Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dr inż. Fenix

Strony: [1] 2 3 ... 21
1
Czytanie tego posta to emocjonalny rollercoaster. Cieszy mnie, że ludzie z którymi dorastałem osiągają sukcesy. Część z nas poznała się jeszcze jako głupie szczyle, a tymczasem ja np. niedługo dobiję wieku, w którym poznałem naszego pape Kazzmira. Z drugiej to jednak rozeszliśmy się w swoje strony i prowadzimy własne życia, kiedy samo forum właściwie już tylko dogorywa - a każdy post każdego z nas może być już tym ostatnim xd

Właśnie zauważyłem, że się zamyka wiele rzeczy. Jak wchodziłem tu jakoś pół roku temu, to chyba działał czat na dole forum, którego teraz nie widzę w sumie? (albo nie umiem go znaleźć :D)
Że forum ma czasy świetności za sobą, w okresie gdy wszyscy byliśmy młodsi, to chyba naturalna kolej rzeczy. TheModders.org powstało jeszcze gdy internet był innym miejsce. A mimo to, jak przeglądam poszczególne działy i tematy (łezka mi się w oku kręci, gdy widzę, że niektóre nawet sam zapoczątkowałem!), to wiele dobrego się tu wydarzyło!
Dzień Screena, przy edycji którego miałem zaszczyt pomagać w roku 2008, dekadę później również miał swoją edycję!
Ludzie z grupy SoulFire siedzieli tutaj też u zarania. A teraz wydając swoje Dzieje Khorinis współpracowali z aktorami dubbingującymi oryginalnego Gothica! Co więcej informacja o ich modzie trafiła na pierwszą stronę CD-Action! Czy jak byliśmy tacy mali tę dekadę temu, to sobie wyobrażaliśmy nawet taki splendor jak trafienie do magazynu, który był najważniejszym growym tytułem w Polsce?
Czy wreszcie to, że ludzie tutaj chwalą się tutaj zdobytymi tytułami. To też pokazuje, idą do przodu, szukają swojego szczęścia. Nie zatrzymują się tylko na moddingu tej jednej gry ;)
Ja bym nie powiedział, że forum dogorywa. Bardziej powoli odchodzi z godnością, zmieniając się z żywego tworu, kroniką dawnych czasów. Miejscem, do którego można wrócić we wspominaniach by uśmiechnąć się pod nosem :)

PS.
Gratuluję, czy wzorem niektórych użytkowników możemy Ci dodać tytuł do nicku? :D
Jeśli mogę prosić o zmianę, to pewnie! Mam wrażenie, że chyba miałem moment, że byłem tu jako inż. Fenix, ale potem może to jakoś zniknęło?

@up Jezu, a kiedyś śmialiśmy się z kazza, że jest stary xD czas strasznie zapierdziela.
Btw, gratulacje Fenix :)

Dzięki Wowoz! Pamiętam Cię, chociaż nie mieliśmy, za czasów mojej aktywności, aż tylu okazji do rozmów ;)

2
Cześć,
Jestem forumowym dinozaurem, który przed wczoraj obronił doktorat z nauk biologicznych i chciał podziękować tej społeczności.
Pewnie większość i tak mnie nie pamięta, ale kilkanaście lat temu, z grupą innych zapaleńców miałem szczęście tworzyć Mroczne Tajemnice. Oglądając ostatnio Let's Play'e stwierdzam, że może fabuła tego moda nie zestarzała się dość dobrze, ale jednak skoro są ludzie, którzy ciągle chcą w niego grać, to znaczy, że był on jakimś istotnym elementem moddingu Gothica.
Praca przy nim była też ważna dla mnie. Rozkminianie jako nastolatek piraniowych skryptów oraz tworzenie własnych nauczyło mnie pisania algorytmów jako takich. Uczyło też systematyczności i umiejętności poszukiwania własnych błędów w rozumowaniu.
To wszystko zaowocowało w mojej późniejszej pracy eksperymentatora, gdzie musiałem zaplanować cały proces jak hodować mikroorganizmy, izolować z nich genetycznie modyfikowane cząsteczki, a potem analizować ich parametry, by na końcu móc oceniać co można odnieść do człowieka. Pisanie skryptów za dzieciaka, pozwoliło mi nawet potem o wiele łatwiej i szybciej uczyć się jak wizualizować dane, by w formie graficznej przedstawiać to co najistotniejsze.
A to wszystko zaczęło się tutaj, jeszcze w roku 2004, gdy moim największym sukcesem była umiejętność dodania nowego NPCa do gry, nie rozumiejąc jeszcze za bardzo co sam robię. I jeśli są tu jeszcze jacyś ludzie na początku swojej zabawy z modowaniem. Mogę być przykładem, że nawet nie zostając programistą czy idąć w game dev, to co robicie tutaj, może być świetną przygodą, która zaowocuje w przyszłości!
Dziękuję jeszcze raz.


dr Michał "Fenix" Marcinkowski

3
Offtopic / Merry Christmas!
« dnia: 2018-12-28, 13:43 »
O matko! Ile znajomych nicków z przeszłości! Spóźnione, ale również najlepsze życzenia! I szczęśliwego nowego roku!

4
Offtopic / Nieliniowe punkty na osi wykresu
« dnia: 2012-10-03, 12:08 »

5
Offtopic / Nieliniowe punkty na osi wykresu
« dnia: 2012-10-03, 11:54 »
ok, jak widać nie umiem obsługiwać poprawnie exela. Ale dziękuję Zysk!

6
Offtopic / Nieliniowe punkty na osi wykresu
« dnia: 2012-10-03, 11:39 »
Mają  opcje skali logarytmicznej, ale w tedy i tak na osi są podawane wartości po zlogarytmowaniu. A mi chodzi, by były podane czyste liczby bez logarytmu

7
Offtopic / Nieliniowe punkty na osi wykresu
« dnia: 2012-10-03, 10:47 »
Sher mnie przysłał tu, to piszę :D
Jak w temacie, zna ktoś program, który pozwala na nierównomierne rozłożenie punktów na osi wykresu? Tak by można było otrzymać coś takiego jak na tej osi y:
http://oi45.tinypic.com/2whquzk.jpg

8
Offtopic / Studia
« dnia: 2011-06-22, 11:44 »
A tu nie chodzi o to po prostu by kierownik wycieczki umiał poopowiadać o historii miejsca, w które jedzie wycieczka?

9
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2011-06-10, 01:20 »
Swoją drogą ciekawe, że na stronie internetowej gościa niedzielnego na jakieś chyba ponad 50 opinii, tylko 2 zgadzały się z autorem, a już żadna nie była merytoryczna.
Czy mogę stąd wysunąć wniosek, że grupa docelowa do której skierowany jest artykuł, traktuje internet jako dzieło szatana i tak nie wchodzi, a licznik odwiedzić nabija reszta społeczeństwa?

10
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-04, 16:55 »
I to niby ja dawałem hentaie?

11
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-03, 15:30 »
Tak myślałem, że jak powiem o mechach, to ktoś to na pewno rozpracuje :D  Oczywiści dobrze!

12
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-03, 13:09 »
dobra, jak do dziś wieczora nikt nie odgadnie to zmienię grę. Choć może jednak podpowiem, bo coś czuję, że inaczej się nie da: gra na podstawie anime o mechach.

13
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-03, 00:55 »
Caseum ciepło, ale mlekor wylądował w lesie.

14
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-02, 18:21 »
Nie mam pojęcia co to, ale nie, to nie to :D

15
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-02, 17:55 »
W takim razie powodzenia ;p
http://oi56.tinypic.com/102l5dy.jpg

16
Offtopic / Zgadywanie gier na podstawie screenów
« dnia: 2011-06-02, 17:45 »
Portal 2?

17
Gry / Wiedźmin 2
« dnia: 2011-05-17, 17:06 »
Czy ten martwy koleś ma jakoś przypominać bohatera Assisin Creeda? I o co chodzi z wczytywaniem save'ów z jedynki?

18
Offtopic / Matematyka
« dnia: 2011-05-11, 20:15 »
na 6 niewiadomoych 5 równań? nie do rozwiązania!

20
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2011-04-15, 13:45 »
Kyro, ty zostaw w spokoju nasze powabne polki i zajmij się swoimi angielkami!
Wreszcie wiem, czemu Caseum jako jedyny ma kobietę w avatarze! Gryzło mnie to od dawna :D

Strony: [1] 2 3 ... 21
Do góry