Sprawy związane z Forum 567184 2598

O temacie

Autor Thoro

Zaczęty 29.01.2008 roku

Wyświetleń 567184

Odpowiedzi 2598

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dark

Sprawy związane z Forum
#40 2008-06-27, 17:03(Ostatnia zmiana: 2008-06-27, 17:17)
już gadałem o tym z kazzem grubo przed tg.. i nie wiem o co Ci chodzi bo ten system ma wiele lepszych rozwiązań.
kazz już to wgrał i używa na pewnym forum

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
SMF jest sporo lepsze głównie pod względem panelu administracyjnego, wszystko się robi o wiele szybciej, nie ma pierniczenia.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
i bez względu na liczbe userów forum chodzi jak szwajcarski zegarek, dlatego tg zmieniło na smf. Kiedy mieli ipb przy 300 userach forum przestawało działać, a teraz ?

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Sprawy związane z Forum
#43 2008-06-27, 17:43(Ostatnia zmiana: 2008-06-27, 17:43)
przestało działać i nie przy 300 userach tylko przy stanie który przypomina obecną sytuację u nich na forum. komplikacje techniczne wynikały z serwera (był zamulony całym kolektywem) a nie ipb.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
W SMF podoba mi się najbardziej informowanie o wiadomościach napisanych w trakcie pisania posta (przynajmniej się ich nie pominie) oraz możliwość pełnego zacytowania postu w trakcie pisania, czego w IPB nie ma. A to w moich oczach daje ogromną przewagę SMF nad IPB.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Po prostu SMF kilka razy mnie zawiodło i dlatego jestem negatywnie do tego nastawiony.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Jest jakaś blokada czy coś? Skarżą się do mnie nowi, że nie mogą pisać postów ani PW.
 

bROXmor

bROXmor

Użytkownicy
Bo jest gazowana.
posty179
Propsy12
  • Użytkownicy
  • Bo jest gazowana.
Cytat: Fałek link=topic=425.msg45874#msg45874 date=Mar 3 2009, 14:44\'
Jest jakaś blokada czy coś? Skarżą się do mnie nowi, że nie mogą pisać postów ani PW.
Którzy nowi? To na pewno nie są Validating? Bo ogólny dostęp nieco się zawęził ostatnio...
 
כל עוד בלבב פנימה

נפש יהודי הומיה,

ולפאתי מזרח קדימה,

עין לציון צופיה,



עוד לא אבדה תקוותנו,

התקווה בת שנות אלפים,

להיות עם חופשי בארצנו,

ארץ ציון וירושלים.




V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Jak konkretnie?:lol2:
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Po rejestracji każde konto musi być akceptowane przez admina.
Akceptowaniem zajmuje się głównie Kazz.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
zdunek mówi, że częste awarie bazy danych forum są spowodowane w dużej mierze przez serwer. Nikt nie zastanawiał się nad zmianą ? Druga sprawa to skowyt, który możemy zrobić w oparciu o forum niczym poziomkaz.pl

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
za zmianami serwera to zawsze było sporo roboty.
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy

Zdunek
Administrator

Sprawy związane z Forum
#52 2009-03-08, 19:34(Ostatnia zmiana: 2009-03-08, 19:34)
Cytat: Zysk link=topic=425.msg46205#msg46205 date=Mar 8 2009, 18:48\'
za zmianami serwera to zawsze było sporo roboty.
Przeniesienie jednego forum to nie problem, przeniesienie tylu for ile jest na serwerze tM, to o ja pie..... ;)
Chociaż tak czy siak, forum tM jest po prostu duże, a serwer na którym stoi jest kiepściutki, tak ostatnio czytam to ludzie często dedyki wykupują pod takie fora...

ja tam mam serwer na activie i wiem że wytrzyma dużo więcej niż forum ze średnią ilością osób w danym momencie, wynoszącą 100, jak wytrzymał ifotosa to wytrzyma na prawdę sporo ;)

Edit:w ogóle mi się przypomniało że ja ostatnio domenę themodders.org opłaciłem ;]   :/
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Kazzmir
  • Gość
Cytat: Zdunek link=topic=425.msg46214#msg46214 date=Mar 8 2009, 19:34\'
Przeniesienie jednego forum to nie problem, przeniesienie tylu for ile jest na serwerze tM, to o ja pie..... ;)
Chociaż tak czy siak, forum tM jest po prostu duże, a serwer na którym stoi jest kiepściutki, tak ostatnio czytam to ludzie często dedyki wykupują pod takie fora...

ja tam mam serwer na activie i wiem że wytrzyma dużo więcej niż forum ze średnią ilością osób w danym momencie, wynoszącą 100, jak wytrzymał ifotosa to wytrzyma na prawdę sporo ;)

Edit:w ogóle mi się przypomniało że ja ostatnio domenę themodders.org opłaciłem ;]   :/

a ja placilem za ostatnie lata, i co to ma wszystko wspolnego z tym co sie tutaj dzieje? taki czy inny serwer co to za roznica, na dowolnym moze sie cos popierdolic predzej czy pozniej. robcie sobie co chcecie, to niczego nie zmieni.
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: kazzmir link=topic=425.msg46218#msg46218 date=Mar 8 2009, 19:40\'
a ja placilem za ostatnie lata, i co to ma wszystko wspolnego z tym co sie tutaj dzieje? taki czy inny serwer co to za roznica, na dowolnym moze sie cos popierdolic predzej czy pozniej. robcie sobie co chcecie, to niczego nie zmieni.
po prostu mi się przypomniało

ale wiesz, tM pada dosyć często... jak na moje oko to serwer :/
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Potrzebne są dowody a nie czcze gadanie. Co do serwa to 2 lata temu też już o tym myślałem. Teraz podejrzewałem, że to pojemność bazy, która zbliżyła się do granicy 250MB - taki jest limit.
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Kazzmir
  • Gość
Cytat: Zdunek link=topic=425.msg46219#msg46219 date=Mar 8 2009, 20:43\'
po prostu mi się przypomniało

ale wiesz, tM pada dosyć często... jak na moje oko to serwer :/

tm padło tak naprawde dopiero raz. teraz wlasnie, rok temu to byla wina czegos innego, nie pamietam czego niestety. wszystkie inne poprzednie problemy wynikaly z tego ze a to sie przenosilismy na inny serwer, a to upgradu ipb nie potrafilismy zrobic a to jakis moj blad wynikajac z nieumiejetnosci itp. dlatego czepianie sie serwera to temat zastepczy wzledem tego co sie dzieje wogole na forum.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
No, czasami są zwiechy, ale i tak jest dobrze. Nie muli, jak giees, IPB jest ogólnie przyjazne (imo bardziej niz SMF, który jest na TG). Na fora.pl nie będzie zwiech. Ja osobiście, to zbyt wiele nie mam wspólnego ze sprawami technicznymi tego forum, ale skoro tylko raz był błąd z powodu serwera, to nie widzę większego sensu z przenosinami.
 

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Cytat: Dekster link=topic=425.msg46243#msg46243 date=Mar 8 2009, 21:36\'
Na fora.pl nie będzie zwiech.
jakby co, to mamy tam forum awaryjne gamesmodboard.fora.pl  :)
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Konto tam nawet kiedyś założyłem :) .
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry