 widziałem gameplay Radexa i wiem, że korzystasz z Lego chickena, czy masz podobne błędy jak ja. opisałem je na wogu (występują przy aktywnym FrameFunctions.d).

http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1408430-Skriptpaket-LeGo-3/page18

w skrócie to nie można  skipować dialogów prawym klawiszem myszy, niektóre dialogi pokazują się jako  jako SVM talki i śierwojady przy ataku idą , nie biegną.
Myślę, że to ze skipowaniem to bug gry. Czasem też mi się pojawia przy pojedynczych kwestiach. Ze ścierwojadami również zdarzają się  jakieś bugi, ale przyzwyczaiłem się, że AI jest zjebane w tej grze.
 

Nostratus

Nostratus

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cześć wszystkim! Kiedyś już pisałem o zaistniałym błędzie, ale nikt nie był mi w stanie pomóc. Otóż gdy rozpoczynam rozgrywkę, wszystko działa jak należy, ale gdy chcę zaatakować moba i go zabić to jest to niemożliwe, bo KAŻDY mob i NPC na mapie jest nieśmiertelny, ustawiałem każdy poziom trudności i dalej to samo. Nie wiem co mam robić, a bardzo bym chciał sobie zagrać, bo nadszedł ten okres odświeżania sobie wszystkich części. Co mam zrobić? Posiadam wersję 1.4.8, robiłem wszystko tak jak w instrukcji i dalej to samo.
 

fangothica12

fangothica12

Użytkownicy
posty27
Profesjabrak
  • Użytkownicy
5 rozdział. Po zabiciu Gomeza i  uwolnieniu Stone'a nie mogę zapisać stanu gry bo wywala mnie wciąż do windowsa. Wczytanie sprzed tego okresu i zapisy do tego momentu działają, później już cały czas wywala. Miał ktoś coś podobnego? Spróbuję to jakoś obejść ale gdyby ktoś z Was coś wiedział na ten temat to chętnie przyjmę taką wiedzę :)

Edit: W 6 rozdziale problem ten nie występuje. Gram dalej.
 

Malxik

Malxik

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Reinstalacja nie pomogla?

PS poprosze na pw poradniczek alchemii co potrzeba na jaka miksturke trwała

Post połączony: 2017-01-16, 00:22
Cześć wszystkim! Kiedyś już pisałem o zaistniałym błędzie, ale nikt nie był mi w stanie pomóc. Otóż gdy rozpoczynam rozgrywkę, wszystko działa jak należy, ale gdy chcę zaatakować moba i go zabić to jest to niemożliwe, bo KAŻDY mob i NPC na mapie jest nieśmiertelny, ustawiałem każdy poziom trudności i dalej to samo. Nie wiem co mam robić, a bardzo bym chciał sobie zagrać, bo nadszedł ten okres odświeżania sobie wszystkich części. Co mam zrobić? Posiadam wersję 1.4.8, robiłem wszystko tak jak w instrukcji i dalej to samo.

Hmm dziwne, ja tak nie miałem, może coś źle wrzuciłeś albo pliczki się pogryzły z innymi, najlepiej przeinstaluj gothica save gdzieś sobie przenieś i zainstaluj ER na czysta wersje gothica





Reinstalacja nie pomogla? to do Pana UP

PS poprosze na pw poradniczek alchemii co potrzeba na jaka miksturke trwała
 

Wilkor

Wilkor

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam. Czy istnieje sposób na włączenie konsoli do kodowania gry w edycji rozszerzonej klasyczne "b marvin b" nie działa. Czy jest ktos kto mógł by mi pomóc?
 


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry