HoMM 5 Chaos Theory 29996 24

O temacie

Autor Khorne

Zaczęty 20.01.2012 roku

Wyświetleń 29996

Odpowiedzi 24

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy

Khorne

HoMM 5 Chaos Theory
2012-01-20, 12:48(Ostatnia zmiana: 2012-01-20, 12:50)
Witam wszystkich, chciałbym wam zaprezentować projek moda mojego autorstwa do znanej i lubianej gry Heroes of might & magic 5... :)


Chaos Theory - czyli modyfikacja do gry Heroes of Might & Magic 5 Dzikie Hordy, lecz nie jest to jakiś byle mały modzik wprowadzający istotę czy dwie.. mod ten ma że to tak ujmę globalne zapędy.. celem moda jest zamiana wszystkich ośmiu frakcji na nowe, albo i nawet stare.. bo znajdą się w nim też miasta z HoMM 3 jednak każde z nich zostanie nieco wzmocnione poprzez nowe potężne istoty. Wprowadzone zostanie też, (jeśli pozwolą na to realia techniczne moddingu) kilka nowych zaklęć i umiejętności, dla bohaterów jak i istot. Teoria Chaosu na pewno wprowadzi ze sobą bardzo potęzne jednostki - bossów z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w czasie rozgrywki, powstanie też zupełnie nowa kampania. Odświeżeniu poddane zostanie menu główne jak i cały interfejs, może również ulec zmianie soundtrack, a na pewno jego część związana z frakcjami. Pytanie chyba najważniejsze czyli - PREMIERA moda - póki co pozostanie pytaniem retorycznym, gdyż nie mam pojęcia jak wiele czasu jeszcze zabiorą prace, lecz w dużym przybliżeniu i optymiźmie będzie to jesień 2012r.. ;)

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia Chaos Theory - imperium v0.05

Zapraszam również do przejrzenia screenów i newsów ;)
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Czy fabuła będzie powiązana z HOMM V? Czy spotkamy jakiś starych bohaterów? Jakie macie założenia dotyczące frakcji i miast? Które miasta pozostaną bez zmian, które się zmienią i jak bardzo? Na ile przewidujecie czas rozgrywki?

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
na poczatku myslalem ze robisz splinter cella na homm5
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Oby to było bardziej dopracowane niż Serce ashan
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

majaczek

majaczek

DreamVader
The Dreamer
posty404
Propsy191
Profesjabrak
  • DreamVader
  • The Dreamer
Khorne, bazujesz swój mod na NCF-ie czy tylko podmieniasz jednostki? bo ja bym proponował użycie NCF-u i zostawienie starych (oryginalnych) jednostek jako neutralne lub wsparcia (neutralne z nieneutralną frakcją)...
 

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy

Khorne

HoMM 5 Chaos Theory
#5 2012-01-23, 12:56(Ostatnia zmiana: 2012-01-23, 12:59)
Cytat: Adanos#msgote author=Adanos
Czy fabuła będzie powiązana z HOMM V? Czy spotkamy jakiś starych bohaterów?

Fabuła w tej chwili jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, ale raczej nie będzie dość mocno powiązana z poprzednimi częściami, chodź być może zostanie poruszony wątek wojny Pradawnych z Kreatorami. Na tę chwilę nie chcę zbyt wiele mówić o fabule bo obecnie skupiamy się na tworzeniu frakcji, po ich ukończeniu natychmiast bierzemy się za rozwuj fabuły i tworzenie kampani.. :)

Cytat: Adanos#msgote author=Adanos
Jakie macie założenia dotyczące frakcji i miast? Które miasta pozostaną bez zmian, które się zmienią i jak bardzo?

Wszystkie miasta ulegną zmianie, jednak niektóre zostaną tylko zmodyfikowane a inne całkowicie zmienione. W grze na pewno pojawią się: Imperium, Nekropolis, Bastion i Wrota Żywiołów. Mogę też powiedzieć że na pewno nie pojawią się: Inferno, Sylwan i Akademia.
Jeśli o stopień zmian chodzi to cóż.. niebawem zaczynamy prace nad nekropolis i ze starych jednostek pozostanie ok 9.
Generalnie większość jednostek zostanie zamieniona na nowe lub stare jednostki będą w nowej wersji wizualnej... :)

Cytat: Adanos#msgote author=Adanos
Na ile przewidujecie czas rozgrywki?

W tej chwili jeszcze nie przewidujemy... ale każda z frakcji będzie miała własną kampanie, dłuższą bądź krótszą w zależności od fabuły.

Cytat: majaczek#msgote author=Adanos
Khorne, bazujesz swój mod na NCF-ie czy tylko podmieniasz jednostki? bo ja bym proponował użycie NCF-u i zostawienie starych (oryginalnych) jednostek jako neutralne lub wsparcia (neutralne z nieneutralną frakcją)...

Mod jest tworzony na bazie NCF i kilka starych jednostek pojawi się jako neutralne
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Wielkie plany moda nie gasną I rozwijają się o nowe, ciekawe elementy. Przez ostatni miesiąc powstało kilka całkiem nowych, nie występujących do tej pory w żadnym innym modzie pomysłów, które mogą zmienić dotychczasową rozgrywkę. Niestety na tę chwilę nie chcę zapeszać więc nie zdradzę szczegółów tych pomysłów, powiem jedynie, że dwa najfajniejsze dotyczą magii i jednostek… jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wydaje mi się, że was nieźle zaskoczą. Nowe zmiany w rozgrywce to nie jedyna rzecz jaka się rozwinęła przez ten czas, otóż prace nad fabułą również posunęły się do przodu, więc niebawem będzie wam dane dowiedzieć się jak wygląda początek historii, która zostanie ukazana w modyfikacji. Czytaj więcej...

News niezbyt długi, to raczej taki "raport" aktualnego stanu prac nad modem.. ;)
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Co jakiś czas będę zamieszczał tu nowe screeny, i co ważnejsze newsy, po więcej informacji proszę wejść na:
megapocalypse.npx.pl

Sreeny:
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Uwaga!
Zapraszam wszystkich do oglądnięcia nowego trailera!
Chaos Theory v0.21
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Oto porcja nowych screenów:

Zmodyfikowana wersja Żyjącej Świętej


I kilka jednostek Legionu:
Zobacz więcej....
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Kolejny trailer.. Tym razem prezentuje postępy nad kolejną nową frakcją Legionem, plus kilka nowości w Imperium.

ChT v0.25 – Legion
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Kilka nowych screenów i informacji:




Biografie

Na koniec zapraszam wszystkich do udziału w konkursie!

KONKURS
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Ok.. nie mam tego dużo, gdyż na zrobienie screenów miałem praktycznie 15min... więc wybrałem trzy najbardziej ukończone jednostki.. oto one:



Pełna galeria modyfikacji w której możecie zobaczyć mnóstwo screenów z moda: ChT - Galeria
Jeśli ktoś się dopiero co zainteresował modem to niech tam śmiało zajgląda.. ;)

A tu macie pierwszy przykładowy utwór: NekroBattle.mp3

Zapraszam również wszystkich do zajrzenia w to miejsce: Chaos Theory - Trash
Są tam zamieszczane stare wersje jednostek, które to możecie sobie pobrać. :)
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




DarkeY

DarkeY

Użytkownicy
posty80
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nieźle że ktoś się za to wziął.

Też robiłem pare miesięcy temu ale zrezygnowałem bo myślałem że nikt nie będzie zainteresowany tym.

Nauczyłem się sam prawie całego edytora bez czytania poradników, tworzenie cutscenek, triggery itp :) .

Fajnie jak uda Ci się zrobić nową frakcję i resztę, chociaż pewnie łatwe to nie będzie bez dobrego programu.
Te wszystkie wpisy itp. masakra.
 
Youtuber/Streamer - Dawid Tieru Saworski
youtube.com/user/dawio966

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Nieźle że ktoś się za to wziął.

Też robiłem pare miesięcy temu ale zrezygnowałem bo myślałem że nikt nie będzie zainteresowany tym.

Nauczyłem się sam prawie całego edytora bez czytania poradników, tworzenie cutscenek, triggery itp :) .

Fajnie jak uda Ci się zrobić nową frakcję i resztę, chociaż pewnie łatwe to nie będzie bez dobrego programu.
Te wszystkie wpisy itp. masakra.

No ja jeszcze nie zacząłem robić map, ani kampanii, póki co tworzę nowe jednostki i staram się pozmieniać wszystkie miasta... ;p

Dawno już nic nie dawałem więc czas na newsa... ;d
Ostatnio starałem się dopracować kilka jednostek, oto efekty:



A tu kilka nowości, Namiestnik będzie miał jeszcze poprawioną teksturkę. ;)

 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




DarkeY

DarkeY

Użytkownicy
posty80
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pięknie to wygląda...
Mam tylko jedno pytanie, sam to tworzyłeś czy konwertowałeś/odtwarzałeś z innej części herosa/gry?
 
Youtuber/Streamer - Dawid Tieru Saworski
youtube.com/user/dawio966

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy

Khorne

HoMM 5 Chaos Theory
#16 2013-03-11, 13:39(Ostatnia zmiana: 2013-03-11, 13:39)
Pięknie to wygląda...
Mam tylko jedno pytanie, sam to tworzyłeś czy konwertowałeś/odtwarzałeś z innej części herosa/gry?
Wszystkie jednostki które pokazuję, póki co tworzę sam (są jeszcze dwie osoby, jedna zajmushe się opisami, a druga muzyką), jednak kożystam przy tym z tekstur innych gier, np. H6. ;)

Kolejne screeny:
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy
Prace nad modem chwilowo są wstrzymane z powodu braku pewnego programu, który pozwoli na wprowadzenie całkiem nowych modeli.. w oczekiwaniu na niego postanowiłem jednak dokończyć ten oto projekt:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=GY90ZpfK03o
[/media]
być może już dzisiaj zapodam linki do pobrania go.. ;d
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

HoMM 5 Chaos Theory
#18 2013-06-10, 12:26(Ostatnia zmiana: 2013-06-10, 12:26)
Mógłbyś dać listę nowych jednostek? Mod oferuje tylko nowe jednostki, miasto, czy też nowe misje?

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy

Khorne

HoMM 5 Chaos Theory
#19 2013-06-12, 18:56(Ostatnia zmiana: 2013-06-13, 12:09)
Sanktuarium mod to praktycznie całkiem nowe miasto, nowy bohater, nowe jednostki, muzyka itp. Niestety nie ma nowych misji.
Nowe jednostki;
lvl.1. Żarłacz - Wanizame - Żarłacz berserker
lvl.2. Duch wody - Lodowy upiór - Kryształowa zjawa
lvl.3. Kappa - Kappa shoya - Dziki kappa
lvl.4. Perłowa kapłanka - Koralowa kapłanka - Kryształowa kapłanka
lvl.5. Myrmidon - Myrmidon cesarski - Myrmidon pogromca
lvl.6. Kenshi - Kensei - Yakei
lvl.7. Generał nagów - Samurai nagów - Shogun nagów
Bohater: Strażnik oceanów


Oto link do pobrania:
Download
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "





0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry