Nieoficjalne patche by Nergal 74179 197

O temacie

Autor Nergal

Zaczęty 20.06.2017 roku

Wyświetleń 74179

Odpowiedzi 197

Kuken

Kuken

Użytkownicy
posty391
Propsy97
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Na szczęście daleko nie byłem więc mogę zacząć od nowa i nie będzie bolało, ale w takim razie czy łucznik ma rację bytu na tych patchach? Czy będę w stanie ogarnąć Dolinę Cieni albo etapy gdzie przede wszystkim jest problem z ożywieńcami, czy nie bawić się w to i robić standardowego woja pod 2h?
Ja gram na trudnym na najnowszym patchu od nergala, i nie ma żadnego problemu z nieumarłymi, wystarczy miecz od Alberta i nieco skilla gothicowego, zrobiłem już 2 sfery do zadania opiekunów bez problemu
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Gotikowy styl to po prostu gra na kontr ataki, i wyuczenie zachowań przeciwników :]
 

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam pytanie. Czy na patchu 1.3.3/1.4.0/1.4.1 ciężką zbroję strażnika świątynnego dostajemy w 5 czy 7 rozdziale ?
A jeśli już na 5 rozdziale to przed patchem 1.3.3 trzeba mieć 1.3.1 czy starcza 1.2 ?


Na patchu 1.2 na którym grałem dostajemy ją
dopiero w 7 rozdziale.
Na patchach z którymi mod jest znacznie trudniejszy 1.3.1 i 1.3.2 ciężka zbroja strażnika świątynnego jest dostępna ponoć od 5 rozdziału.


Drugie moje pytanie dotyczy czy na nowszych patchach 1.3.1/1.3.2 oraz
twoich 1.3.3/1.4.0/1.4.1 są
naprawione dwa bugi z obozu bractwa ?

Pierwszy,że dostajemy się do ich gildii bez
wykonania questów Baalów ?
Na 1.2 wystarczyło zrobić quest z "przesyłką dla Lariusa" którego dostaliśmy od Baal  Oruna. 

Drugi bug z Lariusem, że jak wstał z ławki podczas questu z
"przesyłką dla Lariusa" czy "Listami polecającymi dla Galahada" to te zadania bugowały się i jedynie wczytanie wcześniejszego save pomagało.


Który patch najbardziej polecasz ze swoich ?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Pierwszy,że dostajemy się do ich gildii bez
wykonania questów Baalów ?
Na 1.2 wystarczyło zrobić quest z "przesyłką dla Lariusa" którego dostaliśmy od Baal  Oruna. 

Drugi bug z Lariusem, że jak wstał z ławki podczas questu z
"przesyłką dla Lariusa" czy "Listami polecającymi dla Galahada" to te zadania bugowały się i jedynie wczytanie wcześniejszego save pomagało.
Ani jedno, ani drugie nie jest bugiem. Do Bractwa od wersji 2.1 Rebalance'a można dostać się jako Nowicjusz po wykonaniu questa od Oruna, ale i tak trzeba awansować, a więc wykonać questy Baalów, by dostać się do ratusza. Zostaje to w Returningu 2.0.
Co do Lariusa, to jego przerwa popołudniowa się kończy, więc wraca do ratusza i nie chce rozmawiać.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dzięki Jao za info. Kilka ludzi pisało, że zostanie nowicjuszem bez wykonania
questów od Baalów to jest błąd stąd moje zastrzeżenia.
A czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie poniżej skoro nie ma Nergala:
Czy na patchu 1.3.3/1.4.0/1.4.1 ciężką zbroję strażnika świątynnego dostajemy w
5 czy 7 rozdziale ? (1.2 dopiero w 7 rozdziale. 1.3.1 i 1.3.2 w 5 rozdziale)
A jeśli już na 5 rozdziale to czy przed patchem 1.3.3 trzeba mieć 1.3.1 czy starcza 1.2,
by ciężką zbroje strażnika świątynnego mieć na 100% w 5 rozdziale   ?
Z góry dziękuje za odpowiedź, bo ta kwestia mnie najbardziej interesuje przed
ponownym zagraniem w Returning Rebalance 2.1.
Bo nie wiem czy wybrać 1.2 czy 1.4.1.
 

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ten patch to tak jakby fix do 1.3.2, więc to co nie jest w chanelogu zostaje takie same.
5 rodział - zbroja na 98.7%
Lepiej chyba 1.3.1 i na to 1.4.1, ale to bez większej różnicy
 

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmm to chyba się skuszę na 1.4.1 zamiast ponownie 1.2 :)
Przekonało mnie do tego przede wszystkim to:
-Ciężka zbroja świątynna  w 5 rozdziale, a nie dopiero w 7.
-Aby dołączyć do bractwa trzeba teraz wykonać obowiązkowo zadania dla 
Baala Oruna, Baala Tyona, Baala Parveza, Baala Cadara, Baala Namiba,
a nie jak wcześniej tylko do Oruna. Bo wcześniej questy dla pozostałych Baalów to
był chyba tylko wymóg, by dostać się do Hagena i GD.
-Aby zostać teraz strażnikiem świątynnym lub Guru nie wystarczy
zrobić jak wcześniej questa dla Gor Na Kosha i przekonać Cor Angara do powrotu oraz
zdać raport co się dzieje w GD Orunowi tylko są dodatkowe questy od
Gor na Vida i  Gor na Totha dla strażników świątynnych oraz
questy nowe od Baala Namiba, Baala Tyona, Baala Cadara  dla Guru.



Wadami 1.4.1 są dla mnie tylko dwie rzeczy:
-Nie ma zatruć i wytrzymałości co burzy balans i bardzo ułatwia grę na pierwszych 25 poziomach postaci. Nie stracimy kasy na eliksiry i pkt nauki na wytrzymałość.
Poza tym po co teraz nam serca trolli. Żal tylko wytrzymałości, bo rozbudowała ta umiejętność mechanikę gry, bo w sumie zatrucia irytowały mnie w 2 rozdziale w Jarku.
-Galahad nie nauczy wojownika czarów I, II, III kręgu co było dobrą alternatywą, dopóki nie miało się miecza nordmarskiego. Bez "śmierć ożywieńcom" z
pewnością jest sporo trudniej zdobyć żywioły.


Mam nadzieję, że na 1.4.1 będzie mniej bugów niż na 1.2 skoro bazą jest 1.3.2.
Pisze, że 1.4 posiada wcześniejsze wersje więc zainstaluje tego patcha na 1.2.
 

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
1H nordmara dostajesz za zadanie w którym musisz zanieść wiadomość z punktu A do B i z powrotem, więc przed sferami zdążysz.
 

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiem o jakim zadaniu mówisz :)
Ja zawsze preferowałem granie 2H, ale lubiłem wyszkolić woja zarówno 2H i 1H.
Nordmarski miecz zdobyłem chyba po pokonaniu Kreola Szponem Beliara bodaj w
3 rozdziale. Obstawę miał niezłą :) Nie pamiętam czy miałem inny nordmarski miecz.
W każdym razie na patchu 1.2 i poziomie trudności normal (4 z 7) było dość ciężko gdzieś do 3/4 IV rozdziału i zdobycia Uriziela. Potem gra stała się mniej wymagająca.
Dla mnie najdłuższy jest IV rozdział, bo masę questów wtedy dopiero wykonuje.
Natomiast po zdobyciu miecza w połowie VI rozdziału po pokonaniu smoka ożywieńca gra stała się banalnie prosta. W VII rozdziale tłuczemy po 20 orków i wchodzimy w nich jak w masło. Ale pierwsza wizyta w GD w II rozdziale to horror :)
Przemiany w zwierzęta się przydają. Robienie tych questów, które są osiągalne plus
główne raport z kopalni dla Garonda.
 

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Patch ciekawy, ale przynajmniej u mnie występuje jeden bug.
Bonusy z założenia całego setu pozostają nawet po zdjęciu przez co można nabijać sobie staty.
Różnicy mi to nie robiło bo i tak biegałem z Męstwem Innosa, ale zawsze coś wrednego :)
 

szegda

szegda

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Gdzie jest pierwszy tom smoczych opowiesci? Bo przeszukalem caly klasztor i nie znalazlem :/
 

dawidurbanlol

dawidurbanlol

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jak dobrze rozumiem żeby zostać Strażnikiem Świątynnym muszę znaleźć Cor'a? To dopiero w R3. Pytam ponieważ gdy dołączyłem już do bractwa jako nowicjusz brakuje mi linii dialogowych z Gor Na Kosh co do tego całego młota, mam tylko linie że chce się u niego szkolić.
 

dawidurbanlol

dawidurbanlol

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
No to mam problem ponieważ nie mogę zostać strażnikiem, znalazłem angara, rozdałem mikstury, rozmawałem z tym ziomiek o angarze (ze go znalazłem) i tu jest problem bo mam stop :/ nie moge skonczyc misji od Baala, mam mu powiedziec co sie dzieje w GD. Gadałem juz z Hagenem i poszedłem do baala i niczego dalej sie nie dowiedziałem, tak samo mam z tym Korem zadnej linii dialogowej o byciu Strażnikiem... Da rade wbic jakos na kodach do strażników bo zaczynanie od nowa nie cieszy mnie :/
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
No to mam problem ponieważ nie mogę zostać strażnikiem, znalazłem angara, rozdałem mikstury, rozmawałem z tym ziomiek o angarze (ze go znalazłem) i tu jest problem bo mam stop :/ nie moge skonczyc misji od Baala, mam mu powiedziec co sie dzieje w GD. Gadałem juz z Hagenem i poszedłem do baala i niczego dalej sie nie dowiedziałem, tak samo mam z tym Korem zadnej linii dialogowej o byciu Strażnikiem... Da rade wbic jakos na kodach do strażników bo zaczynanie od nowa nie cieszy mnie :/

To zostań kimś innym i tak strażnik świątynny jest do bani.
 

dawidurbanlol

dawidurbanlol

Użytkownicy
posty9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
ta ale dołączyłem juz do bractwa i dupa troche... Nie da rady jakos komendami pozbyc sie gildii?
 

Iselor008

Iselor008

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Obawiam się, że jest to jakiś globalny błąd w tym patchu. Także mam problem z zakończeniem misji "Plany paladynów" i albo znajdę rozwiązanie, albo zacznę od nowa z nekro. Najlepszy byłby kod na zaliczenie tej misji. Ale wiem, że podejście do kodów w tym modzie jest dość rygorystyczne. Z jednej strony szkoda tylu godzin, z drugiej wolę nie korzystać z kodów.

@dawidurbanlol, mógłbyś mi powiedzieć, czy u Ciebie też nie było opcji zaproszenia Fortuno do nowego obozu bractwa?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Niestety nie polecam grania na nieoficjalnych patchach bo więcej "śmiertelnych" bugów niż a 1.3.1 tutaj jest.
 

Iselor008

Iselor008

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wybrałem tę wersję patcha ze względu na rozbudowaną frakcję obozu bractwa. Wydawał się idealny do przejścia gry jako SŚ. Dodatkowe zbroje i nauka przekuwania ich (nowe zbroje także są zbugowane i NPC nie traktują ich jak gildyjne), więcej zadań i przeniesienie awansu SŚ-guru na 3 rozdział. Wszystko to na papierze fajnie wygląda, ale niestety wkradło się kilka niedociągnięć. A niektóre nie pozwalają kontynuować rozgrywki. Tak więc jeżeli chce ktoś grać na patchu 1.41 to niech nie wybiera bractwa, bo może gry nie skończyć. Nie znalazłem problemów z innymi zadaniami poza tymi związanymi z bractwem. Niestety z tego co mi wiadomo Nergal od pół roku nie pojawił się by wnieść poprawki i ten patch chyba nie będzie już rozwijany. Sporo nowych rzeczy (cudowne sety amulet+pierścienie+pas), dodatkowo zablokowanie irytującej mechaniki trucizn, ale zbugowane bractwo, które miało być perełką tej wersji moda.
 

Szulwik

Szulwik

Użytkownicy
posty781
Propsy92
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jeśli chce zagrać na 1.4.1 to muszę zainstalować tylko 1.4.1 czy coś więcej (oczywiście patch 1.3.1 zainstalowałem)

edit..dlaczego linki do tych paczy zawierają tylko jakieś pliki wideo? Domyślam się że 1.3.3 1.4 i 1.4.1 to kolejność od najstarszego do najnowszego. Pewnie jak chce zagrać na 1.4.1 to muszę plik z tego patcha wypakować do folderu modv. Tak pytam dla pewności...

i dlaczego plik który ściągnąłem z linku do patcha 1.4.1 nazywa się 1.3.1?
 

Angaru

Angaru

Użytkownicy
posty6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czyli jak rozumiem grając na tym patchu odpuścić sobie granie straznikiem światynnym?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry