ASP.NET MVC vs DJANGO vs RUBY ON RAILS 4522 4

O temacie

Autor neko

Zaczęty 26.02.2017 roku

Wyświetleń 4522

Odpowiedzi 4

neko

neko

Użytkownicy
BE CURIOUS!
posty20
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • BE CURIOUS!
Cześć, ma ktoś jakieś doświadczenie co do pisania backendu w tych technologiach? Aktualnie piszę wszystko w javasciptcie ale chciałbym troszkę bardziej poszerzyć horyzonty i poznać jakiś inny język.C# chyba najbardziej mi odpowiada, znam podstawy, dużo siedziałem w cpp.Co do django i ruby on rails jestem zielony, jakieś podstawy pythona znam.

Jak ktoś coś robił i dana technologia czymś mu podpadła lub przypadła do gustu to chętnie przeczytam opinię :)
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Dawno temu coś robiłem w Asp.Net MVC. Jak nie trudno się domyślić po nazwie, wykorzystywany jest wzorzec MVC, albo jego odmiany jak MVVM, co jest na plus. Programowanie można podzielić na część obiektową i deklaratywną. W części obiektowej wykorzystywany jest C# (lub inny język dotnetowy), w części deklaratywnej pisze się, używając danego silnika do renderowania (np. Razor). Składnia jest trochę podobna do HTML czy Javascript. W części deklaratywnej można napisać kod w C#, opakowując go w znaczniki. W części deklaratywnej pisze się głównie interfejs użytkownika, natomiast w części obiektowej logikę aplikacji.

neko

neko

Użytkownicy
BE CURIOUS!
posty20
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • BE CURIOUS!
Źle się zrozumieliśmy, ja znam OOP, wzorzec MVC, działanie view-enginów etc, frontend też całkiem dobrze, tylko sęk w tym że node.js zaczyna sprawiać mi problemy przy niektórych projektach dlatego pytam czy poleciacie którąś z tamtych technologii.
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Jakbym miał wybierać to pewnie bym wybrał asp.net mvc core.
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
A mnie z kolei się Django wydaje się dobrym wyborem.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry