Crashujący się spacer 1342 5

O temacie

Autor lord cebuli

Zaczęty 31.08.2021 roku

Wyświetleń 1342

Odpowiedzi 5

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy

lord cebuli

Crashujący się spacer
2021-08-31, 12:42(Ostatnia zmiana: 2021-08-31, 12:55)
Witam
Otóż od ostatniego parsowania skryptów spacer ciągle się crashuje podczas uruchamiania (access violation). Nic nie było zmieniane i grzebane, po prostu sam z siebie się crashuje. Restarty kompa, tryby zgodności, itp. były już sprawdzone. Czy ktoś ma pojęcie jak to naprawić?
Edit: ten sam .exe spacera działa perfekcyjnie w innym katalogu gothica. Co trzeba zmienić/wywalić by działało?
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie polecam parsować skryptów w spacerze.
Co do tego że nie działa albo zadziałało w innym katalogu to nie wiem. Ten program żyje swoim życiem.
Polecam sprawdzić spacer .NET.
 

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
To ma związek z wpisami w rejestrze. Jak wyczyścisz wszystkie informacje o "Spacer2.exe", to powinno naprawić ci problem. Jak masz pięć Gothiców, a w kazdym "to samo" exe, to i tak każde takie uruchomienie tworzy i/lub modyfikuje wpisy do rejestru przypisane do danej ścieżki.

Poza tym istotny jest też komunikat Access Violation. Jeśli w jednym Gothicu crashuje, a w drugim nie, to być może w tym pierwszym czegoś brakuje. Spacer potrzebuje animacji (przed wczytaniem świata), tekstur (tutaj głownie czcionka, nie jestem pewien, w którym momencie wywali błąd) oraz Meshes, jeśli zSkyDome masz ustawione na 1.

PS. Jeśli masz Meshes.vdf.disabled (lub którykolwiek ważny vdf) i nie masz plików w _work/data, to wtedy wywali ten błąd.

lord cebuli

lord cebuli

Użytkownicy
posty23
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Koniec końców okazało się, że zepsuł się gothic.dat i to on odpowiadał za crashe.


Można zamknąć wątek
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Dlatego nie parsuje się skryptów Spacerem mimo iż ma taką funkcję
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry