Pytania i problemy techniczne 53694 176

O temacie

Autor TheKetrab

Zaczęty 12.06.2019 roku

Wyświetleń 53694

Odpowiedzi 176

PR3C3L

PR3C3L

Użytkownicy
Zimno, ciemno, strasznie jest. A ja idę, wspinam się.
posty18
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Zimno, ciemno, strasznie jest. A ja idę, wspinam się.
Windows nie ma tu nic do rzeczy, przynajmniej na 7/8/10 (Za vistę nie dam sobie ręki uciąć), to tak apropos tego, by typek powiedział jaki Windows ma.
Teraz kiedy dostaliśmy odpowiedź od moderatora wątku to twoja odpowiedź nie była potrzebna. Windows 7/8/10 ma często znaczenie w takich sytuacjach. Więc stop fabio.

Post połączony: 2019-07-18, 20:09
Jeżeli posiadałby windowsa 8, to cyfry nad bohaterami nie są nowością.

Nie ma, więc zanim zaczniesz pierdolić i rozpowszechniać głupie farmazony, to się upewnij. Technicznie gra działa tak samo na każdym z wcześniej wymienionych przeze mnie systemów, w każdym z nich jest możliwy tryb zgodności (co przy posiadaniu Systempacka i wersji raportowej ma średni sens, w zasadzie istotne jest tylko, by uruchamiać grę jako administrator, nie wiem czy zawsze, ale na pewno wtedy, gdy ma się zainstalowaną grę na dysku głównym, gdzie siedzi Windows).

Później chodzą takie Jaśki jak ty i gadają, że a tu na tym nie działa, a na tamtym nie działa i osoby średnio zaznajomione z tematem instalacji modów mogą sfiksować.
Widzę że standardowa odpowiedź jak na cb, zawsze najmądrzejszy ;) Na windowsie 8 czasami występują cyfry nad postaciami, które ukazują ID, gdyż windows 8 nie wykrywa starszych plików, nawet z dodatkami takie problemy mogą się pojawić. To, że nie miałeś takiego problemu i zapewne pół internetu przeszukałeś to nie znaczy że czegoś takiego nie ma. Internet nie zawsze ukazuję wszystko. Pewnie i tak zaraz mi odpowiesz jaki to nie jesteś lepszy itd, ale no cóż, cały fabio. pozdrowionka, magu starych ksiąg który zna historię całego świata. :D


Post połączony: 2019-07-18, 21:27
Tbw, jeżeli mi odpowiesz, a ja tego nie będę robił, to nie myśl że jesteś jakoś lepszy i że mnie zamknąłeś (i tak, tak uważasz), ale już szkoda komentować, tobie nie da się przetłumaczyć czarny magu! FIREBALL!
 

Vashik

Vashik

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam możliwe że mam buga u Ratfolda jak sie kupi 40 wytrychów jest q z jego skrzyniami jest ich 3, podniosłem już dwie z przełęczy i przed bagnem ale nie mogę znalesc ostatniej w jeziorze nowy obozie można kod na nią ? Albo jakieś wytłumaczenie gdzie niby jest. Szukałem jak i w tym jeziorze przed tą farmą jak i za obozem tak gdzie ognik boss.

Oraz czy można wiedzieć gdzie są Uroborosy bo w poradniku co pobrałem jest ucięta cała tabela.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
@Vashik Jest w tym, gdzie ognik. Na samym dnie, w jednym z kątów od strony brzegu z ognikiem.
Podpowiedzi co do lokacji Uroborosów są dość jasne, ale okej, proszę, dla leniwego:
Spoiler
1. Nad kopalnią Marcosa.
2. Tam, gdzie zabijamy grupkę orków z Erakiem, trzeba skoczyć do wody, książka będzie na płyciźnie.
3. Obok starej wieży Xardasa jest zwalone drzewo (może być, że przez zbugowane gałęzie będzie trzeba użyć Marvina). Po drugiej stronie znajdujemy runę teleportacji. Książka jest po drugiej stronie jaskini goblinów, do której runa nas zabierze.
4. W pomieszczeniu za truchłem bagiennego smoka.
5. Na samej górze Wieży Mgieł.
6. W skrzyni w tajnym laboratorium Cor Kaloma (będzie tam trzeba pójść w queście głównym w 4 rozdziale).
No i obawiam się, że to nie ten dział na te pytania xD
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Dyduch946

Dyduch946

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Witam, mam problem, otóż gdy instaluje fix 2.6 wyskakuje mi następujący błąd https://zapodaj.net/d77ac5f4930a4.png.html o co chodzi, mógłby mi ktoś pomóc? instaluje to na gothic 2: Gold edition, oryginalna na steam.
Pozdrawiam

Post połączony: 2019-07-22, 01:36
Jakoś sobie poradziłem, zainstalowałem ponownie gothic'a, ale na dysku C i zadziałało, lecz gdy odpalam gothic starter i wybieram mod "ucieczka" to odpala mi się po prostu gothic 2 noc kruka, co zrobiłem źle? zainstalowałem systempack, fix 2.6 oraz playerkit 2.8, proszę o pomoc.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Uruchamiasz jako administrator?
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Dyduch946

Dyduch946

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Dobra, już sobie poradziłem. Pobrałem z torrentów gothica 2 i zacząłem pierw od instalacji fixa a potem systempack i playerkit, pisze to jakby ktoś miał podobne problemy. Nie wiem czy problemem był mój oryginalny gothic 2: gold edition ze steama czy kolejność instalacji fix 2.6, systempack itd ale prawdopodobnie któraś z tych rzeczy, bo reinstalowałem grę kilka razy, pozdrawiam.
 

Cichy55

Cichy55

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam takie pytania: gdzie jest Daniel? Przeszukałem wszystkie okolice większych wież na mapie i nic. No i gdzie jest to przeklęte koło zębate, przeszukałem cały teren nad stara kopalnią i nic. Mam GD3D11 zainstalowane, łamią mi się też niektóre tekstury. Pomóżcie bracia i siostry.
 

Dyduch946

Dyduch946

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Witam, mam kolejny problem, juz nie bede wymieniał innych podczas grania idiotycznych zagrań twórców bo mnie chyba krew zalewa xd
dlaczego jak walcze z jakimś NPC - człowiekiem, czy to arena czy obojtnie kto, to jak uderze go lagą, pałką, czy chuj wie czym to biore mu 3/4 hp, potem jak wyprowadze kolejny cios to moj przeciwnik umiera odrazu, nie dostaje expa, nie wiem co to za bug ale smieszny dość, dodam jeszcze, że podczas trafienia przeciwnika jest jakis efekt ognia ktory wyskakuje, ogólnie nie wiem jak to nazwać bo skrina nawet nie mogę zrobić, bugi na bugach są w tym modzie. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?
 

Sensoy

Sensoy

Użytkownicy
posty144
Propsy29
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam, mam kolejny problem, juz nie bede wymieniał innych podczas grania idiotycznych zagrań twórców bo mnie chyba krew zalewa xd
dlaczego jak walcze z jakimś NPC - człowiekiem, czy to arena czy obojtnie kto, to jak uderze go lagą, pałką, czy chuj wie czym to biore mu 3/4 hp, potem jak wyprowadze kolejny cios to moj przeciwnik umiera odrazu, nie dostaje expa, nie wiem co to za bug ale smieszny dość, dodam jeszcze, że podczas trafienia przeciwnika jest jakis efekt ognia ktory wyskakuje, ogólnie nie wiem jak to nazwać bo skrina nawet nie mogę zrobić, bugi na bugach są w tym modzie. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?
Ja Ci wytłumaczę. Miałem taki sam błąd, ale wystarczy pobrać łatkę i zainstalować.
 
Ukończone Modyfikacje:
Gothic 1
Zagadka Bagiennego Ziela                               
Świat Skazańców
Edycja Rozszerzona 1.4.5 i 1.4.8
Ciemności Gordotha
Czas Zapłaty 1.5
Gothic 2
TheReturning 2.0 (0062) i (0066.1)
L'hiver Edition 0.9.3 i 1.1 PL
Złote Wrota
Bandyci

Dyduch946

Dyduch946

Użytkownicy
posty4
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Okej, działa. Dzięki ziomeczku.
 

Alchemik

Alchemik

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czemu gdy odpalam moda odpala mi sie wwykły ghotic?
 

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
ehh mnie to się grać odechciewa od tych bugów, miałem praktycznie większość na które zwracana jest uwaga: przykłady brak ciała brutusa, nie było bandytów, nie mogłem skór sprzedawać - na szczęście twórcom udało się to naprawić. teraz jednak mam chyba takiego buga którego już nie odkręcę otóż po walce na zamku rozmawiam z kerolothem on zleca mi aby udać się do obozu orków oraz myśliwych w obozie myśliwych eraka nie ma w twierdzy też nie, myśliwi którzy atakowali zamek stoją w miejscu, udar nie ma żadnego dialogu. Próbowałem reinstalować grę wczytywać poprzednie save uruchamiać ja na spinie lub normalnie nic to jednak nie daje, czasami po rozmowie z kerolothem nawet nie ma mogę się poruszać bo postać jest dalej tak jakby w trybie rozmowy. Nie mam kompletnie pojęcia co z tym zrobić, ma ktoś jakiś pomysł?
 

Vashik

Vashik

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Misiex Mam tak samo mam za zadanie iść do Udara żeby przysłał wojowników na zamek żadnego takiego dialogu niestety nie ma. Z łowcami jest tak samo Erek stoi u mnie w twierdzy jak rozmawiam z nim nie ma żadnego dialogu.
@bogu9821 Czekamy na łatkę to naprawiającą bo niestety nie idzie skończyć moda bez niej.
 

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Główną fabułę da się przejść bez większy problemów. Poboczne też na najnowszej łatce powinno dać się przejść wszystkie, chociaż mogą być jakieś błędy. Trzeba po prostu sprawdzić każdy kąt. W 4 rozdziale wpierw musisz pogadać z Gothem i później będziesz miał z nim dialog.
W 4 rozdziale może być na tych waypointach LOCATION_02_07, NASZ_MYSLIWI_DOL_09 lub LOCATION_02_07.
 
while(false) Do();

Dexlow

Dexlow

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ej ludziska ja mam taki problem, bo nie wiem jakim to cudem, ale praktycznie każdego człowieka zabijam na hita, dwa poprzez jakieś magicznie ogniste ataki. z każdego miecza, nawet z pięści. to jest uciazliwe, zwlaszcza jak chce obezwaldnic kogos, jak to naprawic?
 

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
Ej ludziska ja mam taki problem, bo nie wiem jakim to cudem, ale praktycznie każdego człowieka zabijam na hita, dwa poprzez jakieś magicznie ogniste ataki. z każdego miecza, nawet z pięści. to jest uciazliwe, zwlaszcza jak chce obezwaldnic kogos, jak to naprawic?
Pobierz łatkę stąd https://drive.google.com/file/d/1zZLC9u2jcbWb-NqNzsoKGEM2VSSt3IUZ/view @Dexlow
 
while(false) Do();

Vashik

Vashik

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@bogu9821 Niestety rozmawiam z nim próbuje z każdego kontu i nic Erek'iem tak samo nie łapie mi nic. A czwartego rozdziału jeszcze nie mam nwm kiedy jest jestem na etapie że mam zamek i teraz muszę ludzi do niego zwołać.
Proszę o jakiś kod żebym mógł dalej się cieszyć grą.

Quest' "Komplet Łowcy" też mi nie podchodzi bo mam się pokazać w ekwipunku Janowi podchodzę do niego z owym eq i nic nie łapie
 

bogu9821

bogu9821

Moderator działu
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Moderator działu
@bogu9821 Niestety rozmawiam z nim próbuje z każdego kontu i nic Erek'iem tak samo nie łapie mi nic. A czwartego rozdziału jeszcze nie mam nwm kiedy jest jestem na etapie że mam zamek i teraz muszę ludzi do niego zwołać.
Proszę o jakiś kod żebym mógł dalej się cieszyć grą.

Quest' "Komplet Łowcy" też mi nie podchodzi bo mam się pokazać w ekwipunku Janowi podchodzę do niego z owym eq i nic nie łapie

1.Po prostu musisz czytać dialogi ze zrozumieniem. Idziesz do Udara, a potem do obozu łowców orków i gadasz z gosciem, który znajduje się tam, gdzie kiedyś Keroloth. Dopiero potem idziesz do obozu myśliwych i gadasz z Erakiem. I z powrotem do Kerolotha.
2.Z zadaniem Komplet Łowcy może być kłopot, chociaż teoretycznie powinno działać. Może jest coś tam popsute bardziej, bo na pewno był jeden warunek w wersji 1.0, który sobie przeczył. Niby w 1.01 ten warunek zmienilem, ale może dalej nie działa. Możesz zignorować to zadanie, bo nie jest potrzebne do wątku głównego.  @Vashik
 
while(false) Do();

Dexlow

Dexlow

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@bogu9821 Dzięki mordo, to z tą łatką zadziałało perfekcyjnie.
 

Vashik

Vashik

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@bogu9821
https://www.youtube.com/watch?v=2CwgwziJJKg

Podaję link nagrałem jak jest, jeżeli coś źle robię napisz. Quest jest dalej na poziomie idz do Udara.
https://imgur.com/a/Fhnv7uZ - ss do zadania.

Myślę że dobrze rozumiem zadanie wypytuje każdego nawet w obozie ale nadal nic, z Udarem tak samo jak widać na filmie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry