Nazwy i imiona 21496 44

O temacie

Autor maciejh

Zaczęty 8.11.2010 roku

Wyświetleń 21496

Odpowiedzi 44

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Wiele z nas zapewne w czasach tworzenia swojej modyfikacji, nadaje imiona bohaterom, rzekom, wyspom czy szczytom górskim. Chciałem wam pomóc w układaniu ciekawych, oryginalnych i niemonotonnych nazw.

1. Pierwszą rzeczą jest używanie generatorów imion:
http://www.rinkworks.com/namegen/ (dzięki Stopa)
2. Drugą rzeczą jest nadawanie nazw poszczególnym elementom  geograficznym i elementom środowiska naturalnego, otaczającego nas. Rzeka. Rivrer, brzmi dość dziwnie, ale po drobnym przerobieniu według naszego gustu, nadajemy jej absorbującą nazwę. Mi się podoba Rivierella-bajkowa wyspa, gdzie spełniają się marzenia(łagodne zakończenia  kojarzą nam się z czymść przyjemnym, np. wodospady), albo Rivrestra-wyspa nawiedzona legendami o demonie(ostre zagończenia budzą nastrój). To tylko przykład. Każdy z was może wybrać sobie coś innego.
3. Imiona mogą brać się ze wsząd. Kto by pomyślał, że Cor znaczy po galicyjsku kolorowy, a Voog to po afrykańsku opiekun.

Podsumowując, mam nadzieję że to wam w czymś pomoże i zapraszam do komentowania, ewentualnie nagradzania propsami.
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Ja tam raczej wolę zdać się na swoją chorą, ale bujną wyobraźnie :)  Wolę być w 100% orginalny w niektórych sprawach niż brać gotowe z neta ;d
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
wlazłem w link, sprawdziłem, po czym się załamałem. dlaczego imiona fantasy w większości wyglądały jak jakieś żydowskie? :D
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Raczej japońsko-żydowskie.
 

Garret

Garret

Użytkownicy
posty143
Propsy32
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Niezłe ale widziałem wiele podobnych generatorów. Tak samo jak kaczka wolę sam wymyślić imiona - większa satysfakcja.
 

Bucik

Bucik

Użytkownicy
posty182
Propsy128
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wymyślanie imion należy do jednych z najprzyjemniejszych - przynajmniej wg mnie - rzeczy przy tworzeniu moda ;] Sam kiedyś korzystał z podobnych generatorów - ale musiałem przerzucić setki imion żeby znaleźć choć jedno nadające sie do użycia ;] Najlepiej zaprzęgnąć do tego własny mózg.
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Ten tutorial miał na celu pomoc w układaniu imion lepszych niż Rafał, Gienek czy Johny. Jeśli chodzi o generatory to jedna część tutka (dla chcących). Druga część jest o układaniu imion przez siebie. Spójrzcie na to z innej strony.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja układałem imiona na podstawie tablicy mendelejewa :D
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Oryginalnie ^^
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Wodór, Hel, Siarczek ołowiu? Nie no, zajefajne takie imiona :D  Ale mi chodzi o takie co sie na poczekaniu samemu wymysla takie np Garret czy cos :D  Po prostu mi wpadło ;d
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Fuck te imiona mi bardziej pasują do orków ja tak jak kaczka uwarzam że najleprze są te które sami wymyślimy np. Lora Arrax Golda Ernst Katob itp
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Cytat: edeksumo link=topic=11901.msg118351#msg118351#msg118351#msg118351 date=1289429734
Katob
Chyba katol
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Cytat: Buła link=topic=11901.msg118495#msg118495#msg118495#msg118495 date=1289552074
Chyba katol
A nie bo KATOB
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Garret nie jest imieniem przez Ciebie wymyślonym. A jak naprawdę macie problemy z imionami to zapraszam na wikię.
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!

kaczka
RaveN Studio

Nazwy i imiona
#14 2010-11-15, 15:53(Ostatnia zmiana: 2010-11-15, 15:54)
Cytat: Piskor link=topic=11901.msg118541#msg118541#msg118541#msg118541 date=1289572428
Garret nie jest imieniem przez Ciebie wymyślonym.

Chodziło mi bardziej o takie, które wpada do głowy tak o... jak widać imię Garret gdzieś mi tam siedziało w głowie ;) Ale takie np Sean czy cuś :D  Przez takie bezsensowne łączenie tych śmiesznych znaczków, na które wy ludzie mówicie litery, czasem wychodzą dosyć fajne kombinacje ;)
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
za bardzo fantasy te imiona fantasy.
To mnie właśnie wkurwia:
Pójdź, Quanementalitilu, abyśmy znaleźli Ilitaniavarahie i pokonali złego demona Rhatoxytamenkserkonovitromenatelogrontohokhora!   :roll:
 
makin' bacon

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Pójdź albo i nie ;d

Wiadomo przecież, że nie chodzi o takie suitaśne imiona jakie ty dałes teraz :lol:  Ktoś przy zdrowych zmysłach nigdy nie dodałby takiego czegoś jako imię jakiejkolwiek postaci ;) Tak przynajmniej sądzę bo już wiele rzeczy widziałem na tym świecie ;) Chodzi o imiona, które wpadają w uszko odbiorcy ;d  A nie jakieś SwędzimirDrapowiczPodpachow :wink:
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Kaczka zaj****** to imie paść można
 

Vierzba

Vierzba

Użytkownicy
Seba
posty590
Propsy1408
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Seba
Cytuj
takie, które wpada do głowy tak o...
np. Luffy :3
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Cytuj
za bardzo fantasy te imiona fantasy.
To mnie właśnie wkurwia:
Pójdź, Quanementalitilu, abyśmy znaleźli Ilitaniavarahie i pokonali złego demona Rhatoxytamenkserkonovitromenatelogrontohokhora! :roll:  

Żal. Dlaczego uważasz, że o takie imiona mi chodziło. Wiesz, to był tylko poradnik i jak tobie nie odpowiada to komentuj to w przyzwoity sposób jak Kaczka czy edeksumo. Wyrażają swoje opinie kulturalnie. Oczywiście, przyjemnie jest polatać czasem na cudownych skrzydłach fantazji i dać ponieść się emocjom, ale jakbyś nie miał pomysłu...
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry