[G2NK] Mastys L'Hiver Edition v1.6.4 PL 49085 108

O temacie

Autor Zipperiusz

Zaczęty 10.12.2020 roku

Wyświetleń 49085

Odpowiedzi 108

R.Loos

R.Loos

Użytkownicy
posty373
Propsy66
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dobra sam wszystko sprawdziłem, więc opiszę dla innych na przyszłość jeśli kogoś to będzie ciekawiło.
Osobiście nie zauważam konieczności posiadania 140 siły idąc do Jarkendaru (poza możliwością założenia tarczy łowców smoków, którą kradniemy ognistemu smokowi), co nie zmienia faktu, że warto je mieć bo w tedy ta kraina idzie z górki. Według opisu moda Jarkendar już nie miał dostarczyć łatwo dużych ilości expa, a dalej dostarcza, może niewiele mniej.

Jak zdobyć te 140 siły:
10 - tyle siły bazowej, wiadomo
45 - tyle siły trzeba koniecznie się nauczyć na co idzie 70 PN
36 - tyle siły otrzymujemy z 12 mikstur: 10 smoczych korzeni (2 na nowych terenach, brak 1 przy Erolu), 1 misktura od Zurisa, 1 ze statku paladynów. Na miksturę siły i leczenia, których trzeba wyuczyć się wcześniej, trzeba wydać 27 PN
15 - tyle siły otrzymujemy z kapliczki Innosa, potrzeba 7500 złota
3 (lub 2) - tyle siły otrzymujemy z gulaszy Thelki najemnikiem (lub strażnikiem)
1 - tyle siły otrzymujemy od Erola jeśli oddamy mu 3 stare kamienne tablice
1 - tyle siły otrzymujemy ze zjedzenia 25 jabłek (konieczne gdy gramy strażnikiem i mamy tylko 2 gulasze!)
3 - tyle siły otrzymujemy z pierścienia siły - nad jaskinią z orkiem koło miasta
10 - tyle siły otrzymujemy z amuletu siły - tu niestety albo kupujemy za 1k, albo bugujemy ścianę u złodziei w kanałach, albo zabijamy Jespera przy pierwszej okazji ale nie nauczymy się akrobatyki.
10 - tyle siły otrzymujemy za pas siły - do kupienia w zamku w GD. Uwaga: jeśli go nie kupimy to zostaje nam pas 5 siły i trzeba jeszcze 10 pn wydać dodatkowo na naukę siły!
7 - tyle siły otrzymujemy ze średniej zbroi najemnika myrtany którą oczywiście wykuwamy ale potrzeba 10 PN na naukę kowalstwa i 15 PN na nauke płatnerstwa
W sumie wychodzi 140-141 siły za 122 PN. W międzyczasie dobrze by było wydać 15 PN na zdolności złodziejskie, 5 PN na skóry, 3 PN na wydzieranie mięsa i tłuszczu, oraz z 70 PN na umiejętność walki bronią, a to przy uwzględnieniu, że mamy darmowe 6 PN (po 3 PN: Daron i Czarny Troll) to wymaga 21 lvl.
 

 
Pół litra na dwóch jest dobre kiedy jedna osoba nie pije

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Nigdy nie mówiłem ze to konieczność, chodzi o fakt tarczy ze tyle wymaga i tyle miec łatwo możemy co znacząco ułatwia grę a L'hiver to jednak jest mod trudnosciowy.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

R.Loos

R.Loos

Użytkownicy
posty373
Propsy66
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To prawda, od zdobycia tej siły i w miarę konkretnego % walki 1h, to ta gra szła mocno z górki.
Tej tarczy w jarkendarze nawet nie założyłem na żadną walkę :D nie widziałem potrzeby posiadania dodatkowej obrony kosztem psucia sobie najlepszej animacji 1h, a i te -15% na tym etapie to było jeszcze dużo.
Osobiście tarczę założyłem dopiero w 4R przy wykuciu pawęży, ale musze tu dodać, że o ile w 2r wyczyściłem khorinis i jarka, to GD zrobiłem tylko ile konieczne dla Głównej fabuły i wyprowadzenia Diego, reszta czyszczenia czekała na Siewcę i właśnie pawęż (która rzeczywiście wymiata). Co ciekawe nawet Lorda Amortha (od którego zacząłem 4R) biłem bez tarczy i został pokonany z zaskakującą łatwością. Mam wrażenie, że da się grę spokojnie przejść 1h bez tarczy.

Mod bardzo fajny, bardzo przyjemnie mi się grało. Jak wyżej wspomniane, po osiągnieciu opisanej siły gra przestaje być szczególnie trudna. Zakończyłem grę bez spuszczania się o każdy punkt doświadczenia, mając 55 lvl, 256 siły 100% 1h mając założoną Pawęż (tu się okropnie bugują procenty przy jej ściąganiu, trzeba uważać) i z 1350 życia.
Smutne, że modyfikacja, która wymaga choć ciut od gracza cieszy się zerowym zainteresowaniem, a wersja która się sama przechodzi (pseudo lhiver 2.0) ma tysiące graczy, ale to tak jest w każdej dziedzinie życia :D
Ja bardzo polecam.
 
Pół litra na dwóch jest dobre kiedy jedna osoba nie pije

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To prawda, od zdobycia tej siły i w miarę konkretnego % walki 1h, to ta gra szła mocno z górki.
Tej tarczy w jarkendarze nawet nie założyłem na żadną walkę :D nie widziałem potrzeby posiadania dodatkowej obrony kosztem psucia sobie najlepszej animacji 1h, a i te -15% na tym etapie to było jeszcze dużo.
Osobiście tarczę założyłem dopiero w 4R przy wykuciu pawęży, ale musze tu dodać, że o ile w 2r wyczyściłem khorinis i jarka, to GD zrobiłem tylko ile konieczne dla Głównej fabuły i wyprowadzenia Diego, reszta czyszczenia czekała na Siewcę i właśnie pawęż (która rzeczywiście wymiata). Co ciekawe nawet Lorda Amortha (od którego zacząłem 4R) biłem bez tarczy i został pokonany z zaskakującą łatwością. Mam wrażenie, że da się grę spokojnie przejść 1h bez tarczy.

Mod bardzo fajny, bardzo przyjemnie mi się grało. Jak wyżej wspomniane, po osiągnieciu opisanej siły gra przestaje być szczególnie trudna. Zakończyłem grę bez spuszczania się o każdy punkt doświadczenia, mając 55 lvl, 256 siły 100% 1h mając założoną Pawęż (tu się okropnie bugują procenty przy jej ściąganiu, trzeba uważać) i z 1350 życia.
Smutne, że modyfikacja, która wymaga choć ciut od gracza cieszy się zerowym zainteresowaniem, a wersja która się sama przechodzi (pseudo lhiver 2.0) ma tysiące graczy, ale to tak jest w każdej dziedzinie życia :D
Ja bardzo polecam.

Zgadzam się, aktualnie ta wersja L'Hiver'a to jedna z najlepszych modyfikacji do G2NK.
Polecam i mam nadzieję, że ten modzik zyska na popularności bo na to zasługuje.
 

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Siema,
mam problem z odpaleniem g2nk na pełnym ekranie. Mam zainstalowanego system packa 1.8, borderless fulscreen fix, w gothic.ini pozycje odpowiedzialne za pełny ekran zmienione z 0 na 1, a w dalszym ciągu odpala mi grę w oknie. Jakieś rady? Może jakiś nowszy system pack, lub inny patch jest potrzebny?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Przede wszystkim nie wiem, czemu instalujesz SP i potem jakiś gówniany fix. Do samego grania najlepiej zainstalować Uniona, natomiast zmiana rozdzielczości może pomóc.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Chodzi o [ZenGine] Union?
Zainstalowałem fixa, bo google mi podpowiedziało, że to pomaga naprawić możliwość odpalenia fullscreena, u mnie nie pomogło.
SP odinstalować? Czy Union nadpisze pliki i będzie git?

@EDIT
Po ustawieniu rozdzielczości na maksymalną faktycznie uzyskałem efekt fullscreena.

Żeby nie tworzyć nowego tematu - odpaliłem L'Hivera, ale w grze nie wyświetla mi w ogóle tarcz (animacja walki jest, statystyki się zwiększają, ale nie widać modeli).

Na dwóch komputerach mam ten sam problem: zainstalowałem g2nk->sp 1.8->fix->l'hiver 1.6.4 PL, ale brak wyświetlających się modeli tarcz się powtarza.

Co może być przyczyną? Odinstalować wszystko, zainstalować czystego g2nk, wgrać union, potem jeszcze raz l'hivera?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Na pewno dobrze, by było od tego zacząć i przestać bawić się w jakiekolwiek fixy.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Zainstalowałem czystego g2nk, pobrałem LH z linku z tego tematu:
http://themodders.org/index.php?topic=31815.0
Nic innego nie instalowałem i nadal brak modeli tarcz, jakieś pomysły?

@EDIT
jak coś to w SystemPack.ini mam ustawione EnableShields = 1.
 

Matiszp

Matiszp

Użytkownicy
Bisacodyl
posty10
Propsy7
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Bisacodyl
Zainstalowałem czystego g2nk, pobrałem LH z linku z tego tematu:
http://themodders.org/index.php?topic=31815.0
Nic innego nie instalowałem i nadal brak modeli tarcz, jakieś pomysły?

@EDIT
jak coś to w SystemPack.ini mam ustawione EnableShields = 1.

Spoiler
#1 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z patchami do folderu z grą.
Paczka zawiera wszystkie pliki do poprawnego działania gry, są to: Player Kit 2.8, System Pack 1.9 oraz Union 1.0h

#2 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z modyfikacją L'Hiver do folderu z grą.

Kolejne dwa kroki są opcjonalne, na ten moment można już grać w modyfikację. Grę należy uruchomić poprzez GothicStarter.exe i wybrać modyfikację L'Hiver.

#3 - Jeśli chcesz zainstalować DirectX 11 - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum z DX11 do folderu z grą.

#4 - Jeśli chcesz używać dodatkowych funkcji pakietu Union takich jak QuickLoot czy QuickSave - Otwórz plik SystemPack.ini znajdujący się w folderze System i wyszukaj linijkę PluginList a następnie dodaj wartość G2_NR_Plugin.dll po znaku równości.
Zainstalowałeś z tego linku, ale czy zastosowałeś się do instrukcji? :hmmm:
 
Splash zajmuje się multiplayerami do Gothica. Nie przestawajcie zawracać mu tym głowy.

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Zainstalowałem czystego g2nk, pobrałem LH z linku z tego tematu:
http://themodders.org/index.php?topic=31815.0
Nic innego nie instalowałem i nadal brak modeli tarcz, jakieś pomysły?

@EDIT
jak coś to w SystemPack.ini mam ustawione EnableShields = 1.

Spoiler
#1 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z patchami do folderu z grą.
Paczka zawiera wszystkie pliki do poprawnego działania gry, są to: Player Kit 2.8, System Pack 1.9 oraz Union 1.0h

#2 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z modyfikacją L'Hiver do folderu z grą.

Kolejne dwa kroki są opcjonalne, na ten moment można już grać w modyfikację. Grę należy uruchomić poprzez GothicStarter.exe i wybrać modyfikację L'Hiver.

#3 - Jeśli chcesz zainstalować DirectX 11 - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum z DX11 do folderu z grą.

#4 - Jeśli chcesz używać dodatkowych funkcji pakietu Union takich jak QuickLoot czy QuickSave - Otwórz plik SystemPack.ini znajdujący się w folderze System i wyszukaj linijkę PluginList a następnie dodaj wartość G2_NR_Plugin.dll po znaku równości.
Zainstalowałeś z tego linku, ale czy zastosowałeś się do instrukcji? :hmmm:

Szczerze? Czytałem tę notkę, ale nie byłem w stanie zweryfikować które z plików to patche, a które modyfikacja, więc przy rozpakowywaniu wskazałem po prostu ścieżkę do Gothica II. Po rozpakowaniu pojawiają się trzy foldery:
- _work,
- Data,
- System.
Czy serio kolejność rozpakowania ma tak duże znaczenie? W jakiej kolejności powinienem to rozpakować?

@EDIT
Jestem ślepy, nie zauważyłem, że na gdrive są dwie pozycje do ściągnięcia (patche w osobnej zakładce). Nadpisałem to co miałem plikami z patcha, jeszcze raz rozpakowałem LH i teraz śmiga, dzięki za pomoc, sam z siebie bym pewnie już nie wrócił do plików spod linku.
 

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Siema, szukam rozwiązania problemu, może ktoś miał podobny - po rozmowie z Krukiem wywala mi błąd Access Violation, a następnie komunikat 'not found hum_body_naked0.asc'. Do momentu walki z Krukiem ani razu żaden błąd się nie pojawił. Czy przyczyną może być brak w/w pliku?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jak nie grasz z Dx to  kruk będzie ci wywalał grę, no niestety na ta chwile i ten segment gry dx jest wymogiem
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Mam DX12, czy wymagana jest jakaś starsza wersja?
 

frN

frN

Użytkownicy
posty48
Propsy24
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam DX12, czy wymagana jest jakaś starsza wersja?
@Tizgar raczej miał na myśli moda DX11 do gothica: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11
 

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Mam DX12, czy wymagana jest jakaś starsza wersja?
@Tizgar raczej miał na myśli moda DX11 do gothica: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11

Plików jest masa, a instalacja tego wygląda dosyć skomplikowanie, jest gdzieś na forum instrukcja?
 

frN

frN

Użytkownicy
posty48
Propsy24
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam DX12, czy wymagana jest jakaś starsza wersja?
@Tizgar raczej miał na myśli moda DX11 do gothica: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11

Plików jest masa, a instalacja tego wygląda dosyć skomplikowanie, jest gdzieś na forum instrukcja?

Pobierasz najnowszą wersję paczki: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11/releases/download/v17.8-dev8/GD3D11-17.8-dev8.zip
I zawartość trzeba wypakować do folderu System gothica.
 

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Mam DX12, czy wymagana jest jakaś starsza wersja?
@Tizgar raczej miał na myśli moda DX11 do gothica: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11

Plików jest masa, a instalacja tego wygląda dosyć skomplikowanie, jest gdzieś na forum instrukcja?

Pobierasz najnowszą wersję paczki: https://github.com/SaiyansKing/GD3D11/releases/download/v17.8-dev8/GD3D11-17.8-dev8.zip
I zawartość trzeba wypakować do folderu System gothica.

Rozumiem, że to wymaga DX11? Bo po wypakowaniu i uruchomieniu gry wyskakuje błąd 'GD3D11 renderer couldn't be loaded. Access Denied(0x7)e'. Gra mimo wszystko się odpala, ale błąd z Krukiem pozostaje.

Post połączony: 2022-09-25, 13:26
Pobrałem GD3D11 z innego źródła, zainstalowałem i przy uruchamianiu pojawia mi się błąd:
https://ibb.co/nLxjnSW
L'Hivera pobierałem z serafisa, tamtejsza paczka zawiera union oraz system pack, więc skąd taki błąd? Ciekawostka, że pomimo tego błędu gra się odpala, bug z wywaleniem do pulpitu po dialogu z Krukiem zniknął, ale pojawiły się okropne lagi, niezależnie od ustawień graficznych (obrót kamerą zajmuje dużo czasu, wyciągnięcie broni podobnie, itp., generalnie cała gra zacina).

@EDIT
Na najniższych ustawieniach graficznych działa, mimo wyskakującego po odpaleniu błędu z powyższego screena. Zrobię po prostu tak, że na czas walki zainstaluję ten GD3D11, a po walce wrócę do pierwotnego stanu.
Na tę chwilę jednak nie jestem w stanie pokonać Kruka - stąd kolejne pytanie, z innej beczki - jakieś podpowiedzi, jak walczyć z Krukiem?
 

Nygus

Nygus

Użytkownicy
posty132
Propsy14
  • Użytkownicy
Kolejne pytanie, tym razem w kwestii rozgrywki - jak to jest z płatnerstwem? W drugim rozdziale Carl nauczył mnie podstaw, dzięki czemu wykułem średni pancerz najemnika Myrtany. Od tego momentu cały czas posiada opcję dialogową, żeby dalej mnie uczyć, jednak po jej wybraniu mówi tylko, że jeżeli mam wystarczająco dużo doświadczenia, to mnie nauczy (w asortymencie podczas handlu posiada szkic ciężkiego pancerza najemnika Myrtany). Wbiłem 36 lvl, 100 wolnych PN, a on dalej nie uczy. Przeszedłem więc do 3ciego rozdziału, bo uznałem, że to może stanowić barierę, jednak w dalszym ciągu po wybraniu opcji dialogowej nt. nauki płatnerstwa jest tylko gadka o tym, że może mnie nauczyć, jeżeli mam odpowiednio dużo doświadczenia. Trochę czytałem o modzie przed rozpoczęciem rozgrywki i szczerze powiedziawszy, myślałem, że tych pancerzy i broni będzie więcej, że te kowalstwo i płatnerstwo jest fajnie rozbudowane. A póki co jest do stworzenia jeden pancerz na 3 rozdziały, 0 ulepszeń, kowalstwo też ubogie, bo najlepsza broń z magicznej rudy, jaką uczy Bennet jest słabsza od broni, którą walczyłem w 1szym rozdziale. Na jakim etapie gry będą odblokowane lepsze pancerze (ciężki najemnika Myrtany, z czarnej rudy)? I czy inwestycja w obróbkę broni z rudy się opłaci?
 

frN

frN

Użytkownicy
posty48
Propsy24
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ostatniego poziomu płatnerstwa uczy w 4 rozdziale dopiero i będziesz mógł wtedy zrobić ciężki pancerz myśliwego/ciężki pancerz myrtańskiego najemnika. Dodatkowo jak już się nauczysz płatnerstwa na poziomie Ekspert, to przeczytaniu notki z almanachu w piwnicy klasztoru będziesz mógł ulepszyć pancerz paladyna/łowcy smoków.
Na ten moment powinieneś być w stanie stworzyć średnie pancerze myśliwego/myrtańskiego najemnika. W skryptach widzę, że miała się pojawić możliwość stworzenia tych pancerzy w formie lekkiej, istnieją notki, które tego uczą (można je przywołać tylko kodami), ale samych zbroi chyba nie ma w ogóle dodanych nawet.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry