Zarządzanie czasem 2599 4

O temacie

Autor Cragann

Zaczęty 19.03.2018 roku

Wyświetleń 2599

Odpowiedzi 4

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jakie macie własne doświadczenia, jak to robicie/ robiliście?
Będę sprawdzał metode pomodoro- macie jakieś sugestie?
Śmiało, wypowiadać się bo to ważne rzeczy  :D
 

MajkeI

MajkeI

Użytkownicy
Front End Developer
posty698
Propsy169
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Front End Developer
Będę sprawdzał metode pomodoro- macie jakieś sugestie?

Przy pracy umysłowej pomodoro jest fajnym rozwiązaniem, stosuję i polecam. Jednak wiadomo jak jest spięcie przed deadline'em to nie bardzo jest czas na robienie sobie przerw :D

Co do samego zarządzania czasem, zainteresowałem się tematem mniej więcej 2 lata temu. Po prostu zauważyłem ile tak naprawdę mogłem zrobić i osiągnąć, gdybym lepiej zarządzał czasem i swoimi projektami. Zacząłem od regularnych godzin snu i Tobie też polecam, potem po kolei układałem sobie zadania w ciągu dnia i starałem się je realizować. Wiem, że nie każdy lubi z góry planować swój dzień i zadania, ale od kiedy ja tak robię to jestem dużo efektywniejszy i mniej leniwy.
 

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Sorry, ale dla mnie pomodoro to bzdura, od razu widać, że Włoch to wymyślił, żeby mieć co chwilę siestę ;-) W każdym razie u mnie nie ma szans na robienie sobie jakiś przerw, chyba że w ramach brainstormingu.

Ja zaczynam dzień od daily standaupu - omawiam z teamem to co zrobiliśmy wczoraj, jakie plany mamy na dzisiaj i jakie największe wyzwania/problemy są do rozwiązania - mocny nacisk kładę na to, żeby team sam rozwiązywał problemy, chcę jednak usłyszeć jakie planują rozwiązania i czasem wspólnie to korygujemy. Narzędzia wspierające:
1. Papierowy kalendarz, czyli tak zwany czarny zeszyt. Tutaj mam najważniejsze sprawy bez wchodzenia w szczegóły, nie wyobrażam sobie życia bez tego :D
2. Terminarz/kalendarz w outlocku, przypominajka dla mnie, ale bardziej dla reszty firmy, żeby widzieli kiedy mi dupy zawracać nie mogą.
3. Trello, czyli tablice kanbanowe, przydatne w ujęciu ogólnym i szczegółowym, proste i darmowe - polecam.
4. Żółte karteczki, mam nimi obklejone pół biura, mega przydatne przy mapach myśli czy mapowaniu procesów.
5. Duże planowanie zadań w cotygodniowych sprintach - z moim wew. teamem raz w tygodniu, z IT 2x (szacowanie i planowanie, taki zmodyfikowany scrum, też jest retro, etc.).
6. Do szczegółowego rozpisywania fjuczerów i tasków używam Onenote, które udostępniam teamowi. Tutaj też mam notatki ze spotkań.
7. Dodatkowe narzędzia, głównie do zarządzania projektami i workflowem: targetprocess, wrike, sharepoint. Z tego korzystam na co dzień, ale w tym roku w ramach integracji przesiadam się na Jirę.
8. Lync do szybkiej komunikacji i do zdalnych konferencji, slack to pitolenia o dupie Maryny z teamami. Czasem skype.

To tak w ogólnym zarysie. Oczywiście każdy podchodzi do tematu zarządzania czasem i taskami indywidualnie, więc warto poeksperymentować z różnymi narzędziami.
BR,
Shr
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

MajkeI

MajkeI

Użytkownicy
Front End Developer
posty698
Propsy169
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Front End Developer
Sorry, ale dla mnie pomodoro to bzdura, od razu widać, że Włoch to wymyślił, żeby mieć co chwilę siestę ;-)
Dla mnie pomodoro się sprawdza w momentach, kiedy jest duży zapierdziel i powoli dostaję przed kompem "raka mózgu" :P

Btw jeśli lubicie siąść ze słuchawkami przy pracy i się odciąć, skupić to polecam Gothic Ambience na yt -> link
Mnie się fajnie działa przy gothicowej muzyce w tle :D
 

neko

neko

Użytkownicy
BE CURIOUS!
posty20
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • BE CURIOUS!
Zwykły kalendarzyk i zapisywanie celów na dany dzień, na mnie działa niesamowicie szczególnie przed sesją :D No i jeśli chodzi o planowanie zadań czy na przykład nauki to rozbijanie tego na jak najbardziej szczegółowe podpunkty i wykreślanie sobie po kolei.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry