Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piskor

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Ukończone modyfikacje / [KotOR II: TSL] RCM 1.8
« dnia: 2012-08-18, 20:49 »
Dzięki! Jak wygląda współpraca z tłumaczeniem na polski?

Przy instalacji istnieje wybór kilku wersji językowych, w tym polskiej - była już dostepna przy pierwszych wersjach modyfikacji, gdyż odpowiadający za pracę przy niej Zbyl2 jest Polakiem (napomknę, że jest on chyba jedynym przedstawicielem polskiej sceny modderskiej kotora, i jednym z najbardziej zaangażowanych modderów tej gry w ogóle).

2
Ukończone modyfikacje / [KotOR II: TSL] RCM 1.8
« dnia: 2012-08-17, 20:25 »
Chciałem zaprezentować modyfikację do gry Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, której fanom crpg nie trzeba przedstawiać, wspomnę tylko, że odpowiada za nią Obsidian Entertainment czyli firma założona przez członków Black Isle po upadku tego studia.

 Gra powstała w niespełna rok na silniku poprzedniej części, a naciskany przez LucasArts zespół musiał wyciąć z gry sporo materiałów, co odbiło się zwłaszcza na zakończeniu (którego własciwie nie było), i zawężeniu lokacji (czyli planet) do miejsc właściwie znanych z oryginału (co jednak pokrywa się z fabułą), a gra broni się postaciami, komplikacją fabuły, i samymi dialogami właściwie wywracajacymi do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o uniwersum star wars, bowiem zagadnienia mocy, filozofii przewijają się w nich często (odpowiada za to Chris Avellone, lead designer Tormenta i Fallouta, gdzie zaprezentował już swoje nietypowe podejście do designu gier), nadając rozgrywce epicki, głęboki wymiar niespotykany w grach spod szyldu SW, a nawet spod gatunku crpg.

The Sith Lords Restored Content Mod - mod autorstwa modderów: Stoney, Zbyl2, Hassat Hunter i VarsittyPuppet uzupełnia w grze wszystko, co zmuszeni zostali usunąć twórcy, gra otrzymuje pełny kształt, co przywraca ją na zasłużone miejsce w panteonie najlepszych gier tego gatunku.
Poniżej strony z linkami do najnowszej, finalnej wersji modyfikacji oraz trailer, który wyszedł już jakiś czas temu, ale zaznajomieni z oryginałem gracze na pewno odkryją zawarte w nim nowości.

[media]
https://www.youtube.com/watch?v=nOFzco3Xskc
[/media]

Download:

Przy instalacji istnieje wybór polskiej wersji językowej

Strona z downloadem poświęcona serii kotor:
http://deadlystream.com/forum/files/file/197-tsl-restored-content-mod/

ModDB:
http://www.moddb.com/mods/the-sith-lords-restored-content-mod-tslrcm

Deadlystream.com, wątek:
http://deadlystream.com/forum/topic/1448-tsl-restored-content-mod-18-released/

Tu opcjonalnie, lista kompatybilnych innych modów do gry:
http://deadlystream.com/forum/topic/393-mod-compatibility-list-for-tslrcm-18/

dyskusja o nich:
http://deadlystream.com/forum/topic/983-mod-compatibility-with-tslrcm-18/

Raportowanie problemów:
http://deadlystream.com/forum/topic/1445-bugs-and-minor-inconveniences-with-tslrcm-18/

3
Gry / Risen
« dnia: 2009-09-03, 20:17 »
nazywam rzeczy po imieniu a mama nie nauczyła mnie ładnych słów

chujowe wytłumaczenie

4
Gry / Risen
« dnia: 2009-09-03, 20:10 »
co nie przysłania faktu że długaśne, nudne monologi starucha wiały chujem,

to rynsztok czy forum dyskusyjne?

5
Gry / Risen
« dnia: 2009-09-01, 22:22 »
Swoją drogą, co recenzja i przegląd to inna opinia. Niektórzy mówią np. że nowy system walki jest świetny, inni że to ciągłe klikanie. Przeczytałem zapowiedź z PSXa już dawno,  autor marudzi trochę na rzeczy, które gówno mnie obchodzą w RPG i po prostu na które nie zwracam uwagi, np. na brak umiejętności perswazji czy brak decyzji moralnych.

Nie grałeś jeszcze w grę crpg, która może podpisać się pod tym gatunkiem.

Cytat: Pan Buk link=topic=2844.msg64068#msg64065 date=Sep 1 2009, 10:01 PM\'
Napewno nie na "fanowskich" forach.
W zasadzie jedyną jako taką przeciwwagą nastawienia graczy z, np gup czy tawerny jest themodders choć przyznam szczerze że opinie na forach czytałem bardzo przelotem i wyrywkowo.

Wydaje mi się, że twój pretensjonalizm zagłuszył opinie innych, a może to tylko subiektywne odczucie.

6
Ukończone modyfikacje / Straż miejska
« dnia: 2009-08-31, 11:39 »
Cytat: damdan link=topic=7100.msg63795#msg63795 date=Aug 31 2009, 11:22 AM\'
wczytanie nie działa już próbowałem . jest jakieś inne wyjście ?

nie spoileruj

7
Gry / Batman : Arkham Asylum
« dnia: 2009-08-28, 14:34 »
Batman rulez

8
Gry / Risen
« dnia: 2009-08-11, 00:29 »
Wybaczcie, że się wtracę, ale chciałbym dowiedzieć się, co konkretnie do gatunku crpg wniósł oblivion? Sama mechanika gry to kopia tej z Morrowinda, który zawierał w sobie usprawnioną mechaniką Daggerfalla - druga gra z serii TES po Arenie. Można więc najwyżej pokusić się o przypisanie Bethesda Softworks szeregu innowacji, którymi poszerzyła horyzonty gier fabularnych i zbliżyła do tego, czym w dużej mierze są dzisiaj. Oblivion nie tylko jest odgrzewanym kotletem (patrz: TES III: Morrowind) w nowej szacie graficznej, ale również grą, która nie oferowała niczego więcej ponad to, do czego gry rpg nas (poprzez inne, znacznie znamienitsze tytuły) już przyzwyczaiły. Dostaliśmy mniej szarawego i bardziej błyszczącego poprzednika z serii, plus możliwość jazdy na konikach i niewygodny system walki na miarę serii gothic - czyżby tym gra zasłużyła sobie na miarno gry roku?Bardziej przemawiającym argumentem wydaje się jednak brak konkurencji, która mogłaby zbliżyć się chociaż rozmachem, do pustawego acz urzekającego świata cyrodil.

Na Risen szkoda nawet strzępić więcej języka, malejąca frekwencja ocen kolejnych gier z chlubnej serii, nie pozostawia złudzeń, piranha bytes nigdy nie była i nie jest wzorem dla raczkujących twórców gier, ci którzy w porę się zorientowali powinni już dawno szukać innych autorytetów w tej dziedzinie.

9
Gry / Arma 2
« dnia: 2009-07-29, 22:20 »
Może ktoś przybliżyć jak wygląda sprawa z modyfikowaniem tej gry? Można to nazwać moddowaniem czy jednak wszystko jest zaimplementowane w grze, i działamy tylko na edytorze?

10
Screeny z modyfikacji / Konkurs na najlepszy screen
« dnia: 2009-07-26, 16:12 »
Duale prosze Ciebie pokazaliśmy rok temu z każdej możliwej wizualnie strony i jest to temat wyczerpany jeśli chodzi o współczynnik lansu, które dodają za każdym razem gdy się je pokazuje. Co do innowacyjności tego rozwiązania to po raz pierwszy zostały zaprezentowane bodajże w 2007, również przez naszą grupę a swego czasu m. in. za prawą dobrej reklamy stały się ikoną tego projektu więc co do oryginalności to nie byłbym taki pewien tym bardziej, że oprócz nas podobne osiągi zaprezentowało wiele grup na czele z xardasem17 i jego 10 metrowym wunderwaffe.

Cytuj
na tle tego, co CZ oferuje, natomiast GB broni się pokazaniem tego, co najefektywniejsze: dualami.

Czytanie ze zrozumieniem, przy okazji temat zostanie wyczerpany, kiedy wreszcie w ręce fanów trafi modyfikacja zawierająca ów "bajer + 10 do lansu".

11
Wydarzenia / 2# Dzień Screena
« dnia: 2009-07-26, 16:06 »
za rok dzień screena proponuje zrobić obowiązkowy

Nawet jeśli powyższa wypowiedź to tylko trywialne podsumowanie aktualnego dnia screena, dodam tylko, że kiedyś kazz wspominał coś o tym, by każda z grup, chąca utrzymać swój dział na forum, byłaby zmuszona prezentować mu efekty pracy nad własnymi modami. Nie wiem w jakiej formie, ale może na coś w stylu: "news miesiąca" czy "screen miesiąca" nie jest za późno.

12
Screeny z modyfikacji / Konkurs na najlepszy screen
« dnia: 2009-07-26, 15:59 »
Wiem że chodzi ci tylko o dzień screena ale jeśli wystartowałaby tylko jedna grupa to czy byś wtedy pisał iż tylko oni na tej imprezie przedstawili coś ciekawego - bo jako jedyni wystartowali? - wiec liczba grup ma jednak znaczenie.
GBT pokazał co prawda duale ale poza dualami i kurami ( :D  ) nic mi się tam szczególnie nie podoba, gdzie u CZ całe sceny wyglądają bardzo przyzwoicie.
Zresztą sam buła mi pisał na gg iż screeny robił "na szybko" bo jakieś problemy czy coś z Pc#msgote author=Zoom link=topic=6598.msg58244#msg58244 date=1248616792]Wiem że chodzi ci tylko o dzień screena ale jeśli wystartowałaby tylko jedna grupa to czy byś wtedy pisał iż tylko oni na tej imprezie przedstawili coś ciekawego - bo jako jedyni wystartowali? - wiec liczba grup ma jednak znaczenie.
GBT pokazał co prawda duale ale poza dualami i kurami ( :D  ) nic mi się tam szczególnie nie podoba, gdzie u CZ całe sceny wyglądają bardzo przyzwoicie.
Zresztą sam buła mi pisał na gg iż screeny robił "na szybko" bo jakieś problemy czy coś z Pctem miał. Co do GH to z tego co słyszałem wcale to az taki mały mod nie będzie. Co do tarcz to radze pooglądac screeny w działach, może w polsce to wielka nowośc, full wypas itd ale za granic naszego kraju to nic specjalnego (przynajmniej o tym filmy z YT świadczom).  
Jeżeli masz jescze jakies wąty to pisz na gg.

Oj, kochany, nikt tu nie ma żadnych wątów, sam zacząłeś wnikliwe studiowanie moich wypowiedzi równocześnie przy błędnej konkluzji. Mógłbym właściwie sam siebie zacytować, ale ograniczę się tylko do powielenia jednej głównej odpowiedzi na twoje zarzuty, co do mojego komentarza: to dział aktualnego dnia screena i komentujemy wyłącznie zawarte na nim materiały, jeśli chciałbym się odnieść do konkretnej modyfikacji, zrobiłbym to w jej jawnym dziale na forum, jednak po to powstała impreza by móc wyrazić swoją opinię przy jednoczesnym wypowiadaniu się o innych modyfikacjach.

Te same słowa kieruję również w formie odpowiedzi na posta Kyro, który widocznie przegapił tok w jakim skierowała się ta durna dyskusja, i kompletnie minął się z aktualnym tematem, który błędnie wysunął na wierzch zoom - od obiektywnej opinni mojego autorstwa, do dysputy, nad porównywaniem jakości dwóch modyfikacji: GB/CZ. Dlatego nie ciągnę tej bezcelowej wymiany zdań, i tak padną wyłącznie subiektywne opinie - i tych, którzy mają najwięcej do powiedzenia, bo sami pracają nad owymi modami, i tych, którzy patrzą od strony urażonej dumy, bo ktoś nie zagłosował - mają kompletnie wolny wybór dyktowany mu przez gust i upodobania modderskich innowacji - na preferowany przez nich screen. W przypadku GB, nie było nigdy mowy o nowych animacjach czy dodatkowo podpiętych do nich nowych modelach (podobne rzeczy zaprezentowało tylko CZ, więc tutaj też argument o powszechności tych elementów jest kompletnie pusty, cały czas mówimy tylko i wyłącznie o dniu screena). Dlatego prezentując tę zupełną w swoim modzie nowość, GBT pokazało się z jak najlepszej strony, czego moim zdaniem TM się nie do końca udało. Nie będę teraz wdawał się w dyskusję, co również moim zdaniem takie piorunujące nowości w moddingu definiuje, bo znów przejdziemy do różnicy zdań na poziomie technicznym, kto mógł coś zrobić, ten zrobił, kto nie mógł, trudno.

Up
to chyba nie jest również miejsce przeznaczone do komentowania innych screenów, poza tymi zaprezentowanymi w konkursie, odyslam do innego tematu.

13
Screeny z modyfikacji / Konkurs na najlepszy screen
« dnia: 2009-07-26, 14:15 »
Ale nie tylko TM i GBT maja tarcze w swoim modzie, z tego co wiem to tarcze będą jeszcze w ZWT; TDM; NT; SF więc to nie jest wcale aż taki wielki wyczyn (Z tego co wiem to skrypt tarcz opiera sie na podobnym do skryptu duali).
Jeśli chodzi o TM to "radzę przyjrzeć się im dokładniej, na pewno zauważysz" nowe modele, ovobowany trochę inaczej level, kilka smaczków na tle grafiki, kilka usprawnień; o ile się nie myle to u was wystepuje to samo tylko w mniejszym stopniu ukończenia ( moda robicie krócej niż TM swój Czas Zapłaty)
Więc to twój komentarz wnosi bezpodstawne argumenty, znam wielu członków GBT i ich lubie ale czy tylko z tego powodu staram się pisac komentarze typu - " TM nic nie pokazało a GBT jest kaffany" ?
I jak możesz to nie pisz "Na razie zaprezentowały je tlyko dwie grupy biorące udzał w dniu screena"  bo grup biorących udział w DS było bardzo niewiele.

Nie zanegowałeś niczego, o czym wspomniałem w mojej wypowiedzi, tym bardziej pogłębiając bezpodstawność swoich nawiązań. To komentarz do konkursu w dniu screena, więc wszelki wzmianki o szumnych wyczynach innych grup (potwierdzone screenami we wszystkich z nich?) są zbędne, bo komentujemy screeny grup, które postarały się o ich prezentację, jedyne "namacalne" pokazano ze strony GBT i TM, więc jak najbardziej miałem prawo ustosunkować się tylko do nich.
Nie ma tu nic do rzeczy wyssana z palca, argumentacja: "bo grup biorących udział w DS było bardzo niewiele." Mówimy o aktualnym DS i nic nie obchodzą mnie inne grupy, lecz to, co miałem okazję zobaczyć. Inna sprawa, sam miałem okazję obcować z dualami GB i wcale nie uważam tego aspektu moda za świętość (takie bajery powinny znajdować się, na samym początku łańcucha pokarmowego każdego szukającego głębszych wrażeń gracza), mimo to potrafię docenić postawę jaką wykazali się przy wysunięciu swojego kandydata na dzień screena - zaprezentowali pełnię "wizualnej perswazji" jaką można było przy przekonaniu do swojego screena wykazać, pokazując walkę dwoma mieczami, mierząc tym samym tak wysoko jak TM, i za takie ambicje należy ich wyróżnić.
Odnośnie reszty pokazanych screenów: ze względu na swoje członkostwo w GBT, mam świadomość, że Gerranheart to dopieszczony, niewielki mod, w sam raz jako przystawka przed daniem głównym, jak CZ czy GB, i ta właśnie świadomość nie pozwoliła mi wyróżnić choć tego, jednego screena, ponieważ wiem, że o wiele więcej pracy (nie ujmując niczego grupie Vainhearts) kosztowało to, co znajdowało się na screenach ze wspomnienanych wcześniej modyfikacji.
" TM nic nie pokazało a GBT jest kaffany" ostatnio nie zetknąłem się z tak niskim poziomem wypowiedzi, odsyłam do tematu z komentarzami do screenów CZ, lepiej zebrać trochę informacji zanim zechce podsumować się czyjąś postawę, w innym wypadku palniemy bzdurę podobną do zacytowanej powyżej.

14
Screeny z modyfikacji / Konkurs na najlepszy screen
« dnia: 2009-07-26, 13:19 »
A co według Ciebie jest innowacyjne? Duale, które będzie miało co najmniej kilka grup? Tarcze? Super mhroczne

Na razie zaprezentowały je tlyko dwie grupy biorące udzał w dniu screena -The Modders i Gniew Beliara Team, więc może zastanów się o czym piszesz, zanim znów pokusisz się o zupełnie zbędny i bezpodstawny komentarz do komentarza. A jeśli już nawiązujemy do reszty screenów, to radzę przyjrzeć się im dokładniej, na pewno zauważysz wśród nich jeszcze kilka nowości pokroju nowych meshy i textur, choćby na tych autorstwa GBT.

15
Screeny z modyfikacji / Konkurs na najlepszy screen
« dnia: 2009-07-25, 21:13 »
Dla GB, nie ze względów, o które można by mnie posądzić, ale o to, że screen faworyta CZ niestety jest nie całkiem trafiony, nowe meshe pojawiają się już we wszsytkich modyfikacjach, zatem nic innowacyjnego nam twórcy nie prezentują - na tle tego, co CZ oferuje, natomiast GB broni się pokazaniem tego, co najefektywniejsze: dualami.

16
Screeny z modyfikacji / Czas Zapłaty
« dnia: 2009-07-25, 18:10 »
Już pierwsza inicjatywa, na której mogliśmy oglądać screeny z CZ na tle innych modów, pokazała jak bardzo ów mod wymknął się wszelkim wyobrażaniom, czy spekulacjom, co do miana faworyta wszystkich konkursów zorganizowanych podczas tamtego przedsięwzięcia. W niewielkim stopniu doskwiera świadomość, że taki ogrom pracy i talentu twórców został wykorzystany przy moddingu gry, która teoretycznie powinna zaprzeczać jakiemukolwiek rozwojowi, wam jednak ten próg jej maksymalnego rozwoju udało się przekroczyć. Oby tylko wytrwałe community było gotowe dostrzec to, co otrzymuje w swoje ręce i potrafiło właściwie docenić pracę ekipy themodders z orkiem na czele. Wg mojej skromnej oceny, CZ jest tym dla fanów gothika, czym WoW był dla orędowników rozrywki mmo.

17
Offtopic / Literatura
« dnia: 2009-07-22, 23:54 »
To tu można tak bezczelnie spoilerować, na oczach tych, którzy jeszcze z Martinem się nie zetknęli, a mają zamiar to zrobić? :(

18
Bitwy 3D / Ankieta: Bitwa 2c - Mechy, roboty, etc.
« dnia: 2009-07-21, 12:46 »
Gother, najciekawszy wizualnie mech.

19
Offtopic / Gothic MP
« dnia: 2009-07-16, 13:47 »
Wybacz ale jest różnica pomiędzy napisaniem, że dla mnie "Gothic Multiplayer" nie jest niczym specjalnym a atakiem w stronę nowych modderów na forum ze strony twojego klienta, panie mecenasie. Mam prawo tak napisać i wcale nie muszę się podniecać osiągnięciem zaprezentowanym w filmiku, który przewiną się gdzieś u góry strony bo widziałem takich filmów dziesiątki włącznie z osławionym "gothic x-multiplayer" na czele. Twórcy chcąc nie chcąc muszą się liczyć i być gotowi na głosy sceptycyzmu właśnie z tego względu, że nie jest to już pierwszy zapowiadany tego typu projekt i nie pierwszy gdzie pokazano jakąś walkę, rzekomo prowadzoną przez połączenie internetowe nawet jeśli ich projekt jest prawdziwy i faktycznie ma szanse powstać.

Ale, wiadomo napisanie, że się nie podoba jest na równi z nagonką na modderów Mount & Blade bo "tu jezd Gotidź i iććie!!!". Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy obydwoma sytuacjami i musisz się na siłę przypierdalać szukając na kogoś haków i domniemanej hipokryzji, której tu nie ma to niestety żal mi Cię bo na chwilę obecną zachowujesz się tak samo jak osoba, której próbujesz dojebać czyli ja. Pomyśleć, że poprzednio coś mówiłeś o jakimś poziomie merytorycznym i pewnym stopniu polemiki pod który nie zejdziesz - gratulacje, właśnie sięgnąłeś poziomu dna i prezentujesz zachowania z tej samej półki, którą próbujesz usilnie piętnować. Jeśli mowa o prawdziwej hipokryzji to właśnie ją nam prezentujesz, wyłącznie własną postawą.

Thoro, to nic personalnego, uwierz mi... ;p

20
Offtopic / Gothic MP
« dnia: 2009-07-16, 13:16 »
Czyżby ktoś tu hamował rozwój forum? Nie, niemożliwe, to byłaby już hipokryzja ;p

Strony: [1] 2 3 ... 8
Do góry