Gothic 4 28445 109

O temacie

Autor Paradoxal

Zaczęty 2.07.2018 roku

Wyświetleń 28445

Odpowiedzi 109

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Nie zaprzeczę, ale sorry, różnica jakościowa miedzy grami Naughty a, odpuszczając już Piranhii, Bethesdy jest gigantyczna. I mówię tu o wszystkim od kwestii technicznych, przez gameplay po fabułę, muzykę, klimat.
The Last of Us, najprostszy przykład jak zrobić grę taką samą jak wszystkie a jednocześnie kompletnie inną. Model walki jest prawie identyczny, ale starcia w TLoU są kompletnie inne od tego co serwują nam inne gry. I wynika to z masy zupełnie nie powiązanych z samym modelem czynników, od niuansów które Bethesda ma w głębokim poważaniu.
Nie będę się już nawet zagłębiał w fabułe, dojrzałość i cały ton gry bo to jest poziom nieosiągalny dla 90% ekip. Naughty ustanowiło (i jak widać po zajawkach TLoU2, ustanowi na nowo) nową jakość jeśli chodzi o filmowość gier i to nie z powodu cutscenek czy liniowości a właśnie podejścia do historii i bohaterów, świata i realizmu.

Tak, wolę gry Naughty bo w swoich schematach przebijają granicę i osiągają perfekcje. Bethesda? Fallout 4 mógłby być modem do Skyrima który jedyne czym się różni od Obliviona i Morrowinda to tym, że jest nowszy. Fallouta 76 może w ogóle nie będę komentował.
Cholera, przecież nawet Ubisoft w tym swoim kopiowaniu 1:1 Wiedźmina/swojej poprzedniej gry raz na kilka dni zmieni Assasyna bardziej niż Bethesda cokolwiek od momentu powstania studia.
 

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty827
Propsy283
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
Braki kadrowe w PB widać gołym okiem, a może bardziej profesjonalności w tym, co robią.

Czytałem gdzieś, że gracze im zgłaszali uciążliwe problemy z walką i z tego powodu poważnie myślą nad stroy mode, czyli grą postawioną na historię a walka ma być tylko zwykłym epizodem.

Nie wiem, czy coś takiego po ludzku przejdzie.
 
Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Takie coś ma szanse przejść tylko w izometrykach w które większośc ludzi gra głównie dla historii.
W takim Elexie? Dziwne by to było.
 

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty827
Propsy283
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
No właśnie, dlatego tutaj najbardziej zaskakuje podejście Piranii do tego. Skoro skopali walkę, to powinni się przyłożyć do jej udoskonalenia a nie obierać droge na skróty i wybierać prostszą opcję, która nie zawsze musi okazać się być ekstra.

Jakby tak miał wyglądać Gothic, w stylu takiego story mode - to ja z góry dziękuje i nawet bym na to nie spojrzał.
 
Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Tak, wolę gry Naughty bo w swoich schematach przebijają granicę i osiągają perfekcje. Bethesda? Fallout 4 mógłby być modem do Skyrima który jedyne czym się różni od Obliviona i Morrowinda to tym, że jest nowszy. Fallouta 76 może w ogóle nie będę komentował.

Czy poza graniem w Skyruma, ograłeś choć raz wyżej wymienione tytuły? Mam tu na myśli Obliviona i Morrowinda. Bo odnosżę wrażenie, że nie, skoro uważasz że te gry się wcale od siebie nie różnią, przez co uważam to trochę za uogólnienie.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Tak. Powiem więcej, na półce mam ciągle TES Antologie. Nadal sobie wypominam, że wydałem na nią tyle kasy. Grałem w każdego TESa nie licząc pierwszych dwóch.

PS. Tak, w Fallouta też grałem.
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Fallout mnie nie interesuje, bo tu masz sporo racji. Poza New Vegas, to są nakładki graficzno-gameplayowe na Skyruma/Obliviona. Nic odkrywczego. Jednak uważam, że za bardzo uogólniłeś tym, że gry z serii TES się nie rożnią. Seria TES z roku na rok oprócz powielania schematu (przy którym nie łudź się, że wyjdą poza niego, bo dla nich to ryzykowanie wielkiej ilości pieniędzy) staje się coraz bardziej płytsza. Nie zgodzę sie jednak z tym, że Oblivion i Morrowind są takie same, bo jednak oferowały na swój sposób więcej (pod względem gameplayu, progresu postaci, story i tak dalej) niż Skyrim, który niedługo zostanie wydany na ekrany pralek.

Dodam, że Morrowind naprawde pod tym względem chciał być inną grą pod względem fabularnym jak i wizualnym. To był zresztą te czasy kiedy Bethesda kochała robić gry.
 

boguc

boguc

Użytkownicy
posty205
Propsy343
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Tak na prawdę to ten temat póki co nie ma prawa bytu. Gry łonlajn puścił typowego dla siebie gówno-newsa z którego nic specjalnie nie wynika. Jakoś nie widzi mi się żeby piranie miały robić cokolwiek konkretnego do gothica skoro mają w powijakach sequel do elexa, wspomnieli tylko w jakimś bliżej nieokreślonym celu. A wątek będzie wisiał przez parę lat i produkował typową gówno-dyskusję o cdprojekcie, bethesdzie, elderscrollsach i płatkach czirios z biedronki
 
Gothic najlepszy

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Ale oni nie byli pierwsi. News krąży już przed ich postem, głównie na zagranicznych. Dyskutować i gdybać zawsze można.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak na prawdę to ten temat póki co nie ma prawa bytu. Gry łonlajn puścił typowego dla siebie gówno-newsa z którego nic specjalnie nie wynika. Jakoś nie widzi mi się żeby piranie miały robić cokolwiek konkretnego do gothica skoro mają w powijakach sequel do elexa, wspomnieli tylko w jakimś bliżej nieokreślonym celu. A wątek będzie wisiał przez parę lat i produkował typową gówno-dyskusję o cdprojekcie, bethesdzie, elderscrollsach i płatkach czirios z biedronki
No i bardzo dobrze, bo taki jest cel istnienia for tematycznych. W swoim artykule podali link do źródła, którego na pewno nie obejrzałeś.

Dodam tylko że znajdujemy sie na największym polskim forum modderskim GOTHICA :lol2:
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
A po za tym nie kłóćmy się może z Bjornem.

@WinterKing Kereth okej, szczerze to faktycznie, historie Morrowinda i Obliviona również zaciekawiły mnie bardziej, ba, ja nawet całkiem lubie pewne motywy w tym drugim i granie w oba te tytuły nie było taką męczarnią jak Fallout czy Skyrim. Niestety, te gry nadal mają sporo wspólnych problemów jak dialogi, postacie (nawet jesli tam były lepsze to ciągle wypadają blado przy innych grach) na modelu walki kończąc.

Już niech nie wychodzą po za ten schemat, niech go udoskonalają swoje gry, poprawiają niedziałające elementy jak historie, postacie. Serio, Fallout to jest tak gigantyczny potencjał a ja ciągle się śmieje z pierwszych 3 godzin gry, szczególnie reakcji protagonisty na śmierć żony i zniknięcie dziecka <rotfl> jasne, zaraz wyskoczy ktoś, że TESy to przecież głównie piaskownica, eksplor i zabawa, ale...no ja żadnego świata w ich grach nie zwiedzałem z szczególną przyjemnością. Chyba faktycznie morrowind wypada tu najlepiej, ma bardzo fajny i ciekawie pomyślany od strony graficznej świat (gorzej już z zawartością imo), Skyrim ma piękne góry, nie będe ukrywał, ale po za tym to jest duży świat pełne ciągle tego samego, a wszelakie lochy i podziemia w TESach doprowadzają mnie do szału swoją monotonnością, brzydotą.
Rozwój postaci jakoś bardzo zły nie jest, zawsze uważałem, że pomysł z podnoszeniem naszego poziomu w danej czynności jak ją wykonujemy ciągle jest bardzo fajny, ale tak po za tym to jakoś wielkiej uwagi nigdy do tego wszystkiego w TESach nie przykładałem.


O, co bym nie mówił na PB to eksploracja u nich zawsze była czymś fajnym. Gothic 1, 2 i 3 mają przecież multum ciekawych, tajemniczych lokacji których odkrywanie sprawiało dużą frajdę (inna sprawa, że większość z nich taka jest bo twórcy coś wycieli/nie mieli pomysłu). Lubię trójkę, mimo, że obiektywni nie jest to dobra gra, właśnie dlatego, że podróż po tym świecie z muzyką Kaia w tle była prawdziwą przygodą. Tej "magii" nie ma żaden TES , podobnie niestety ostatnie gry PB, dlatego uważam, że powinni robić mniejsze projekty zamiast "złożone, duże RPGi" żeby ludzie mogli ich wychwalać jak dużych gier oni nie robią.
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kiedyś pisałem o tym w jakimś temacie o ciekawostkach. Gothic 1 i 2 były zrobione dobrze bo świat nie był taki rozległy i swoją strukturę zgrabnie tłumaczył fabularnie. G1 - magiczna bariera G2 - wyspa. Wszystko zaczęło sie psuć przy G3 gdy zamarzyło im sie stworzenie jakiś chorych kontynentów ze śniegiem i piaskiem włącznie. Fabuła przez to została zepchnięta na boczny tor i gra straciła to co wcześniej ją głownie cechowało. Dla przykładu taki pierwszy Risen był względnie dobry bo struktura jego świata nawiązywała do korzeni Gothica. Elex z kolei moim zdaniem jest takim nawiązaniem do G3, gdzie jest wszystko nasrane i pustynia i zielone tereny i lodowe krainy.Takie coś nawet w przypadku wykonania przez cdprojekt średnio by się przyjęło. Koleiny Gothic żeby był dobry musi mieć jednolitą strukturę świata jak pierwsze dwie części gry i przede wszystkim wrzoda 2.0 xD
 

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty827
Propsy283
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
Według mnie, skoro już zapowiedzieli to na twichu i zakomunikowali, że trwają prace nad assetami gry, to raczej jest pewne, że nad tym pracują i za jakiś czas coś ogłoszą na temat Gothica.
Fakt faktem, może to być za kilka miesięcy czy nawet rok ale na pewno ruszym z tym kiedyś do przodu.

Czas pokaże jak to z tym na prawdę będzie. Chociaż szczerze, zagrałbym w takiego Gothica 4 od Piranha Bytes :)
 
Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/

neko

neko

Użytkownicy
BE CURIOUS!
posty20
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • BE CURIOUS!
To gadanie o CD Project to jakieś konkretnie potwierdzone informacje czy tak sobie tylko gdybacie? Bo znajomego przyjęli jako graphic programmer'a i jakoś nie narzeka xd
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chciałeś raczej napisać że jeszcze nie narzeka. xD
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
profesjonalności
profesjonalizmu
 

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty827
Propsy283
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
@Wowoz troszku mi się walnęło. Faktycznie, trzeba poprawić.
 
Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/

boguc

boguc

Użytkownicy
posty205
Propsy343
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
profesjonalności
profesjonalizmu
Profesjonalny komentarz
 
Gothic najlepszy

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Po drugim komentarzu miałem dość.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry