[G1] Dolina Zombie v2.2 EWOLUCJA 151662 398

O temacie

Autor OrtegaX

Zaczęty 16.12.2019 roku

Wyświetleń 151662

Odpowiedzi 398

Ertix

Ertix

Użytkownicy
posty9
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przeszedłem grę i jest to zdecydowanie jedna z bardziej oryginalnych modyfikacji, nawet jak od początku miałem parcie by zabijać te zombie ile wlezie to w końcu się znużyłem i już grałem w myśl autora "unikaj" xD

Wiem że parę bugów już tu było wypisywanych, z góry przepraszam jeśli je powtórze : )

Lista bugów:
Spoiler
-Za cholerę nie szło użyć kradzieży kieszonkowej na Bloodwynie (byłem już po rozmowie z Siekaczem że mam to zrobić), fakt że siedzi na stołku to uniemożliwiał czy coś...
-Postacie które nam towarzyszą często się zacinają po drodze - kilka razy musiałem użyć konsoli by przestały wbiegać w ścianę jak było chociażby w przypadku tego myśliwego w kanionie trolli (ale to raczej bolączka samego gothica niż autora)
-To w sumie nie bug, ale miałem problem by wgl móc porozmawiać z Lesterem bo zwyczajnie ginął zabity przez zombie zanim do niego mogłem podejść (może warto rozważyć zapewnienie mu bezpieczniejszej okolicy lub dać mu jakiś odczuwalny power up)
-Kontynuując wątek Lestera, gdy się rozdzieliliśmy i ja poszedłem walczyć z mnichami, to gdy poszedłem do biblioteki leżał już jako trup za zamkniętymi drzwiami (czyli pewnie gdzieś zginął po drodze, patrz punkt wyżej)
-Bardzo często bugowała się muzyczka że jesteśmy targetem jakiegoś zombie, mimo że nie było żadnego w okolicy i pomagał dopiero restart gry (loadingi nic nie dawały) - po jakimś czasie idzie się przyzwyczaić, ale już zawsze będą zrażony do tego tła muzycznego ;..;
-W mieście orków jedna z elit powinna mieć klucz do skrzyni z najlepszym pancerzem, u mnie go nie miał i już do końca grałem w zbroi paladyna

Gra jest świetna, czuje się cały czas klimat że to apokalipsa zombie, główny bohater też jest raczej sympatyczny, świetnie pokazane zupełnie inne oblicze Gomeza, Xardasa poniekąd też. Na pewno jest to mod wart polecenia fanom Gothica, chociażby jako ciekawostka.
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Dziękuję za opinie, wszystkie wymienione przez ciebie błędy są już naprawione ;)

Frederick

Frederick

Użytkownicy
posty9
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Udało mi się, ukończyłem Dolinę Zombie. Dziękuje OrtegoX za tą świetną przygodę.
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Witam. Mam dwa pytania.

1. Czy jest jakaś komenda na bagienne ziele jako lekarstwo, którego potrzebuje mag ognia ? W chacie nowicjusza w SO zielska nie było, a więc wnioskuję, że miał je trup. Niestety nie przeszukałem go.

2. Opłaca się biegać po lesie w okolicy Obozu Bractwa ? W sensie, czy jest tam ktoś lub coś ciekawego ? A może fabuła nas tam poprowadzi ? Aktualnie jestem w zadaniu Bunt na Zamku, ale do tej pory nikt nas nie posłał w tamte okolice kolonii.
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Właśnie udało mi się ukończyć Dolinę Zombie i chciałbym się podzielić z @OrtegaX paroma spostrzeżeniami. Może najpierw zacznę od plusów:

+ Pomysł na moda - Nie wiem jak wy, ale ja bardzo czekałem ( 10 lat temu ) na moda, który przedstawi nam fabułę z żywymi trupami.
+ Świetne dźwięki / muzyka. Uważam, że zostały odpowiednio dobrane.
+ Ogromny plus za rodzaje nieumarłych. Widać, że w tej kwestii autor się postarał.
+ Ogólny klimat. Kolonia Karna stała się bardzo niebezpiecznym miejscem i to czuć na każdym kroku.
+ Nowa broń - włócznie / halabardy.
+ Przerobione miejsca w kolonii. Stary Obóz ( zewnętrzny pierścień ) wygląda zacnie.

Teraz chciałbym przejść do minusów i zwrócić uwagę autorowi moda, co wypadałoby zmienić.
- Dialogi, dialogi i jeszcze raz dialogi. Uważam, że większość z nich powinna zostać napisana od nowa. Powinno się je czytać z zaciekawieniem, a tymczasem są takie.. Proste. Jakby pisał je gimnazjalista. Oczywiście nie wszystkie, ale większość tak.
- Dubbing. Gomez, Xardas, Hector ( i paru innych postaci ) miało Dobry głos, ale nie można tego powiedzieć o reszcie. A sam bohater ? Cóż.. Można się przyzwyczaić.
- Skazańcy. Rany boskie.. Jak mnie to wkurzało. @OrtegaX - mamy tutaj do czynienia ze skazańcami. Okej - zapanowała epidemia i stali się trochę bardziej '' potulni ", ale to wciąż skazańcy. Mordercy, gwałciciele, złodzieje i cwaniaki. Nie może być tak, że strażnik z SO podchodzi do głównego bohatera i go zagaduje będąc jednocześnie miłym i sympatycznym gościem. Powinniśmy mieć poczucie, że w każdej chwili możemy dostać po mordzie, a reszta rzuci się na nas i z chęcią zabrania jedzenia.

Podobnie jest z samym Gomezem. Serio ? Gomez nawrócony ? Przypominam, że to on jest odpowiedzialny za bunt. To bezlitosny, zapatrzony tylko w siebie morderca, który powinien '' wykorzystywać " Bragusa, a nie go prosić. Ktoś taki jak Gomez nie patrzy z politowaniem i troską na swoich ludzi. On jedynie chce osiągnąć własny cel. Powinny być z nim poprawione dialogu, a on sam pokazany jako tyran, którego nic nie interesuje prócz załagodzenia całej sytuacji i wznowienia wydobycia rudy, aby móc pertraktować z królem.

- Zadania poboczne. Są one raczej proste i polegają na zasadzie  " przynieś, podaj, pozamiataj ".
- Nie Dolina Zombie a Dolina Umarłych. Zombie jakoś mi nie pasuje do świata Gothica. Ocaleni powinni je nazywać Nieumarłymi / Sztywnymi itp.
- Imiona niektórych postaci powinny zostać zmienione na te bardziej Gothicowe. Daniel, Fabian itd.
- Bragus po wparowaniu do zamku nie powinien przechwalać się Gomezowi swoimi umiejętnościami bojowymi. Chyba zapomniał do jakiego miejsca trafił.
- Ekspedycja króla. Hm.. nagle przybiega do nich gość w zbroi paladyna, a oni nic sobie z tym nie robią. Powinniśmy stopniowo zdobyć ich zaufanie. W końcu mają oni do czynienia z kolejną szumowiną.
- Powinno być troszkę więcej ocalałych. Np. nie zostało wyjaśnione, co takiego stało się z magami wody z NO. Albo Guru. ( Prócz Kaloma oczywiście ). W jaki sposób zginęli lub może dokąd uciekli.
- Pasek stresu po wczytaniu gry znów jest zerowy.
- Bagienne Ziele w początkowym zadaniu od maga ognia powinno znajdować się w skrzyni.

Z całą pewnością jest więcej plusów jak i minusów, ale jak już ukończyłem grę, to połowa wyleciała mi z głowy. Tak czy siak dziękuje autorowi moda, osobom odpowiedzialnym za Dubbing, że nad nim pracowali. Grało mi się przyjemnie i nie był to czas stracony. Fajnie, jakby Ortega zechciał naprawić niektóre błędy i wypuścić kolejną wersję moda. Ja z pewnością bym zagrał :)
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Dziękuję za opinie, nad nową wersją pracuję od 2/3 miesięcy i niedługo powinna wyjść.
Co do twoich uwag:
-Dialogi serio bym chciał zmienić ale są już nagrane pliki dźwiękowe do nich i serio kolejny rok pracy ( uwierz, praca nad dubbingiem to masakra ) więc z uwagi na dubbing zostaną takie.
-Akurat "nawrócenie" Gomeza było chwalone, ale rozumiem, że mogło się tobie nie podobać.
-Dolina Nieumarłych tak średnio brzmi.

-Bagienne ziele poprawione
-Stres już nie znika po wczytaniu
-Więcej ocalałych, obecnie to ciężko dać jakichś magów wody czy Guru, ale może kiedyś z kolejnym patchem dodam.

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Najważniejsze, że wciąż pracujesz nad DZ. Właśnie - obawiałem się, że prace zostały rozpoczęte nad dubbingiem i będzie nikła szansa na zmianę dialogów. Cóż.. Trudno. Może w przyszłości uda się coś zrobić pod tym kontem - się zobaczymy.

Z jednej strony to ciekawa sprawa z Gomezem i jego nawróceniem, ale z drugiej.. No, tak jak pisałem. Według mnie to nie ten typ człowieka, który łatwo zmienia przekonania. Nawet w obliczu katastrofy i śmierci.

Bardzo mnie cieszy, że pojawią się nowi Ocaleni. Z pewnością da to motywację, do ponownego przejścia moda.

Po mojemu, to twój projekt powinien być wciąż rozwijany. Jakby wypuszczać po pewnym czasie kolejne aktualizacje / poprawki i nową zawartość to otrzymalibyśmy jedną z najlepszych pozycji do ogrania na platformie G1.

Swoją drogą, przejście moda zajęło mi 25 godzin. Natomiast Spine naliczył aż 33. To pokazuje, że jest co robić. 

 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Wydałem właśnie obszernego patcha do moda, zapraszam na stronę tytułową do zapoznania się ze wszystkim :)

Mattzio

Mattzio

Użytkownicy
posty14
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dałoby radę na inny serwis wrzucić modyfikację? albo na torrenty? bo mi z mediafire ledwo 80kb/s utrzymuje i nie widzi mnie się zbytnio czekać 6h na pobranie
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Zaraz postaram się wrzucić

Post połączony: 2020-12-29, 15:34
Mod wrzucony również na mega.nz

Sznifer

Sznifer

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hey czy moge pic potki stale odrazu czy musze sie wstrzymywac bo progi punktowe ?
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Hey czy moge pic potki stale odrazu czy musze sie wstrzymywac bo progi punktowe ?
Próg zwiększony do 400 :D
ładuj ile wlezie, i rośliny typu słoneczne ziele czy błękitny szczaw to samo

Sznifer

Sznifer

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem czy ktoś mówił o tym bugu ale jest cos takiego aby pozbyć się stresu jak go masz za dużo nawet podczas walki (zajmuje troszkę czasu) klikacie albo N (quest log/dzennik) albo B (statystyki postaci ) i czekacie jakaś chwilkę kiedy odpalzujecie macie zmniejszoną  ilość stresu.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
@OrtegaX niech Cie szlag trafi z tymi scierwojadami... gdzie tego przywodcy grupy ma sie zalaczyc dialog? Bo latam z nim i reszta po tej jaskini i nic, nie moge ich zostawić...
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Hatapon

Hatapon

Użytkownicy
posty159
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy zaklecie 4 kręgu s ogóle działa? Nie da się nic stargetowac ani samemu namierzyć tą śmieszna pirokinezą
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Gdzie jest Kruk? Bartholo wysłal mnie na poszukiwania do starej cytadeli, ale tam są tylko zwloki straznikow i orkowie, nic wiecej
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Gdzie jest Kruk? Bartholo wysłal mnie na poszukiwania do starej cytadeli, ale tam są tylko zwloki straznikow i orkowie, nic wiecej
Spoiler
miecz kruka leży na samym środku cytadeli

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Tak, nei wiem jakim cudem go ominalem, ale juz znalazlem. Teraz mam inny problem, bo bugow jednak wszystkich nadal nie dalo sie wyzbyc :F Blizna po zadaniu z obozem zwiadowcow mowi, ze mamy gdzies spotkac sie przy obozie lowcow zombie... ale jakich lowcow zombie? Do tej pory nikogo takiego nie spotkalem. Malo tego, gdy ide spac i wybieram czas MISJA Z BLIZNA... on ciagle siedzi w komnacie jadalnej. Odpala sie dialog po czym dalej wcina swoja szyneczke i miesko, nic sobie nie robiac, a ja nie mam nawet pomyslu gdzie moglby byc jego waypoint z tym amuletem itd.


Dobra, oboz lowcow zombie (czyli calych DWÓCH lowcow) znalazlem kolo rzeczki, nadal jednak to nie rozwiazuje problemu z zabugowanym blizna
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Tak, nei wiem jakim cudem go ominalem, ale juz znalazlem. Teraz mam inny problem, bo bugow jednak wszystkich nadal nie dalo sie wyzbyc :F Blizna po zadaniu z obozem zwiadowcow mowi, ze mamy gdzies spotkac sie przy obozie lowcow zombie... ale jakich lowcow zombie? Do tej pory nikogo takiego nie spotkalem. Malo tego, gdy ide spac i wybieram czas MISJA Z BLIZNA... on ciagle siedzi w komnacie jadalnej. Odpala sie dialog po czym dalej wcina swoja szyneczke i miesko, nic sobie nie robiac, a ja nie mam nawet pomyslu gdzie moglby byc jego waypoint z tym amuletem itd.


Dobra, oboz lowcow zombie (czyli calych DWÓCH lowcow) znalazlem kolo rzeczki, nadal jednak to nie rozwiazuje problemu z zabugowanym blizna

Spoiler
   AI_TELEPORT(EBR_101_SCAR,"NCB1");
     Npc_ExchangeRoutine (EBR_101_SCAR, "NOC1");
Nie ma prawa zeby tam nie czekal

Hatapon

Hatapon

Użytkownicy
posty159
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kto uczy wiecznego sprintu?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry