Gothic 2 NK Returning 2.0 66.2 - Spolszczenie [Linki,Instrukcja,Galeria] 220395 471

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 5.05.2018 roku

Wyświetleń 220395

Odpowiedzi 471

Leoxiq1993

Leoxiq1993

Użytkownicy
Mistrz
posty175
Propsy75
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Mistrz
"Zacytowałem kogoś kto napisał coś takiego, nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli serio dodałeś jakieś nawiązania do Kiepskich, to tylko pogratulować Ci gustu."
Jak nie wiesz ile w tym prawdy to czemu od razu tak atakujesz? Poza tym było dołożyć swoją cegiełkę do tłumaczenia, ą nie śmiać się teraz z "żartów z kiepskich", gdy ktoś ewidentnie poświęcając swój czas, spróbował też wyjechać z własną inicjatywą.
Ja cieszę się teraz grając w Returning i nie będę miał pretensji do nikogo, gdy znajdę literówkę. Jeżeli mam problem z finalnym efektem to rodzi się tylko pytanie: Dlaczego nie zgłosiłem się do pomocy na czas i nie sprawdzałem tych literówek.
Może spójrz w ten sam sposób.
 
Pozdrawiam mame i tate

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Jako, iż nie mam konta na BS, to tu wyrażę pewien apel, którego mam nadzieję ktoś wysłucha: jeżeli faktycznie ekipa chce zrobić dubbing, to chciałbym, żeby położyli nacisk na to, by kwestie wypowiadane przez aktorów głosowych były umieszczone w kontekście, bo najnowszy God of War nauczył nas (niektórych przynajmniej, jak sądzę), że zaniedbanie tego prowadzi do tragedii (notoryczne złe umieszczanie akcentu w zdaniach naprawdę bolało moje wybredne uszy malkontenta). Także najlepiej, żeby zanim ktokolwiek zaczął podkładać głos do jakiejś kwestii, dostał i 2-3 razy przeczytał całą rozmowę, w której jego/jej postać bierze udział.
To tyle ode mnie, trzymam kciuki za inicjatywę :D (w której sam wziąłbym czynny udział, gdyby nie mój chroniczny brak dobrego sprzętu i irytujące reranie xD)
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

vladp0ti

vladp0ti

Użytkownicy
posty6
Propsy1
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Zainstalowałem wszystko cacy, wszystko działa, nie instalowałem jedynie dubbingu, a w grze gadają po rusku, jak to zmienić? Wolę czytać całego Gothica niż grać z tym językiem, taki uraz po csku
 

StoryHelper

StoryHelper

Użytkownicy
posty34
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Wtedy też usuniesz sobie wszystkie inne dźwięki, przepakuj je Gothic vdfs usuwając foldery SPEECH.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Konkretnie tylko z RET2_Sounds_01, pozostałe zwierają tylko dubbing, więc można je usunąć.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Kyubie

Kyubie

Użytkownicy
posty389
Propsy32
  • Użytkownicy
Z tego co tu widzę to zamiast pociechy z tłumaczenia, jest tylko i wyłącznie panika odnośnie niechcianych zmian. Trochę to smutne, ale widać że chyba jednak zasłużone... Skoro ludzie zastanawiają się czy mod znowu będzie pozmieniany, zamiast tego że w końcu jest tłumaczenie to chyba naprawdę jest coś nie tak...
 

vladp0ti

vladp0ti

Użytkownicy
posty6
Propsy1
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
nie przepakowałem pierwszego, resztę wyłączyłem :P czasem jak usłyszę to nic się nie stanie, także mój problem rozwiązany, jedziemy więc z r2 :D
 

Tangel

Tangel

Użytkownicy
posty64
Propsy3
  • Użytkownicy
 

Niemy

Niemy

Użytkownicy
posty477
Propsy50
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
W modyfikacji działa marvin?
działa, ale aktywuje się go w inny sposób (w trakcie gry Pause, MARVIN, Pause) i postać siada, kiedy jest aktywny (żeby wyłączyć Pause, 42, Pause).
 

Roman Reigns

Roman Reigns

Użytkownicy
posty138
Propsy8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
czy jest w planach spolszczenie alternatywnego balansu ? :D  bo tak teraz się przerzuciłem na spolszczonego moda i mi brakuje kilka smaczków z AB ;)
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spolszczenie jest super.

Chciałbym Wam podziękować za jego wydanie.

Jeśli chodzi o samą modyfikację, bardziej polecam wszystkim nowym zagrać w wersję 1.3.1 z AB i DX11. Gra w starą wersje wnosiła wiecej frajdy, kazdy wydany 1 punkt nauki ma wielkie znaczenie, w wersji 2.0 już tego klimatu nie ma. Mam nadzieje ze wydacie jakis fajny AB aby to zmienić. Nie zmienia to jednak faktu, że to najlepsza modyfikacja do Gothica 2.

Polecam grać ze starą czcionką oraz DX11 dodanym przez Solace na bractwospolszczenia.pl oraz z Texture Replacment - gra sie przyjemniej i przypomina starego returninga.
 

Morty

Morty

Użytkownicy
posty954
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@quentin123 Jeśli chcesz aby każdy 1 PN miał znaczenie, to zagraj magiem ognia na trudnym lub legendzie.
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie zastanawiam się czy nim nie grać.
Rozważam też nekromantę lub strażnika świątynnego.

Czekam aż ktoś doda spis czarów dla nekromanty i dla maga ognia bo widzę że dużo fajnych czarów doszło.

Gram na normalnym i po przeczytaniu postów czuję że bedzie trochę za łatwo.
Tylko może pomine expienie w khorinis i szybciej wezmę sie za główną fabułę.

@Morty Dlaczego uważasz że magiem ognia jest ciężko ? Czytałem i również wydaje mi się że uchodziłby za jednego z łatwiejszych magów do ogrania ze wzgledu na podpalanie wrogów- przynajmniej na początku. Nie wiem jak wyglada gra nim dalej np. w 4 rozdziale, jake ma czary.
 

Morty

Morty

Użytkownicy
posty954
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@quentin123 Czary maga ognia są bardzo słabe w późniejszych fazach gry, do tego stopnia że na trudnym większość bossów zabijałem kosturem. Ponadto pominąłem sobie naukę 6 kręgu, bo wydatek PN był duży a nic mi nie dawał. (100PN na 6 krąg + 60 PN na deszcz ognia, gdzie dostaje 15PN na poziom)

Granie magiem ognia to :
- wydatek ponad 270 PN na 6 kręgów magii
- wydatek prawie 200 PN na czary
- wydatek prawie 100 PN na umiejętności obowiązkowe do ukończenia gry

Grając na legendzie zakładam ze będę miał maksymalnie 900PN w akcie 7, w akcie pierwszym mogę zdobyć lekko ponad 200 :| .
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Morty wypiszesz mi jakie czary miałeś w kregach ognia ?
 

templartitan

templartitan

Użytkownicy
posty882
Propsy96
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
(problem u brata) czemu po zainstalowaniu spolszczenia menu jest po angielsku mimo ze jest ikona od bractwa,dream vader i calym tłem?
Edit: naprawione
 
Procek - i5-4460 3.9 GHZ
Karta Graficzna -GTX 970 MSI
Pamięć Ram - 16GB
https://steamcommunity.com/id/templartitan/

Maravel

Maravel

Użytkownicy
posty123
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, po zainstalowaniu spolszczenia gra jest bardzo ciemna nawet w dzień a w nocy to kompletnie nic nie widać, sama czerń :x Ktoś wie jak temu zaradzić?
---
Ok, poradziłem sobie. W opcjach DX11 wystarczyło ustawić jasność i kontrast.
 
"Zatrute strzały trzymają kołczany z nami jest bóg Khorne,
zdobyczne buzdygany, blisko trzymamy jak łuk Thorgal,
a w kaftanach długie noże co głoszą cicho pieśń,
a swą klingą wbitą w pierś, niosą cicho śmierć."

BUMCYKAFYSZ

BUMCYKAFYSZ

Użytkownicy
posty235
Propsy19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Fors

Fors

Użytkownicy
Chrząszcz
posty190
Propsy14
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Chrząszcz
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry