[G2NK] Klasztor v1.1.1 38022 102

O temacie

Autor Tituf

Zaczęty 15.05.2018 roku

Wyświetleń 38022

Odpowiedzi 102

Frizbick
  • Gość
Chyba się nie nadaję do takich modów bo znowu mam problem:
Spoiler
Na tej drugiej wyspie co jest do zrobienia? Cała wyczyszczona, znalazłem czaszkę i 4 przełączniki (grób, szubienica, szkielet-strach na wróble, lampa ale nie wiem co to otwiera/czy jest więcej). Z questów mam tylko portal, apostaci, misja i złodziej i każdy utknął w martwym punkcie.
 

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
książka na stosie to podpowiedź

Frizbick
  • Gość
Spoiler
Wisielec, strach, lampa, grób? Próbowałem i nic się nie dzieje. Wcześniej klikałem te przyciski, może trzeba zresetować?
 

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team
Wczytaj się w książkę, o której pisał Tituf. Masz tam podane dokładnie wszystko, czego potrzebujesz. :)

Po więcej podpowiedzi zapraszam do mojego podpisiku. :D


Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Enchanted Frog daj zdjęcie tej książki to Ci powiem, co i jak xD

Ja tymczasem zapraszam na recenzję:
https://www.youtube.com/watch?v=3ZHfpOCcKJQ
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Frizbick
  • Gość

Frizbick
Gość

[G2NK] Klasztor
#25 2018-05-21, 10:26(Ostatnia zmiana: 2018-05-21, 10:31)
Ostatni etap był naprawdę trudny ale w końcu się udało. Przeszedłem całość w nieco ponad 11h.
Jak już pisałem wcześniej, mod jest świetny i zdecydowanie polecam.
PS. Myślę, że zgadzam się w większości z recenzją Simena.
 

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team
Ostatni etap był naprawdę trudny ale w końcu się udało. Przeszedłem całość w nieco ponad 11h.
Jak już pisałem wcześniej, mod jest świetny i zdecydowanie polecam.
Gratulujemy. :)
Liczymy na recenzje.

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Cruc

[G2NK] Klasztor
#27 2018-05-21, 10:38(Ostatnia zmiana: 2018-05-23, 22:53)
Na razie jedynie włączyłem na moment, żeby zobaczyć czy działa i powiem, że pierwsze minuty już robią przeogromne wrażenie!

Edit: Mam już za sobą 6 godzin i powiem Wam, że jest to genialne! Jedyne czego żałuję, to że w takie mody można pograć z takim wczuciem się tylko raz.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
E tam. Do 'Gothic' zawsze warto wracać.  :trollface:

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zajęło mi to w sumie 14 godzin, więc w porównaniu z resztą osób, które się tu pochwaliły, jestem zdecydowanie opóźniony w rozwoju :F

Niewielu rzeczy można się przyczepić. Jedyne co rzuca się w oczy to ta szata pątnika, która naprawdę nie wygląda dobrze. Rozumiem zamysł, ale ta tekstura zupełnie nie pasuje i to wcale nie jest czepialstwo się. Ona po prostu wygląda słabo (rączki Juventusa swoją drogą też mają tą teksturę) :/

W sumie trafiłem na jeden błąd, który zmuszał mnie do użycia konsoli.
Spoiler
Nawalając kilofem w tyłek orka, nogi mojej postaci "wchodziły" w głaz, na którym ten ork stał i nie miałem możliwości się stamtąd ruszyć.

A no i te kleszczaki, pełzaki i inne cholerstwa. To byli chyba najbardziej upierdliwi przeciwnicy, przez ten swój zasięg niewspółmierny do ich rozmiaru xD

Co do zalet moda to nie sposób się dostatecznie wypowiedzieć. Robota wykonana przez Waszych scenarzystów jest na wysokim poziomie. Może tylko jedna gra, w którą grałem, fabularnie przebija to co zrobiliście. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki różne wątki się przenikały, wzajemnie wyjaśniały, zaś dalszy rozwój fabuły rodził więcej pytań niż odpowiedzi. Zresztą, sama kreacja bohaterów. Zwroty akcji. Po prostu to było piękne.

Mówiąc jeszcze o poziomie trudności. Na początku byłem sceptycznie do niego nastawiony. W Klasztor grałem ze względu na fabułę, a nie na, nazwijmy to, "wymagający tryb gry", na który trafiłem. Jednakże gdy dotarło do mnie, że "zwoje jednak po coś dostałem", wówczas gra zaczęła iść gładko. Również i ostatnia lokacja, w której 90% przeciwników wybiłem w walce wręcz, po chwili zaaklimatyzowania się sprawiała przyjemność, pomimo początkowego znużenia. Choć podejrzewam, że znajdzie się trochę ludzi, dla których walki w Klasztorze będą za trudne, co polecam wziąć pod uwagę.

A no i grzech nie wspomnieć o muzyce! Była ona wspaniała. Mógłbym słuchać godzinami!

Jakaś konkluzja by się przydała... stawiam sobie tego zacnego modzika jako jeden ze wzorów :p
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Frizbick
  • Gość
To przy okazji ja chciałbym dodać jedną rzecz od siebie o której zapomniałem wcześniej. Mianowicie trochę szkoda, że nie było możliwości przejścia gry na dwa sposoby. Rozumiem, że to spowodowałoby dużo więcej roboty i w zasadzie po odkryciu wszystkich zagadek moda nie ma aż takiej frajdy z przechodzenia go ponownie ale podczas gry myślałem nad możliwością dodania wyboru i przejścia gry jedną z dwóch ścieżek: "dobra", czyli ta z oryginalnego moda oraz "zła" gdzie z pozoru prostsze, "siłowe" rozwiązania miałyby katastrofalne skutki w przyszłości. Rozwinięcie w spoilerze.
Spoiler
Naszło mnie to już podczas jednej z pierwszych misji z uzyskaniem wstępu do wieży gdzie zamiast okradać strażnika użylibyśmy magii do wymuszenia na nim uzyskania klucza/pierścienia co spowodowałoby pominięcie wątku z magiem-złodziejem, uratowaniem tego człowieka z lochów itp. Nie pamiętam wszystkich wątków i tego jak można by je zmienić ale mogłoby się to skończyć naszą śmiercią podczas ataku sług pana na klasztor. W ten sposób mielibyśmy drugie, mroczne zakończenie.
 

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Spoiler
Nie pamiętam wszystkich wątków i tego jak można by je zmienić ale mogłoby się to skończyć naszą śmiercią podczas ataku sług pana na klasztor. W ten sposób mielibyśmy drugie, mroczne zakończenie.

Spoiler
To zbyt krótka modyfikacja na stosowanie różnych ścieżek wyboru. Była na ten temat dyskusja w teamie, ale zrezygnowaliśmy z tego. Za to zakończenie - kto powiedział, że jest ono szczęśliwe?  :)

Pablo1999

Pablo1999

Użytkownicy
posty96
Propsy9
  • Użytkownicy
Ukończyłem w nieco poniżej 11h i po ostatniej mapce czuję niedosyt.. raz tak znikąd mi wyskoczyło outro, a tak no tylko to zakończenie mnie nie satysfakcjonuje. Chciałbym się dowiedzieć co było dalej. Dzięki za modzika, dobra robota, fajnie się bawiłem.
 

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie jest wykluczone, że błędne użycie przełączników w pewnej komnacie uruchamia outro. Stąd niespodziewane zakończenie. Sprawdzimy to jeszcze.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Tituf nie wysyłałem tego Wam w błędach? :O Bo jak coś to potwierdzam to info, przełącznik po bodajże prawej takie numery robi xd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Valer

Valer

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zostały mi dwie misje: alchemia i portal wiadomo.
Woluzjan dał mi fiolkę, pręt i kamień do transmutacji - gdzie muszę to zrobić?
Po tym pewnie muszę iść do portalu.
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
Ja to zrobiłem na stole alchemicznym w wieży obok tego drugiego alchemika (tam gdzie mieszka m.in. Klotyn), ale jeśli dobrze pamiętam to w Dominotrium (czy jak to się tam pisze) też był takowy stół.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Niemy

Niemy

Użytkownicy
posty477
Propsy50
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Dobra, poddaję się. Przy każdej próbie uruchomienia moda wywala mi crasha. Jakieś rady? Mam zainstalowanego player kita, mod na czystym Gothicu.

EDIT: chodzi mi o moment po obejrzeniu intra, kiedy ładuje się już mapa.
 

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Cruc

[G2NK] Klasztor
#38 2018-06-13, 18:31(Ostatnia zmiana: 2018-06-13, 19:37)
Też miałem ten problem. Jeśli dobrze pamiętam, doinstalowywałem player kita, po instalacji moda.

EDIT: Playerkit z fixem mi się pomyliły. Sorry xD
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Niemy

Niemy

Użytkownicy
posty477
Propsy50
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Też miałem ten problem. Jeśli dobrze pamiętam, doinstalowywałem player kita, po instalacji moda.
Robiłem to już wcześniej, niestety nic nie dało.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry