Znaczek Volkswagen 9376 0

O temacie

Autor Buła

Zaczęty 10.01.2010 roku

Wyświetleń 9376

Odpowiedzi 0

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Cytuj
Poradnik pochodzi ze strony:
http://gimp-tutorials.net/volks-logo-tutorial

Autor: sglider12.
Tłumaczenie: Buła

Dopisek od tłumacza:
Polecam znać podstawy używania programu Gimp, ponieważ autor poradnika nie pieścił się z tłumaczeniem działania podstawowych funkcji.


Dziś pokażę Ci jak zrobić znaczek Volkswagena. Teraz ogólnie loga tworzone są w grafice wektorowej np. w programie Adobe Illustrator lub Inkscape, ponieważ można dowolnie zmieniać ich rozmiar bez utraty jakości.
Jednak w tym poradniku pokaże wam jak zrobić takie logo w programie Gimp.
Poradnik jest wzorowany na poradniku do PhotoShop'a napisanym przez: Dr Diablo z RepublicOfCode.com.
Zacznijmy!

Krok 1


Stwórz nowy, dość duży przezroczysty obraz w Gimpie. Mój ma rozmiary 1000x1000 i 300ppi.
Zmień pierwszoplanowy kolor na #82B2E0 i drugoplanowy na #012B62.
Stwórz nową warstwę. Wybierz Zaznaczenie eliptyczne i trzymając shift narysuj koło zajmujące większość obszaru obrazu. Wypełnij zaznaczenie kolorem drugoplanowym.
Krok 2


Pozostaw zaznaczenie aktywne i wybierz z przybornika narzędzie Gradient. Zmień gradient na: Kolor pierwszoplanowy na przezroczystość. Zmień kształt gradientu na Promienisty i wypełnij nim zaznaczenie tak jak na poniższym screenie:
Krok 3


Teraz zróbmy wzór na logo. Wciśnij klawisz D żeby zresetować kolor pierwszoplanowy i drugoplanowy na domyślne i wciśnij X aby je odwrócić. Teraz stwórz nową warstwę. Wybierz znowu zaznaczenie eliptyczne i stwórz w środku poprzedniego koła nowe, nieco mniejsze. Wypełnij zaznaczenie kolorem białym. Odznacz koło i znów wybierz zaznaczenie eliptyczne i w środku białego koła zrób następne, mniejsze od niego. Wciśnij klawisz Delete. Powinieneś otrzymać biały okrąg wewnątrz niebieskiego koła.
Krok 4


Teraz musimy zrobić napis wewnątrz okręgu. Zamiast rysować V a później W, narysujemy X za pomocą linii które utworzą 'nogi' litery X. Zaczynamy.

Wybieramy z przybornika Odręczne zaznaczanie obszarów. Tworzymy pierwszą 'nogę' i wypełniamy ją kolorem białym. Kopiujemy zaznaczony obszar i wklejamy. Teraz odwróćmy go poziomo używając opcji Odbicie którą znajdziemy w przyborniku. Łączymy warstwę z poprzednią (tą z białym okręgiem).
Teraz zaznaczamy (zaznaczenie prostokątne) obszar w samym środku X i usuwamy go klawiszem Delete (jak na poniższym screenie).
Teraz zaznaczeniem Odręczne zaznaczanie obszarów dorysowujemy jedną z nóg litery W i wypełniamy kolorem biały. Teraz tak jak poprzednio - stosujemy odbicie poziome i przenosimy nogę na drugą stronę, aby razem tworzyły literę W.

Krok 5


Zakończyliśmy rysowanie. Teraz zaznacz warstwę z białym znakiem. Wybierz Filtry > Światło i cień > Rzucanie cienia. Ustawiamy kolor cienia na czarny, krycie na 75%, przesunięcie X i Y na 5, promień rozmycia na 10. Klikamy OK.
Cień powinien być między warstwą niebieską a białym okręgiem.
Krok 6


Logo jest gotowe. Możesz dodatkowo dodać trochę połysku oraz cień pod logiem jeśli chcesz.

Cytuj
Dopisek od tłumacza:
Pominąłem fragment o sciaganiu dodatkowych skryptów do Gimpa i używaniu ich. Pominąłem, bo nie chciały u mnie działać, a nie chcę tłumaczyć na ślepo, żeby nie było problemów. Zastąpiłem ten fragment opisem użycia standardowej funkcji Gimpa która daje podobny, ale nieco gorszy efekt. Jeśli ktoś jest zainteresowany tymi skryptami polecam zaglądnąć na:
http://registry.gimp.org/node/186
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry