[AB] Pytania i problemy techniczne 37146 611

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 37146

Odpowiedzi 611

ArgonN

ArgonN

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Ale miałbym inne pytanie - czy jest opcja wyłączenia odgłosów fal/morza? Są zdecydowanie za głośne w mojej wersji i zagłuszają dialogi.
Tak, da się. Z tego wątku możesz ściągnąć plik "RET2_mini-patches.rar", który zawiera kilka opcjonalnych mini patchy do Returninga. Możesz wybrać, które chcesz zainstalować, a które nie. Jednym z nich jest właśnie wyłączenie fal w porcie w Khorinis. Btw. Google chrome automatycznie tłumaczy strony na wybrany język, jeśli będziesz mieć problem ze zrozumieniem.

Link do forum: https://rpgrussia.com/threads/oficialnye-i-neoficialnye-patchi-na-versiju-0066-r2.8669/

Wow, faktycznie! Szukałem na tym forum jakiejś łatki, ale niczego nie mogłem znaleźć. Olbrzymie dzięki!! :P
 

lumpesta

lumpesta

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Mam taki problem że przy wczytywaniu gry z DX11 albo zacina sie na końcu ładowania albo pokazuje czarny ekran dodam że robiłem już reinstall bez DX11 działa ale sie strasznie tnie i wywala error przy zapisywaniu.
 

Dexs

Dexs

Użytkownicy
posty41
Propsy2
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
w Returning 2.0 AB istnieje postać Gestath czy mi się zbugowało i nie mam jego nigdzie ?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty3971
Propsy802
ProfesjaNierób
 • Użytkownicy
 • Jedyny w swoim rodzaju
Jak to opisać... No więc normalnie żeby dojść do Gestatha musisz zejść w prawo, mając przed sobą ścieżkę w górę, która dalej prowadzi do górskiej fortecy. Także zamiast w prawo idź spory kawałek w lewo, trzymając się ściany skalnej.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

ArgonN

ArgonN

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Problem nieaktualny, reinstalacja gry rozwiązała problem. Zostawiam post jakby ktoś szukał, kod błędu jaki dostałem to 0082D785h

Hej, mam problem z Access Violation. Jest on nietypowy, dlatego postanowiłem się o niego tutaj zapytać. Gra crashuje gdy wracam do Khorinis w 1 rozdziale po dołączeniu i rozmowach w gildii myśliwych. Normalnie wszystko było okej, a teraz w różnych częściach miasta gra crashuje prędzej czy później. Gdy przeteleportuję się do portu i dojdę do Lehmara, w górnym mieście gdy skieruje się do dolnego miasta (gdy idę do Hagena to nie) i przy południowej bramie to w ogóle od razu. Wywala taki błąd: https://imgur.com/a/wyx38pP

Zabicie tego całego Ulfa nic nie pomogło. Mam poinstalowane łatki typu gothic fix, sam gothic ma zgodność z Windows Xp, uruchamia się w trybie administratora i ma parę innych opcji ustawionych we właściwościach. Dotychczas udawało mi się grać bez crashy. Ktoś pomoże? Bardzo mi zależy :)
 

Dexs

Dexs

Użytkownicy
posty41
Propsy2
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
Wczoraj jak kończyłem grę to zapisałem po rozmowie ze smokiem złotym, a dzisiaj jak wchodze w ten zapis to od razu zaczyna mi tak jakby rozmowę z nim ale nie ma żadnych dialogów nic nie mogę zrobić nawet skończyć tej rozmowy wie ktoś jak to naprawić ?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4265
Propsy1058
ProfesjaTester
 • Użytkownicy
 • Marian "Menda" Pazdzioch
Wczytać innego save proste nie
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

W dupie mam goticzka nie odpowiadam na żadne pytania elo

xdziadek

xdziadek

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Cześć mam problęm z pustynią ADANOSA !

Spoiler
Jestem w momencie w którym zabiłem 5ciu strażników, połączyłem z nich płytki w tablice, podchodzę do kamiennego ołtarzyka w budynku przy małej piramidzie i włożyłem tam LEWĄ część kamiennej tablicy, doczytałem, że drugą taką część ma jeden AMUL przy dużej piramidzie.

Amule zabiłem dużo wcześniej i nie przypominam sobie bym zbierał z niego jakąś tablice, natomiast zawsze wszystko staram się zbierać. Zwłok nie ma pod piramidą żadnych, amule nie żyją. jestem bez drugiej tabliczki.
można jakoś ten problem rozwiązać? jest jakiś kod na tego Amula lub drugą tabliczkę?
 

Mraug

Mraug

Użytkownicy
posty262
Propsy27
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Drugą część ma mag z wieży, Im'Arah.
 

Astaris

Astaris

Użytkownicy
posty6
Propsy1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Cześć.

Mam już 22h gry, rozdział 1, własnie zostałem strażnikiem świątynnym. Udałem sie do Hagena, ale po drodze powiedzieli ze jestem poszukiwany i Andre chce ze mna porozmawiać. Po rozmowie z Andre wzieli mnie za bandyte i całe miasto się na mnie rzuciło. Uciekłem do Gravo, zapłaciłem mu 5000 szt. złota i już miałem mieć spokój.

Otóż nie do końca.

Tylko jak wracam do miasta to od razu gra się wyłącza. Próbowałem od dwóch wejść, na marivnie itd i wciąż to samo.

Wiecie może w czym problem i jak to naprawić ?
Jak wczytam poprzedni save (około 10h gry) to problemu nie ma.
 

Kumaty

Kumaty

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
     Cześć .        Mam   pytanie   gram  GK2 Returning  AB  na  Spine  gdzie  szukać  plików z  pobranymi modami przez Spine  chodzi mi o  skopiowanie  pobranego moda ,,Returning  AB'' i wrzucenie  go  na nowy dysk . aaa  dodam  jeszcze nie chodzi mi o save  z  moda  chodzi o całego moda pliki instalacyjne pobrane przez  Spine.                                                                                                                                                                                                     
 

linex32

linex32

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Może mi ktoś pomóc usunąć tę trawę wielką? Bo strasznie przeszkadza -.-
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1077
Propsy32
 • Użytkownicy
Witajcie mam pewien problem z returnem.

Kupiłem nowego lapka, o wiele lepszego od starego, z windowsem 10, zainstalowałem G2 i returna według opisu instalacji (wraz ze wszystkimi potrzebnymi plikami )
gra się włącza, widzę menu główne ( mam najnowszą wersje AB ) daje nową grę i obojętnie który poziom trudności wybiorę czy gothic czy koszmar, to po rozpoczęciu nowej gry dosłownie nic się nie dzieje, klikam rozpocznij i po prostu wraca znów pokazuje się menu główne i gra się zawiesza, i tylko pomaga alt crtl delate i menadżer urządzeń czasem tez wyskakuje błąd accses valitation, ale to od minimalizowania chyba, no i nie wiem jest grane, po prostu klikając rozpocznij grę znów pojawia się główne menu i zwiecha,  nie wiem czy to jakiś problem z windows10? brakuje jakiś plików/sterowników czy coś bo kompletnie nie wiem co robić...

Aha, zapomniałem dodać, gdy uruchamiam Gothica 2, to jeśli włączę intro to ono też nie działa, widzę czarny ekran, słyszę kawałek muzyki z intra, i tylko czarny ekran i nic się nie dzieje, zwiecha, pomaga tylko menadżer zadań...  prosze o pomoc na win7 nie miałem takich problemów :(

Odkryłem że jeśli uruchomię Gothica w renderze dx11 to działa! działą nawet filmik początkowy, ale bez dx11 nie działa... ktos wie co zrobić by to działało bez dx11?

Kolejna rzecz, zwykły gothic 2 nk działa bez problemy i filmy też problem występuje tylko na returnie :(

Generalnie po czystej instalacji g2 i NK gra działa, po instalacji returna 2.0 AB już nie działa ( gdy sie klika rozpocznij nową grę, to powinien pojawić się pasek ładowania a potem filmik przy wierzy xardasa ) niestety mi się nie pojawia ten pasek ładowania gry tylko menu główne i nic się nie dzieje, ale jeśli zainstaluje d3d11 wtedy wszystko działa, ale strasznie wyją wentylatory i nie chce grać na dx11, tylko na normalnym, niech ktoś pomoże bo już chyba z 10razy robie reinstalacje ;/
 

SiTu

SiTu

Użytkownicy
posty6
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
Witajcie.
Otóż mam problem odnośnie walki z Krukiem.
A mianowicie Kruk po tym jak uderzyłem go z czaru ,,deszcz ognia", który zadał mu niewiele hp, jest całkowicie odporny na wszelkie obrażenia. Próbowałem uderzyć go z broni, kuszy, czarów, lecz nic nie przynosiło skutku. Jego hp nie zmniejszało się nawet o 1 punkt. Czytałem gdzieś, że bug z nieśmiertelnym Krukiem może być spowodowane korzystaniem z MARVIN-a, lecz od razu uprzedzam, iż z niego nie korzystałem. I chciałbym wiedzieć jak to naprawić, i co zrobić.
Z poważaniem
SiTu
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty367
Propsy45
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
Pewnie Troll'zgar tak napisał, że jak użyjesz kodów to zaraz cała gra się sypnie. Jeżeli Krukuś się buguje z nieśmiertelnością to może warto jego nietykalność usunąć kodami co może być kłopotliwe w trakcie walki, ale nie niemożliwe.

No to tak :

Jak ci się Kruk sam zrobi nieśmiertelny to wpisz sobie Guardian w pause break. Jest do kod na nieśmiertelność bez użycia ostatniego policjanta w Racoon Police Department. Teraz na spokojnie podejdź do Kruczka i wpisz MArvina tak żebyś miał namierzonego Kruka.

Wpisz Edit Focus i przestaw flags chyba na 0. Wtedy postać jest śmiertelna a może było to 1. Dawno nie bawiłem się w machinimę i nie pamiętam dokładnie. Jak to nie działa to sprawdź GVE, aczkolwiek tu się nie znam.

Jak tu nic nie zdziałasz to nie ma się co przejmować, szafa gra. Zapier#$@ Kruka komendą kill, dopisz sobie expa i punkty nauki w edit abilities lub zabij go pięściemia czy co tam masz pod ręką na Guardian i po sprawie bo rozumiem, że deszcz ognia może powodować kłopoty.

Na koniec 42 w pause break  i zapisz.
 

SiTu

SiTu

Użytkownicy
posty6
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy

Po wczytaniu wcześniejszych zapisów gry, wszystko wróciło do normy. Tak więc dziękuję za pomoc.
 

Astaris

Astaris

Użytkownicy
posty6
Propsy1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
No tak, znowu problem z grą...

Podobny do tego tak jak pisałem wyżej.

Wszystko było dobrze, całkiem nowy save, wszystko działało 60 godzin.

Poszedłem sobie wybić starą kopalnię, zapadniętą kopalnię, zdobyłem tam miedzy innymi jakieś odłamki sfery wody i ognia, elksir z zdania gildi kupcow.

Wracam do miasta i co? Tylko jak zbliże się w okolice Targowiska Khorinis wywala grę... Na początku pokazywało jakiś błąd, teraz po prostu się wyłącza i tyle.
Gram w Returninga 2.0.1 AB

Ps.
Żaden Marvin czy inne kody nie zostały użyte ani razu.

60 godzin gry, gdzie teraz zaczęło mi śię grać najfaniej to trochę słabo to stracić...

Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie (mam sejva sprzed 2 godzin, ale dzieje sie to samo)

Post połączony: 2020-07-05, 02:58
Pss.

Zacząłem nowy (4) rozdział, wyrzuciłem dosłownie wszystkie itemy i dalej wywala obok targowiska.

Na bardzo starych save normalnie to działa.

Jeżeli nie da się tego naprawić, to czy mogę grać dalej, nie zapuszczając sie na targ? (czy nie ma to najmniejszego sensu?)

Grac od nowa po raz trzeci przez cos takiego to juz nie ma opcji
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1077
Propsy32
 • Użytkownicy
Sprawdź opcje graficzne musisz po testować, wyłączaj jakieś pierdoły zmień rozdzielczość i testuj, bo to raczej wina graficzna skoro tylko w tym miejscu ci wywala
 

Astaris

Astaris

Użytkownicy
posty6
Propsy1
Profesjabrak
 • Użytkownicy
Sprawdź opcje graficzne musisz po testować, wyłączaj jakieś pierdoły zmień rozdzielczość i testuj, bo to raczej wina graficzna skoro tylko w tym miejscu ci wywala

Przez tyle godzin nic nie wywalało, na innym, starym save jest tam wszystko ok, więc to raczej nie wina grafiki.

Troche potestowałem - nic to nie dało  ;(

Post połączony: 2020-07-05, 16:04
Przeinstalowałem gre - nic.

Wrzucam mojego save, może ktoś będzie mogl to sprawdzić u siebie.

https://easyupload.io/enz24s

Wystarczy pójsc na targowisko khorinis i bedzie wiadomo o co chodzi.

Nie mam zrobionych zadań u gildi kupców (nie oddałem płomienia).
Więc dalsza gra bez naprawienia tego nie ma sensu :/

Gra czasmi się tylko wyłączy, a czasami wyskakuje tez ten błąd:

https://ibb.co/dGXv7g4
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1077
Propsy32
 • Użytkownicy
Nie wiem, według błędu jest coś nie tak z eq jakiegoś NPC, ale nie wiem ;/
 


0 użytkowników i 4 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry