Gothic II NK Edycja Rozszerzona 73023 211

O temacie

Autor Ryszard

Zaczęty 16.02.2017 roku

Wyświetleń 73023

Odpowiedzi 211

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team

Ryszard

Gothic II NK Edycja Rozszerzona
2017-02-16, 02:11(Ostatnia zmiana: 2017-05-07, 23:31)
  ╔────╬╬╬─────────╬╬╬───╗
         Gothic II NK Edycja Rozszerzona
 ╚────╬╬╬─────────╬╬╬───╝

Witam. Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że prace nad modyfikacją Edycja Rozszerzona do G2NK zostają oficjalnie ogłoszone. Prace idą powoli i do przodu.

Krótki opis modyfikacji: Niezwykła przygoda bezimiennego bohatera jeszcze się nie zakończyła.
Z pod gruzów świątyni pradawnego demona Śniącego powraca on dzięki nekromancie Xardasowi, który wskazuje nam właściwy stan porządku.
Założeniem modyfikacji jest rozwinięcie dotychczasowej fabuły o zupełnie NOWE wątki, zadania oryginalnie wymyślone przez nas,
dodanie rzeczy sprzed finalnej wersji Gothic 1 i 2, rozwinięcie zamysłów twórców oraz kontynuowanie niektórych wątków z edycji rozszerzonej
do pierwszej części (niektóre starsze postacie, kontynuacje fabularne pomniejsze), modyfikacja także dodaje nowe lokacje, takie jak:
- wyspa rozbitków,
- podziemne większe jaskinie,
- miasto orków,
- tereny za palisadą,
oraz wiele terenów innych terenów

Również rozgrywkę urozmaicać będą:
- nowe lokacje,
- nowe bronie,
- nowe postacie,
- wiele nowych questów ściśle połączonych z główną fabułą,
- system walki dwoma mieczami, (m.in. do tego potrzebujemy animatorów)
- system walki z tarczą,
- nowe menu,
- nowe, klimatyczne ścieżki dźwiękowe,
- zdejmowalne i wykuwalne hełmy,
- dodane postacie z głosami,
- nowe potwory
- nowe przedmioty
- lekko zmienione miasto
- nowe zbroje
- wysepki niedaleko Khorinis
- możliwość pływania łódką
i wiele więcej...

Warto wspomnieć więcej o nowych gildiach, dzięki którym zwiedzanie świata nie będzie nudne ani czasem bezpieczne. Edycja Rozszerzona doda wiele nowych rozwiązań, nowe awanse gildii, - zatrute i podpalone strzały, więcej trofeów do zdobycia podczas walki z potworami.
Dokładamy wszelkich starań o szczegóły, iż wierzymy, że to właśnie drobne detale nadają klimat rozgrywce.
Staramy się naprawiać obecnie występujące w grze bugi i stosować różne nowe mechaniki, jednak dbając o to, aby nie zepsuć wyjątkowości Gothica.

Nadal kwestia rekrutacji jest otwarta więc zapraszamy! Nadal potrzebujemy bardzo: Skrypterów, grafików 2d, animatorów i mappera oraz innych jak chcą. Zainteresowanych zachęcamy do współpracy!
Filmik rekrutacyjny (Wersja 0.8a) jest na stronie FB, także tam zapraszamy!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Nośniki danych - Wiemy że dane są bardzo ważne, dlatego przechowujemy je na tajnym forum, serwerach (poufnych i tajnych), możliwość korzystania z githa czy slacka i nawet jak komuś wygodnie (póki co wszyscy popierają tajne forum). Jeśli chodzi o przechowywanie przynajmniej cztery osoby w drużynie powinny przechowywać kopię zapasową moda jako stację roboczą jak i testową oraz typowa kopia (tylko przechowywana). Także jakieś drobniejsze w chmurze i na ftp.

Pracujemy w miłej atmosferze - Lubimy ze sobą rozmawiać, rozwiązujemy problemy jak i wszystko ustalamy uzasadniając się nawzajem - nie dokuczamy sobie, nie obrażamy się ze względu na jakiś pomysł, oczywiście tez lubimy się pośmiać ogólnie.

Bardzo częsty kontakt - Praktycznie codziennie się kontaktujemy, staramy się mówić kiedy nas nie będzie dłużej i wiemy kiedy kto i jak można się z kimś skontaktować, używamy jednego komunikatora stałego + tajne forum - dwa główne filary naszej komunikacji,

Pomagamy sobie na wzajem - Zawsze znajdziemy czas aby sobie pomóc, zarówno w naszych projektach, jak i w naszych trudnościach.

Kontakt | Serwisy społecznościowe:
https://www.facebook.com/Gothic2nker/ - Strona nasza na FB
http://ryszardokulec.wixsite.com/edycja-rozszerzona - Strona (póki co na wixie)
Support/Contact Mail:support@pandorateam.cba.pl , inny kontakt: FB/TeamSpeak/Strona


Screeny:
Kilka nowych zbroi:
Spoiler
[
Spoiler

Przemiana w nowe stworzenia (tu w krwiopijcę):
Spoiler

Nowe bronie:
Spoiler
Podpalone i trujące strzały
Spoiler

Zatrucia:
Spoiler


Nowa Grafika:
Rozpoczęcie działu trzeciego(Tak klasztor tak będzie wyglądał  :ok:):
Spoiler
Konsolka:
Spoiler
]

Przykładowe teksturki:
Spoiler
Spoiler
(Tekstury są przerabiane, niektóre ze zdjęć jak powyżej)

Nowe potwory:
Spoiler
- Ogromny pająk

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć, zapraszamy na nasz FanPage:
Link do FP.

Post będzie aktualizowany sukcesywnie, więc proszę o jego nie zamykanie.
 

K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Ten screen z zatruciem zbytnio nie zachęca :D

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
Pierdole. Wygraliście, anuluję prace nad G2 Extended xDD
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Pierdole. Wygraliście, anuluję prace nad G2 Extended xDD

Tu nie chodzi kto wygrał, to jest inny dodatek, wyobraź sobie że śledzimy społeczność. To nie chodzi że ktoś ma anulować swój projekt. Gwarantuje ci że między Extended jest różnica. Chyba że to żart z tym postem to życzę udanego humoru  :) Przy okazji nasz mod by ogłaszany już dawno na facebooku i na innych forach, nie musiał być tu odrazu. Ja życzę powodzenia i twórzmy poprostu coś nowego i innowacyjnego dla graczy , bo chyba o to właśnie chodzi tworząc moda prawda? :D
 

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
A ja już wyjebałem moda do kosza xD  Idę go przywrócić do żywych.
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
A ja już wyjebałem moda do kosza xD  Idę go przywrócić do żywych. Btw. kto ci robił sygnaturkę? Świetna jest :D

A co ka piernik do wiatraka? Ja ogłaszam moda, a ty pytasz o sygnaturę, pisząc post w tematcie. Jak chcesz wiedzieć to dorlay zrobił nam logo, będzie w napisach końcowych, tak jak wszystko co jest zaczerpnięte z innych źródeł.
 

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
A ja już wyjebałem moda do kosza xD  Idę go przywrócić do żywych. Btw. kto ci robił sygnaturkę? Świetna jest :D

A co ka piernik do wiatraka? Ja ogłaszam moda, a ty pytasz o sygnaturę, pisząc post w tematcie. Jak chcesz wiedzieć to dorlay zrobił nam logo, będzie w napisach końcowych, tak jak wszystko co jest zaczerpnięte z innych źródeł.

W sumie nie wiem. Tak z ciekawości zapytałem. Ogólnie to mod zapowiada się świetnie.
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
A ja już wyjebałem moda do kosza xD  Idę go przywrócić do żywych. Btw. kto ci robił sygnaturkę? Świetna jest :D

A co ka piernik do wiatraka? Ja ogłaszam moda, a ty pytasz o sygnaturę, pisząc post w tematcie. Jak chcesz wiedzieć to dorlay zrobił nam logo, będzie w napisach końcowych, tak jak wszystko co jest zaczerpnięte z innych źródeł.

W sumie nie wiem. Tak z ciekawości zapytałem. Ogólnie to mod zapowiada się świetnie.

Tak szczerze pracujemy nad nim od listopada 2016, ogólnie staramy się jak najmniej pokazywać póki co bo ustaliliśmy że 60% musi być najpierw ukończone. Cieszymy się że tak sądzisz. Teraz tylko brakuje nam jeszcze kilku ludzi, stąd ta publikacja. Te  screeny są słabe, muszę wysłać inne i kilka nowych później.  :/
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Cytuj
- system walki dwoma mieczami, (m.in. do tego potrzebujemy animatorów)
- system walki z tarczą
"EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY [...]"
To z "nowymi przemianami np. w krwiopijcę" to jest jakaś kpina? Przecież można to zrobić w zwykłym Gothicu...
To samo "podpalone i trujące strzały". Podpalone są w zwykłym NK, a zatrutych, chociażby zjebanego PFX-a, nie pokazałeś na screenach.
Dlaczego na screenie przedstawiającym zatrucie nie ma polskich znaków, a np. w tym przedstawiającym zbroję z hełmem już są? Czyżby podjebany albo skopiowany gdzieś stąd skrypt bez zmiany kodowania? Kraść albo kopiować też trzeba umieć.
No i kurwa te screeny robione telefonem. Za coś takiego w AD 2017 powinny być ciężkie kary więzienia. Zwłaszcza, że część screenów jest zrobiona normalnie.
Dwa screeny są w takiej rozdzielczości, że autentycznie gówno widać.
To chyba jakieś prowo, bo już nie wierzę, że to wszystko, co wymieniłem wyżej, jest na serio.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
Cytuj
- system walki dwoma mieczami, (m.in. do tego potrzebujemy animatorów)
- system walki z tarczą
"EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY [...]"
To z "nowymi przemianami np. w krwiopijcę" to jest jakaś kpina? Przecież można to zrobić w zwykłym Gothicu...
To samo "podpalone i trujące strzały". Podpalone są w zwykłym NK, a zatrutych, chociażby zjebanego PFX-a, nie pokazałeś na screenach.
Dlaczego na screenie przedstawiającym zatrucie nie ma polskich znaków, a np. w tym przedstawiającym zbroję z hełmem już są? Czyżby podjebany albo skopiowany gdzieś stąd skrypt bez zmiany kodowania? Kraść albo kopiować też trzeba umieć.
No i kurwa te screeny robione telefonem. Za coś takiego w AD 2017 powinny być ciężkie kary więzienia. Zwłaszcza, że część screenów jest zrobiona normalnie.
Dwa screeny są w takiej rozdzielczości, że autentycznie gówno widać.
To chyba jakieś prowo, bo już nie wierzę, że to wszystko, co wymieniłem wyżej, jest na serio.

Czyli mój mod już nie jest taki zły?  :D
Poza tym to w większości rzeczy muszę ci przyznać rację. To wpierdalanie zdjęć z telefonów to żart, a te polskie znaki tym bardziej. Ale to chyba nie prowo. Ponoć nad modem pracują od Listopada xD
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Nigdy nie powiedziałem, że jest zły. Podobał mi się tbh. Zasugerowałem tylko, że branie materiałów od osób mających renomę złodzieja nie jest dobrym pomysłem.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Frizbick
  • Gość
Bez przesady ludzie, to chyba już setny mod o takiej tematyce (w sensie rozszerzenie) do Gothica  :lol2: :lol2: :lol2:
Nie rozumiem, czemu modderzy marnują swój potencjał powielając po raz setny dosłownie TE SAME schematy zamiast zrobić coś oryginalnego.
Co do moda, już pomijając, że ta zapowiedź jest miernie zrobiona to nawet po screenach można zauważyć, że to super produkcja nie będzie. Zbroje wyglądają co najmniej dziwnie, te tekstury są na dodatek słabej jakości. Po drugie naprawdę taki błąd z tym zatruciem daliście do zapowiedzi? I ostatnie, ta czcionka w rozpoczęciu rozdziału wygląda źle jak dla mnie.
Tak czy inaczej powodzenia, może coś z tego będzie  :ok:
A, i jeszcze ta strona zrobiona jak na projekt z technikum informatycznego.
 

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
Nigdy nie powiedziałem, że jest zły. Podobał mi się tbh. Zasugerowałem tylko, że branie materiałów od osób mających renomę złodzieja nie jest dobrym pomysłem.

Współpraca z tym "złodziejem", który swoją drogą jest spoko gościem wpłynie na jakość pancerzy w modzie. Akurat jestem w stanie mu zaufać, że te które ja od niego dostałem są jego własnością intelektualną.
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Bez przesady ludzie, to chyba już setny mod o takiej tematyce (w sensie rozszerzenie) do Gothica  :lol2: :lol2: :lol2:
Nie rozumiem, czemu modderzy marnują swój potencjał powielając po raz setny dosłownie TE SAME schematy zamiast zrobić coś oryginalnego.
Co do moda, już pomijając, że ta zapowiedź jest miernie zrobiona to nawet po screenach można zauważyć, że to super produkcja nie będzie. Zbroje wyglądają co najmniej dziwnie, te tekstury są na dodatek słabej jakości. Po drugie naprawdę taki błąd z tym zatruciem daliście do zapowiedzi? I ostatnie, ta czcionka w rozpoczęciu rozdziału wygląda źle jak dla mnie.
Tak czy inaczej powodzenia, może coś z tego będzie  :ok:
A, i jeszcze ta strona zrobiona jak na projekt z technikum informatycznego.

To mod fabularny, mechaniki są powtarzalne, ale nowe tereny, stylistyki i różne rozwiązania będą wpływały mocno na moda. Wiele rzeczy jest oryginalnych co do pomysłów trudno trafić 100% oryginalnie, jednak wolimy zrobić samemu coś słabszej jakości niż z kogo ściągać w większości.
 

Miler

Miler

Użytkownicy
Człowiek z nikąd
posty130
Propsy17
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
  • Człowiek z nikąd
@Ryszard Nie wiem dalej jakim cudem robicie tego moda od listopada, a przy zatruciu nie ma polskich znaków.
 
I’m always getting high cuz my confidence low.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
  • online
Nigdy nie powiedziałem, że jest zły. Podobał mi się tbh. Zasugerowałem tylko, że branie materiałów od osób mających renomę złodzieja nie jest dobrym pomysłem.

Współpraca z tym "złodziejem", który swoją drogą jest spoko gościem wpłynie na jakość pancerzy w modzie. Akurat jestem w stanie mu zaufać, że te które ja od niego dostałem są jego własnością intelektualną.

Widocznie mało go znasz, żal patrzeć na naiwność ludzi twojego pokroju.

A co do tego moda: Kolejne chujowe rozszerzenie do G2 z 10 już rozszerzeń zapowiadanych, a ostatecznie nic nie wyszło. Ja widzę, że autor na zarzuty nie odpowiada (między innymi to z tym kodowaniem), natomiast całkowicie zmienia temat lub nie odpowiada na to, o co został pytany. Typ modyfikacji jest słaby, co byś tam nie dodał, to i tak jest tylko rozszerzenie, które KAŻDY MA W DUPIE. To jest, było i być będzie hejtowane przez wiele osób, bo to jest już nawet gorsze od oklepanego schematu rozbitka, chociaż tam mógłbyś popisać się nową "fabułą", a tu? Stara mająca nowe wątki, twoja wizja, to twoja fabuła, a fabuła Gothica co innego. Mieszanie dwóch tych "światów", to najgorsze co można zrobić tej grze.

Zbroje są paskudne tak swoją drogą, marna sklejka w jakości 180p.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Nie odpowiadam na zarzuty? A odpowiadam i powiem tyle, mój styl pracy opiera się na testach, podział na wersję : Roboczą, testową i wykonywalną, brak jeszcze implementacji wielu elementów jest spowodowany oczekiwaniem na zmienienie map. Co do skryptów jest to mój pierwszy mod, więc uczenie się składni dedalusa i ikarusa trochę trwa (modować gothica i ogólnie ciś zmodować) zaczołem od listopada, rozumiem że tu są alfa mózgi ogarniające wszystko w trymiga. Co do moda mod jest w produkcji i zostanie wydany ze względu na to jaką znajdzie krytykę. Trzeba próbować czegoś. Później dam więcej materiałów. Nie będę oszukiwał scenariusz jeszcze w postępie, choć dużo oryginalnych postaci. Mapper ma mało czasu, ja uczę się ikara analizując inne skrypty a na dodatek nie pokazuje wszystkiego jak powinno się to robić. Co do zarzutów brzmi jak na przesłuchaniu :p , staram się odpowiadać na pytania jak co.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
  • online
[...]rozumiem że tu są alfa mózgi ogarniające wszystko w trymiga.

Niekoniecznie, jakbyś trochę poczytał (cofnął się parę lat wstecz), wiedziałbyś, że każdy jakoś zaczynał, każdy był hejtowany i tym podobne - bardzo słusznie zresztą. Może też kiedyś dojdziesz do takich wniosków :D

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
To w takim razie po co się zniechęć ludzi? Lepiej chyba napisać w stylu "Oby wyszedł, liczę na fajnego moda" niż napisać "kolejne gówno hurr durr"
To sprawa teamu który robi modyfikację czy im się uda go wykonać czy nie.
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Oj Fabiosku, gadaliśmy już o tym kiedyś nie pamiętasz? To sarkazm a hejt jak słusznie powiedziałeś jest pożądany, tylko liczę też na konstruktywniejsze czasami wypowiedzi. Więc ja nie mówię że hejt jest zły i nie potrzebuje lat na dostrzeżenie tego, zważywszy na to że jak wrzuciłem pierwszy post się tym liczyłem. Podkreśliłem też pewne rzeczy.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry