Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Piskor

Strony: [1]
1
Ukończone modyfikacje / [KotOR II: TSL] RCM 1.8
« dnia: 2012-08-17, 20:25 »
Chciałem zaprezentować modyfikację do gry Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, której fanom crpg nie trzeba przedstawiać, wspomnę tylko, że odpowiada za nią Obsidian Entertainment czyli firma założona przez członków Black Isle po upadku tego studia.

 Gra powstała w niespełna rok na silniku poprzedniej części, a naciskany przez LucasArts zespół musiał wyciąć z gry sporo materiałów, co odbiło się zwłaszcza na zakończeniu (którego własciwie nie było), i zawężeniu lokacji (czyli planet) do miejsc właściwie znanych z oryginału (co jednak pokrywa się z fabułą), a gra broni się postaciami, komplikacją fabuły, i samymi dialogami właściwie wywracajacymi do góry nogami dotychczasowe wyobrażenie o uniwersum star wars, bowiem zagadnienia mocy, filozofii przewijają się w nich często (odpowiada za to Chris Avellone, lead designer Tormenta i Fallouta, gdzie zaprezentował już swoje nietypowe podejście do designu gier), nadając rozgrywce epicki, głęboki wymiar niespotykany w grach spod szyldu SW, a nawet spod gatunku crpg.

The Sith Lords Restored Content Mod - mod autorstwa modderów: Stoney, Zbyl2, Hassat Hunter i VarsittyPuppet uzupełnia w grze wszystko, co zmuszeni zostali usunąć twórcy, gra otrzymuje pełny kształt, co przywraca ją na zasłużone miejsce w panteonie najlepszych gier tego gatunku.
Poniżej strony z linkami do najnowszej, finalnej wersji modyfikacji oraz trailer, który wyszedł już jakiś czas temu, ale zaznajomieni z oryginałem gracze na pewno odkryją zawarte w nim nowości.

[media]
https://www.youtube.com/watch?v=nOFzco3Xskc
[/media]

Download:

Przy instalacji istnieje wybór polskiej wersji językowej

Strona z downloadem poświęcona serii kotor:
http://deadlystream.com/forum/files/file/197-tsl-restored-content-mod/

ModDB:
http://www.moddb.com/mods/the-sith-lords-restored-content-mod-tslrcm

Deadlystream.com, wątek:
http://deadlystream.com/forum/topic/1448-tsl-restored-content-mod-18-released/

Tu opcjonalnie, lista kompatybilnych innych modów do gry:
http://deadlystream.com/forum/topic/393-mod-compatibility-list-for-tslrcm-18/

dyskusja o nich:
http://deadlystream.com/forum/topic/983-mod-compatibility-with-tslrcm-18/

Raportowanie problemów:
http://deadlystream.com/forum/topic/1445-bugs-and-minor-inconveniences-with-tslrcm-18/

2
Ukończone modyfikacje / [G1] Mod Noworoczny v1.0 (2009)
« dnia: 2009-01-19, 17:37 »
Taka mała niespodzianka ze strony teamu GBT, który mając na uwadze przede wszystkim dobro fanów postanowił wziąć się za coś mniej poważnego i będącego odskocznią od dotychczasowej pracy nad modyfikacją Gniew Beliara. Efekty tego przedsięwzięcia możecie podziwiać już od zaraz, bo prezentujemy Wam minimod, który śmiało można potraktować jako jeden wielki easter egg będącym wariacją na temat naszego teamu, a także naszego spojrzenia na niektóre kwiatki z forumowego życia. Mod to oczywiście produkcja z przymrużeniem oka, co nie znaczy, że tak również podeszliśmy do jego tworzenia. Wszystko zostało dokładnie przetestowane i dopracowane. Niech gwarancją będą umęczone twarze naszych rodziców dzielnie wspierających nas w momentach tropienia uciążliwych bugów. (Przepraszam mamo  ;p  )

Mówiąc krótko: GBT w pigułce. Poniżej link oraz krótkie info wraz z wstępem do nietuzinkowej fabuły (która właściwie nie będzie specjalnie przeszkadzać w rozgrywce ;p ) Zapraszam do pobierania.


Nazwa: Mod Noworoczny
Twórcy: Gniew Beliara Team, w składzie:

Buła
Vertex
Piskor
mEatrikZ|Zkirtaem
Vierzba
Bromor
Oszust
Borys
Gogson
Ganverro
Kereth
Dekster
Gothix

Wersja językowa: polska
(pomijając rusko-polski dialekt Keretha  ;p )
Platforma: Gothic I
Długość: 1,5 h (max 2h dla opornych)
Trudność: łatwy
Wersja: 1.0
Waga instalki: 53 mb
Wymagania: IQ > 30 i dużo samozaparcia  ;p 
Fabuła:

Pomieszczenie wypełniał odór gnijących zwłok zmieszany z aromatem tanich perfum, którymi ktoś nieudolnie próbował go maskować.
Bezimienny podniósł głowę. W zasięgu jedynej pochodni zawieszonej gdzieś w głębi ciemnej przestrzeni stała postać odziana w długi, czarny płaszcz. Nieznajomy przemówił, a jego głos roztaczał aurę tajemnicy i grozy.
- Bezimienny wybrańcze, jeden z wielu, którzy gościli w mojej... pracowni.
Nadchodzi nowy rok, tacy jak ty topią teraz w beczkach z winem swoje dawne smutki,  by być gotowym powitać nowe, które zawładną ich duszami na kolejny rok. Jednak los miał, co do ciebie inne plany, na twoje nieszczęście złożyło się tak, że są one zbieżne z moimi.
Wyruszysz w nieznane, w mrok wiecznej nocy, tam gdzie świat urywa swe granice, by móc dzielić łoże nicości z chaosem. Niewielu przeżyło tę wędrówkę. Mam nadzieję, że ty będziesz miał więcej szczęścia... A teraz żegnaj i kiedy spotkasz śmierć nie lękaj się, bo przyniesie ci wybawienie...
Bezimienny zatracił świadomość. Ostatnim, co pamiętał był napis: Xardas17 widniejący nad głową nekromanty...


Screeny na zachętę:LINK:
Podobieństwo do realnych osób i zdarzeń jest czysto przypadkowe i wynikło poza zamierzeniami autorów. Wszystkich poszkodowanych przepraszamy.  :D 
Oczywiście treści jak i przesłanie modyfikacji jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 18 lat.
Jakiekolwiek wniesione skargi czy upomnienia w związku powyższym uprzedzeniem będą bezsensowne i bezpodstawne. Gracie na własną odpowiedzialność  ;p 

Mirrory:
GothicMods.org
Rapid Share
SendSpace.pl
SendSpace.com

Wszystkiego dobrego,
GBT

3
Gothic 3 / Marvin Mode
« dnia: 2008-08-08, 22:51 »
Przetłumaczyłem tutorial ze strony: http://www.g3-modding.tk/

Odblokowanie Marvin Mode


Marvin Mode nie służy tylko do cheatowania, to także narzędzie, które pomoże ci modyfikować przedmioty, zadania etc. Możesz tam znaleźć wszystko czego tylko potrzebujesz. Ale żeby używać Marvin Mode, musisz go najpierw odblokować, ponieważ jest zablokowany (jakimś sposobem). Jak to zrobić, pokażę w tym tutorialu.

Krok 1: Idź do (domyślnie) „C:\Program Files\Gothic III\Ini” i otwórz "ge3.ini"
Krok 2:  Znajdź linię Testmode
Krok 3:  Zmień Testmode z „false” na „true” – po prostu napisz „true” zamiast „false”.
Krok 4:  Uruchom grę. Grając naciśnij „~”
Krok 5:  Powinna pojawić się konsola

Konsola została odblokowana, ale jest z nią coś nie tak. Nie załamuj się. W przypadku większości userów (moim również) pojawił się ten problem.
Żeby to naprawić, staraj się działać wg wskazówek:

Krok 1:  Pobierz G3Pak
Krok 2:  Uruchom G3Pak i idź do "file>open-GothicIII>Data>_compiledImage.pak"
Krok 3:  Kliknij "extract dir"
Krok 4: Uruchom grę. Teraz konsola będzie działać w porządku.

(Być może jest jeszcze jeden sposób, by to zrobić. Idź do „GothicIII\Data” I utwórz folder o nazwie: “ copmiledImage” a w nim następny pusty folder o nazwie: „Intern”.)

Tłumaczenie: Piskor

4
Gothic 3 / Zabawa z meshami
« dnia: 2008-03-23, 00:51 »
Przetłumaczyłem tutorial ze strony: http://www.g3-modding.tk/
Jest to pierwsza część tutorialu: "Zabawa z meshami"

W tym tutorialu omówimy modele czyli: compiledMesh.pak w GothicIII\Data. Niestety nie ma żadnych narzędzi dzięki, którym wstawimy nasze modele do gry, ale pokażę wam znaną ,"podmieniającą" metodę - zrozumiecie o czym mówię czytając ten tutorial.

Krok 1 : Ściągnij G3Pak
Krok 2 : Uruchom program G3Pak i otwórz: file> open-GothicIII> Data> compiledMesh.pak. Proponuję żebyś wyciągnął tylko:                        G3_Items_Weapons_Melee_Swords_O1
(open- GothicIII> Data> compiledMesh.pak> G3_Items_Weapons_Melee_Swords_O1)
Krok 3 : W tym tutorialu zamienimy Miecz Paladyna na Katanę i odwrotnie. (Katana -> Miecz Paladyna & Miecz Paladyna -> Katana)
Krok 4 : Naciśnij: "extract selected"
Krok 5 : Zostanie utworzony nowy folder: "compiledMesh" zawierający inne foldery.
Krok 6 : Po pierwsze znajdź xmsh każdego z dwóch mieczy. Są w folderze: "G3_Items_Weapons_Melee_Swords_O1"
Krok 7 : Wyszukaj plik: "G3_Weapon_1H_Sword_Katana_O1' (model Katany) oraz "G3_Weapon_1H_Sword_Paladin_O1"
(model Miecza Paladyna). Użyjemy właśnie tych dwóch modeli.
Krok 8 : "Podmieniająca Metoda" : Zmień nazwę pliku: "G3_Weapon_1H_Sword_Katana_O1" na "G3_Weapon_1H_Sword_Paladin_O1" oraz nazwę pliku: "G3_Weapon_1H_Sword_Paladin_O1" na "G3_Weapon_1H_Sword_Katana_O1".
Myślę, że zrozumiałeś co właśnie zrobiliśmy.
Krok 9 : Włącz grę. Teraz Katana będzie miała model Miecza Paladyna, a Miecz Paladyna powinien mieć model Katany.
Krok 10 : Mam nadzieję, że działa. Tak to wygląda w praktyce:

Katana jako Miecz Paladyna

Miecz Paladyna jako Katana  

Jeden z moich przyjaciół , spiros_kreta z forum WoG wpadł na świetny pomysł: zamienić modele jednoręcznych broni na modele dwuręcznych! Zamieniając na przykład: Pogromcę orków z modelem Toporu Berserkera. Wtedy gdy klikniemy, by wyciągnać  Pogromcę Orków wyciągniemy Topór Berserkera! To ta sama metoda co z Kataną i Mieczem Paladyna. Spójrzcie na te pasjonujące screenshoty:

screen_1
screen_2
screen_3
screen_4

Tłumaczenie: Piskor

Strony: [1]
Do góry