Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ŚwistakMachinima

Strony: [1]
1
Skrypty / gothic 1 - brak tekstur w gmdk
« dnia: 2015-01-25, 17:24 »
Jak by mógł ktoś szybko odpowiedzieć. Chcę dodać sobie zbroje z g1 do g2nk i potrzebne mi tylko tekstury a ich w g1mdk nie ma. Jak by ktoś mógłby podrzucić mi tekstury zbroi z g1 to byłbym wdzięczny

2
Witajcie. Pierwszy mój poradnik. Jeśli ktoś z moderatorów znajdzie jakieś byki stylistyczne lub niezauważalne ortograficzne, proszę o zakomunikowanie bądź poprawienie. Po tak miłym wstępie, myślę że możemy zaczynać.

I. Programy.
Pierwszym programem, którego użyjemy do wydobycia zasobów jedi academy i jedi outcast jest winrar. Wszystkie zasoby w tych dwóch grach znajdują się w plikach od assets 0 do 3. Mają one rozszerzenie .pk3, i da się je otworzyć, jedynie winrarem. Jeśli jest inny program, poprawcie mnie.
Pamiętajcie, by zrobić sobie folder na tekstury i modele .md3. Ta operacja może lekko naruszać prawa autorskie ale nie powinno jeśli tworzycie moda i nie macie zamiaru sprzedawać tego czy nie dajecie skracanych linków.
Dwa programy to Kerrax Importer/Exporter do Gmaxa i Tempest gamepack. Tempest posłuży do otwierania modeli .md3 i zapisania w formacie .gmax a kerrax, do exportowania pliku md3 do 3ds zgodnego z silnikiem ZENgine 2.

II. Zaczynamy!
Przygotujcie sobie 4 lub 5 okienek na określone pliki:
ścieżkę jedi outcast
ścieżkę jedi academy
ścieżkę z modelami gothica
ścieżkę z teksturami jedi outcast/academy
ścieżkę z modelami jedi outcast/academy

Jeżeli ktoś lubi bałagan, może tektury i modele z jedi outcast/academy, wsadzić do jednego "worka". Ale nie polecam bo można się pogubić.

III. Import i oteksturowanie
Tak nareszcie. Świstak zaczął mówić o teksturowaniu modeli. Dobrze. Jakieś odruchy ludzkie(xD). Wchodzimy do paczki (gamepack)tempest.exe i ukazuje nam się okienko. Potem musimy zaimportować plik md3. W tym celu wchodzimy do C:/users/sniacy/desktop/folder z modelami jedi outcast/academy. Piszę jak to u mnie wygląda gdyż mam windows 8. Gdzie Sniacy i folder z modelami to właśnie twoja nazwa usera w windowsie i scieżka do modeli jk3/jk2. Otwieramy w moim przypadku jest to model statue_sith_dog.md3. Importujemy model i nakładamy odpowiednie tekstury. Domyślnie obracamy scenerię klikając control i środkowy przycisk myszy. Potem nakładamy w odpowiedniej kolejności tektury. statue_sith_dog_02 dajemy na głowę a sith_dog_01 na tułów psa sithów. Gotowe. Teraz zapisujemy ten model jako projekt gmaxa.

IV. Export i wrzucenie do gothica.
Otwieramy teraz kerraxa. Oczywiście gmaxowego. Otwieramy ten nasz projekt z statue_sith_dog. Ja wybrałem ten model, ale wy możecie inny. Sprawdzamy czy dobrze go oteksturowaliśmy i jeśli tak, to wchodzimy do menu kontekstowego po prawej stronie gmaxa z krrximpexp i bierzemy export 3ds. Wybieramy ścieżkę przykładowo c:/Program Files(x86)/JoWood/Gothic II Noc Kruka/_Work/Data/Meshes/Star Wars/ i dajemy oryginalną nazwę modelu czyli statue_sith_dog.

To tyle. Opisałem najbardziej łopatologicznie jak można. Proszę o przyklejenie, gdyż nie widziałem jeszcze takiego poradnika i myślę że jeśli ktoś tworzy gwiezdnowojenną sagę w gothicu to mu się ten poradnik przyda.

3
Przygotowania do bitew / Bitwa spacerzystów
« dnia: 2014-11-23, 14:13 »
Proponuję taką właśnie nietypową bitwę. Zadanie polegało by na stworzeniu czegoś, czego twórca bitwy sobie życzy. Trzech czy czterech spacerzystów podrzucają avallahowi .zen i ten robi screeny, podpisując kogo jest dany SpacerArt. Co o tym sądzicie?

4
Filmy / Aktorzy poszukiwani
« dnia: 2014-11-23, 12:52 »
Witajcie. Tłumaczę o co chodzi.

Potrzebny wam będzie mod OJP dla realistycznych dueli na miecze świetlne.

Film będzie pełnometrażowym fan filmem machinimowym trwającym godzinę. Film jest fanowskim siódmym epizodem gwiezdnych wojen i przenosimy się do czasów kotora 2.

Lista postaci:
Anna Organa - Kobieta, młoda łowczyni nagród, członkini rodu Organa z alderrana
Darth Serine - Doświadczona inkwizytorka sith, zaufana przyjaciółka Anny Organy i jej mentorka
Artus Kenobi - Biznesmen, szmugler. Użycza swojego statku(lekkiego krążownika) Avengera, księżniczce rodu.
Jaman Solo - Najemny wojownik. Anna najmuje go w 20 minucie filmu.
Wookie(Saruman) - Silny wookie, towarzysz Darth Serine.
Satelee Shan - Jedi, członkini drużyny Organy.

Źli:
Darth Phoneix - Władca imperium Sithów.
Thrall - Inkwizytor dartha Phoneixa.
Admirał Gaala - Kobieta admirał. Główny dowódca marynarki imperium. Ceniona przez dartha Phoneixa. jego prawa ręka.

Postacie drugo-planowe:
żołnierze sithów
żołnierze republiki
pomniejsi jedi(npc/gracze)
pomniejsi sithowie(npc/gracze)

Tytuł pierwszego epizodu: Mysteries of the Force.

Zapraszam do rozmowy na temat filmu.

5
Twórczość modderska / Cutscenki do KoTOR
« dnia: 2014-11-22, 17:52 »
Witajcie. Jako iż mam profesję reżyser, to chciałem zrobić dwie rzeczy:

Pierwszą jest to, iż chciałem przenieść modele z gothica(chodzi mi o twarze i ich meshe) do kotora 1.

Drugą, jak stworzyć cutscenkę. Bardzo mi się to przyda w moim modzie fabularnym: Darth Sopran: Powstanie ciemnego lorda.

Taki fanowski mod, w którym jedi zmieniają się w strażników wymiaru a sithowie to dark sajd i los muendos :D. Wszystko obraca się wokół quantum univers. W modzie będzie to potężny okręt - stocznia - baza w jednym. Coś jak gwiezdna kuźnia ratakan. I tutaj zwracam się do was o podanie

linku do tworzenia cutscenek w kotorze 1
linku do edycji skryptów kotora
linku do kompilacji moda w kotorze 1.
linku do poradników które okażą się pomocne. Sam też coś poszukam.

Strony: [1]
Do góry