Zablokowanie kobiecych pancerzy 1347 2

O temacie

Autor Neck

Zaczęty 23.11.2021 roku

Wyświetleń 1347

Odpowiedzi 2

Neck

Neck

Użytkownicy
posty81
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witajcie, potrzebuję zablokować możliwość ubierania kobiecych pancerzy jeśli gra się mężczyzną czyli np aby przy próbie ubrania kobiecego pancerza wyskakiwał komunikat "Ten pancerz jest przeznaczony dla kobiety" i pancerz się zdejmował ale nie wiem do końca jak to osiągnąć, podejrzewam że musiałbym wykorzystać tutaj funkcje "on_equip" oraz "on_unequip" tylko nie wiem jak to zrobić żeby był brany model ciała pod uwagę przy ubieraniu pancerza, mógłby ktoś mi ktoś z tym pomóc i objaśnić?
 

Czudak

Czudak

Użytkownicy
posty141
Propsy60
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Dokładnie tak jak napisałeś: wykorzystać musisz funkcję on_equip. Właściwie ta wystarczy.

W skryptach masz już AIV_GENDER dla MALE i FEMALE.

Więc używasz tego aivara jako warunku do założenia w tych powyższych funkcjach dla tych pancerzy, które chcesz żeby były na wyłączność dla samic (poprzez self.aivar[AIV_GENDER] == FEMALE) i żaden BN z tym aivarem ustawionym na MALE (wliczając postać gracza) nawet takiego czegoś nie założy, więc nie będziesz musiał się bawić w jakieś ustawianie modeli ciała ponownie i używanie on_unequip.

Dodaj printa/printscreena jak chcesz jeszcze gracza powiadomić, że nie da się tego czegoś założyć i zostajesz zwycięzcą, hehe.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
A to do moda do Gothica czy GMP? Jak do moda do Gothica to zbędne zabezpieczenie, przecież wystarczy nie dać możliwości zdobyć/zakupić graczowi żeńskiego pancerza, tak samo jak w oryginale. I tyle.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry