[AB] Pytania odnośnie zadań i rozgrywki 969821 5178

O temacie

Autor Loop

Zaczęty 3.04.2018 roku

Wyświetleń 969821

Odpowiedzi 5178

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Wez sobie jaki chcesz i tyle, to naprawdę ma marginalne znaczenie  raptem 2 ustawienia maja  wpływ na poziom trudności jako taki, reszta to zdefiniowanie jak długo będzie bił bossa a nie jak on będzie trudny.

Większe hp bossa podnosi poziom trudności bossa w pewnym sensie. W końcu musimy dłużej wytrzymać jego ataki i być skupionym, oraz zadać większa ilość ciosów. Nie wiem czy lepiej zabić bossa szybciej po prostu i łatwiej, ale moim zdaniem to mniejsza satysfakcja? Czasem bossy są po prostu wymagające ze względu właśnie na ich wytrzymałość i dmg który nam zadają. Najciekawsza opcją Koszmaru(można ustawić w trybie Gothic) to dodatkowe utrudnienia w formie dodatkowych mobów, lecz nie wiem dokładnie ile tego jest i czy nie występują one na zwykłym trybie trudności Gothic. Wybór trudności zależy od tego ,czy lubimy się męczyć z grą dłużej czy nie. Koszmar w tym syfie, to tylko zbędne umieranie i nerwy oraz stracony czas moim zdaniem. Dlatego polecam zwykłego Gothic na full ustawiony, bez zbędnych utrudnień. Oczywiście 5pn co poziom, jeśli lubimy wszystko zbierać lub 10 jeśli chcemy grać komfortowo. Ale w takim wypadku zebranie wszystkich bonusów doprowadzi do stworzenia zbyt silnej postaci(co kto lubi, ale ja tam wolę czuć że gram w rpg, a nie tłucze moby jak w jakimś MMO.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Większe HP zachęca gracza do bugowania, nic to z poziomem trudności nie ma wspólnego.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Większe HP zachęca gracza do bugowania, nic to z poziomem trudności nie ma wspólnego.

Bugowanie to jak byś używał kodów. To równie dobrze, możesz wklepać god moda.. Walka z bossem posiadającym większe hp bez bugowania, jest po prostu bardziej wymagająca, ponieważ walka będzie dłuższa. Nie będę się zagłębiał w twoją definicję poziomu trudności, bo prawdopodobnie chodzi ci o mechanikę jak w Soulsach, którą trzeba rozpracować i wyuczyć się zachowań przeciwników. Zresztą podobnie jest w Gothic i nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że te gry mają ze sobą dużo wspólnego, bo w obu przypadkach, trzeba rozpracować przeciwnika, przynajmniej jeśli gramy po raz pierwszy. Samo podbijanie hp czy dmg to już podnoszenie jako tako poziomu trudności, tak pomimo że jest to sztuczne nabijanie i bardzo prymitywne, ale nim jest.

Nie wiem, może komuś zbugowanie sprawia radość, bo mi nie. Jeśli miałbym zabijać bossa z lokacji w załóżmy 15sekund, to równie dobrze mogę wklepać kill w konsoli, bo na jedno wychodzi. Podczas dłuższej walki ryzyko że zginę a walka zacznie się od nowa jest o wiele większe.. szczególnie gdy bossem jest mag i mowa tu o walce uczciwej, bez bugowania.

Walka z głównym bossem Assasynów była dość trudna(jego szybkość, hp i dmg) Walka z takim KorCalomem też była spoko. Wiadomo, że nie które bossy, to tylko zbijanie paska hp. Ale nie które naprawdę potrafią dać w kość.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Grasant

Grasant

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nightmare bez bugowania, nie sądzę ;) Gothic zawsze słynął z bugów i są one nieunikonione już w podstawowej grze bez modów.
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Nightmare bez bugowania, nie sądzę ;) Gothic zawsze słynął z bugów i są one nieunikonione już w podstawowej grze bez modów.

Wykorzystywanie bugów świadomie na własną korzyść, to po prostu oszustwo. Nie sądze, by istniały w tej modyfikacji bossy, których nie dało by się pokonać bez bugowania. A nawet jeśli, to większość z pewnością można pokonać w uczciwej walce. Kwestia tego, by się nie dać trafić. Ludzi kusi po prostu zbugować i się po prostu nie męczyć i iść dalej z fabułą. Jest to do zrozumienia, bo nie które bossy są po prostu za mocne no i warunki walki, dość niesprawiedliwe.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Grasant

Grasant

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nightmare bez bugowania, nie sądzę ;) Gothic zawsze słynął z bugów i są one nieunikonione już w podstawowej grze bez modów.

Wykorzystywanie bugów świadomie na własną korzyść, to po prostu oszustwo. Nie sądze, by istniały w tej modyfikacji bossy, których nie dało by się pokonać bez bugowania. A nawet jeśli, to większość z pewnością można pokonać w uczciwej walce. Kwestia tego, by się nie dać trafić. Ludzi kusi po prostu zbugować i się po prostu nie męczyć i iść dalej z fabułą. Jest to do zrozumienia, bo nie które bossy są po prostu za mocne no i warunki walki, dość niesprawiedliwe.
Pytanie kluczowe w tej kwesti - czy ukończyłeś grę na poziomie nightmare różnymi klasami postaci?
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Cytuj
Pytanie kluczowe w tej kwesti - czy ukończyłeś grę na poziomie nightmare różnymi klasami postaci?

Ukończyłem to pod duale. Magiem w sumie też bym dał radę i zamierzam to zrobić kiedyś tam. Ale to już kwestia walki na dystans + kostur, więc nie będzie przeciwnika, który sprawi mi wtedy większe trudności. Gra magiem jest znacznie bardziej prosta przez większą część gry. Zdarzają się momenty wymagające, ale to dobrze. W gruncie rzeczy chodzi o czerpanie radości z rozgrywki, więc niech każdy gra jak mu pasuje.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

darek0100

darek0100

Użytkownicy
posty287
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z przywołaniem Azgalora, a właściwie z naładowaniem Oka Gniewu. Mam krew demona, krew orka, poświęcony kamień, przeczytałem starą księgę i księgę w krypcie Ichiala. Podchodzę do stołu alchemicznego i nie mam opcji ładowania oka gniewu. W czym może być problem? Gdzie ta opcja powinna być? Czy czegoś mi brakuje? (siarkę mam - 4 sztuki). Może przy innym stole?

Post połączony: 2020-12-24, 22:33
Heh, dopiero napisanie postu mnie natchnęło - potrzeba 5 sztuk siarki
 

Shleder

Shleder

Użytkownicy
posty25
Profesjabrak
  • Użytkownicy
gdzie znajde ksiezycowy kamien do zrobienia sihila?
 

Zondala

Zondala

Użytkownicy
posty295
Propsy58
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pustynia adanosa jeden w wieży imaratha i jeden bodajże w czyśćcu. W skarbach smoków też powinny być.
 

Papopik

Papopik

Użytkownicy
posty72
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jaka runą ładujemy tablice w bibliotece uczonych na tym podwójnym pulpicie żeby przyzwać strażnika w świątyni? Prawdopodobnie omyłkowo ja sprzedałem cantharowi, którego zabiłem dla gildii. Proszę o kod na ów rune gdyż utknalem:D
 

furlon

furlon

Użytkownicy
posty70
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
gdzie w jarkendarze w wersji new balance jest drugi kamien ogniskujacy otwierajacy portal do smoka
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Jaki drugi?

Zawsze był tylko jeden.
 

furlon

furlon

Użytkownicy
posty70
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
jest drugi w lokacji jak idziesz do zlotego smoka wersja new baance
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Mam pytanie bo wsumie pierwszy raz gram magiem...
Grając magiem ognia jak zabijać potwory typu ogniste jaszczury i inne potowry które sa niewrażliwe na ogień?
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Używając innych zaklęć  minusy maga ognia
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jestem w czwartym rozdziale i mam kilka kwestii co do kontynuowania rozgrywki:
1. Jak pociągnąć wątek w górach orków po rozmowie z Januszem? Wiem, że w AB można go ukończyć przed wypłynięciem do Irdorath. Zabiłem nekromantę w ŚŚ i mam jakieś trofeum świadczące o przynależności do wybrańca Beliara, ale chyba potrzebują duszę wybrańca Beliara, jeśli tak to kogo?
2. Czy jak oddam sfery Stonnosowi przed walką z Krukiem, to będą jakieś problemy ze złotym smokiem? Chciałbym wziąć bonus dla maga od opiekunów przed walką z Krukiem.
3. Zniknął mi Gestath, nie ma go w GD, ani w Khorinis.
4. Jak obecnie jest z ogromnym rubinem dla Cassii? Jeśli mając aktywną miksturę na pierwsze uderzenie, to spokojnie przeżyję tę kradzież, czy trzeba jeszcze mieć jakiś poziom zręczności, jak było kiedyś. Pytam, bo gram na nodeath, i muszę być pewien;)
5. Czy grając magiem muszę się uczyć robienia mieczy, żeby je wykuć dla Wenzela, czy można dać mu jakieś inne?
 

Jastrzab

Jastrzab

Użytkownicy
posty197
Propsy39
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jestem w czwartym rozdziale i mam kilka kwestii co do kontynuowania rozgrywki:
1. Jak pociągnąć wątek w górach orków po rozmowie z Januszem? Wiem, że w AB można go ukończyć przed wypłynięciem do Irdorath. Zabiłem nekromantę w ŚŚ i mam jakieś trofeum świadczące o przynależności do wybrańca Beliara, ale chyba potrzebują duszę wybrańca Beliara, jeśli tak to kogo?
2. Czy jak oddam sfery Stonnosowi przed walką z Krukiem, to będą jakieś problemy ze złotym smokiem? Chciałbym wziąć bonus dla maga od opiekunów przed walką z Krukiem.
3. Zniknął mi Gestath, nie ma go w GD, ani w Khorinis.
4. Jak obecnie jest z ogromnym rubinem dla Cassii? Jeśli mając aktywną miksturę na pierwsze uderzenie, to spokojnie przeżyję tę kradzież, czy trzeba jeszcze mieć jakiś poziom zręczności, jak było kiedyś. Pytam, bo gram na nodeath, i muszę być pewien;)
5. Czy grając magiem muszę się uczyć robienia mieczy, żeby je wykuć dla Wenzela, czy można dać mu jakieś inne?

1. Potrzebujesz duszy smoka ożywieńca, czyli raczej nie da się tego zrobić przed 7 rozdziałem.
2. Możesz pokazać sfery smokowi ale ich nie używać do stworzenia runy. W AB nawet jesli je oddasz smokowi i zrobisz krzyż żywiołów to potem mówisz Stonnosowi, że je oddałeś i on i tak Ci da bonus.
3. też miałem ten problem, nie znam odpowiedzi :/
4. raczej przeżyjesz, ale może ktoś się wypowie kto na 100% będzie wiedział.
5. nie musisz się uczyć, wystarczy że skądś weźmiesz te zwykłe miecze (np. kupisz od kogoś)
 
CPU: Intel Core i7 8700k
RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 3000MHz CL15
GPU: MSI GTX 1060 6GB
Mobas: MSI Z370 Gaming Pro Carbon

SonGoku

SonGoku

Użytkownicy
posty123
Propsy46
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
1. Serce azgalora i 5 rozdział i możesz wejść otrzymasz trochę mniejsze statystyki niż jakbyś to zrobił w 7 rozdziale
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Jastrzab
1.W zwykłym returnie tak się robi, ale w AB można to zrobić wcześniej, tylko pytanie jak?
2.No właśnie nie mam dialogu ze smokiem. Prawdopodobnie będzie dostępny po zabiciu Kruka. Na razie jestem przed Krukiem i chciałbym zgarnąć bonus od opiekunów, ale najpierw musiałbym oddać  sfery, co mi koliduje później ze smokiem.
5. Bedę musiał poszukać i sprawdzić.
@SonGoku
1. Serce Azgalora? To da się załatwić, ale jak z wątkiem tworzenia runy by zabić golema?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry