Długa droga do domu 25702 54

O temacie

Autor PogromcaWrzoda

Zaczęty 17.01.2011 roku

Wyświetleń 25702

Odpowiedzi 54

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
mi chodziło że nazwy skryptów npc'ów są takie same

ale nie piszmy o tym bo sie zamienia w spam
 

Master722

Master722

Użytkownicy
posty49
Propsy1
  • Użytkownicy
Ja i Dragomir rozpoczynamy dziś prace nad spolszczeniem To nie jest jeszcze pewne, takie mamy założenie żę uda nam się przetłumaczyć ale NIC pewnego.

EDIT: Nie tłumaczę już z Bartisem z pewnych powodów, głównie z bardzo niskiego poziomu jego intelektu, a właściwie jest proporcjonalny do jego wieku więc...

Jakby ktoś posiadał savy do TLVH z taką "lepszą" postacią niech pisze na gg.

Lepszą tzn jaką ja mam SIŁE I ZRĘCZNOŚĆ pomiędzy 50-100 jeśli Cię interesuje.
 

Ownik

Ownik

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy

Ownik

Długa droga do domu
#42 2011-11-11, 22:58(Ostatnia zmiana: 2011-11-11, 22:59)
Witam mam pewien problem,pobralem tego moda,przy probie instalacji, znaczy przy wyborze scieszki nie moge kliknac "install" prosze o szybka pomoc :)
 

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Witam mam pewien problem,pobralem tego moda,przy probie instalacji, znaczy przy wyborze scieszki nie moge kliknac "install" prosze o szybka pomoc :)
Bardzo prawdopodobne że nie wskazujesz ścieżki do gothic, a tak musi być ponieważ to jest modyfikacja i musi używać plików które są w grze.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Ownik

Ownik

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
kiedy wybieram ścieżkę taką jaką trzeba "c:\\program files\piranha bites\gothic\" to nie mogę kliknąć nawet "OK" aby zaakceptować. Nie wiem w sumie dlaczego. Kiedy ręcznie wpisuję tą ścieżke to i tak nadal nie mogę kliknąć "install"
 

zommer

zommer

Użytkownicy
posty135
Propsy25
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Mam pewien problem z tym że nie nigdzie ta modyfikacja mi się nie instaluję, zrobił się folder Saves, zrobiły się CutScenki ale .ini ani .mod
 

MaGoth

MaGoth

Użytkownicy
WoG.ru Admin
posty129
Propsy205
  • Użytkownicy
  • WoG.ru Admin
Mahridspoland,
Witam, :)
Cytuj
Ciekawi mnie jedno. Na oficjalnej stronie moda , jest na screenach m.in. wzmianka o : Przerobionym na damski lekkim pancerzu magnata (kaftan gubernatora), fajnym kostiumie (screen nr 3), dualach i noszeniu dwóch broni na plecach (screen nr 7) , siadaniu z rozłożonymi nogami, jeździe konno, trzymaniu miecza przy ziemi czy choćby podróżowaniu z przyjaciółkami głównej bohaterki.
Niektóre przykłady zbroi, broni i system walki dwoma mieczami zostały usunięte z wersji.
Uznaliśmy, że byłoby lepiej.

Cytuj
I po co to wszytko, skoro po przetranslatorowaniu pierwszego dłuższego tekstu, dowiadujemy się, że jest to jedynie CIEŃ moda jaki miał wyjść naprawdę (do gothic 2) , a nie wyszedł z tego powodu, że autorzy postawili sobie zbyt wysoko poprzeczkę co do wymogów na temat animacji i tekstur i poprostu prace nad modem zawieszono, a to czym jest teraz to poprostu swego rodzaju "cover" oryginalnego gothica, gdzie główny bohater jest kobietą ,a reszta to poprostu dostosowanie głównych ról do kobiecej postaci .Screeny wprowadzają w dużej mierze w błąd ponieważ niedoinformowani gracze mogą wystawiać temu modowi negatywne oceny przez "braki" jakie wprowadzono i na tą chwilę mieli by rację, ponieważ nie ma połowy "nadzianych nowości" ,filmów itp itd. Moda nadal uważam za godnego tłumaczenia, ale teraz po takim oświeceniu pozostaje mi się modlić o jedno : oby "Czas Zapłaty" tak nie skończył i oby kiedyś "Długą drogę do domu" dokończyli oraz by stała się tym, czym miała być od początku.
Podczas tworzenia mod dla "Gothic 2" platformę, korzystanie z gry "Gothic 1" jako poligon doświadczalny dla tworzenia nowych modeli i animacji. W związku z tym sam, a pomysł stworzenia moda z dziewczyną w roli tytułowej.
Mod TLVH z rozwiniętym mod dla "Gothic 2" lub nie podłączony. I jest w pełni zakończone. :wink:


PrzemoRi,
Cytuj
może to jest coś w stylu prologa - potem wejdzie wersja z nową fabuła i tymi bajerami?
Nie, nie prologi nie będzie.


Master722,
Cytuj
A ja mam problem, bo po wskazaniu odpowiedniego folderu podczas instalacji C:\Gothic i po zakończeniu instalacji w folderze C:\Gothic\System nie mam pliku *.ini a w folderze c:\Gothic\Data nie mam pliku *.vdf Pomocy.... Z góry dziękuje
Zalecenia przed instalacją.:
1. Konieczność aktualizacji GothicPlayerKit programu. Pobierz go potrzebuje na ten link.
2. Upewnij się, że masz zainstalowany Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86). Jest wymagane, aby poprawnie zainstalować mod.

To ważne: Aby zainstalować wideo wymaga aktywnego połączenia z Internetem.


MfG MaGoth, WoG.RU-Community.
 
|: WOG.de :|: WOG.en :|: WOG.ru :|: WOG.ro :|||: MAGIC-Team :|



|: WOR.de :|: WOR.en :|: WOR.ru :|: WOR.ro :|||: Piranha-Bytes :|

Дитетка ночи... погибель миров... светильник Теней... сокроет света покров... (Песнь MaGoth'a)

-=GOTHIC UND DIE FREUNDSCHAFT FÜR ALLE ZEITEN!=-

Libra

Libra

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
I jak tam spolszczenie nad modem? bydzie czy ni bydzie ?
 

tyson90

tyson90

DreamVader
posty389
Propsy143
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader
Hm, ciekaw jestem co z tym modem? Czy ktoś go przeszedł? Warto zagrać w niego? Czy ktoś pracuje nad spolszczeniem?
 
Start | News | FAQ | Solucja | Poradnik | Download | Final Song | MP3

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
-Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Wiem, że odkop, ale znalazłem to:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=m3lLoahHP4E
[/media]
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

WoYo

WoYo

DreamVader
artysta
posty398
Propsy236
ProfesjaGrafik 3D
  • DreamVader
  • artysta

WoYo
DreamVader

Długa droga do domu
#50 2012-10-16, 20:59(Ostatnia zmiana: 2012-10-16, 20:59)
Wiesz co? aż cie spropsuje... Tylko domyśl się dlaczego :lol2:

dezerter

dezerter

Użytkownicy
posty147
Propsy39
  • Użytkownicy
Pchi co to ma być mod by Lara Croft: Tomb Raider  w gothicu ;;;<>
 


Żeby nie było to ja Lynx z GMP

Korek

Korek

Użytkownicy
posty549
Propsy230
  • Użytkownicy
Czy ktoś pracuje nad spolszczeniem tego moda?
 

Draco

Draco

The Modders
posty242
Propsy67
  • The Modders
Trochę off - top, temat z deka przedawniony, ale mam pytanie, czy wyszło do tej modyfikacji spolszczenie? Nie ukrywam, że lekko mnie zaintrygował ten modzik ;)
 

Rumby

Rumby

Użytkownicy
posty96
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry