[G1] Dolina Zombie v2.2 EWOLUCJA 151631 398

O temacie

Autor OrtegaX

Zaczęty 16.12.2019 roku

Wyświetleń 151631

Odpowiedzi 398

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Znikające modele w ekwipunku to problem Gothica na nowszych systemach

O której części Gothica mowa?
Pierwszej.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Skończyłem modyfikację.
Przejście zajeło jakieś 19h :redface:
Co do klimatu moda - jest mega. W nocy chodzić... do tego grać w nocy... bedąc samemu w pokoju... (ciagle w myśli miałem aby tylko wrócic do bezpiecznego zamku i zobaczyc spokojną morde Thorusa xD)
Naprawdę super sie bawiłem. Najlepszy mod w jaki grałem, naprawdę !
Kawał świetnej roboty wykonałeś Ortega i chwała Ci za to. Czasem zastanawiałem się jak Ty to wszystko ogarnołeś, naprawdę jestem pod ogronym wrażeniem szczegółów  i samego nakładu pracy jaki musiałeś włożyć, do stworzenia tak zajebis!@$ klimatu.
Bardzo fajnie to wszystko wyszło zwłaszcza dubbing. Wszyscy bardzo fajnie podłożyli głosu. Zwłaszcza blizna(PEQSiu brawo),siekacz,szakal, robin.
Szczegolnie chciałbym pochawalić głos głównego bohatera i końcowego bossa. Tutaj popisaliście sie z tym wszystkim .MEGA! Oprawa samej walki i ten głos... MAJSTERSZTYK!  Do teraz czuje dreszcze na plecach ! CO TO BYŁA ZA EPICKA WALKA !!! - piranha bytes powinna sie od was uczyć. Dziekuje ci ORTEGA !

 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Dziękuję  :D

Fuswown

Fuswown

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Fuswown

[G1] Dolina Zombie v2.1
#143 2020-03-23, 21:51(Ostatnia zmiana: 2020-03-24, 11:32)
Mam taki problem:
Spoiler
Wracamy z Hektorem z wyprawy do domku rybackiego po żywność, przy obozie mówi, że słychać, jak zombie atakują obóz. Trochę powalczyliśmy, a dalej już nic się nie dzieje, próbowałem powiedzieć dla Fabiana, że znaleźliśmy te ryby, ale nie ma takiej opcji dialogowej.
Zobaczyłem na Youtube'ie jak to powinno wyglądać i się okazuje, że on sam powinien do mnie zagadać, a tak się nie stało.

Dodam, że mam najnowszą wersję moda z TheModders.
 

Fuswown

Fuswown

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Fuswown

[G1] Dolina Zombie v2.1
#144 2020-03-23, 23:44(Ostatnia zmiana: 2020-03-24, 11:31)
Wie ktoś co z tym zrobić? Może trzeba odinstalować tego carnage_graphic_packa?
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Niee, to nie przez to. Nie wiem o co może chodzić. Próbowałeś restart gry?

Fuswown

Fuswown

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chyba z 3 razy, niestety nic z tego. Spróbowałem bez carnage graphic packa i nic, spróbowałem też zacząć ponownie od zadania ze staniem na warcie-i nic. Po pewnym czasie próbowałem też konsolą, ale to też nie pomogło.
 

Prokhorovoka

Prokhorovoka

Użytkownicy
posty200
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ma ktoś jakiś pomysł? Przy każdej próbie odpalenia nowej gry z menu

https://www39.zippyshare.com/v/gTcl6lAi/file.html

Mam zainstalowane w tej kolejności
system pack 1.9 (uruchomiłem grę i wyłączyłem aby potworzyły się pliki czy coś. Tak jak w instrukcji)
playerkit 1.08k
Carrige_graphic_patch
GMDK (wgrałem tylko pliki z folderu Gothic)
No i oczywiście samego moda. Do menu wejdę i usłyszę tę nową muzykę. Próba odpalenia nowej gry kończy się crashem za każdym razem.
 

Komachi

Komachi

Użytkownicy
posty271
Propsy17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Yo. Mam problem z mutantem na arenie orków.
Bije go z miecza, z kuszy, z czarów i nic. Żadnego dmg. Szukałem też jakiegoś zwoju zmniejszenia, ale nie znalazłem go nigdzie. Jak typa upierdzielić?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Potrzebujesz broni drzewcowej. Alternatywą jest silna magia inna niż ognista, ale to coś ma chyba za dużo życia, a my mamy za mało zwojów.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Komachi

Komachi

Użytkownicy
posty271
Propsy17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Potrzebujesz broni drzewcowej. Alternatywą jest silna magia inna niż ognista, ale to coś ma chyba za dużo życia, a my mamy za mało zwojów.

Oo Jao, jak miło Cie widzieć znowu.
Dzięki wielkie za odpowiedź, zaraz sie za niego zabiore.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Ale jak znajdziesz zniszczenie ożywieńca to też będzie git xd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Damianut

Damianut

Użytkownicy
posty1
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ma ktoś jakiś pomysł? Przy każdej próbie odpalenia nowej gry z menu

https://www39.zippyshare.com/v/gTcl6lAi/file.html

Mam zainstalowane w tej kolejności
system pack 1.9 (uruchomiłem grę i wyłączyłem aby potworzyły się pliki czy coś. Tak jak w instrukcji)
playerkit 1.08k
Carrige_graphic_patch
GMDK (wgrałem tylko pliki z folderu Gothic)
No i oczywiście samego moda. Do menu wejdę i usłyszę tę nową muzykę. Próba odpalenia nowej gry kończy się crashem za każdym razem.

Też miałem problemy, aż w końcu zadziałało. Ja zrobiłem tak:

.0. Odinstalowanie Gothica i usunięcie folderu, w którym był zainstalowany.
.1. Instalacja Gothic
.2. Instalacja PlayerKit: https://www.worldofgothic.de/dl/download_34.htm
.3. Instalacja GMDK: https://www.worldofgothic.de/dl/download_28.htm
.4. Nie instalowałem Carriage_graphic_patch, ponieważ psuło to grafikę i robiło crashe
.5. Instalacja System Pack 1.7. Przy wersji 1.9 miałem crashe.
.6. Instalacja MODa.
.7. Rozwiązanie problemów ze zgodnością w systemie Windows



=====     =====     =====     =====     =====

Właśnie dzisiaj przeszedłem Gothic Dolina Zombie 2.0.

Grałem 33 godziny.

Na początku gra mnie tak przerażała, że chciałem sobie odpuścić. Wpadam do Kolonii, a tu ciemno. Dobrze, że w ekwipunku były już pochodnie. Idę przed siebie, bo co niby mam robić? Byłem całkowicie bezbronny. Szedłem wzdłuż drogi, bez kombinowania, pewnie autor gry zaplanował jakąś pomoc po drodze. Przechodzę przez bramę i słyszę trzask, bałem się, że ta gra już ciągle będzie taka przerażająca.

Na szczęście wpadłem na Harraga. Na szczęście.. choć mimo to i tak się go przestraszyłem. Co on tu robi w nocy sam na ławce!? Dowiedziałem się, że mogę dostać się do jakiś ludzi w wyłomie w Zamku nad targowiskiem. Nie raz grałem w Gothic 1, więc wiedziałem, jak tam trafić.. ale nie po ciemku.

W ciągłym napięciu idę przed siebie. Ze Starego Obozu wydobywa się mgła, wchodzę a tu zombiaki. Co mam robić!? Nie mam broni! Omijam ich slalomem i staram się trafić do tego wyłomu w murze. Nie wiadomo, gdzie jeszcze mogą być zombiaki, na szczęście wchodzę na dach i jakoś tam trafiam. W końcu mam bezpieczny punkt odniesienia.

Chcę wejść na Zamek i jak zwykle w takich miejscach pojawia się Thorus. Zamiast mnie wpuścić, i się cieszyć, że widzi ludzką twarz; zleca mi do wykonania jakieś szalone zadanie. Mam wejść do magazynu Fiska i zabrać stamtąd amulet. Po kilku próbach wszedłem do jego chaty i zamknąłem za sobą drzwi. Fisk leżał w środku.. Założyłem zbroję i broń. Zorientowałem się, że mam już 15 poziom, więc nie jest tak źle.

Wykonywałem kolejne zadania i przez wiele godzin gry byłem ciągle przerażony sytuacją w Kolonii. Uznałem, że lepiej robić główne zadania fabularne, bo potem bez strachu i z łatwością poradzę sobie z zombie. Pewnie jakiś lepszy ekwipunek trafi mi się po drodze. I miałem rację.

Najdłużej wykonywanym zadaniem było szukanie.. szynek. Szczególnie dwóch ostatnich. W sumie w całej Kolonii znalazłem ich 11, wystarczyło do wykonania zadań. Gdy po kolejnych zadań zombie zaczęło pojawiać się co raz więcej, uznałem, że nie warto ich wszystkich zabijać. Jeśli stały na często uczęszczanych przeze mnie drogach, to je zabijałem. A tak to po prostu szybko się przemieszczałem, skacząc. Zombie, z wyjątkiem Zombie Łowców są naprawdę wolne.
Moje pierwsze spotkanie z Zombie Łowcą było niespodzianką... Ich szybkość ma swoje plusy, można łatwo ich lurować.

Zadania wykonywałem raz za Zamkiem, a raz w Zamku, więc miałem jak odpocząć od tego ciągłego strachu. Najbardziej mi ulżyło już blisko końca gry, gdy szedłem sprawdzić, czy do Kolonii trafił oddział paladynów. Poczułem ulgę, słysząc tę muzykę.

Co do muzyki, to najbardziej podobał mi się kawałek w Górskiej Fortecy. W innych lokacjach muzyka też była dobrze dobrana.

Z EasterEggów to wychwyciłem Janusza Korwin-Mikke, dziękującego za chleb i piwo ;p. I zastrzyk z koronawirusem ;p.

Były momenty, gry gra mnie nudziła czy nużyła; na szczęście pojawiały się co raz ciekawsze zadania, akcja się rozwijała. W pewnym momencie dialogi były żenujące, ale po pewnym czasie, były co raz bardziej znośne.

Trafiałem na tak oryginalne i przerażające sytuacje, i to tyle razy, że trudno mi ocenić; co było bardziej najbardziej przerażające. Rozwaliło mnie, jak znalazłem miecz Scattego; zamknęła się brama i rzucił się na mnie Zombie Gladiator xD. I ta muzyka z bębnami.


FINAŁ:

Mógłbym tak dalej pisać o momentach z gry. Napiszę chociaż o ostatnim, czy walce Asgarothem, czy jak mu tam. Pierwszy raz przegrałem, bo za późno odskoczyłem od demona, żeby pójść napić się mikstury. Rozwaliła mnie wypowiedź jego sługi, gdy przed nim uciekałem. Sługa pół-człowieka, pół-demona powiedział: "Biegnij, wracaj do mamusii!" xD.

Po porażce wpadłem na pewien pomysł :):). Nie poszedłem rozmawiać z Asgarothem, tylko zacząłem do niego strzelać z kuszy. Zaczął za mną biec, i zrulowałem go jak najdalej od tej jego sali. Powalił mnie na ziemię. Ocknąłem się, wypiłem potkę i poszedłem z nim porozmawiać. Kraty się zamknęły z tymi jego sługami :):), a ja zacząłem z nim walczyć jeden na jeden. W pewnym momencie się teleportował i pobiegłem wtedy do tych krat. Strzelałem do jego sług i Asgarotha zza krat. Na koniec pomógł mi nawet jego demon. Zaczął go atakować ;p. Na spokojnie, bez skakania po sali mogłem pokonać mojego Nemesis. Krata opadła. Zabiłem demona i teleportowałem się do Xardasa. Koniec gry.


PLUSY:
-to, co już wypisałem
-stworzyłeś nową jakość w Gothicu, dodając stres, ograniczał on możliwości walki; ale jednocześnie pokazywał, czy zombie jest w pobliżu
-skutecznie wykorzystałeś Gothica do stworzenia horroru
-stworzyłeś bardzo ładne bronie i łuki

MINUSY:
-to, co już wypisałem
-widać, co jest niedopracowane: brak dialogów mówionych, błędy ortograficzne
-trzeba się domyślać, w jakiej kolejności chciałeś, żeby wykonywać dane czynności, aby wykonać zadania
-większość NPC-ów jest bez charakteru,
-kwestie mówione na ogół mi się nie podobały, może studenci z jakiejś szkoły aktorskiej zrobili by dubbing za darmo; byleby wpisano ich imię i nazwisko w grze (to propozycja na przyszłość, jeśli byś szukał osób do dubbingu)


Dobrze, że zagrałem w tę grę, a jeszcze lepiej, że już ją skończyłem; ulżyło mi..
 

Komachi

Komachi

Użytkownicy
posty271
Propsy17
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mi się bardzo fajnie gra w tego moda, ale po tym, jak po zadaniach zrespiło się 50000 miliardów zombie, to mi się troche odechciało. Widzę na siłe robiony schemat z returninga, ożywieńcy trudni do trafienia, wincyj ożywieńców,. JESZCZE WINCYJ OŻYWIEŃCÓW. Ja rozumiem, że oto w tym modzie chodzi, no ale... mogłoby się dostać trochę więcej % na kryta, bo 100 siły i jednoręka od Stone'a to tak średnio pomaga na ubijanie 30 zombie naraz xd
 

KoltoPL

KoltoPL

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Siemano, chcąc zagrać w modzika niestety pojawił się problem, spadek FPS-ów, systempack jak i 4GB patch nie pomaga, ktoś coś?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Ortega udostępnił wersję lite moda, spróbuj na niej zagrać.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Mi się bardzo fajnie gra w tego moda, ale po tym, jak po zadaniach zrespiło się 50000 miliardów zombie, to mi się troche odechciało. Widzę na siłe robiony schemat z returninga, ożywieńcy trudni do trafienia, wincyj ożywieńców,. JESZCZE WINCYJ OŻYWIEŃCÓW. Ja rozumiem, że oto w tym modzie chodzi, no ale... mogłoby się dostać trochę więcej % na kryta, bo 100 siły i jednoręka od Stone'a to tak średnio pomaga na ubijanie 30 zombie naraz xd
Ale ty nie masz tych wszystkich zombie zabijać :P Większość z nich jest tylko dla otoczenia.

KoltoPL

KoltoPL

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ortega udostępnił wersję lite moda, spróbuj na niej zagrać.





Rozumiem, a mógłbym ciebie poprosić o wysłanie linka do wersji lite? Byłbym bardzo wdzięczny  :)
 

Prokhorovoka

Prokhorovoka

Użytkownicy
posty200
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam kilka małych problemów w misjach
Spoiler
1. Misja z ognistym gulaszem od jednego kucharza w SO. Dałem mu wszystkie składniki, zjadłem ją. Zombie już rozwaliły cały zamek a misja dalej w dzienniku xD to jest jakiś drobny bug?
2. Zbroja dla Melvina. Ca ja mam mu dać? Była kwestia, że mam dla niego zbroje, mimo wszystko nie mogę mu nic dać (zbroje cienia i lekką zbroje strażnika sprzedałem, jeśli o te chodzi to mogę prosić o jakiś kod na nie?)
3. Czy w tej skrzyni obok posągu beliara nad obozem na bagnie gdzie Cor Angar wysłał nas po Caine domyślnie miało nic nie być? Trochę się zdziwiłem, że skrzynka jest pusta.
4. Taki problemik, który przyblokował mnie fabularnie. Gdzie jest ta insygnia beliara w świątyni na bagnie? Zabiłem wysłannika beliara i jego towarzyszy, przeszukałem ich, otworzyłem wszystkie skrzynki, i całe pomieszczenie obiegłem chyba ze 3 razy. Nie mogę nigdzie jej znaleźć
 

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
Propsy292
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Spoiler
Misja bedzie w dzienniku zawsze, maly bug
Musisz dac mu lekki pancerz strazy, zapomnialem dac wiecej opcji
W skrzyni powinno byc to: Insert InnosACC
Znajduje sie tam gdzie te rosliny dla yberiona w podstawce sie zbieralo


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry