Błędy wersji 1.4.9 18337 45

O temacie

Autor Banowany Tibijczyk

Zaczęty 18.06.2017 roku

Wyświetleń 18337

Odpowiedzi 45

Banowany Tibijczyk

Banowany Tibijczyk

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Zbanowany

Banowany Tibijczyk

Błędy wersji 1.4.9
2017-06-18, 18:40(Ostatnia zmiana: 2017-06-18, 18:53)
Piszcie tutaj błędy które występują w najnowszej wersji tak aby Edycja rozszerzona w wersji 1.5.0 była finalna :)


Zamierzam przejść teraz gre każdą frakcją dokładnie, doszukując się błędów oraz najmniejszych literówek.
Outlander wyślij mi tutaj co poprawiłeś albo co masz zamiar poprawić tak żebym dwa razy tego samego nie pisał.

Daj mi 3 dni na przejście każdą frakcją całego gothica wtedy będziesz wiedział co jeszcze zostanie do poprawy.




BŁĘDY GRY

- Miecz krwawego barbarzyńcy nie ma wyglądu (postać walczy powietrzem)
- zastrzeżenie mam do tego co Mówi cień Ralph (koło areny scattego) mówi że żaden straznik nie zdziera z niego rudy i sie cieszy z tego, ale przecież on jest cieniem, to dlaczego strażnicy mieliby zdzierać z niego rudę?
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Nauka siły i zręczności u Gor na Totha jest zbugowana na korzyść gracza - do samego końca (do 100 pkt) zabiera tylko po 10 bryłek i 1 PN za punkt danej cechy. Nieco mniej fajne, że przy próbie uczenia się powyżej 100 pkt oczywiście nic nie uczy, ale dalej zabiera bryłki rudy.
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja grałem na wersji 1.4.8 strażnikiem ze starego obozu i natrafiłem na jeden poważny bug, który wielu przede mną też miało. Mianowicie w świątyni Śniącego w pomieszczeniu z kolcami w momencie, gdy strzelamy z łuku/kuszy we wnękę, by otwarła się krata do pomieszczenia obok nic się nie dzieje i nie idzie przejść gry. Końcówka 5 rozdziału.
Gdy jest dobrze to po strzale powinien załączyć się interaktywny filmik z otwierającą się kratą do 4 nieumarłego strażnika. Nigdy nie występował ten bug w czystym Gothic 1 oraz Gothic 1 z Mrocznymi tajemnicami. Dopiero w Edycji Rozszerzonej 1.4.8 spotkałem się z tym po raz pierwszy. Kilka osób sugerowało wczytanie wcześniejszych savów. Ja zapisywałem na przemian na czterech slotach i cofanie się do każdego z nich nic nie pomogło. A najwcześniejszy miałem już z początku wejścia do Świątyni.   
Nie wiem czy nowsza wersja moda 1.4.9 naprawiła ten bug.
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Nie wiem czy nowsza wersja moda 1.4.9 naprawiła ten bug.
Ja grałem na 1.4.9 i takiego problemu nie miałem, spokojnie zrobiłem wszystko w Świątyni. Jeśli to był globalny bug, to został naprawiony - ale możliwe, że to był błąd przypadkowy i po prostu miałeś pecha, bo takie dziwolągi się zdarzają w Gothicu.
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

gothic1210
  • Gość
Nie spotkałem się z tym błędem na szczęście. Jestem pewien, że po prostu nie trafiłeś, bo tak czasem jest :P
 

Hadar

Hadar

Użytkownicy
posty97
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jestem Cieniem. Rozmawiam z Scattym że chce walczyć na arenie. Pokonuje przeciwnika w uczciwej walce po wyjściu z areny Scatty naparza we mnie z kuszy... :v
 

gothic1210
  • Gość
 

Hadar

Hadar

Użytkownicy
posty97
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@gothic1210

1. Zaczynam grę i gadam z Diego wykorzystując wszystkie opcje dialogowe.
2. Zostaję kretem zanim pierwszy raz wejdę do Starego Obozu.
3. Będąc kretem nie mam żadnych opcji dialogowych z Diego.
4. Zdradzam Okyla i zostaję Cieniem.
5. U Diego mogłem tylko kupić ciężką zbroję cienia.
6. W Starym Obozie nie mogę się u nikogo uczyć siły i zręczności, mimo że jestem cieniem i muszę biegać po niezależnych nauczycielach...
 

gothic1210
  • Gość

gothic1210
Gość

Błędy wersji 1.4.9
#8 2017-06-25, 11:51(Ostatnia zmiana: 2017-06-25, 14:18)
Ważny bug. Naprawię. :ok:

Post połączony: 2017-06-25, 14:18


BŁĘDY GRY

- Miecz krwawego barbarzyńcy nie ma wyglądu (postać walczy powietrzem)

Nie zgrałeś pliku ER_smallupdate.mod, albo masz jego starszą wersję. Pliki mieczy są wrzucone do gry. Nawet przed chwilą pobrałem z Moddb i sprawdziłem.
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Nie zgrałeś pliku ER_smallupdate.mod, albo masz jego starszą wersję. Pliki mieczy są wrzucone do gry. Nawet przed chwilą pobrałem z Moddb i sprawdziłem.
A jaka jest najnowsza wersja pliku? Bo też miałem ten sam błąd. Plik ER_smallupdate mam z patcha 1.4.9, czyli niby powinien być najnowszy (plik ma datę 20 grudnia 2016 - identyczny jak w poprzednich patchach 1.4.83 i 1.4.85).
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Może "błąd" to pewna przesada, ale Torrez ma za mało siły, by unieść swój kostur, przez co jako jedyny z magów nosi sztylecik kuriera. No, chyba, że to zamierzone xD Skoro już w temacie kosturów, to guru z bagien mogliby nosić kostury Guru. Skoro taki przedmiot już istnieje... Swoją drogą wygląda najbardziej imponująco z kosturów.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

gothic1210
  • Gość
Nie zgrałeś pliku ER_smallupdate.mod, albo masz jego starszą wersję. Pliki mieczy są wrzucone do gry. Nawet przed chwilą pobrałem z Moddb i sprawdziłem.
A jaka jest najnowsza wersja pliku? Bo też miałem ten sam błąd. Plik ER_smallupdate mam z patcha 1.4.9, czyli niby powinien być najnowszy (plik ma datę 20 grudnia 2016 - identyczny jak w poprzednich patchach 1.4.83 i 1.4.85).
Spróbuj teraz.
https://www.sendspace.com/file/3hby64
 

Tibijczyk Outlandera

Tibijczyk Outlandera

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Zbanowany
@ outlander Dobra, zagram ścieżką

Kret
szkodnik
najemnik
cień
strażnik
mag ognia
mag wody
nekromanta.

Wszystkie błędy które znajdę poinformuje. Jeśli chcesz podeślę końcowego save

Post połączony: 2017-06-26, 13:27
aha ... co do Garpa.. tego kopacza w Starej kopalni... który zleca nam zadaniem z buntem, to zróbcie go nieśmiertelnego bo za każdym razem kiedy sie zejdzie na dół to już leży martwy.. dlatego na samym początku wejściu do kopalni musiałem skakać na sam dół zeby zabić pełzacza.

Post połączony: 2017-06-26, 13:55
outlander chodziło mi o miecz krwawego barbarzyńcy... nie ma textury. Prosze sprawdzić ponownie.
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
outlander chodziło mi o miecz krwawego barbarzyńcy... nie ma textury. Prosze sprawdzić ponownie.
Spróbuj teraz.
https://www.sendspace.com/file/3hby64
Po wrzuceniu tego pliku miecz krwawego barbarzyńcy ma tekstury jak trzeba.

aha ... co do Garpa.. tego kopacza w Starej kopalni... który zleca nam zadaniem z buntem, to zróbcie go nieśmiertelnego bo za każdym razem kiedy sie zejdzie na dół to już leży martwy.. dlatego na samym początku wejściu do kopalni musiałem skakać na sam dół zeby zabić pełzacza.
Co prawda u mnie nie było tak za każdym razem, tylko raz (może dwa) tak się stało, ale danie mu nieśmiertelności nie byłoby głupie, bo te pełzacze potrafią się tak paskudnie porozbiegać i narobić zamieszania (i nie wiem, czy jest to coś, nad czym da się zapanować jakimiś skryptami, czy też te pełzacze biegają losowo i po prostu jak podejdą za blisko ludzi to się robi masakra)

Przy okazji coś jeszcze mi się przypomniało: ten topór Łaski, który daje nam Gorn na spotkaniu z przyjaciółmi, powinien być jedno czy dwuręczny? W dzienniku stało, że jest on dwuręczny, ale faktycznie Bezi łapie go jedną ręką (przez co jest nieźle wypasiony jak na jednoręczną broń, ale może właśnie o to chodzi).
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

Hadar

Hadar

Użytkownicy
posty97
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@gothic1210

Są jakieś ograniczenia na modlitwy przed kapliczką Innosa w SO? Bo cały czas wyskakuje mi tylko możliwość "Modlitwa bez ofiary"
 

gothic1210
  • Gość
@gothic1210

Są jakieś ograniczenia na modlitwy przed kapliczką Innosa w SO? Bo cały czas wyskakuje mi tylko możliwość "Modlitwa bez ofiary"
Musisz mieć rudę w ekwipunku żeby opcje ofiary się pojawiły. Jeśli masz to wyrzuć i podnieś ponownie.
 

Hadar

Hadar

Użytkownicy
posty97
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@gothic1210

Mam 6000+ bryłek rudy inaczej bym się nie modlił xD

Zauważyłem, że jeżeli się pomodlę i kliknę "koniec" i chciałbym się znów pomodlić to mogę się modlić tylko bez ofiary. Ale jak podbiegnę do Torreza i włączę handel z nim to znów mogę się modlić z ofiarą.
 

gothic1210
  • Gość
No bo to jest bug z rudą. Jakbyś wyrzucił rudę z eq i podniósł to też by się naprawiło. Z questami też ci to może pomóc. Przyczyna nieznana.
 

Hadar

Hadar

Użytkownicy
posty97
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@gothic1210

Muszę wyrzucać całą rudę czy wystarczy jedną bryłkę?
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
No wywalasz tą liczbę rudy co masz w eq i podnosisz. Nie wiem jak chciałeś wywalić 1 bryłkę, ale ok, no chyba, że chodzi ci, że np 500 w formie 1 bryłki.
 
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry