[AB] Pytania i problemy techniczne 173030 779

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 173030

Odpowiedzi 779

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Mi na tekstury zalane "wodą" działa tylko restart gry.

Czyli w sumie problem z DX11. Używam wersji 17.5 ponieważ daję największy fps. Czasem restart gry to nie problem, szczególnie że jakość obrazu względem 11 a zwykłą wersją to dramat. Optymalizacja miejscami jest lepsza na 11.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Tak wina dx11 i dzieje się to często gdy się skacze między światami, coś dx11 nie ogarnia czasem, w końcu to tylko mod/dodatek.
 

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Hej, właśnie udało mi się rozwiązać problem.

Instalowałem grę używając poradnika:
https://themodders.org/index.php?topic=29904.0

Podczas ściągania AB, ściągnąłem i zainstalowałem oba pliki - najpierw większy, potem mniejszy z tego linku:
https://drive.google.com/drive/folders/1aVll71KmjH4p-q5NX2NPPCFbQ7nw6sRe

Okazuje się że ten mniejszy plik ze skryptami z 10.10.20 powoduje ten błąd - gdy zainstalowałem wszystko bez niego, regeneracja działa normalnie.

Wychodzi na to że nie zawsze instalacja najnowszych wersji ma sens :D
Dzięki Sorfarius za Twój czas jednak!

Hejka, właśnie zauważyłem drugie żródło problemu - kiedy instaluję patch 4GB dostępny na Spine na Returning, mana i zdrowie również regenerują się super szybko. Tak wiec po testach okazuje się że zarówno skrypty z 10.10.20 jak i 4GB patch bugują returning.

EDIT: Instalacja Patcha 4GB bezpośrednio od  instalatora returninga także powoduje błąd regeneracji..
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
U mnie skrypty z 10.10 nie powodują żadnych problemów, z którymi się ty spotkałeś.
 

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Póki co żaden 4GB - nawet ten z returninga nie działa - powoduje to błąd regeneracji, tak samo skrypty z 10.10. Nie wiem czemu tak jest szczerze. Pokombinuję jeszcze
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Póki co żaden 4GB - nawet ten z returninga nie działa - powoduje to błąd regeneracji, tak samo skrypty z 10.10. Nie wiem czemu tak jest szczerze. Pokombinuję jeszcze

Spróbuj alternatywnie wszystko zainstalować na jakiegoś pirata na próbę. Być może to wina Spine i tej wersji ze steam'a. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Błąd regeneracji kiedyś miałem, ale już nawet nie pamiętam dlaczego i co go naprawiło. Usuń Gothic 2 jakimś programem co czyści rejestr(np Revo Unintaller) i wszelkie pozostałości i zainstaluj na czysto w nowym folderze, to też może jakoś pomóc.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Za każdym razem instaluję świeżą wersję :) Wiec tak - sprawdziłem aktualizację 10.10. Mogłem skopiować nowe skrypty do data folderu i nie było błędu. Błąd powoduje plik Shw32.dll dołączony do aktualizacji. Jak uzywam starego pliku Shw32.dll z nowymi skryptami, błędu regeneracji nie ma. W folderze system mam 3 pliku exe - jeden stary, drugi z patcha 4GB ze spine i trzeci z instalki 4GB z oryginalnego retuning. Tylko stary nie powoduje błędu

Post połączony: 2020-10-19, 18:25
Zrobiłem manualnie patcha 4GB ze starym plikiem ze strony
https://www.ntcore.com/?page_id=371

Błąd regeneracji znów się pojawia.
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Tyle że ty nie instalujesz na świeżo, bo wpisy rejestru ze starych instalacji wciąż pozostają jeżeli ich nie kasujesz.
 

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Data modyfikacji mojego pliku  Shw32.dll pochodzi z 2017 roku natomiast plik z update jest z 2016. Więc po prostu zachowam oryginalny plik i powinno być ok. Szkoda tylko że patche 4GB nie działają :(
@Delph(Delphoxed) Ok zainstaluje wszystko na swiezo, zobacze czy to cos pomoze
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Data modyfikacji mojego pliku  Shw32.dll pochodzi z 2017 roku natomiast plik z update jest z 2016. Więc po prostu zachowam oryginalny plik i powinno być ok. Szkoda tylko że patche 4GB nie działają :(
@Delph(Delphoxed) Ok zainstaluje wszystko na swiezo, zobacze czy to cos pomoze

Uruchamiaj grę z uprawnieniami Administratora, może to coś pomoże. I daj zgodność z WindowsXP dla pewności, może problem akurat zniknie. Patcher4GB nie ma nic do rzeczy, on tylko zmienia jedną linijkę kodu w skrócie dzięki czemu może używać 4GB ramu, można to nawet ręcznie zrobić programem jakimś.

Miałem ten sam problem kiedyś, ale kurde.. gdybym pamiętał a to było tak dawno temu. Na starym Returingu.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Wiem że niby nic nie zmienia - ale fakt jest taki ze 4GB exe ma błąd a stary nie. Spróbowałem uruchomić w trybie zgodności i jako admin, ale wciąz 4GB exe nie działa.

Post połączony: 2020-10-19, 20:42
Zrobiłem test - uruchomiłem stare exe, i zapisałem zaraz po rozmowie z xardasem. Następnie wyłączyłem grę i uruchomiłem 4GB exe i wczytałem zapis. Okazało się że błąd powrócił. Nie zapisałem niczego i po prostu wyłączyłem grę ponownie. Wtedy uruchomiłem stare exe raz jeszcze i wczytałem zapis.. okazało się że błąd BYŁ. Wychodzi na to że wystarczy tylko wczytać save z 4GB exe by zaindekować go błędem by pojawiał się i w starej exe
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Po co usilnie instalujesz coś co jest zbędne? odkąd istnieje system pack to cale 4gb gówno nie jest potrzebne nigdzie, aż dziw bierze ze to można pobrać, sama instalka returninga ma nawet dodany poprawiony plik który pozwala na użycie  ponad 4gb ramu, wystarczyć to zaznaczy podczas instalacji.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Plik z returninga dla 4GB takze nie dziala. Próbowałem 4GB exe ze Spine, z instalki returninga,  a nawet ręcznie przekonwertowałem stare exe na exe 4GB - w każdym przypadku błąd jest ten sam. A po co instaluję? Teoretycznie gra działa bez tego ale kilka razy natknąłem się na crash gry z błędem "Insuffitient Memory" lub coś takiego (chociaż mam w kompie 32 GB ramu i tylko polowa byla wtedy wykorzystywana). Z patchem 4GB nie widzialem tego bledu jeszcze, ale za to uszkadza on regenerację - więc z dwojga złego wolę już losowe crashe bo z nieskonczona niemal maną to żadna zabawa

Post połączony: 2020-10-19, 22:15
Ech.. z jakiegoś powodu nagle zaczęło mi się regenerować zdrowie i mana na savie ze starego exe.. Juz nie wiem co robić, nie wiem co to powoduje.. :(
 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Nie instalowałeś przypadkiem jakiegoś systempacka? Przykładowo w wersji 1.8. Kiedyś też tak zrobiłem i miałem podobny problem związany z regeneracją.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Nie, nie instalowałem. Postępowałem zgodnie z instrukcją https://themodders.org/index.php?topic=29904.0
Wersja SystemPack = 1.7. Na czystego gothica2 NK instaluje returning 2.0, potem AB z maja czy jakośtak. Potem najnowsze skrypty (ale bez shw32.dll - bo to powoduje błąd od razu). Potem oba spolszenia.
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Teraz mi się kurde chyba przypomniało. Zainstaluj tylko to co masz w Returing i nic więcej! U mnie ten problem na 90% powodał Systempack 1.7 którego wgrałem i on po prostu to psuje. Wszystko masz w instalacji Returning. Czyli defakto instalujesz playerkit oraz łatkę w sekcji Sofware i nic więcej. I powinno chodzić.

- Instalacja ma się odbywać na czystym Gothicu 2 Noc Kruka. Żadnych SytemPacków własnych. Returing ma wbudowanego własnego SystemPacka.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Już mówiłem że nie instaluję :) Tylko oryginalny Returning (ten chodzi dobrze) a potem AB a potem spolszczenie.
System Pack 1.7 to właśnie system pack z returningu

Ale spróbuję jeszcze paru innych kombinacji
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Już mówiłem że nie instaluję :) Tylko oryginalny Returning (ten chodzi dobrze) a potem AB a potem spolszczenie.
System Pack 1.7 to właśnie system pack z returningu

Ale spróbuję jeszcze paru innych kombinacji

Gothic 2 czysty - Playerkit - Rev2.0 fix - AB - skrypty (ten mały plik) - spolszczenie. Jeśli robisz po kolei to już nie mam pomysłu, powinno wszystko działać. W instalacji zaznaczasz tylko to co potrzebne, czyli 4GB patcher, biblioteki, fanty na wysoką rozdzielczość. Żadnych DX11 i innych pierdół co tam są. DX11 potem sobie wgrasz. A jak będzie trzeba, to walnij jeszcze raz łątkę Rev.2.0fix po instalacji, gdy by nadal nie działało.

Bo wiesz.. mi się zdaję że jak instalujesz Gothic 2 NK to on ci sam automatycznie jakiegoś SystemPacka instaluje xD i ty nawet o tym nie wiesz. Dlatego jak pisałem, spróbuj też z piratem jakimś z neta na próbę. Sama instalacja przez Spine może problemy robić.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

melkormorgot

melkormorgot

Użytkownicy
posty24
  • Użytkownicy
Nie nie, nie instalowałem przez Spine. Instalowałem na czystego Gothica 2. W takiej kolejności w jakiej pisałeś i wciąż było to samo. Ale..

teraz szybko pobrałem jakąś starą wersję Gothic 2 ze strony
https://www.youtube.com/watch?v=jkc6scoRgVI


Zainstalowałem wszystko po kolei i.. nie ma żadnych problemów :D Wygląda na to że moja poprzednia wersja Gothic2 od gog miała jakieś nowsze pliki które chyba gdzieś były niekompatybilne z returningiem. Więc teraz wszystko działa - 4GB exe, Shw32.dll z aktualizacji również. Dzięki wszystkim za pomoc w naprawieniu tego błędu - już powoli spisywałem Returning na straty :D Apropos, nie ściągajcie wersji skryptów 18.10. 16.10 działa fajnie ale 18.10 wywala do pulpitu.
 

Foytaz

Foytaz

Użytkownicy
posty55
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Zainstalowałem wszystko punk po punkcie jak w opisie. Do momentu, w którym wczytuje się Nowa Gra wszystko jest ok. Pod sam koniec wywala CTD i klasyczny Access Violation. Co zrobić? Kiedyś grałem i wszystko było ok?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry