1. Zależy o jakim świecie mowa. Jeśli chcesz mieć któryś z oryginalnych światów z G1, ale z nowymi NPC, to musisz mieć po prostu wyczyszczony plik Startup.d, w którym są wywoływane pojawienia się oryginalnych NPC + oczywiście najlepiej mieć też czyste skrypty dla porządku. Jeśli mowa o nowym świecie, to wystarczy, że dopiszesz sobie w Startup.d nową nazwę świata, a potem wywołania NPC. Musisz oczywiście skompilować skrypty po wprowadzeniu zmian, żeby zobaczyć różnicę w grze.
2. Problem z brakiem polskich znaków występuje wtedy, gdy masz inne kodowanie niż być powinno - ustaw Windows 1250 (format > zestaw znaków > środkowoeuropejski, na przykładzie notepada++). Nazwę wyświetlaną twojej postaci możesz zrobić albo na zasadzie wykorzystania jakiejś stałej, co jest przydatne w przypadku powtarzalnych np. bezimiennych "Strażnik" lub w taki sposób, jak ma reszta NPC imiennych, czyli:
Bezimienny NPC:
name = GARDLIST;
Imienny NPC:
name = "Bernard";
Co do zapisywania zmian - zmiany powinny zapisać się już po skompilowaniu skryptów, więc o ile później nie uruchamiasz zwykłej gry (GothicGame, w którym są skompilowane skrypty), to powinno wszystko działać.
3. Musisz dodać warunek sprawdzający, czy minął jeden dzień, to chyba było coś w stylu Wld_GetDay, ale nie pamiętam dokładnie, też nie moduję G1, ale wydaje mi się, że istnieje (w G2 na pewno).
4. Długość wyświetlania kwestii zależy od tego, jak długie jest nagranie - w przypadku, gdy je masz (dubbing). O innych przypadkach nie piszę, bo odniosłeś się jedynie do opcji dialogów z dubbingiem.
5. Normalnie. Wystarczy, że będziesz miał video w formacie bik, a następnie je podmienisz. Jeśli chcesz identyczną nazwę, to po prostu zamień za oryginalne. Jeśli chcesz o innej nazwie, to musisz już zmodyfikować o w skryptach, biorąc też pod uwagę, że jak zrobisz podfoldery, to musisz to uwzględnić w ścieżce w skryptach. Rozdziały zmieniasz w taki sam sposób - informacje w skryptach (jak np. ich nazwy), a grafiki to kwestia podmianki.
6. No tak, przecież Gothic bez takich możliwości byłby pozbawiony jakichkolwiek konsekwencji w wyborach, których co prawda nie ma dużo, ale jednak można je w nim znaleźć. Tutaj po prostu możesz sprawdzić, czy mięso, które przyniosłeś, jest tym, którego oczekuje zleceniodawca. Jeśli dobrze rozumiem zadanie, to w warunku umożliwiającym odpalenie w ogóle tego dialogu dodaj sprawdzenie, czy masz item nr 1 (poprawne mięso) LUB item nr 2 (niepoprawne mięso). A w dialogu dodaj warunek, że jeśli mamy poprawne mięso, to leci dobrze dialog, a jeśli nie, to ten drugi. To nic trudnego. Przeanalizuj oryginalne skrypty, to wszystko.