Jak zacząć mododanie Gothic Returning 2989 9

O temacie

Autor Czachodym

Zaczęty 17.02.2019 roku

Wyświetleń 2989

Odpowiedzi 9

Czachodym

Czachodym

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jestem studentem informatyki, także wiem z czym się je programowanie (ta na pewno...), aczkolwiek nigdy nie uczestniczyłem w żadnym "ambitnym" projekcie. Chciałbym pomodować Returninga (bo akurat mam zainstalowanego, a chciałbym spróbować swojej siływ  grach), ale nigdy nie modowałem żadnej gry, więc:
1. Czy jak mam Returninga a zainstalowalem GMDK 2.6 i przykładowo w ścieżce \_Work\...\NPC nie widzi NPC z returninga to czy będzie mi to działać, czy jest przeznaczone tylko do czystej NK?
1.1 Jeśli nie to co muszę pobrać żeby móc zacząć?
2. Jak takie tworzenie modów ma się (trudnością) do na przykład programowania w Javie? (Tak po prostu żeby wiedzieć)
3. Przeglądałem tutoriale na forum, ale czy mogę gdzieś znaleźć jakieś inne najlepiej typowo pod gothica i troche obszerniejsze? (Chodzi mi głównie o tworzenie skryptów, a nie modownaie graficzne)

Jeśli gadam głupoty, to prosze mnie zwyzywać. Z góry dzięki za wszelakie informacje :D
 

Ravofficial

Ravofficial

Użytkownicy
posty62
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może i sam za dużo o modowaniu nie wiem, jednak podstaw uczyłem się z poradników na YT.
na przykład skryptów  od czip17
=> 
https://www.youtube.com/watch?v=9FdM9MHCneQ

A spacera od Sier4a
=>
https://www.youtube.com/watch?v=H2rI4gPafE8

A returning na 99,9% takie rzeczy jak postacie ma spakowane. Więc trzeba je rozpakować.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Jeśli chcesz mieć czystej jakości mod, to wywal Returninga. Pozdrawiam.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Jeśli faktycznie chcesz się bawić w modowanie konkretnie Returninga, to musisz mieć wypakowanego tego moda, a tego nie zrobisz bo GS nie cierpi rzeczy w stylu AST/Ikarus/LeGo
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Jak jestes studentem informatyki i chcesz cos ambitnego to polecam sciagnac Unity albo Unreala i zaczac sie bawic, a relikt przeszlosci zostawic w spokoju.
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak jestes studentem informatyki i chcesz cos ambitnego to polecam sciagnac Unity albo Unreala i zaczac sie bawic, a relikt przeszlosci zostawic w spokoju.
Myślałem że takie oświecone pierdolenie minęło razem z tymi mędrcami co sie kiedyś zarzekali że przyszłość tego forum to mody do next genów i gamedev. :F
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
o chuj ci chodzi? w tym momencie robisz z igly wibrator
 

Czachodym

Czachodym

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chodzi mi właśnie o dorwanie się do kodu postaci/misji z returninga. Jest jakiś bezbolesny sposób żeby ro zrobić?
 

MjakMemiarz

MjakMemiarz

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Podbijam temat. Sam chciałem pomodować Returninga AB. Mam chyba trochę większą wiedzę jeśli chodzi o modowanie Gothica niż twórca tematu, ale nijak nie mogę się dorwać do skryptów. Wszystkie metody zawiodły:
-Gothic Sourcer tworzy puste foldery przy dekompilowaniu
-DialogGetter nie daje mi wszystkiego co chcę, w sumie nie daje nic, mogę co najwyżej zmienić dialogi (które są w pliku Items lol) czy nazwy przedmiotów, nic ze statystyk czy czegokolwiek innego.
-Zmienianie Gothic.dat też odpada, jest zbyt chaotyczne
-Bractwo Spolszczenia, mimo wielokrotnych próśb, nie dostało skryptów AB. Więc nie sądzę, że random który nawet nie wydał żadnego moda je dostanie na prośbę.

Także wie ktoś jak rozgryźć tego returna? Jest tu na tM wielu dobrych moderów i nie tylko. Zawiodę się jeśli nikt nie będzie mieć pomysłu.

Ps. Nie odpisujcie mi czegoś pokroju: "Zajmij się najpierw zwykłym gothicem 2nk" "Zostaw lepiej tego gównianego returninga pozdro" itp
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Nie da się zdekompilować skryptów Returninga GothicSourcerem. Nie ma też żadnego narzędzia, które jest w stanie to zrobić. A przynajmniej nie do użytecznej formy.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry