Gdzie znajdę instancję potwora którego nie ma pod Story/NPC/...? 676 1

O temacie

Autor overdriven

Zaczęty 14.03.2019 roku

Wyświetleń 676

Odpowiedzi 1

overdriven

overdriven

Użytkownicy
posty6
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Chcę dodać warunek do dialogu, który zależy od tego czy dany ork jest martwy. Normalnie pewnie użyłbym "Npc_IsDead(ORCWARRIOR_LOBART1)", ale nie chodzi mi o orka ORCWARRIOR_LOBART1 tylko o orka zwiadowcę w lesie (tego którego zabija się z Bartokiem na polowaniu), problem w tym że nie mogę go znaleźć w Story/NPC/Orc/Mst_OrcWarrior.d.

Po Story/Startup.d widzę że niektóre mobki są unikalne, np.
Wld_InsertNpc(canyonrazor01,"ADW_CANYON_MINE1_01");
Wld_InsertNpc(canyonrazor02,"ADW_CANYON_PATH_TO_LIBRARY_07A");
Wld_InsertNpc(canyonrazor04,"ADW_CANYON_PATH_TO_LIBRARY_36");

ale większość nie jest unikalna:
Wld_InsertNpc(orcwarrior_roam,"ADW_CANYON_ORCS_05");
Wld_InsertNpc(orcwarrior_roam,"ADW_CANYON_ORCS_05");

i pewnie tak samo jest z orkiem którego szukam.

Jak w takiej sytuacji sprawić żebym mógł w skryptach rozpoznać tego orka? Stworzyć jego instancję w Story/NPC/Orc/Mst_OrcWarrior.d i podmienić z orkiem no-namem który jest dodawany w jego miejscu?

Edit: ok, na podstawie dialogu z Bartokiem znalazłem że ten ork jednak ma swoją instancję i nazywa się orcwarrior_harad, ale co w przypadku gdyby interesował mnie jakiś nie-unikalny potwór który nie ma swojej własnej instancji?
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Nie jestem pewien, bo grę słabo pamiętam, ale czy ten ork nie pojawiał się dopiero wtedy, gdy rozpoczęło się misje? Czy od początku gry był dodany do świata?

Jeśli był - może to zwykły ork, o zwykłej nazwie i zwykłej instancji, istotne jest na jakim WP jest spawnowany, poleć tam w grze, sprawdź komendami nazwy WP lub w spacerze, tak to zlokalizujesz.

Jeśli nie - znaczy się, że wywoływanie jest w innym miejscu, np. określonym skrypcie, po danej czynności (np tam gdzie jest to zadanie przy rozpoczynaniu).


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry