[G2NK] Ultimate Edition 14476 34

O temacie

Autor TymitOfficial

Zaczęty 25.12.2022 roku

Wyświetleń 14476

Odpowiedzi 34

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim zdaniem, panowie, wasza krytyka jest słuszna, ale nieco za ostra. Po co od razu mówić, że pomysł autorów to gówno? XD
Aczkolwiek sam muszę tu dorzucić swój kamyczek. Sprawa dołączenia do Magów Wody. Wiem, że ich szaty są ładniejsze niż Magów Ognia, że to jest pewne urozmaicenie, że każdy addon to robi, że jest pewna nostalgia związana z byciem Magiem Wody w G1. Ale na Adanosa, w G2NK to po prostu nie pasuje, gdyż Saturas po prostu nam nie ufa i nie przyjąłby nas. Działamy na niego jak płachta na byka i nawet nasza obecność w Wodnym Kręgu go triggeruje. Skąd pomysł, że zaakceptowałby nas w Kręgu Wody? No chyba, że macie jakiś ciekawy pomysł, jak możemy przekonać Saturasa do siebie. Ale wątpię, by wystarczył jeden quest, chyba, że polega na tym, by dostarczyć mu jakiegoś znaku od Adanosa, na przykład Rozjemcę xD
 

Rivet

Rivet

Użytkownicy
posty102
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Mika 123 Siedzę na tym forum już wystarczająco długo (podobnie jak osoby mówiące o tym nieszczęsnym obozie przy czarnym trollu), żeby wiedzieć, że zapowiedzi podobnych modów było od groma i przeważnie kończyło się to w podobny sposób - mod albo nie wychodził, albo był kompletnie nieprzemyślany i nie wnosił nic czego nie byłoby już w innych modach. Nie mówię, że nie powinni tworzyć kolejnego addona, niech sobie robią co chcą, ale wstawiając tutaj post z zapowiedzią muszą pogodzić się z tym, że ludzie będą krytykować (konstruktywnie, czy też nie) ich pomysły jeśli są tak bezsensowne jak ten obóz 2m od czarnego trolla.

Co do dołączenia do magów wody, chyba dawno nie grałeś w NK. Saturas po przybyciu do Jarkendaru zmienia podejście do Bezimiennego o prawie 180°. Zwłaszcza po pokonaniu Kruka mówi wprost bohaterowi, że niewątpliwie jest on wybrańcem, więc w najgorszym razie w tym momencie można by umożliwić zostanie magiem wody. 
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy

DawidT

[G2NK] Ultimate Edition
#22 2023-02-16, 11:28(Ostatnia zmiana: 2023-02-16, 11:34)
- one wypaczają modding Gothica.
w jaki sposób?
A taki, że poza silnikiem gry takie mody nie mają nic wspólnego z fabułą Gothica.

Post połączony: 2023-02-16, 11:32
Moim zdaniem, panowie, wasza krytyka jest słuszna, ale nieco za ostra. Po co od razu mówić, że pomysł autorów to gówno? XD
Aczkolwiek sam muszę tu dorzucić swój kamyczek. Sprawa dołączenia do Magów Wody. Wiem, że ich szaty są ładniejsze niż Magów Ognia, że to jest pewne urozmaicenie, że każdy addon to robi, że jest pewna nostalgia związana z byciem Magiem Wody w G1. Ale na Adanosa, w G2NK to po prostu nie pasuje, gdyż Saturas po prostu nam nie ufa i nie przyjąłby nas. Działamy na niego jak płachta na byka i nawet nasza obecność w Wodnym Kręgu go triggeruje. Skąd pomysł, że zaakceptowałby nas w Kręgu Wody? No chyba, że macie jakiś ciekawy pomysł, jak możemy przekonać Saturasa do siebie. Ale wątpię, by wystarczył jeden quest, chyba, że polega na tym, by dostarczyć mu jakiegoś znaku od Adanosa, na przykład Rozjemcę xD
Jak pewnie zauważyłeś, teraz jest Łowca Upiorów. Co do Twoich zastrzeżeń - rzeczywiście z Saturasem mogłyby być problemy. Niemniej:
1. Jest jeszcze Vatras i choćby ze względu na jego wstawiennictwo Saturas musiałby odpuścić bohaterowi.
2. Akurat Saturas godzi się z członkostwem w Wodnym Kręgu. Dawne urazy nie stoją na przeszkodzie by dawał bohaterowi nowe questy.

Post połączony: 2023-02-16, 11:34
@Mika 123 Siedzę na tym forum już wystarczająco długo (podobnie jak osoby mówiące o tym nieszczęsnym obozie przy czarnym trollu), żeby wiedzieć, że zapowiedzi podobnych modów było od groma i przeważnie kończyło się to w podobny sposób - mod albo nie wychodził, albo był kompletnie nieprzemyślany i nie wnosił nic czego nie byłoby już w innych modach. Nie mówię, że nie powinni tworzyć kolejnego addona, niech sobie robią co chcą, ale wstawiając tutaj post z zapowiedzią muszą pogodzić się z tym, że ludzie będą krytykować (konstruktywnie, czy też nie) ich pomysły jeśli są tak bezsensowne jak ten obóz 2m od czarnego trolla.

Co do dołączenia do magów wody, chyba dawno nie grałeś w NK. Saturas po przybyciu do Jarkendaru zmienia podejście do Bezimiennego o prawie 180°. Zwłaszcza po pokonaniu Kruka mówi wprost bohaterowi, że niewątpliwie jest on wybrańcem, więc w najgorszym razie w tym momencie można by umożliwić zostanie magiem wody.
Czarnego trolla z tego co mi wiadomo tam chyba nie ma, ale mogę się mylić (podobno go przeniesiono). Coś z tą wizją jest na rzeczy. Niemniej wydaje się że sens dołączenia do Magów Wody (po wejściu do Jarkendaru lub poskromieniu Kruka) byłby gdyby bohater wcześniej dołączył do Najemników.
 

Mika 123

Mika 123

Użytkownicy
posty45
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Rivet
Nie mówię, że nie powinni tworzyć kolejnego addona, niech sobie robią co chcą, ale wstawiając tutaj post z zapowiedzią muszą pogodzić się z tym, że ludzie będą krytykować (konstruktywnie, czy też nie) ich pomysły jeśli są tak bezsensowne jak ten obóz 2m od czarnego trolla.

No niby racja, ale nie wiemy jaki jest pomysł twórców na to miejsce, dostaliśmy "tylko" screena. Pojawił się głos, że może czarnego trolla przeniesiono. A może go usunęli i to miejsce jest teraz zamieszkane przez jakichś ciemnych typków, korzystających, że nikt tu się nie zapuści przez jego złą sławę (leże czarnego trolla jest zaznaczone nawet na mapie, zupełnie jak ostrzeżenie)? Chodzi o to, by nie zniechęcać twórców zbyt ostrymi słowami.
Ale jeśli tam faktycznie jest czarny troll, kawałek drogi od tych chatek, to nie jest to najlepiej przemyślane.

Cytat: Rivet
Co do dołączenia do magów wody, chyba dawno nie grałeś w NK. Saturas po przybyciu do Jarkendaru zmienia podejście do Bezimiennego o prawie 180°. Zwłaszcza po pokonaniu Kruka mówi wprost bohaterowi, że niewątpliwie jest on wybrańcem, więc w najgorszym razie w tym momencie można by umożliwić zostanie magiem wody.

Doskonale to pamiętam. Ale gildię wybieramy w 1 rozdziale, kiedy Saturas jest na nas zły. I myślałem nawet czy nie wspomnieć, że jako Mag Ognia moglibyśmy mieć w 2 rozdziale możliwość przejścia do Magów Wody (jak w G1), ale to by chyba spowodowało spory bałagan, więc wolałem to przemilczeć.

Cytat: DawidT
A taki, że poza silnikiem gry takie mody nie mają nic wspólnego z fabułą Gothica.

Ekhem, Kroniki Myrtany? Cienie Przeszłości?

Cytat: DawidT
1. Jest jeszcze Vatras i choćby ze względu na jego wstawiennictwo Saturas musiałby odpuścić bohaterowi.
2. Akurat Saturas godzi się z członkostwem w Wodnym Kręgu. Dawne urazy nie stoją na przeszkodzie by dawał bohaterowi nowe questy.

Godzi się, ale zachwycony nie jest. Ale tak, questy może zlecać. No i stopniowo przekonuje się do Beziego. A co do pkt. 1 to faktycznie, o Vatrasie nie pomyślałem.

Cytat: DawidT
Niemniej wydaje się że sens dołączenia do Magów Wody (po wejściu do Jarkendaru lub poskromieniu Kruka) byłby gdyby bohater wcześniej dołączył do Najemników.

Nie wiem czy to dobry pomysł. Najemnicy z G2 to inna gildia niż w G1. Poza tym chcą zagłodzić miasto, czyli osłabić siły Innosa na wyspie, a to zaburzyłoby równowagę, tak ważną dla Magów Wody.
Ale jeśli jakoś ciekawie to zrobicie, to czemu nie.
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Rivet
Nie mówię, że nie powinni tworzyć kolejnego addona, niech sobie robią co chcą, ale wstawiając tutaj post z zapowiedzią muszą pogodzić się z tym, że ludzie będą krytykować (konstruktywnie, czy też nie) ich pomysły jeśli są tak bezsensowne jak ten obóz 2m od czarnego trolla.

No niby racja, ale nie wiemy jaki jest pomysł twórców na to miejsce, dostaliśmy "tylko" screena. Pojawił się głos, że może czarnego trolla przeniesiono. A może go usunęli i to miejsce jest teraz zamieszkane przez jakichś ciemnych typków, korzystających, że nikt tu się nie zapuści przez jego złą sławę (leże czarnego trolla jest zaznaczone nawet na mapie, zupełnie jak ostrzeżenie)? Chodzi o to, by nie zniechęcać twórców zbyt ostrymi słowami.
Ale jeśli tam faktycznie jest czarny troll, kawałek drogi od tych chatek, to nie jest to najlepiej przemyślane.

Cytat: Rivet
Co do dołączenia do magów wody, chyba dawno nie grałeś w NK. Saturas po przybyciu do Jarkendaru zmienia podejście do Bezimiennego o prawie 180°. Zwłaszcza po pokonaniu Kruka mówi wprost bohaterowi, że niewątpliwie jest on wybrańcem, więc w najgorszym razie w tym momencie można by umożliwić zostanie magiem wody.

Doskonale to pamiętam. Ale gildię wybieramy w 1 rozdziale, kiedy Saturas jest na nas zły. I myślałem nawet czy nie wspomnieć, że jako Mag Ognia moglibyśmy mieć w 2 rozdziale możliwość przejścia do Magów Wody (jak w G1), ale to by chyba spowodowało spory bałagan, więc wolałem to przemilczeć.

Cytat: DawidT
A taki, że poza silnikiem gry takie mody nie mają nic wspólnego z fabułą Gothica.

Ekhem, Kroniki Myrtany? Cienie Przeszłości?

Cytat: DawidT
1. Jest jeszcze Vatras i choćby ze względu na jego wstawiennictwo Saturas musiałby odpuścić bohaterowi.
2. Akurat Saturas godzi się z członkostwem w Wodnym Kręgu. Dawne urazy nie stoją na przeszkodzie by dawał bohaterowi nowe questy.

Godzi się, ale zachwycony nie jest. Ale tak, questy może zlecać. No i stopniowo przekonuje się do Beziego. A co do pkt. 1 to faktycznie, o Vatrasie nie pomyślałem.

Cytat: DawidT
Niemniej wydaje się że sens dołączenia do Magów Wody (po wejściu do Jarkendaru lub poskromieniu Kruka) byłby gdyby bohater wcześniej dołączył do Najemników.

Nie wiem czy to dobry pomysł. Najemnicy z G2 to inna gildia niż w G1. Poza tym chcą zagłodzić miasto, czyli osłabić siły Innosa na wyspie, a to zaburzyłoby równowagę, tak ważną dla Magów Wody.
Ale jeśli jakoś ciekawie to zrobicie, to czemu nie.
Z tego co ja wiem, przestrzeń jest tylko dla Łowcy Upiorów.
Pomysł z Magiem Wody zamiast Ognia też jest interesujący, niemniej faktycznie skomplikowany.
Wspomniane mody to wyjątki i traktować je należy z dużą ostrożnością (aczkolwiek jeden wątek z KM mógłby być przydatny jeśli jeszcze jest w modzie - o Marvinie że to Blizna).
Cieszę się, że się rozumiemy.
Ja tu byłem skłonny nawiązać do starej jedynki z racji tego, że np. Najemnicy mają jakieś konszachty z Magami Wody (Lares mówi wyraźnie że Lee w razie potrzeby będzie ich bronić). Niemniej jak to się skończy nie wiem, bo już nie należę do zespołu z tego co się zorientowałem. Jeszcze może się okazać że to o czym piszemy stanie się nieaktualne, a wtedy.... bez komentarza.
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Wiele modów Total Conversion ma dużo wspólnego z fabuła Gothica, często skupiają się na historiach postaci albo starają się opowiedzieć czasy sprzed lub po akcji fabuły np Cienie przeszłości.
Samo to, że mod jest osobną historią już jest na plus, bo ile można grać w to samo, tym bardziej, że fabuła G2NK i tak jest już bardzo spójna i kompletna.

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wiele modów Total Conversion ma dużo wspólnego z fabuła Gothica, często skupiają się na historiach postaci albo starają się opowiedzieć czasy sprzed lub po akcji fabuły np Cienie przeszłości.
Samo to, że mod jest osobną historią już jest na plus, bo ile można grać w to samo, tym bardziej, że fabuła G2NK i tak jest już bardzo spójna i kompletna.
To zależy. Kwestia gustu. Ja mam swoje upodobania co do modów.
 

TymitOfficial

TymitOfficial

Użytkownicy
posty11
Propsy5
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Zauważyłem, że pod postem pojawiło się dużo kontrowersji. A więc tak mod nadal powstaje i jak narazie ma się dobrze. Gildia magów wody jest wycofana z pomysłu już od połowy stycznia, została zastąpiona inną gildią, więc według mnie nie ma już co ciągnąć tematu magów wody.
 
Nie ważne, że idziesz powoli. Ważne, że idziesz do przodu

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ten mod wciąż żyje?
 

Emu

Emu

Użytkownicy
posty3
Propsy1
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Z tego co wiem to tak ale sam pomysł na modyfikacje się zmienił. Obecnie chyba trwają pracę nad mapą i powiększaniem miasta.
 

TymitOfficial

TymitOfficial

Użytkownicy
posty11
Propsy5
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Ten mod wciąż żyje?

Żyje, ma się dobrze nadal szukamy grafika, który mógłby powiększyć troszkę miasto i dodać kilka innych rzeczy. W międzyczasie póki nie mamy mapy Khorinis rozpoczniemy pracę nad questami w Górniczej Dolinie jak i rozbudowywaniem mechanik, które nie wymagają powiększonej mapy tzn.
- Gotowanie
- Kowalstwo
- Sprint ( Stamina )
- Questy dla npc, które są już w podstawce.
- I kilka innych małych mechanik.
 
Nie ważne, że idziesz powoli. Ważne, że idziesz do przodu

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mod upadł. Simon, możesz zaliczyć do porzuconych.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Z tego co pamiętam to członkiem drużyny nie jesteś, więc dobrze by było, jakby to szefostwo się określiło.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Prawda, ale się o tym dowiedziałem zatem oznajmiam jako ogłoszenie. Możesz tak to zinterpretować jak chcesz.
 

Emu

Emu

Użytkownicy
posty3
Propsy1
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jako jeden z „członków” ekipy mogę potwierdzić ze upadł, nie wiem czy autor jeszcze pamięta o założonym temacie na Themodders i czy pojawi się bardziej oficjalne info.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry